CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

leenaz posted on 18-1-2014 01:38 AM
ada tinju x asben lepas tu
asalan dia sebab x ikat bebetul sand bag dia

Hoh... agak agak la... husband tuuu... hehe... kalau adik ke kawan ke harus aku tinju sedas dua.. hehe

Qt  nk citer satu peristiwa ni... baru blaku mlm tadi..

sempena cuti sekolah ni.. qt suka tidur lewat.. kul 2 3 pagi baru tidur.. layan movie.. layan cari dan game ace fishing..

malam tadi.. sebelum tidur.. qt basuh la cawan n pinggan.. maklumla layan muvie sambil minum2... dengar bunyi tong sampah diselongkar... dlm hati " mesti anjing"..  sbb dulu pnah skodeng.. nampak anjing...

pastu .. qt pon masuk tidur.. bilik sebelah dapur.. tingkap ngadap blakang... dengar bunyi benda hentam atap... lama gak.. qt buat donno sambil terus layan cari.com ni.. dh beberapa lama.. dengar kucing mngiau... ah.. kucing la tu kot... tapi.. tak lama kucing tu mngiau..

pastu hujan... tetiba qt dengar bunyi org duk tendang pintu.. slow tapi kerap... qt ingat adik qt tendang pintu bilik dia.. kot la bini dia kunci dari dlm bilik... heeeee.. sblm qt tido tadi.. dia ada tido di ruang tamu... so.. qt abaikan... tapi.. bunyi tu lama... datang dari arah ruang tamu.. qt x puat ati... qt pon kuar la ke depan... tgk2 adik sedap bdengkur... tgk sliding door.. xder apa2... bila qt balik ke bilik qt.. dgr bunyi tu di dapur... ceh... pintu dapur ditiup angin rupanya... heeeee... so..qt pon tidur ngan lena...

SORI TERPANJANG...

aku pon pernah ad pengalaman lawak pecah perut ni.bila teringat balik senyum2 kmbing je   rindu kat kawan baik tu.

time tu form 4 skolah asrama.time tu baru abis solat isyak jemaah kat surau.so tgh nak balik bilik tu ak ngn kawan nak basuh tangan jap kat 1 paip tpi bngunan asrama.paip tu agak kebelakang ckit n x de org.buka je paip tiba2 dgr bunyi mengekek kuat n menyeramkan.x tau cmne nak bayangkan.ap lagi kami lari la punya laju g kaki 5 yg rmai org smpai terjatuh ak.Ya Allah takutnye jgn ckap la.yg lawaknye smbil lari tu kami ketawa berdekah2 sbbnye tgh lari tu baru kami perasan rupanya tu bunyi dari paip yg kami bukak tu.paip tu kan jarang org guna sbb tu la kuar bunyi air sekat2.Budak2 lain cam x de pape je tngok kami.Mmg lawak betul la.abis kotor telekung aku.mmg ketawa x ingat dunia la time tu.skrg ni bila ingt peristiwa tu rindu sngt kat kawan tu.da lost contact.

Waktu aku kerja dulu ada satu kejadian yang kelakar mcm ni. Cuma, akulah "hantu" yang disangkakan. kehkeh...

Satu hari tu, ramai orang tak ada dekat opis. rasanya ramai2 pergi kursus atau program ceramah gitu. Yang tinggal cuma 2-3 orang PA je. Kebetulan waktu kejadian, dalam opis tu cuma ada tiga orang, aku, kawan perempuan aku, dengan sorang staff lelaki ni. Staff lelaki ni dengan kawan aku tu duduk kubikel sebelah2, aku pulak kubikel jauh. Tiba2, staff lelaki ni dengan kawan aku dengar bunyi kerusi, "kreakk...kreakk...". lama jugak. kawan aku dengan staff ni dah cuak dah. Pasal mmg ada cerita2 keras dekat opis tu. Diorang pun memberanikan diri jenguk2 angkat kepala, tengok bunyi apa. Lepas tu diorg pandang je dekat kubikel aku sambil muka cuak.

Aku tanya la, "kenapa weh?" Kawan aku tu pon cakap, "Kau dengar bunyi kerusi tak..?"
Aku pon jawab la, "Eh, sori, bising sangat ke??"
Hahahaha lepas tu teburai gelak dua2 orang tu. Diorang mati2 ingat hantu yang main2 kerusi, pasal diorg tak perasan aku ada dekat kubikel aku.

tahun 2011 pearl pindah ofis baru...bilik ofis ni sebelum ni xde org duduk..
lokasinye hujung sekali jauh dr org lain..
dlm ofis tu ade 3 org je..bos ,pearl and sorg lg staf menumpang dr section lain..
yg seramnye, bila pearl tinggal sorg2 dlm ofis, mula laa dgr bunyi keybod menaip..
huwaaa..mmg scary la..dah laa ofis  kat depan selalu cerita kes ni..bunyi keybod menaip malam2..

pada satu hari yg indah,masa pearl dgr bunyi keybod tu sorg2,plan nk lari la dr bilik tu..
melalui meja bos...pastu baru laa tau yg bunyi keybod tu dtg dr screensaver die..
tulisan keluar satu2 dgn bunyi background keybod menaip...

pearl.silver posted on 21-10-2014 12:45 PM
tahun 2011 pearl pindah ofis baru...bilik ofis ni sebelum ni xde org duduk..
lokasinye hujung sekal ...

ayooo boleh lak bunyi cemtu.. bikin cuak je kan..huhu

Follow Us
I pun ada cite best.. masa duk asrama..   I sekolah teknik..kwan sebelah I ni amik binaan bangunan org panggil BB. satu mlm tu..kitorg tgh tdo..tiba2 dia kejut i.. Well, i pun buka la mata.. tgk dia mata pejam.. tp tangan dia tunjuk kat penjuru katil..mak aih..debor la kan... i tak nak pandang..dia sambil pejam mata tu.. tangan tunjuk2 tu..ckp..'tuh..tuh...tuh...'  eeee i takutla... nak pandang kiri.. sekali dia jerit..." oiii amik kan la simen  aku tu... kat situ... !!"  ya ampun..minah ni mengigau rupanya... penat sangat susun batu bata  ..maklum la masa tu percubaan SPM heheh..

amoiblack posted on 21-10-2014 02:59 PM
I pun ada cite best.. masa duk asrama..   I sekolah teknik..kwan sebelah I ni amik binaan bangunan o ...

haha lawak doh..! sabo jela.....
buat suspen je...

khailya posted on 21-10-2014 12:57 PM
ayooo boleh lak bunyi cemtu.. bikin cuak je kan..huhu

beberapa bulan jugak laa kena sakat dgn laptop bos tu..
huhu...

pearl.silver posted on 21-10-2014 03:19 PM
beberapa bulan jugak laa kena sakat dgn laptop bos tu..
huhu...

penat je korung cuak cemtu kan..hihihi sabo jelaaaaaaaaaaa...

aku dulu kt opis ni ade la ala2 cemtu..
masing2 duk cuak mesin potostat tu potostat something evendo takde org gune...
alahaiiiii.. sabo jela...
rupenyer2.. keluar kertas report tuk fax punyer..
apedaaaa.. masing2 da cuak...ish..ish...

amoiblack replied at 21-10-2014 02:59 PM
I pun ada cite best.. masa duk asrama..   I sekolah teknik..kwan sebelah I ni amik binaan bangunan o ...

haha..lawak

mareenie replied at 11-4-2011 09:55 AM
story aku mase otw balik sorang2 pada malam hari raye....
jalan nk masuk daerah kg aku tu kecik, ba ...

Bikin suspen je lembu itu...  {rz

Inezkhalidi replied at 24-7-2016 04:56 PM
Bikin suspen je lembu itu...  {rz

Mmg suspen... udahla malam raya...takleh lupa walau dh bnyk tahun berlalu.. nostalgia tu

Nak kongsi juga satu cerita..
kisahnya anak sedara aku ni umur 4 tahun, boleh nampak makhluk2 halus ni..
memang kalau dia cakap nampak hantu dan dia diam lepas tu sambil wajah tunduk, memang betul ada hantu..ada sekali dia nampak cik pon dengan mulut merah berdarah kat depan pokok besar kat rumah dia...huhuhu..sampai dia peluk erat mak dia..

kejadian lain...dia kdg2 sebut pasal benda yang dia nampak tu..
"mak long, kat situ ada kakak nangis..."dengan intonasi yang serius dan sambil tunjuk kat tempat dia nampak tu, memang meremang la bulu roma masa tu. Masing-masing diam je..dia pulak duk cerita yg 'kakak' tu pakai baju putih, rambut panjang...duk tengok je dengan muka nak nangis...katanya.
Masa ni aku dan mak budak tu akan kelu lah lidah, saling berpandangan..

Ok, berbalik kisah yang aku nak cerita ni.
Satu  malam..diorang ni (budak tu dan mak dia) ikut aku balik rumah. jalan nak ke rumah aku ni..ada satu pokok nangka yang lebat berbuah. Nak jadi cerita, masa malam tu, tengah drive slowly jalan perumahan tu, anak sedara aku ni tertengok kat pokok nangka yang lebat berbuah tu. Dia terus cakap.

"Neli nampak hantu la mama...banyak! pakai baju putih!" dia kata dengan seriusnya.

Aku dan mak budak tu jeling je, rasa dah cuak. Aku tekan pedal minyak makin laju tapi sempat jeling pada pokok tu..memang nampak kain putih tu meliuk lentuk ditiup angin. kebetulan malam tu..angin agak kuat..nak hujan.

Sampai kat rumah, budak ni cakap lagi pasal tadi sambil sengih-sengih pulak kali ni. kita orang dah konfius sebab dia kadang2 suka sakat. Esoknya, bila lalu semula jalan tu...kita orang pandang pokok nangka tu lagi sekali. Aku tepuk dahi! Aku bagi tau kat adik aku yang buah nangka tu memang dibalut dengan kain putih. Kiranya kalau waktu malam tu memang nampak macam cik pon gitu...dengan kain putih yang balut buah nangka tu labuh. memang aku dah aware pasal buah nangka yang berbalut kain putih tu bila setiap kali lalu waktu siang. Ntah macam mana, malam tu aku boleh terlupa pasal buah nangka yang dibalut kain putih tu

"Neli gurau je!! tak ada pun hantu." Budak tu cakap dengan selamba. "Saja neli nak usik mama dan maklong..hihihi..."dia buat suara macam suara hantu mengilai..

lepas kejadian tu, aku selalu pandang kat pokok nangka tu kalau lalu malam2...seram jugak wei...
kalau dulu, buah nangka dibalut guna daun kelapa yang dianyam tapi la ni guna baju je..nak senang kerja gamaknya..