CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

assalamualaikum.. tumpang cerita ye..
saya ade jugak pengalaman rumah berhantu ni.. tapi takde lah takut mana pun..
setakat berkongsi untuk hiburan semata-mata boleh la..

ceritanya bermula begini... jeng jeng jeng.....
waktu tu kecik lagi... dalam umur 4-5 taun.. tp masih segar didalam ingatan..
macam biasa la umo macam tu main aje la kejenye tak kira tengah hari rembang ataupun senja...

kebiasaannya, aku akan bermain dgn kawan2 di sebuah rumah jiran yang kosong..
rumah tu ade beranda kat tepi... beranda tu xde la tinggi mana pun.. tapi disebabkan kami masih kecik time tu maka dapatla memboloskan diri masuk ke bawah beranda tu..
motipnya.. nak mencuri barang2 permainan yang disimpan dalam beranda tu.. hehehe.. (maklum la nak suh mak beli mainan maunye kena bebel dlu)...

beranda tu ade la lubang yang membolehkan kiteorang naik keatas.. masa sampai kat lubang tulah saya nampak mayat yang diselimut dengan kain biru dengan bekas kemenyan yang masih berasap ditepi mayat tu... mayat yang bertutup tu masih saya ingat sampai la hari ni...

tp yang peliknya.. kawan saya tu selamba je naik atas beranda tu curik mainan... masa tu x pikar pulak dia nampak ke x mayat tu sbb masing2 langsung xsentuh langsung citer pasal mayat tu... saya pulak mase tu xde la seram mana pun maybe sebab x dimomok kan dengan citer hantu...

pas ambik mainan tu kteorg pun main2 la kt umah masing2... tp biase la ati xpenah puas dengan ape yg dapat.. so kiteorg pun pegi la lagi dan lagi.. yang saye perasan kadang2 mayat tu ade kadang2 takde... sampaila aku kena gatal2 dimana kulit aku naik bintil yg berair2 tu mak dh x kasi pegi lagi... so xjumpe la mayat tu... citer ni aku x bgtaw pun dkt mak sbb takut xdapat main lgi kat umah tu...

selang bpe taun datang la seorang makcik ni... biasa la gosip2 dengan mak.. die pun cakap yang rumah tu berhantu... berhantu macam mana pun xtaw la.. maybe die pun pnh nampak mayat tu... wallahualam...

p/s: maaflah citer xseram mana pun

Rate

1

Post Last Edit by needa at 27-5-2011 14:11

TT, nk tumpang cerita jugak la tapi cerita ni bukan takat rumah ja,dengan kawasan rumah pun ada cerita tp tetap ada cerita pasal rumah so kire bole la ye TT..saya x berapa pandai nk cerita detail tapi saya cuba la eh....cerita ni pasal rumah sewa kt PD time tu saya sekolah rendah. masa tu abah keja kt kem askar kt batu 4, PD. jadi kami pun menyewa la setinggan dekat2 dengan kawasan kem tu.

Rumah setinggan ni rumah papan yg ada berandah tp berandah dia bukan jenis berandah yg open air. rumah ni jenis rumah berkembar.  lama jugak la kami dok menyewa kat situ. Rumah ni masa kami awal-awal duduk xde pulak perasan ada hantu ke ape. Tapi bila dah lama2 dok umah tu mula la perasan beberapa kejadian yg pelik. Kawasan sekitar rumah ni pun kalo malam mmg agak sunyik dan seram. Dipendekkan cerita, ada beberapa kejadian misteri yg jadi kt diri saya sendri selama kami duduk disitu x kira lah dalam rumah ataupun luar rumah.

cerita 1: masa tu adik mak (mak lang) ada datang rumah kami sbb ada buat makan2 sikit. Dia datang dengan famili dia. Masa yg mak-mak ni sibuk memasak kat dapur, yg budak2 ni termasuk la saya tgh main2 kt berandah. Masa ni malam tau. Pintu depan kt berandah tu mmg x bukak. Tengah kami seronok main tu tiba2 maklang menjerit dari dapur marah kami jgn melompat2 depan org..
kami pun pelik la sbb mana ada org lain selain kami kt berandah tu...pastu maklang cakap dia nampak ada lelaki duduk kt pintu n pintu berandah tu terbukak.. dia marah sbb nampak kami dok terlompat2 depan muka lelaki tu..padahal mana ada lelaki kat situ. misteri tu habis gitu je sbb masing2 xdak ckp apa dah lps tu..

cerita 2: Masa ni saya kt dapur tgh kemas2 dapur tp masa nak naik ke ruang tamu tiba2 nampak lelaki rambut kerinting,baju kotak2 dok senyum kt tepi tangga. Cuak dah masa tu..tp lelaki tu x nampak mcm org melayu tp lebih nampak mcm org asli..kulit dia gelap skit..bila ckp kt mak, dia xkomen apa2 pun..mungkin xnak takutkan kami kot..

cerita 3: tiap kali masuk bilik air, mmg akan nampak bayang gelap terintai2 di balik tong air besar yang ada dalam bilik air tu.. awal2 nampak bayang ni takut tp bila dah lama, jd x heran pulak..dah selalu sangat kot...hehe..yg ni mak pun cakap mmg ada nampk jgk..

cerita 4: rumah kami ni toilet di luar rumah jadinya kalo tgh2 mlm nk memerut,kene le berteman. nak jadi cerita, 1 malam tu saya dgn adik sakit perut la pulak.Dah la tgh mlm time tu..so, yg teman kami masa tu of kos la mak.Abah kene duty mlm tu. Bila dah bukak lampu depan semua, baru je nk turun gi toilet (toilet tu kt tepi rumah belah depan, so lagi dekat kuar ikut pintu depan) mata saya ternampak susuk putih xde kepala kt celah akar pokok kekabu . saya pun apa lagi, bagitau kt mak siap tunjuk kt dia kata ada hantu kt pokok kekabu. dahla jarak pokok tu dgn rumah x jauh..hahaha..mak saya wat2 x layan kata x nampak .. adik saya pun nampk benda tu..last2 mak suh cepat gi membuang kononnya mengantuk..kami pun lps dah frust mak x nampak hantu tu kami pun teruskan aktivti membuang tu. mula2 saya dulu masuk toilet..pas kuar dari toilet, bole plak nampak hantu lain...kiranya sekarang dah ada 2 hantu yg saya nampak tp kali ni saya diamkan ja sbb mak mcm x berminat je nak tau.hantu ni plak berdiri membelakangkan kami tp ada kepala la cuma rambut dia menggerbang.hantu ni nampak gemuk skit...dia berdiri kt tepi rumah jiran kami yg terletak di sebelah kanan rumah. nasib baik la xde la apa2 benda x di ingini terjadi masa tu.
Bila dah besar ni bila tanya balik kt mak psl benda ni, dia kata time kami ckp kt dia psl nampak hantu tu, mak dah takut sebenarnye tambah2 bila kami dah tunjuk2 tp dia mmg x nampak apa2..

cerita 5: masa tu maghrib, pi ke kedai. tp balik dari kedai tu ntah apa malang kena kejar anjing la plak..time sibuk berlari nk balik rumah tu mata sempat tertengok kt atas pokok kekabu tu ada kain putih berkibar kt atas pokok tu...masa tu otak xdpt nk proses lagi benda apa cuma hati pelik bila tgk ada plak kain putih kt pokok tu...

so, tu saje cerita seram suam suam kuku.semua yg jadi ni saya sendiri pun x pasti perasaan saya je ke atau pun betul2 nampak hantu...

Rate

1

assalamualaikum..

beranda tu ade la lubang yang membolehkan kiteorang naik keatas.. masa sampai kat lubang tulah saya nampak mayat yang diselimut dengan kain biru dengan bekas kemenyan yang masih berasap ditepi mayat tu... mayat yang bertutup tu masih saya ingat sampai la hari ni...
atashinchi Post at 27-5-2011 12:51

wsalam,

tang ayat nih mmg scary jek aku bayangkan... boleh plak ko main2 lagi w/pon dah nmpk mayat tuh.......heeeeeee.... sampai skarang nih ko msh taktau ker kesah mayat tuh....??

TT, nk tumpang cerita jugak la tapi cerita ni bukan takat rumah ja,dengan kawasan rumah

mata saya ternampak susuk putih xde kepala kt celah akar pokok kekabu . saya pun apa lagi, bagitau kt mak siap tunjuk kt dia kata ada hantu kt pokok kekabu. dahla jarak pokok tu dgn rumah x jauh..hahaha..mak saya wat2 x layan kata x nampak ..
needa Post at 27-5-2011 14:07

sila sila....

susuk putih tak berkepala celah pokok kekabu tuh.... pergggghhh.....bole imagine siut....... huhuhuhuhu.... needa, kalo bole biar wat citer dlm satu post satu citer... actually mmg seram nih citer awak nih tp awak boleh menambah darjah keseraman tuh dgn olahan cerita yg menarik supaya org boleh imagine picture kejadian tuh dan seterusnya keseraman tuh terserlah dgn sendirinya.........hehehehehe... anyway, mmg terrrrrrbaaaiikkkkkkkKKK.....

Assalammualaikum....

aku masih ada sedikit cerita dr pengalaman aku sendiri.... kisah ketika aku tidur dan katilku terangkat hampir mencecah siling rumah.... aku akan ceritakan ptg nt sekitar jam 6.30 ptg....

Post Last Edit by atashinchi at 1-6-2011 13:36

Reply 1323# SangPertala

mase tu tgh bodo2 lg.. jumpe antu lompat kt depan parit pun siap boleh tuju2 dgn batu lagik... hehe..klu skg jumpe maunye lari x cukup tanah ... sampai sekarang xtaw misteri mayat tu & mayat tu mmg mengadap kiblat...

Follow Us
Assalammualaikum dan selamat sejahtera sume.....

huhhh....lama gak aku tak bercerita... hari ni aku nak cerita pasal katil aku diangkat ketika aku sedang tidur... al kisah nye 11 tahun yg lalu adek aku yg lelaki nih sakit dan kerasukan... hampir 4 tahun dia sakit, so dlm waktu tuh mmg bnyk jg hal yg berlaku dlm rumah famili aku nih..

adek2 aku yg pompuan plak masa tuh sume blom kawin..derang dok kat bilik atas tuh, mcm2 derang dgr... jd mak aku nih soh ler aku balik utk sementara tinggal kat umah famili aku nih... aku pon tumpang lah tido bilik adek aku yg lelaki nih supaya in case jd pape, aku ada utk control dia...

sepanjang masa aku dok hampir 2bulan pertama tuh, aku mmg selalu wat wirid jauh mlm.. adek aku plak tanak ganggu aku, so dia tdo kat ruang tamu bawah je... satu mlm nih mmg aku kene ganggu ler ngan mende nih... masa tgh wirid tuh, sibuk mende tuh main dlm bilik air...

mcm2 bunyi ler dlm bilik air tuh... mende tuh bukak air paip ler... sat lg flush jamban tuh plak... saje jek nak wat bising tanak bg aku fokus wirid... hurmmmm...mmg dasar setan laknat btul ler nih... tp aku plak mmg tanak wat pape kat mende tuh... kalo bole biar zikir wirid aku tuh wat mende tuh panas dan akhirnye mengalah dan keluar dr rumah aku nih...

jenuh juga nak bg mende tuh blah... tp ade hikmahnye mende2 nih ngaco.. dr situ aku tau betapa wirid dan zikir jg mampu utk menghalau jin dan syaitan dr mengganggu rumah dan keluarga aku...

mlm tuh cuma gangguan 'teknikal' jek yg mampu jin tuh buat... tp mende tuh tak puas hati... di tunggunye aku waktu siang pulak.... waktu lepas asar selasai aku berwirid, aku teruskan berwirid di atas katil bujang sbb masa tuh aku demam... masa sedang berbaring sambil berwirid tuh tetiba aku rasa katil aku terangkat slow2 naik ke atas.......

tp aku tak panic langsung.... bulu roma pon tak meremang....hehehehe... masa katil aku terangkat tuh, sempat lg aku jenguk ke bawah.... last2 aku ckp ler..... " sudah2 ler tuh....jgn ganggu aku.... aku tak suka...." ........

pelan2 katil aku turun semula ke bawah dan terletak dgn elok.... mlm tuh mende tuh tak puas ati, di kaconye adek aku yg pompuan plak... melolong adek aku menjerit dlm bilik.... dia nampak mende berbulu besar mendengus kat belakang langsir.... aku pon baca ler ape yg patut dan bila aku 'rasa' blk, mende tuh dah takde.... aku tanye lah adek aku lg..... "btul ke ko nmpk mende tuh....?"   adek aku jwb ya smbil tunjuk kat langsir tuh.....

aku amik air yasin pastu aku renjis2 kat langsir tuh nak bg ilang 'bekas' mende tuh....cehhh.... ini kerja jembalang...mlm tuh jgk aku mimpi tgk jembalang penuh berdiri depan pintu pagar rumah aku.... ini mmg real aku mimpi... jembalang berkerumun pastu buat bunyi cam tgh jampi2 tuh....

bila aku tersedar, cpt2 aku amik wudhu dan solat dua rakaat...pastu aku baca ayatul kursy dan mohon penjaga tujuh pertala langit dan bumi supaya menghalang segala niat jahat org pd keluarga aku nih... bila difikir2kan semula, mak aku nih dulu meniaga restoran... so, mmg ramai lah org yg nak wat dengki khianat nih....

yg kene teruknye, adek aku yg lelaki nih...mcm2 bende masuk kat dia nih... tp bila dah berubat sana sini,akhirnye sembuh jg....

Rate

1

pernah satu hari tuh masa aku dok umah famili aku nih, adek aku kerasukan teruk... ayah aku panggil ustaz lah tok moh lah ngan abg aku plak pgl sorang kawan dia ustaz nih nak tolong rawat adek aku....

masa tuh plak kebetulan aku keluar jumpa kawan.... so, bila aku dpt col mengatakan adek aku nih sakit teruk kerasukan mcm sesak nafas sgt2... punyelah kelamkabidin aku blk umah.... pastu aku tgk org dah ramai kat umah aku.... hurmmm.... org yg nak merawat plak ade tiga org....

sorang tgh solat, sorang tgh jampi air dan sorang lagik tgh pegang2 badan adek aku nih.... aku tgk adek aku nih sesak nafas dia mcm org nazak.... berderau darah aku tgk adek aku camtuh.... mcm nazak dah nak meninggal tuh...huishhh.... aku tgk2 lah nape adek aku mcm sesak nafas nih.....

adakah mende tuh tersekat kat tekak dia,....? adakah mende tuh tersekat kat dada dia....? ishhhh....mcm2 soalan lah kat pale hotak aku nih..... akhirnye aku nmpk ade 'sesuatu' kat dada adek aku nih.... rupa2nye ade perawat mana ntah mcm pakaikan tangkal kat adek aku nih supaya takde gangguan.... bila aku amik jek bende tuh, terus adek aku lepaskan nafas panjang........

aku tgk adek aku dah bernafas mcm biasa dah....cuma mata dia jek terbeliak.... pastu aku tgk ustaz yg ayah aku pggl nih plak baca2 kat ubun2 dia pastu hembus..... terus adek aku lelap.... agaknye kepenatan 'nazak' kejap td tuh....

sat lg bila dia terjaga balik, terus dia berlari masuk bilik dia cam org ketakutan...... masa tuh aku ade kat luar umah lg.... terus aku lari cari adek aku nih.... mak aku plak dah risau semacam.... aku pon soh mak aku kuar dan biar aku ngan abg aku yg tgk2kan adek aku nih....

masa tuh jugak aku laung azan sbb adek aku kata mende tuh dah bnyk kat dlm umah.....aduhhhh.... setan punye penyihir ..... melambak dia anto jembalang kat umah aku nih.... lepas azan jek, adek aku dah rasa lega....terus bawak gi berubat..... selama 4 tahun tu, mcm2 yg aku pelajari sesuatu yg baru dlm alam halus nih....

itulah puncanya, Allah beri aku peringatan supaya sentiasa taat setia pada Allah dan RasulNya agar terhindarlah kita dr segala ancaman sihir si laknat dan gangguan syaitan.........

Rate

1

pernah satu hari tuh masa aku dok umah famili aku nih, adek aku kerasukan teruk... ayah aku panggil  ...
SangPertala Post at 1-6-2011 18:18

terbaek........teruskan sharing.......

suka...... best.............. jembalang.............. berbulu ekkkk.....
raya pon berbulu jugak kan.....................
jembalang tanah ke apa...?

suka...... best.............. jembalang.............. berbulu ekkkk.....
raya pon berbulu jugak kan ...
nagaijau Post at 1-6-2011 23:05

ntah ler..... aku nih kalo org ckp bende berbulu ngan mata merah pastu mendengus tuh, mmg aku kata jembalang jek.... jembalang nih biasa di'bela' tukang penganut sihir laknat nih... so, mmg kebanyakan menyerang atau membuat kaco nih kebanyakan jembalang jek... hurrrmmmm....entahh lerrrr..... taktau lah pesal org yg tergamak membela jembalang nih... kalo bela kambing ker kan lagik bagus............

ceta ko bes2 la SP...

salute2x...

ntah ler..... aku nih kalo org ckp bende berbulu ngan mata merah pastu mendengus tuh, mmg  ...
SangPertala Post at 2-6-2011 19:17

SP.... aku dlu ada jembalang gak...dr sekolah sampe dah kawen dia ngikut....
slalu sgt mimpi kena kejor kerbau lembu gajah.... semua kaler itam....
aku sendiri suka mendengus kalo marah.....
anak dah dua br aku tahu ada yg ngikut.....
dah xde dah mende tu...

SP.... aku dlu ada jembalang gak...dr sekolah sampe dah kawen dia ngikut....
slalu sgt mimpi ke ...
nagaijau Post at 3-6-2011 08:52

Alhamdulillah... berkat doa ko sendiri dan usaha ko utk terhindar dr mende2 mcm tuh... lmbat atau cepat dikabul mungkin Allah menguji kita utk bersabar dan terus terusan berdoa agar terhindar dr segala kemudaratan... yg penting niat kita nak baik tuh cekal dlm hati.....insya'Allah...

Post Last Edit by nagaijau at 3-6-2011 11:00
Alhamdulillah... berkat doa ko sendiri dan usaha ko utk terhindar dr mende2 mcm tuh... lmb ...
SangPertala Post at 3-6-2011 10:49

actually aku bukan tahu pon ada mende ngikut...dari mana dapat pon aku tak tahu....
dlu2 kalo aku marah... kompom mendengus...
laki aku pon tahu dah.... kalo bunyi dengusan tanpa suara tu...aku tgh panas la....
pastu gi ngubat org sakit...
bila chek... aku plak yg ada...
ke sebab aku byk masuk utan...

Assalamu'alaikum....baru pertama kali join thread ni...
biasa jd SR je...apa khabar TT? avvy asal ya?

assalamualaikum

Reply 1337# R_one

waalaikumussalam.... sila sila.... hehehehe.... sila kongsi cerita dan meriahkan rumah berhantu yer...

Reply 1336# ciklahcute

waalaikumussalam... silakan masuk... wat cam umah sendiri yer... kalo ade cerita2 kisah2 rumah berhantu pengalaman sendiri lg bagus....

Salam sume forumers sejagat...hehehehe... dialam maya yg serba indah lagi hebat ciptaan illahi ni, terdapat berbagai isi rupa kejadian yg indah aneh geli dan mcm2.... disamping kita meneguhkan lagi kadar keimanan diri agar di redhai Allah, bermacam dugaan dan cobaan yg acap kali kita terkesima dgn emosi dan perasaan bercampur baur....

semoga saja semua ujian itu dapat kita lalui dgn tabah redha dan istiqomah selurusnye mendapat hidayah Allah terus menerus hingga melalui alam selepas mati.... bercerita pasal mati, ramai diantara kita sering masih tidak lengkap walhal masih jauh memahami 'kehendak' Allah terhadap kita....

Mukaddimah tak hengat....hehehehehe... wokeyhh...kata2 di atas tu, mungkin sekadar mengingatkan kita kpd sedikit hal yg sering kita terlepas pandang sehari hari kerna asyik 'keduniaan'.... Hari ini cerita saya berkisarkan pengalaman saya ketika di dalam mimpi...

mimpi mainan tidur....??? hurmmm... mmg sukar kita menafsir kerna ada sebahagiannye mimpi kita tak patut di ceritakan... Tp mimpi saya nih berkisarkan sebuah rumah kampung yg tidak pernah saya kunjungi sepanjang hidup saya... Suatu mlm di antara mlm2 yg menghadiahkan saya mimpi seumpama ini, saya telah bermimpi....

dlm mimpi saya, saya berjalan ke arah sebuah rumah papan... rumah tinggi.... di depannye ada tangga... rumah ini susunannye, jika kita masuk, akan memanjang ke kanan... bukan memanjang ke belakang.... jd hujung kanan rumah ini ialah dapur... di belakangnya ialah hutan.....

jika sekadar dibayangkan pon mmg saya ingat benar rumah ini dgn bentuk dan keadaannye.... sampai saya di depan rumah itu, saya beri salam.... di jawab salam saya oleh seorang lelaki umur sekitar 60an... tua dan berkopiah... mempunyai isteri seusianye dan anak perempuan yg masih belasan tahun...

semasa di jemput naik ke rumah itu, saya diberitahu oleh org tua td bahwa di dapur rumahnye ada pontianak selalu dtg masuk dari arah belakang.... jadi, pada waktu mlm, selepas senja mmg tak berani keluarga nih nak masuk ke dapur.... saya pon terdiam di depan tangga rumah itu.... tiba2 saya mendapat 'ilham' supaya di ambil tanah di depan rumah itu segenggam...

selepas saya ambil tanah itu, saya bacakan hanya sekali Al Fatihah.... selepas itu sambil membaca syahadat, saya lemparkan di atas bumbung rumah itu.... seraya itu, terdengar bunyi hilaian pontianak di belakang rumah itu..... saya masuk ke dalam rumah itu dan duduk menanti pontianak itu masuk ke dapur rumah itu....

dari arah ruang tamu, saya nmpk pintu dapur rumah tu tiba2 terbuka dgn kuat di tiup angin.... saya terus bangun dan menuju ke dapur rumah itu.... semasa saya turun tangga ke dapur rumah itu, pontianak itu sedang berdiri di depan pintu.... dengan muka yg mengerikan, ia cuba dtg mencekik saya.... hampir sedepa dgn saya saje saya mengucap syahadat sekali.... terkebelakang ponti tuh tp masih nak menyerang saya lagik...

kali ini saya halakan tgn ke depan dan tapak tgn ke muka ponti tuh... kali ini saya baca syahadat sekali lagi tp dgn hembusan nafas yg kuat.....terpelanting ke belakang ponti tuh dan terkeluar dr rumah tuh sambil menjerit2 sbb marah saya tak bg ia masuk... saya keluar dan lagi sekali saya hembuskan nafas dgn syahadat dan kali nih mmg ia cedera teruk sambil saya beri amaran jgn ganggu lagi penghuni rumah nih....

selepas itu saya naik semula ke atas rumah dan mohon diri utk pulang... ajakan org tua itu utk bermalam dirumahnye saya tolak dgn baik dan saya pon beri salam utk balik......

mungkin mimpi ini pada sesetengah org hanya rekaan dan olahan menarik...tetapi suka saya ingatkan disini, mimpi ini benar2 berlaku dan tidak sedikit pon saya ubah 'kejadiannye'.... hanye Allah mengetahui kebenarannye..... selesai kisah antara pengalaman saya didlm alam mimpi....

Rate

1