CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply 94# zadzamusa

nanti aunty ingat dlu.. nak kne mkn vitamin lg ler.. hehehe.. zad punya psl aunty amik injection trus la..hehhe

Reply 99# zadzamusa

Belajar apa nya zadza....dalam kelas saya ada 3 orang je budak jawa, 2lelaki sorang pompuan, tapi depan kitorang, tobat diorang nak "speaking" gitu...kalau dengan kwn2 diorang pun, depan kita tak de nya nak cakap bahasa jawa, kira control le tu...tapi bila diorang sama dioran je, tak de budak melayu....ha...siap!!!mcm2 bunyi kuar....  sebab tu saya tak tau bahasa jawa tu mcmana...

Reply 101# auntymelly

Terima kasih auntymelly... Auntymelly the best ar..

baik sungguh makcik cleaner itu yerr...tp kan yg kwn ko panggil suh ko kua bilik air pa ...
miamy Post at 8-4-2011 19:49

he!!he! cerita nie sebenarnya ada sambungannya!

lepas pada edegan mak cik cleaner ampai kain aku tu, aku pon bersembang-sembang dengan diorang, per lagi
aku tanya soalan cepu emas. kat sini ade macam -macam cerita, ada yang menyamar jadi cleaner, memalam ketuk bilik, ada yang suka sorong keta rota kitaorang memalam, tapi kami semua habis keja pukul 5.00 tak der yang kerja malam, jadi paham-paham je lah.

So... otak aku pon dah mendapat jawapan, sapa yang terjerit panggil aku masa malam tu. Di pendekkan cerita, setelah masuk minggu keempat, pelbagai kisah-kisah mistik kami kongsi , dari hostel lelaki sampailah ke kuarters staff kat situ, semuanya ada kisah tersendiri.

Minggu terakhir, kami semua mula bertambah sibuk dengan asignment, last day adalah exam menentukan sama ada kena datang semula atau say bye-bye to this horrible place. Masing-m,asing sibuk mentelaah, tido pukul 2.00 -3.00 pagi,. Malam terakhir aku kat situ, pukul 3 pagi lebih kurang, aku dah mula nak tido, terdengar orang ketuk bilik, kuat! aku terdiam. Aku pandang roomate aku, bukan main elok bungkus dengan selimut, dari kepala sampai hujung kaki. Yang aku pulak, dah tak boleh lelapkan mata. Pukul 4.30 bunyi lagi orang ketuk, siap panggil nama aku, ha... sudah.... Ya Allah, aku pon sedaya upaya memberanikan diri, nak bungkus badan takut, buatnya bende tu berdiri kat depan katil aku ... naya... Aku nekad.. aku pandang aje pintu tu.Nak kasik tambah berani aku on TV. Dalam hati aku, kalau ko muncul aku cabut lari ke bilik urusetia. Urusetia lelaki pon lelaki ler, aku dah takut. Walaupon urusetia dah warning kitaorang, kalau korang emergency datang ketuk bilik di tengah malam, jangan harap kitaorang bukak. Korang kalau nak pertolongan pihak urusetia , sila intercom.

Aku terkebil-kebil entah pukul berapa tertidur, bangun semula pukul 6.00 pagi, preparing baju untuk exam, semua. Aku tengok roomate aku diam aje, cam tak der pa per. Aku tanya dia, dengar tak orang ketuk pintu semalam dua kali, " Dengar kak,takut tak tahu nak cakap, dengar akak cool aje, siap bukak Tv.  Kalo akak lari , saya pon ikut kak! Cis! berpura-pura tido rupanya.

Sudahnya kitaorang berdua masuk dewan exam dengan kepala yang teramat berat, sebab tido sekejab sangat. lepas exam, ada sesi penutup, kitaorang pon heboh bercerita pasal bilik kitaorang diketuk. Ursetia siap cakap, baguslah tu "benda" tu nak ucap Selamat Jalan Kat korang.

Sedang aku packing barang nak balik, datang satu budak ni! " kak! minta maaf semalam saya yang ketuk bilik akak dua kali, sebab nak pinjam buku akak!' Aku rasa nak hempuk aje  budak nie, aku nie punya takut, sampai nak tido pon tak boleh, ade ke buat lawak ketuk bilik orang time gitu. Setiap bilik ada phone, kenapa tak dicall aje kat bilik aku! Nasib baik last day, kalau tak memang kena sekeh budak tu!

Rate

1

ok ni aku nak share pengalaman aku,masa tu aku kat kpg suami aku mak dia meningal.pada mlm nya semua org dah mkn yg tingal aku dan biras aku .jadi semua akli keluarga yg lain duduk kat sitting room.bersembang.aku dan biras aku tu baru nak mula duduk mkn.tiba2 terdgr seperti benda terjatuh,(aku ni memang penakut,lebih2 lagi bila ada kematian)kedua2 kami berpandangan ,tak cakap apa2.masing2 diam.selepas tu kami teruskan lah niat kami nak mkn,sekali lagi bunyi yg sama,tapi kali ni lebih dekat dan kuat lagi.hmmm apa lagi aku dgn langkah seribu cabut lari meningalkan biras aku.(biras aku ni agak berisi badan dia tu yg dia tak larat nak memecut)bila sampai ke sitting room dgn muka pucat ,suami dan yg lain tu tanya kenapa .dgn confident nya  aku kata ada benda berbunyi kat dapur.dah tu bila suami aku gi dapur check...rupa2 nya benda yg di gantung kat antara bilik mandi dgn dapur tu yg jatuh. ........    aduhhh malu nya aku..

Rate

1

Reply 102# jazaa
mana la nak tau kan jazaa.. lepas peristiwa tu teror cakap jawa ke...

Follow Us
Reply 104# lizaliza

hehehe...kembang kempis idung aunty membacenye... siot punye budak.. nak kene babab nih..hehe.. aunty tolong marahkan..huhu

macih mod medang..lap you lap you...

aku pun ade gak cite..

mase tuh aku tgh menganggur...so aku selalu tido lambat dlm 3-4 pagi. bila da tido lambat maka bangun pun lambat. alkisah bilik aku nih jenis terlindung. even tengahari pon bilik aku tetap gelap. mase aku tengah syok2 tido, tetibe aku terjage. aku dengar sayup2 suare org mengaji..aku da cuak gile...nak tido balik memang xboleh da..last aku beranikan diri, pandang sekeliling bilik..aku scan bilik aku sampai la mate aku terhenti kt satu objek..lame aku perati, mmg sah2 sore mengaji tu dtg dr RADIO!
rupe anye aku lupe matikn radio sblm tdo...hahahaha tp aku plek la sbb sejak bile hotfm siarkn org mengaji..siasat punye siasat rupe nye pg tuh arwah hendon bini pak lah telah kembali ke rahmatullah...innalillah.

Rate

1

Post Last Edit by ruazz at 3-12-2011 09:19

tarik balik la citer...

Rate

1

he!!he! cerita nie sebenarnya ada sambungannya!

lepas pada edegan mak cik cleaner am ...
lizaliza Post at 9-4-2011 16:16

err aku kurang faham..yg menyamar jadi makcik cleaner tu budak2 nakal ke hantu??:re:

kekekeke.. semua kelako.. meh saya join..tp x kelako la..

dulu, masa saya tgh last semester kat U ...
ruazz Post at 9-4-2011 22:20

Kelakor giler bila membayangkan siituasi ruaz terjerit2 kena pegang tu

Post Last Edit by ruazz at 3-12-2011 09:22

mmg kelako .. saya dah la lemah mmg x lawan, cuma boleh keraskan bdn, mata lnsg x buka.  bersungguh  betul depa goncang.. apa lg jerit aje la. mmg takut gila. lg pun masa tu mcm sesaat dua je dr masa saya berpaling..tp betul la, saya dkt 3 hari mula tu mmg bdn lemah gila..mcm pengsan pun aje sbb cuma dpt tido memanjang , x leh bangun berdiri sbb kepala mcm nak pecah.. so mmg x mkan/mandi/buang air cuma masuk air aje...apatah lg nak gi amik air sembahyang @solat.. tu yg iman setipis kulit bwg tu.. mmg masa tu rasa mcm dah nak mati dah.. tobat la kejap.

err aku kurang faham..yg menyamar jadi makcik cleaner tu budak2 nakal ke hantu??
miamy Post at 9-4-2011 22:49

kalau siang tu orang, memalam tu bukan orang. Jadi yang bersembang tu memang sah makcik cleaner sebab pagi, yang dok menakutkan orang dimalam hari tu memang hantu. Kat situ tak der budak nakal sebab masing-masing mempunyai jadual ketat, tak sempat mengusik antara satu sama lain kecuali kes budak nie aje ketuk bilik sebab nak pinjam buku. Kalau kita orang nak pergi berbincang pon, kitaorang akan call kebilik tu dulu, inform kita datang, so tuan punya bilik akan bukak pintu.

kalau siang tu orang, memalam tu bukan orang. Jadi yang bersembang tu memang sah makcik cle ...
lizaliza Post at 10-4-2011 08:13

ha skeri jgk mnyamar jd makcik cleaner.. dh tmpt skeri mcm tu brani bdk tu dtg mintak buku pepagi buta...

Reply 110# ruazz
Klako gile ruazz... tak dapat nak bayangkan macammana... siap kena pegang kaki dan tangan lagi..

Post Last Edit by zadzamusa at 10-4-2011 15:16

Zad nak share pengalaman adik lagi sorang nih... macam malam biasa la... adik nih bergayut dengan tunang dia... malam nih sebab panas skit... dia duduk la kat tepi kolam ikan kat luar rumah... dengan angin sepoi2 bahasa... apa lagi layan la....

Sampailah satu part nih... tunang dia suh tengok langit... pastu kata la kita memandang langit yang sama la... konon ala2 romantik gitu.... Tak lama lepas tu... dia nampak macam cahaya merah yang bergerak kat langit... Apa lagi.. lari masuk dalam rumah..

Semua orang terkejut... tengok muka adik nih pucat semacam... Bila tanya kat dia kenapa? Dia kata ada nampak hantu tanglung... nampak ada cahaya warna merah bergerak kat langit... adik nih dah macam nak nangis.. Abah dengan adik lelaki pergi tengok.. manatau ada lagi....Kami semua yang penakut ni semua pakat2 baca ayat dan surah yang terlintas kat kepala...

Bila abah masuk siap geleng-geleng kepala lagi... adik pulak siap senyum-senyum...
"Apa la angah... kapal terbang pun tak tahu ke... ha tu la bergayut tak ingat diri... Hambik kau....:
Adik dah merah-merah muka malu la konon... boleh dengar ketawa lagi dalam handphone.. tunang dia ketawa... lupa nak hang up... Macam mana la dia boleh lupa... kami tinggal dekat dengan lapangan terbang...ish..ish..sih..

Rate

1

hihihihihi tade updates lagi kew?

hihihihi oja pun ada gak kes menjerit tak tentu psal ingatkan antuu
mgu lepas cina gi kubur ... ari cing ming. so mlm tu kire2 br msuk isya la... driving. bawak hilux papa. ada dua jalan menuju ke umah.. dua2 kene lalu pendam (kubur) cina. soo.. amik jalan yg byk kete lalu la... tp bila dh masuk simpang masuk jalan umah... mmg gelap giler.. jalan spooky jek.  lagu kua dlm wadio pun.. mcm ada bekap sora 'nguuuu nguuuuu nguuu' gitu... nak sedapkan ati.. tukar la channel lain.. eh.. kua lagi sora tuu.. nguu nguuu.. aiolss panikkk uolsss... berpeluh2.... (ekon lupa bukak la pulakkk) hahhaha...  sekali tu... kuatkan ati toleh bakang.. mane la tau ada antu tumpang sekali... mase nak toleh tu... ternampak sesusuk tubuh! punya la jerittt! hahahhahah! upa2 nya tu coma kusi seat sebelah jekk! sebab seat tu tertolak ke bakang... and bentuknya mcm ada kepala dan badan kan? tu la iols sangka antuu! hahahhaha..

Rate

1

Post Last Edit by ruazz at 3-12-2011 09:24

tu la zadza.. nasib baik masa tu sakitt..

Rate

1

Reply 118# seroja
betulla tempat duduk tu....mau tak ikut balik rumh.... hehehe sian seroja...