CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply 53# isra

isra... ada pengalaman jemput la share sekali...

Reply 54# beldandy

meghoyan... memang takut la kalau macam tu... nasib baik orang...

Reply 56# kikuri
betul kikuri... kalau tengah malam ada orang minta tolong memang la seram habis..hehehe

Reply 57# Nicki_Meow
jahat tul kucing tu kan...

Reply 58# seeri_7843

patutnya kena salahkan boss tu,, tapikan.. kalau dengar radio sekejap perlahan pastu kuat... memang terasa kemistikkannya..

Post Last Edit by lizaliza at 8-4-2011 18:43

aku pon nak tumpang sekaki dua ler citer kisah hantu,

kisah nie berlaku tahun 2008, masa tu aku kena pegi kursus kat satu tempat ceruk rantau selama sebulan.
Sepanjang dok diceruk  nie, punya ler siksa dgn kedai pon jauh yang ada kat situ hanyalah satu koperasi dan barangannya amatlah terhad.

Disebabkan kelas bermula pukul 8.00 pagi dan tamat pada pukul 11.00 malam. Masa yang ada amat terhad. Balik bilik, bedebum tido. Selepas seminggu bilik aku mula dibayangi sesuatu kelibat. Masa mandi dengar roomate menjerit-jerit panggil suruh bukak pintu, beriya aku keluar , sekali tak der sapa. Aku pon buat-buat berani, yang sebenar takut nak mampus dok kat sini.

Satu hari, aku basuh baju, tak sempat nak mengampai, aku terus pegi kelas. Baju aku biar kat baldi dalam toilet. Petang aku balik, baju dah kering kat ampaian, aku suspen! ta ...ra.... siapa yang mengampai.

Selang tiga hari, aku biarkan lagi baju kat dalam baldi kat tepi ampaian, juga aku tak sidai lagi, tak sempat nak berlari ke kelas, balik tengahari nak jemur....ta...ra... baju dah berjemur!... aisey, rajin sungguh hantu ini.

Esoknyer aku menyelinap dari kelas curi balik hostel pukul 10.00 pagi, nak tengok hantu apakah yang rajin itu, sekali tengok makcik indon cleaner dok galak bersembang kat atas katil aku. Terkejut diorang tengok aku balik. Diorang pon cite, diorang ler yang selama nie dok tolong aku ampai baju, sebab kesian kat aku, tak sempat.... So  moral of story, kalau otak kepala kita penuh dgn tahyul, manusia dgn hantu kita sukar bezakan!

Rate

1

Follow Us
kelako pon ade bila baca..

aku pon ade jgk..jap nk igt jln citenyer psl dh lama...:re:

aku pon nak tumpang sekaki dua ler citer kisah hantu,

kisah nie berlaku tahun 2008, masa tu aku k ...
lizaliza Post at 8-4-2011 18:32

baik sungguh makcik cleaner itu yerr...tp kan yg kwn ko panggil suh ko kua bilik air pahtu xde tu??

aku pn ade gak pengalaman camni memang gelak guling2 bile tau hal sebenar

mase tuh baby aku bangu ...
afira Post at 8-4-2011 09:37

psl bunyi batang paip dlm dinding pon aku pnah kena...psl bilik air aku dlu klu bukak shower dia akan berbunyi..aku masa memula tuh xdpt detect mne bunyi tu..bila aku bukak je paip tu aku dgr mcm ade org pggl nama aku..
tersentak cket la tp xtkot sgt pon..cuma aku dok diam jap perhati keliling cari punca bunyi..
pahtu lama2 baru aku perasan tiap2 kali bukak paip tu mmg die akan berbunyi..kui3..punyala pk bkn2 smpi leh terpk bunyi tu mcm pggl nama aku..bila dgr tol2 bkn daaa...

pasal bunyian2 nie...aku ada kisah gak..

dulu aku menyewa d perlis...umah teres..dkt bendang..umah tu ada sliding door...kwsn umah tu slalu berangin tau...so..1 ptg tu..aku dok melenggak layan tv....sliding tutup...tetibe aku dgr bunyi...mcm bunyi control car agak lame la..tp aku x bsuara ape2....dh lama tu aku tanye gak la..bunyi apa tu....skali hosmet aku ckp bunyi sliding door yakni bunyi angin la....ya ampun....nampak no aku ni dok umah kayu yg x dak sliding door...

Post Last Edit by batuk at 8-4-2011 15:46

aku ada gak cerita kene tipu camni..
citer ni masa aku dok asrama. 1 malam tu aku terjaga sebab dengar bunyi mcm mesin taip. ketung ketang ketung ketang.. bukan mcm taip laju2 tapi taip 1 urup 1 urup slow la kiranya. tak yah cerita la aku punya cuak memang level paling tinggi la time tu. aku tak ingat camner lepas tu.. maybe aku terus tertido kot (lama gilos da menda ni) so keesokan harinya masa aku lepak dalam dorm aku dengar menda yang sama. so disebabkan siang hari maka kemungkinan itu bunyi dr hantu adalah mustahil.. maka aku carik punca bunyi tersebut. cari punya cari punya cari.. rupanya bunyi ketung ketang tu datang dr pencangkok langsir dok berlaga dengan besi tempat sangkot langsir . dia berlaga sebab angin kuat yang dtg dr luar.
sekian

sori kalo tak best.. aku bukan tukang karut pun

seronok baca cereta ko org semua ni,cerita lawak seram.

Reply 66# lizaliza
baik sungguh mak cik cleaner tu...
So  moral of story, kalau otak kepala kita penuh dgn tahyul, manusia dgn hantu kita sukar bezakan!
memang setuju... kita selalu terbawa-bawa hingga susah nak bezakan mana yang betul mana yang mistik....

Reply 72# voiletiris
voiletiris... tak nak share ke pengalaman sendiri...

Reply 71# batuk
batuk... kadang kalau dah takut sangat tu mulalah nak dengar benda yang pelik2...

Reply 69# miamy
ada lagi tak miamy... sharelah sekali...

Reply 70# mimi77

lawak la mimi77 nih..

Post Last Edit by auntymelly at 8-4-2011 22:22

ha... aunty da ingat da zad.. puas da dok pk kisah lama nie.. cenggini cite die...

tak silap time tu aunty umo dlm  7 tahun.. biasa la budak2 kalo tgok tv memlm mesti tertido depan tv.. mak aunty kejutkan suwoh tido kat bilik.. mak suwoh abg sulong nie pasang ubat nyanyuk.. ehh.. nyamuk.. nyanyuk tu aunty...heeehe.. mak suwoh pg kencing dlu kang memlm baru nak bangun pg kencing..da ler penakut tahap gaban.. huhuhu..

dgn tahap mamai yg kronik, aunty pun berjalan la huyung hayang ke bilik air kat dapur.. abg sulong nie tgh amik ubat nyamuk nk pasang... melangkah ler aunty dalam bilik air tu... tetibe...... huuuuaahhhhh!!!! bunyik mcm suara garau lelaki... terus aunty berlari sambil menjerit makkkkkkk....!!!  nampak abg sulong nie sbelah tgn pegang ubat nyamuk, sebelah pegang mancis.. aunty lari kat die sambil menjerit.. tetiba.....!!!! dgn die2 skali lari... aunty menjerit die pun menjerit....

kitaorg berlari kedpn umah sbb mak kat dpn.. takut punye pasal laju gak ler aunty lari.. aunty sempat potong abg sulong nie lari.. sambil lari sempat pandang sambil memasing menjerit..maklum ler umh kampung kan panjang... aunty pun mendapatkn mak.. muke pucat jgn ckp ler.. jiran dok dpn umah tu pun datang.. maklum ler berpadu tenaga dan suara dgn abg sulong nie... dgr sampai hujung jln...

mak tanye nape... macam gelabah sket gak ler oag tua aunty nie.. aunty ckp ler masa masuk bilik air tetiba dgr suara garau.. aunty lari la.. nmpak abg ingat nak lari kat die.. tp die nmpk aunty die pun join lari.. pastu mak tgok abg... ubat nyamuk yg die pegang tu masih ada kat tgn tp da berkecai sume.. melekek mak aunty gelak..

upenye, bunyik kat bilik air tu bunyik air kuar kat paip.. mak bukak pili air kat depan sbb aku nak kencing td.. siang td mak tukar pale paip besar utk kolam... bunyik die mmg kuat bile memula bukak.. pastu bru ok.. hek elehh... mak, abg, jiran, mak cik yg dtg umah pun gelak sakan... mak ckp kat abg.. patutnye ko tgk la adik ko knape menjerit.. ini tak.. dgn ko2 skali lari.. ko lak yg menjerit.. abis berkecai ubat nyamuk nie..hehehe... kepala paip dlm kenangan...

Rate

1

lebih kurang 5tahun lepas....aku masih belajar dekat uitm s.alam.dah ler duduk kolej anggerik,kolej paling hujung sekali.lepas tu dpt pulak bilik paling hujung sekali,sebelah toilet.sebelum ni memang dah banyak kali senior aku dok cerita seram pasal bilik tu,asyik tanya "mcm mana aku blh bertahan dekat bilik tu".aku ni redha je lah,selalu kalo aku dgr atau nampak kelibat pun aku buat tak tahu,konon cool la.

nak dijadikan cerita,ada satu malam tu aku sorang2 dlm bilik.lagi 3 roomates takde,aku lupa diorang pegi mana.tiba2 ada bunyi ketukan kat pintu,aku bangun n bukak.takde orang pun.aku duduk balik meja study aku.bunyi ketukan lagi.aku cepat2 bangun pegi bukak pintu.takde orang pun.aku dah cuak dah,aku naik tingkat atas bilik kawan lepas tu mengadu la hal ni.

tiba2 datang lagi sorang kawan,gelak2 cakap dia la yg ketuk2 pintu nak takutkan aku.aku tanya cepat betul ko menyorok,takde bunyi orang berlari pun.dia cakap dia terus menyorok dalam bilik air,bilik aku kan sebelah bilik air.hampeh betul! dia ni memang jenis hati kering, sebab dia ada kelebihan boleh nampak makhluk halus so dia dah biasa.sebab tu hal2 macam ni dia boleh buat main je.kalo aku la,aku mmg takde masa nak menyorok dalam bilik air tengah2 malam ish.

Rate

1

Reply  skeezotone

salah parking ye... redha aje la...
zadzamusa Post at 7-4-2011 22:29

slagi xde boss dtg bwk solex... jalannnnn... hahahaha