CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

brutal gilerr pocong tu.... matahari terpacak kat kepala dia dah kuar.... pakai cermin hit ...
twins Post at 24-5-2011 09:33

pocong tu overtime laa..tu yang siang hari kuarr...

Suka betul2 citer kau lah Sang Pertala.....
Tapi area Temerloh kat kawasan Sg....mmg rumah2 sangat tinggi....agak2 yg mana satu umah yg sang pertala cakap tue.....serammm

Reply 1282# sofiera

kat area ctu, rumah jarak2 sket.. Derang nih tanah luas..... Ko bayangkan ehh, halaman rumah dia tu bole wat 2 rumah lagik..... Jalan depan rumahnye tuh btul2 tepi sungai......pokok2 besar pon bnyk lagi..... Mmg kampung btul la kawasan tuh..... Kalo nak tau, abg membe aku nih, guru besar skolah tahfis kat temerloh nih.. Perjalanan dr skolah tahfis tuh dlm 1/2jam....... Skolah tahfis tuh btul2 tepi jln besar.....sape tau......????.....angkat tgn....... yeayyyyy... hehehehehe....

Reply  sofiera

kat area ctu, rumah jarak2 sket.. Derang nih tanah luas..... Ko bayangkan e ...
SangPertala Post at 24-5-2011 12:36

Aku mmg tak tahu kawasan itu....sbb kalu balik ke NS...lalu triang mmg meredah kawasan umah kat ngan sungai.....nak melawat kawasan takut... ....mmg rasa kalu area kawasan sungai terlampau angker....lak pulak yg mcm sungai mcm air tehbeng..mcm2 khazanah dalam sungai sang buaya...jangan sang pertala sudah ler....heheeh

Keep it up yer...mmg gud story lah....nantie citer kesa baen lagie yer...

Reply 1284# sofiera

oooOOO....nogori......hehehe.... nt ler den try citer psl baen lagik.... Cuma tggl kisah2 'sakti' je yg ade pon.....kisah jari digigit anak landak dan tgn terputus bersambung semula.....

seriau rasanya bca sorang2 dlam rumah ne..bru page 14..

Follow Us
Reply 1285# SangPertala

kisah jari digigit anak landak dan tgn terputus bersambung semula.....

.... cer cite..... cer cite.......

MYRA74 Post at 24-5-2011 13:52

ha' a..nasib la aku bace time siang jer..tak berani nak
baca mlm²

Reply  sofiera

oooOOO....nogori......hehehe.... nt ler den try citer psl baen lagik.... Cu ...
SangPertala Post at 24-5-2011 13:41

best tuuuu...................

TT, kalau dah habis semua cerita2 tentang Baen, harap boleh kongsi cerita tentang pengalaman berjumpa/berkawan dgn org2 yg boleh dikatakan misteri/istimewa/warak/banyak ilmunya...

TT, kalau dah habis semua cerita2 tentang Baen, harap boleh kongsi cerita tentang pengalaman berjump ...
immortallez Post at 24-5-2011 20:41

hehehehe.......permintaanmu akan ku kenang jua....  huhuhuhuhu.... insyaallah sy cb ingt2 balik nt.....

hehehehe.......permintaanmu akan ku kenang jua....  huhuhuhuhu.... insyaallah sy cb in ...
SangPertala Post at 24-5-2011 20:49

orait, sekadar bagi idea...

assalamualaikum TT and semua.....

citer2 korang memang sangat best...meletop letop!!

sementara tunggu TT dengan episod seterusnya, aku nak share dengan korang satu cerita yang berlaku dekat mak aku masa zaman dia muda2 dulu...

mak aku memang dari kecik lagi dibesarkan di JB...dari mak aku, sampailah ke aku, adik aku, kitaowg memang dibesarkan kat kampung...start 1995, kitaowg semua pindah ke rumah teres yang kami duduk sekarang ni because tanah kampong  tu pemaju dah beli nak majukan...so, pindahlah kami ke rumah baru kitaowang...area2 situ gak.,.lebih angker rupenye...

so, apa yang berlaku kat mak aku ni berlaku dekat dalam rumah kampung yang versi rumah tinggi tu..ala, yang ada kolong bawah rumah tu.ala2 rumah versi melaka tu...tangga rumah ni tinggi sangat...rumah tu tak besar sangat pon.just ada satu hall, and satu dapur yang kene turun tangga ke bawah...aku rasa takde bilik kot rumah tu...ala, rumah papan jek..

family mak aku semuanya 11orang...9 adik beradik + 2 arwah atok n nenek aku...mak aku anak ke-6..dalam ramai2 adik beradik mak aku, mak akulah yang aku kategorikan yang agak lasak sikit...tapi, lemah semangat sebenarnye...pernah sekali tu, mak aku pernah terkena tuju2...padahal bukan untuk dia, tapi dia pulak yang terkena...

ok...sambung pasal rumah lama tu...disebabkan rumah tu kecil jek, so family mak aku tido reramai kat hall tu...berderet deretlah dowang tido dari pintu depan, sampailah ke pintu dapor...dulu2 manalah ada letrik kan..so, dorang just pakai lampu pelitalah...cakap pasal lampu pelita, aku dulu2 pon guna tu...saja2 nak feel classic...hehe.....padahal aku nak main bayang2 ngan adik aku.....best wo!!mencabar sangat permainan aku kan..hehe.erm, ok sambung....

Pada suatu malam, mak aku tetiba terjaga dari tidur. Bila mak aku terpandang dinding rumah, beliau ternampak sesuatu yang sangat mencurigakan..apa sesuatu tu?? hurm.....mak aku nampak, ada bayang seorang perempuan, tengah bongkok2, jalan dari pintu rumah, ke pintu dapur,...mungkin macam bayang seorang wanita tua sedang berjalan ...apa yang mak aku nampak adalah bayang2 yang  terhasil daripada biasan cahaya pelita ke dinding rumah..lalu…

“pak..pak..ada orang masuk rumah kita pak..” mak aku mengejutkan arwah atukku..

“orang tu pergi ke dapur pak” ..mak aku menyatakan lagi kearah mana bayang itu menuju…

Maka, atuk aku pon pergilah menjengah ke dapur..tengok2, mana tau ada pencuri nak merampok rumah ke kan….jenguk punya jenguk…..jeng jeng jeng!!!

“takda orang pon kat sini..” kata arwah atukku setelah dipastikan betul2 memang tiada sesiapa di dapur..

maka, mak aku pon mestilah xpuas hati…memang sangat jelas apa yang dia Nampak dekat dinding sebentar tadi..so, beliau pon jengahlah ke pintu dapur…Jengah punya jengah kat pintu dapur….tetiba…ZUPPP!!!!

“ARGHHHHH!!!! kain putih!!!” mak aku menjerit bila Nampak kain putih melibas ke arahnya semasa dia menjengah ke dapur…cuba korang bayangkan, korang baru jek nak hulur kepala ke pintu dapur, konon2 nak jengah, tetiba jek, laju jek kain putih keluar dari tepi pintu, terlibas depan korang…..mau xmenjerit kan!

Nasib baiklah atuk aku ni memang yang pandai mengubat2 orang jugak..anak2, cucu2 takda yang ikot pon..so, atuk aku pon baca2 lah ayat yang patut.and libas2 tempat tu dengan penyapu lidi..mungkin halau benda tu and pulihkan semangat mak aku balik…mungkin mak aku lemah semangat, that’s whylah benda tu nak tunjuk diri dekat dia jek…

Apakah benda tu??nenek kebayan ke??

Rate

1

Post Last Edit by auntymelly at 25-5-2011 15:03

Reply 1294# feyo

naper mende tuh men libas2 kain lak.....???hehehhe.... mau tak terkujat kat citu......
nenek kebayan......???? hurmmmmmm... kita tunggu pakar2 lain beri pandangan..... scary gak kat umah tuh....
selain tuh ader lagik tak gangguan lain yg penah ahli kuarga alami atau nampak sepanjang dok kat citu... ??
kalo ader siler bercerita dgn jayanyer ehhh... hehehheehe.....

Reply 1294# feyo

terbaiiikkkkkk....... kene libas ngan kain cikpon.....??hurmmmm.... kes mcm nih jarang berlaku...... bayang2 tuh cuma gambaran sebenar cikpon tuh je... kalo nmpk berdepan, sure cikpon tuh tunjuk muka lawa......cehhh...

Scary gak aku bayangkan keadaan tuh...

Reply 1295# auntymelly

aunty melly...hehehe
benda tu macam sergah mak aku yang tengah jengah2 ke dapurlah...dia lambai/libaskan kain putih tu..muncul dari tepi pintu nak turun ke tangga dapur..kejap jek duduk rumah tu...rumah aku yang sekarang baru macam2 yang wujud..tapi aku dah cerita dekat thread2 lain..moh la jenguk2...

Reply  feyo

terbaiiikkkkkk....... kene libas ngan kain cikpon.....??hurmmmm.... kes mcm ni ...
SangPertala Post at 25-5-2011 15:20

jarang er SP??bukan libas macam kena pukul tu taw..ala, macam saje terkejutkan mak aku tu...erla, arwah atuk aku tengok xda pape, dan2 mak aku jenguk, benda tu zass terus ngan kain dia...

owh..kire watak sebenar cik pon tu adalah seorang wanita tua la er...teringat watak ruminah sidek...hehe

Reply 237# anne83

cite anne ni menarik la walaupun rase seram gak bace nih..

kan aku da bakar gambar tuuu........  hehehehe.... korang takyah nengok takpe lah... sbb  ...
SangPertala Post at 9-4-2011 18:00

kenapa orang mati jadi hantu ya?...apakah roh? memang syaitan?..kenapa ada pembunuhan memang  akan jadi tempat berhantu?

sesiapa boleh terangkan?