CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Post Last Edit by miamy at 8-4-2011 22:59
Reply  miamy
ada lagi tak miamy... sharelah sekali...
zadzamusa Post at 8-4-2011 21:29

ada2..ni yg aku nk cite sbnrnyerr.. tp aku xpasti la ni mmg antu or bkn..cmni citenyerr..kejadian ni berlaku dlm 3 thn lepas..masa ni pukul 1.45 ke 12.45am..xpasti la pulok..{:1_125:}
kwn2 aku duduk study kt meja dorg and tumpang kt meja aku..meja ni dekat tingkap..so kiranya dorg ni study mengadap tingkap..
tingkap pulak bukak time tu sbb panaskan...lgpon sgt nyaman study sambil menghirup udara pepagi buta...
yg aku lak landing atas katil aku yakni belakang dorg jew...tetiba aku dgr bunyi pmpn menangis..aku diam nk dgr btul2..aku pndg kwn aku tgk dorg pandang aku skali..maknanya dorg pon dgr jgk la kan..bunyi pmpn menangis tu btol2 kt tingkap dpn dorg study tu..dorm aku plak kt tingkat 3..{:3_83:}

nk dijadikan cita pas dgr tu mmbr aku melompat atas katil aku..aku pon cuak la kelam kabut kitorg lari kt katil paling ujung kt dinding..katil aku ni kira katil paling luar/tepi..katil kitorg ni rapat-rapat..sudah berhimpit2 kitorg berlima kt katil paling ujung..huhuhu... aku dah baca2 dah apa2 surah yg aku taw..dalam pada tu tingkap masih terbuka..dah takot pulak la tiba2 terjengul cik pon ke kt tingkap tu menunjukkan muka yg cun..seram la plak bila terbyg2..masing2 nk tutup tingkap tp masing2 xberani nk pegi tutup..org tu suh org ni,org ni suh org tu...lama jgk keadaan mcm tu..aku xigt la smpai pagi ke x kitorg berhimpit2 tu...tp dh siap tertdo2 la kt situ..
jadi pagi esoknya kecoh la cita psl ade sorg akak ni kena histeria...bilik akak tu atas bilik kitorg jew...
maka nya aku beranggapan sore pmpn menangis itu adalah sore akak yg kena histeria iteww...bkn sore cik pon seperti yg difikirkan dlm otak kitorg ni...huhuhuu

wah panjang jgk aku merepek meraban ni..sorii yerkk...

Rate

1

ha... aunty da ingat da zad.. puas da dok pk kisah lama nie.. cenggini cite die...

tak silap time ...
auntymelly Post at 8-4-2011 22:20

lawak la aunty nie...

Reply 82# miamy

nak ingat balik cite nie sampai kne makan vitamin dlu la gamaknye... hehehe.. lupa tahap dewa punye..

Reply 77# zadzamusa

aku nie penakut...so..apa saja akan ku anggap misteri

best citer korang sumer...laju je tgn aku tekan butang rate.........

best citer korang sumer...laju je tgn aku tekan butang rate.........
medangmru Post at 9-4-2011 14:02

mod, you are the best!

Follow Us
Ni yang berlaku pada adik bongsu kesayangan... Rajin benor dia pergi camping... Sekali ni dia pergi perkemahan pasukan beruniform di sebuah kem... dalam kem. Kem nih dulu adalah penempatan UKK(unit kawalan kampung kot kalau tak salah).. jadinya adalah rumah kelamin, berek bujang, pejabat dewan dan sebagainya...Sebut UKK pun dah tahu keadaan bangunan... dah berzaman punya...

Malam tu ada kawan adik kena sentri.. sambil berjalan sambil sembang... tak sedar sampai keluar dari kawasan perkemahan... sambil tu tangan tu duk menyuluh ke sana sini... Sampailah satu ketika diorang nih tersuluh satu batu... Apa lagi yang sorang nih menjerit macam orang gila... batu nisannn.... batu nisannn.... siapa yang dengar terus lari.. lari masuk dewan...

Bila dah kelam kabut macam tu semua berkumpul dekat dewan... Adik cerita muka cikgu macam dah cuak... apatah lagi yang tengok budak tu... sambil bercerita sambil nangis-nangis... yang kawan dia yang sorang lagi... pucat2 muka... bila cikgu tanya... tak leh jawab... duk mengah lagi.. penat berlari... Bila fasi minta tunjuk tempat dua2 tak mau pergi... mati-mati tak mau pergi... kalau macam tu cikgu tu kata kita pi esok...Bila dah jadi macam tu semua pakat-pakat berdoa dan baca yasin kerana takutkan gangguan... Masa duk baca doa, adi terperasan budak nih.... mula2 dia sembahyang cara dia.. pastu sama-sama ikut budak2 nih menadah tangan berdoa... pastu siap tolong mengaminkan doa yang dibaca...

Esok tu 2 budak tu bawak fasi dan cikgu pergi sekali.... Adik pun busybody join sekali... Hmm sia... sia... aja diaorang nih takut semalam... cikgu nak marah pun tak jadi... memang ada batu... batu tu sekerat warna kuning sekerat warna hitam... memang ada tulisan kat batu tu... siap  diukir lagi batu tu.... JKR (Jabatan Kerja Raya)... kan dulu2 selalu ada JKR letak penanda batu dekat tepi jalan....

'Ooo... ni batu nisan JKR'... ramai2 gelakkan budak tu...tapi cikgu suruh rahsiakan... kesian jugak budak berdua tu... tu la sembang sampai tak ingat... batu jalan disangkanya batu nisan...

Rate

1

Reply 85# medangmru
Terima kasih mod medangmru... Mod takkan tak ada cite macam kami nih... kalau ada share la sekali...

Reply  medangmru
Terima kasih mod medangmru... Mod takkan tak ada cite macam kami nih...  ...
zadzamusa Post at 9-4-2011 02:45 PM

Errrrrrrrrrrr.....mmg takder kowt............kekekekeke.....sbb selalunya kalau rs mcm nak "takut"..aku sumbat earphone...konpemx dengar apa2 ...dgr muzik jer...heheheh

Reply 78# auntymelly
best gile cite auntymelly.. sampai terjatuh-jatuh kerusi... terima ksih auntymelly sudi gak share cite best cam nih... tak pulak abang auntymelly buang mancia dengan ubat nyamuk tu ye...

Reply 79# Pumpkinhead

berani betul ya kawan pumpkinhead siap nyorok dalam toilet... memang gila kentang lah...

Reply 80# skeezotone
mod dah bagi greenlight skeezotone...share la kalau ada pengalaman..

Reply 81# miamy
ni dah seram nih... dengar ada orang histeria pun dah seram..

Reply 83# auntymelly
tunggu auntymelly punya cite gak....

Reply 84# mimi77

aku nie penakut...so..apa saja akan ku anggap misteri
sama la kita mimi77... tu yang jadi macam2 tu..

Satu hari tu masa saya form 4 waktu rehat, saya tertinggal duit kat dalam beg, sampai kat kantin baru perasan, ajak kawan teman, semua tanak, dah lapar yang amat kot....sampai tak ingat nak kesian kat kawan....:@

Dengan berat hati saya pergi le balik kelas sesorang.....kebetulan kelas pulak bersebelahan padang, memang sorang pun tak ada kat situ, kira saya sorang je lah....Tengah-tengah mencari beg duit,  tetiba saya dengor bunyi tapak kaki jalan kat corridoor, detap detup detap detup......pastu dengor pulak orang bercakap bahasa yang betul-betul saya tak paham....mcm bahasa Jerman mcm tu....Saya tak ingat apa dah, dalam hati dah pikir ni mesti hantu Jepun ke apa.....rasa nak terkencing, terkucil semua cukup lah masa tu...muka pucat pun masa tu kalau toreh memang tak berdarah dah...pucat lesi....bunyi tapak kaki tu pulak makin lama, makin dekat....

Saya tengok ada almari kat hujung kelas, tapi dah di tolak kat tepi dinding memang tak boleh nak nyorok kat situ....nak masuk dalam almari tu, berkunci le pulak.....dengan rasa mengeletar, cepat-cepat saya nyorok bawah meja, pejam mata & matikan diri....Dah dapat duduk bawah meja tu, tetiba bunyi tapak kaki tu pun lalu sebelah kelas saya....Saya beranikan diri le bukak mata tengok rupa "hantu Jepun " tu....Rupa-rupanya pengawas budak Jawa tengah meronda sambil bersembang....Hish,....rasa nak bunuh je dia masa tu....

Itulah pertama kali dalam hidup saya dengar bahasa Jawa....sebelum tu saya bersekolah cina jadi memang tak pernah dgor orang Jawa bercakap, kebetulan saya baru di tukarkan ke sekolah tu yang majoriti budak-budak Jawa....

Rate

1

Reply 96# jazaa
jazaa...lawak la...pengawas tu perasan tak kata jazaa duk menyorok kat situ?

Reply 97# zadzamusa

Diorang tak perasan zadza.....ralit  'speaking' le tu...saya lak bila diorng dah jauh, baru kuar dari bawah meja.....

ada blajar2 tak yang budak2 tu speaking tu?

huiyooo... merempit aunty nie... da ler nek honda cup jek.. best bace....truskan pd yg lain2...