CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

jap.. aunty nak menyelit citer.. masa sekola dulu aunty nek bas benti depan umah member pastu pegi sama2 jalan kaki.. da tak jauh pun dari skola.. sajer je nak berteman..sambil jalan sambil gosip2 gitu.. ko tau jah.. si peah tu..... hehehehe... dulu pukul 6.30 da sampai tepi jalan menghala umah member.. ada lampu jalan pun macam nak tak nak jer lampu tu nyala..

aunty pun jalan la macam biasa pegi umah member tu.. sebelum sampai umah die, lalu la satu taman permainan nie..kat taman nie lampu tak der.. cuma mengharap biasan cahaya sket dari umh orang.. aunty pun melenggang kangkung berjalan terkedek2 menuju puncak gemilang cahaya.. ehhh.. lelebey pulak..sajer nak cover tahap cuak yang kronik nie....perasaan seram kali ni macam membuak2 bila teringatkan orang dok citer kat taman tu keras la kejadah la..

sampai kat tempat main gelungsur nampak macam kaki manusia berjalan nak kuar dari tepi gelungsur tu.. hati nie da berbunga la ingat ada orang.. tak ler serem jalan sengsorang kat sini.. sekali yang kuar tu anjing.. menonong jer lalu dpan aunty.. kusangka kaki manusia rupanye anjing..ceh.. kini serem ku kembali lagik.. tapi ku teruskan jua perjalan suci ini.. huhuhu.. walaupun tak de kene mengena tp aunty tetap nak citer gak..

zad.... ko kene bertanggungjawab atas ape yang terjadi.. dah terlebey makan vitamin.. tak cukup lagi aunty enjet.. dokter tak nak enjet aunty enjet sendiri.. hehehe.. kan da meraban da neh...sory mory...

Rate

1

cicak ketuk/libas guna ekor   

Reply 162# MeeSai

betul tu..kadang cicak nie bergado atau memadu kasih...hehehe.. somi aunty dlu ingat bunyik tikus.. upenyer cicak..hehe.. apada

kisah ni hubby eda cerita pasal kawan opis dia...
diorang baru pindah rumah baru... bini, maid ngan anak2 dah tido kat atas..
mamat ni plak dok tengok tv kat hall bawah.....
tengah syok layan tv tiba2 ada bunyi....
psssttt.... pastu senyap.... kawan dah cuak....
tak lama pastu bunyi lagi... psssst...... pastu siap ada bau lagi.....
lama gak dia cakap... pastu baru teringat siang tadi baru pasang air freshenser
buang masa jek dok cuak sorang2

Reply 164# waneeda1904

hehehe... truskan lg citer untuk dikongsi k...

ni kisah eda sendiri... lom pernah cerita kat sapa2 termasuk hubby pon
kes malu sendiri la ni
masa ni baru sangat kawen... nak balik kampung eda nun jauh disana.... pasal nak balik kejap jek hubby malas nak drive...
decide nak naik bas jek... nak ke stesen bas tu kena la naik bas + lrt... jadi kitorang pon jalan la kaki laki bini g bas stop belakang rumah...
dah malam ni.... lama gak la tunggu bas dalam gelap bertemankan lampu jalan jek... sambil tu borak2 ngan hubby...
sambil borak tu plak mata eda liar melilau... sampai la 1 point tu mata stop kat atas tangki air besar area situ...
cam ada benda.. hati dah berdebar ni... dalam gelap2 tu nampak cam ada benda bertenggek jek.. huhu!!
memang mata terpaku kt situ jek... hubby dok borak2 pon eda dah layan x layan jek..
pastu hubby tanya eda.. nape?? eda senyap je.. hubby pandang gak la tempat yg eda pandang tu..
kan orang cakap kalau nampak hantu jangan tegur.. kekeke!!! maka dengan itu la eda tak bagitau hubby time2 tu

tak lama lepas tu.... balik la kami dari kampung... lalu la jalan depan bas stop tu... teringat plak eda nak tengok atas tangki besar tu...
apakah gerangan yang bertenggek malam tu.... rupa2 nya gerangan piring satelit apatah.... macam pising astro tu tapi lagi beso
benda tu la yang dok bertenggek kat bucu tangki tu... malam kejadian tu punya la takot... nasib tak cite kat hubby... kalau tak kompom la bertahun2 kena perli tak abis tu...

kes dok dengar cite hubby cakap area tu keras la.. macam2 jenis penghuni ada kat situ... sampaikan piring antenna tu pon nampak macam kuntilanak dok bertenggek yang xleh blah tu konon macam benda tu dok memanggil2 lagi plak

Rate

1

Follow Us
Cite auntymelly pergi skolah tiba-tiba buat zad teringat jugak masa dengan adik zad pergi sekolah...

Kami berdua pergi sekolah naik sebuah basikal mini... zad kayuh dia pegang beg dengan buku zad kat belakang... Basikal satu lagi rosak.. sebab tu dia tumpang zad...  Hari ni memang nak pergi sekolah awal, sebab kerja rumah tak siap lagi..

Kami bertolak awal la pagi tu dalam pukul 6.15... sekolah dalam 5km.. tapi nak pergi skolah ni... macam2 yang kami temputi... jalan kereta api, kawasan perumahan, ladang getah.. semualah... Banyak perkara yang dah kami lalui bersama semenjak naik basikal berdua nih... tak tahu berapa kali kena kejar dengan anjing, ular yang pasangannya mati kena langgar... macam nak balas dendam je.. last2 kena lenyet dengan lori tentera..... macam2 lagi lah...

Berbalik pada cite tadi(maaf dah melalut kejap)...Masa kami lalu dekat kebuh getah yang telah ditinggalkan lampu jalan ada.. tapi jarang-jarang satu.. jalan kat kebun getah nih memang curam.. kalau pagi2 memang best... tak yah kayuh... laju je...tapi kalau balik.... hmmm... penat... selalunya kalau kat sini kami turun berjalan... tak larat nak bawak budak tu sampai atas.. semput

Tengah2 meluncur dengan lajunya... tiba2 dengar suara orang lelaki naik motor kapcai Bismilah... bismilah...bismilah... tak henti2... bila dia lalu sebelah kami..dengar dia jerit Allahuakbar... adik kat belakang peluk kuat2... pastu rasa seram yang amat... takkan ada hantu pagi2 buta nih... Tak fikir panjang dah lepas tu... dengan sekuat hati kayuh basikal... dan le turun bukit di tambah dengan kayuhan bertenaga pulak tu... rasanya Azizul Hasni Awang boleh menangis tengok kita orang nih.. mulut dah keluar macam ayat surah dah tak berhenti-henti... rasa nak menangis pun ada...

Dah masuk kat kawasan perumahan barulah rasa lega skit.. sebab tengok ada orang...bila sampai sekolah adik dah terketar-ketar... sian dekat dia... Sepanjang hari tu kami diam aja...  dan tak balik melalui jalan tu...

Satu hari bila duduk bersembang dengan adik2 yang lain pasal pengalaman along dan angah naik basikal... adik lelaki yang sorang nih kata... mesti budak laki tu sangka hampa dua orang nih hantu... lalu gelap2 pakai baju sekolah... mesti dia nampak kain putih... Aaah kan... macam ada kebenaran pulak kata2 dia.. bila difikir-fikirkan kembali...Hilang rasa seram.. sebaliknya rasa lawak la pulak... dia sangka kami berdua hantu... kami pulak sangka kami jugak kena kejar hantu... Cis.. sure orang tu penakut punya... takkan kami nih hantu pulak... huh...

Rate

1

hahahahaha..... piring astro lak tu...hahahaha.. siap panggil lagik... adoooOOOyai..

Reply 152# want2bhappy
want2bhappy... ramai yang dah terkena dengan perfume spray nih..

Reply 163# auntymelly

hehehe.. kisah nye..

Reply 154# miamy

terima kasih miamy... cerita miamy pun apa kurang ye...

Reply 156# ruazz

sama-sama ruazz.. sama-sama la kita releasekan tension kita ye... Tapi zad suka cite ruazz kat hospital tu....terbaik

Reply 167# zadzamusa

hehehe.. mleleh lg air mate dok t'gelak..

baru je abih baca korang tambah lagi citer baru....pengsan nak rempit.byk tul citer seram lawak korang ya dari tadi aku duk gelak

Reply 159# mrbotak
terima kasih mrbotak suka dekat cite zad yang tak seberapa nih... cite mrbotak pun ok pe.. tinggal nak guling2 je tak berani nak buat... pasal malu kat opismate.. kang dikata orang gila lak.. dah le 2kali orang sangka hantu

Reply 161# auntymelly

zad.... ko kene bertanggungjawab atas ape yang terjadi.. dah terlebey makan vitamin.. tak cukup lagi aunty enjet.. dokter tak nak enjet aunty enjet sendiri.. hehehe.. kan da meraban da neh...sory mory...

tak pe aunty.. meraban banyak2 pun tak pe... ramai nak baca nih... apa2 pun.. bunga nih khas tuk auntymelly {:1_136:} siap ada nak patung lagi..

Reply 166# waneeda1904
terbaik la waneeda1904... tapi betul la.. kalau benda2 yang sure nih jangan nak cite dengan orang dulu... takut termalu sendiri..

Reply 174# pinktriangle

jemput pinktriangle... jemput share cerita jugak...

Ni plak cerita aku...
Dulu time bujang, aku sewa umah hujung kampung. Betul2 tepi sawah. Dok sorg2 je time tu...
Nak dijadikan citer...ada satu weekend tu..datang la sorang member melepak umah...datang dari jauh ni..
best friend la kiranya...

Bila kawan ni nak balik, aku pun kene la hantar ke bus station..nak balik umah dia ada dua trip je. Trip pagi/ trip malam.
So..sbb nak merewang lama...dia amik ar trip malam, bas pukul 11.30mlm gtu..

Aku pun lps hantar dia naik bas, terpaksa la balik sengsorang ke umah..naik moto je time tu.. sampai umah pun dah
pukul 12.30.

Sampai umah, apa lagi baring terus ats katil.. br je landing sekejap..tiba2 katil bujang aku dah start berayun2. Rasa terangkat2 berombak2 mcm tu...

Aku apa lagi..memang rasa kembang satu kepala time tu.. {:3_83:}

Mati la ...malam ni aku 'kene' ke?? pastu stop berayun ..aku bangun duduk kaki terjuntai kat tepi katil..duduk sekejap..
Halamak!!! baru teringat, apsal ar aku juntai kaki ni..ntah2 ada sumthing bawah katil ni?!!! Kalau dia grab kaki aku mampus ar?!! Ntah apa la dah ikut aku balik mlm ni td????

Beberapa saat lps tu..katil bujang aku berayun balik...lagi lama!!! Aku dah tak tahan lompat keluar bilik.. rasa cam beralun lagi!!
Xboleh jadi nih...

Kelam kabut bukak kunci rumah. lompat keluar umah ..xsempat pakai kasut..terus jerit panggil jiran...

Jiran pun kelam kabut kuar umah..pakat2 sume duduk luar mlm tu...masing2 rasa takut..Dh lama br masing2 berani masuk semula..

.........................................

Esoknya br tahu...ada gempa bumi kat Indonesia, time tu Acheh kene tsunami teruk.. Rumah bujang aku takde tv pun.. dah g keje br tau... Perghh..mmg xblh tido mlm tu..real sungguh!! Tu lah pengalaman skeri meri aku... Tapi pastu blk mlm jugak..
org bujang..OT beb..

Rate

1

Reply 179# surfin_net82
surfin.. gempa bumi kat Indon boleh terasa sampai kat rumah... fuh dasyat gak... kalau zad.. la memang seram   terima kasih sebab sudi share... ada cerita sharelah lagi ye...