CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

bagus mimpi tuh. Mimpi nih ada macam2. Ada yg mainan,alamat,pemberitahuan serta ilham.. Ada juga sesuatu mimpi itu berupa peringatan (meter) tntg diri seseorg..

Reply 1341# R_one

mekasih yer... mimpi jer pon... bukan btul2 berlaku yer tak...? hehehehe... mimpi baca syahadah sume org boleh kan....? hehehehe.......

tumpang citer....
penah gak kene...
ms tu tido uma baru mmbr kt bangi...
tido satu bilik.. bilik sebelah mmbr bujang..dorang somi istri ngn ank kt bilik master...
mlm tu tibe2 terjaga n menghadap tingkap... tibe2 cam rs ade mende msk dr tingkap tuh ...
tros pusing badan membelakangkan tingkap...pastu rasa sungguh tilam tu di pijak2...
so dlm ati mmg rs mende tu dtg ke arah sy sbb rs pijak2 tu makin dekat...
pastu bile da abeh rs pijak tu..rs plak rambut dier lalu kt muke...
rs cam rambut dier kerinting sbb leh rasa rambut dier...
lama gak part rambut tuh... mebi panjang kot...
huhuhu
masa tu mmg istigfar giler2 dlm hati...
mcm2 surah da dibaca...
pastu ingt mcm da ok la kan...
tibe2 rs mende tu nk kuar plak...adoi...
rs la rambut dier mcm kt atas td tuh... tp menghala ke tingkap...
pastu rs mende tu pijak2 tilam ...
abeh je drpd tuh...
br lei buka mata.. tp x buka pon la...tkt gilerrrrrrrrrrrrrrr...
tros istigfar byk2 smpai la suboh esok tuh...

sekian...

Reply 1343# zienur

hurmmm...takde bunyi mendengus ker ape2 bunyi ker masa tuh....? huishh... mende ape ler tuh ekk... saje jek wat iman tergugat tgh2 mlm....hehehehe....

Reply 1344# SangPertala

tiada...
cume gerak2 atas tilam n rasa rambut tuh...seram wooo....

lagi satu kene kt perlis uma mmbr gak...
dok dgr pintu peti ais bukak tutup...n bunyik tupperware bukak tutup...
esok tu ty mmbr mak su dier blk uma ke... kata nya xdek pon..uishh...
pastu br dier buka citer...
tp xnk tau selanjutnyer...seram.. huhuh

ceta ko bes2 la SP...

salute2x...
ninja9 Post at 2-6-2011 23:27

hehehe....citer bese2 jek pon... kamsia2x....huhuhuhu......

Follow Us
Aku ingat nak kongsi sket info nih..... ade org bgtau aku, sape yg bawa kenderaan pada waktu malam di area jalan menghala ke salak tinggi melalui hiway putrajaya, plzz bawa pelan2 di sekitar kawasan selepas trafic lite simpang Pekan Dengkil.... Jalan tuh memang nmpk lurus tu, tp bnyk kes kete terbabas sebab 'sesuatu'.... ini just info jek... bukan nak takutkan sesape k.... cuma pesan jangan bawa terlalu pelan dan terlalu laju kat situ..... ade bnyk kes yang 'tumpang' kat area tu jgk..... k...... hati2 semasa memandu.....

salam saudara SangPertala sy sblm ni sr je best citer2 saudara ada lg ke hehehe....

salam saudara SangPertala sy sblm ni sr je  best citer2 saudara ada lg ke hehehe....
yoeKB Post at 15-6-2011 14:02

wsalam, mekasih.... citer ade lagik nih.... nt haku citer kisah org mintak tolong bersihkan tanah nak bina rumah....

Assalammualaikum....

Aku ceritalah sket pengalaman aku, org mintak tolong nak bersihkan kawasan tanah dia utk bina rumah...

Syahidan bermulalah sebuah kesah saudara kepada isteri aku nih ada sebidang tanah dan oleh kerana telah ade sedikit kemampuan utk mendirikan sebuah rumah maka kami pon bersembang2 lah suatu petang tuh....

Saudara aku nih nama dia ikmal(nama palsu)... ikmal bgtau aku dia nak bina rumah dia sendiri atas tanah tuh... tp dia citer kat aku yg selama dia dok menumpang rumah kakak dia yg bersebelahan dgn tanah kosong tuh, mmg dia tahu tanah tu didiami oleh sekumpulan bunian kasar....

Dia bnyk kali nmpk makhluk yg memakai kain lusuh buruk dan berambut panjang kat kawasan tuh tak kira siang atau mlm... lbh2 lagik kekadang tuh masa nak masuk senja, biasa derang memancing kat lubuk sebelah tanah dia tuh mmg akan ternampak lah macam2 bende dan bunyi2 mcm mengekek2 atau bunyi yg sgt pelik dan tak pernah dgr...

kalo nak kata binatang tuh, derang pelik jugak, binetang ape pulak yg bunyi aneh sgt mcm tuh dan bersahut-sahutan... bila di tegur bunyi tuh pon ilang....

Jadi, ikmal pon tanyelah kat aku nih camner nak wat utk bersihkan tanah dia tuh dr diganggu kemudian hari.... aku pon cakaplah aku ade kenal orang yg boleh buat bende2 camneh...

so, ikmal pon minta utk berjumpa dgn org tua tersebut.....

waduhhh....  dah nak maghrib ler.... nt ler aku sambung..........

Jadi, ikmal pon tanyelah kat aku nih camner nak wat utk bersihkan tanah dia tuh dr diganggu kemudian hari.... aku pon cakaplah aku ade kenal orang yg boleh buat bende2 camneh...

so, ikmal pon minta utk berjumpa dgn org tua tersebut.....

Setelah membuat ketetapan, kami pon pergilah ke rumah org tua nih dgn membawa sedikit tanah sebagai 'wakil' utk dijadikan 'rujukan'... Ikmal pon mulalah cerita psl tanah dia yg nak dinaikkan rumah tuh...

Setelah ikmal selesai cerita, org tua nih pon tengok lah tanah yg dibawa sedikit dlm plastik tuh... setelah meneliti tanah tersebut, org tua nih pon ckp lah yg dok 'menumpang' di tanah nih ade satu keluarga bunian kasar... ada antara bunian kasar nih tak setuju dgn cadangan utk dipindahkan ke tanah yg lain sbb mereka mengaku telah lama duduk disitu sejak blom ada manusia lagik yg teroka...

bila dibincang2 maka akhirnye mereka pon setuju utk pindah ke belakang berhampiran dgn tanah situ jg... org tua nih pesan, "esok, pagi2 lepas subuh bila matahari dah terbit, pergi kat tanah tuh tgk, ada tak kayu panjang(dahan pokok) tak kurang dr 4 kaki... jika ade, pacakkan kayu itu ke dalam tanah kira2 sedalam 2kaki dan biarkan selama 3 hari... jika kayu itu jd lebih panjang lepas 3 hari, maka InsyaAllah selamat didirikan rumah..jika jadi pendek, maka ade yg kurang elok dan harus tunggu waktu yg sesuai pada lain hari atau menangguhkan niat mendirikan rumah"

Ikmal pon ok jeklah... kami pon balik. Esok paginye ikmal kata dia tgk2 kat situ, ada kayu panjang 6kaki.... ikmal pon pacakkan separuh ke dalam... dibiarkan ikmal selama 3 hari...

masuk hari yg ketiga, ikmal pergi semula tgk kayu tuh... ikmal pon cabutlah tgk... Dah jadi panjang hampir sejengkal... Ikmal bgtau aku hal tuh... aku pg tgk juga utk pastikan... dalam masa yg sama, aku perasan yg keluarga bunian nih dah pindah belakang tanah tuh...

utk rujukan, kami sekali lagi pergi rumah org tua tuh... org tua nih kata keluarga bunian nih sume dah pindah...cuma ade 3 yg tak puas hati dan marah...setelah membuat perjanjian sume, akhirnye yg 3 nih pon keluar dari tanah tuh... perjanjiannye...?? senang jek... derang cuma nak sekali sekala boleh lalu kat situ dan tidak di apa2kan anak2 keluarga bunian nih...

Oleh kerana dah boleh dirikan rumah di atas tanah tuh, org tua nih pon suruhlah ikmal pergi cari kayu 4kaki 4 batang dan hendaklah di pacak dipenjuru tanah tuh sebagai tanda atau niat mendirikan rumah.... tarikhnye pon telah dikira2 yg bersesuaian...

ikmal pon dirikan rumah di atas tanah tuh.... tapi ikmal selalu beritahu aku yg anak2 bunian tuh suka main kat area belakang rumah dia.... aku ingatkan ikmal, org tua tu kan dah pesan, kalo anak2 dia nak main ker pape ker, biarkan jek... derang takkan masuk kawasan tuh melainkan ade urusan saje... itupon hanye ketua keluarga dia saje...

ikmal imbas2 balik kisah tanah kat situ, rupa2nye situ yg dinamakan lubuk cincin....

kesahnye lubuk cincin nih diberi nama sebab ade 7puteri yg mandi manda disitu, tetapi salah sorang puteri nih terjatuh cincinnye dalam lubuk tuh... oleh kerana susah hati, puteri nih terpaksa mencari2 cincinnye tp telah hilang ke dalam dasar lubuk tuh... akhirnye tinggal lah puteri tuh di situ....

manakala bunian yg mendatang nih plak adalah org2 puteri yg menjaga puteri dan telah beranak pinak hingga lah sekarang... ikmal bgtau aku, mmg tiap2 mlm akan ada bunyi budak2 bermain belakang rumah dia...

Ade sekali tuh yg paling best, anak2 bunian nih ajak anak ikmal bermain kat belakang tuh mlm2... budak nih plak umo baru 4 tahun..dia pg layan... tapi anak2 bunian nih tak ape2 kan anak ikmal... sampai sekarang, anak2 ikmal selalu dgr dan nampak ade anak2 bunian nih main kat belakang.... anak ikmal yg sorang nih paling rajin nmpk...

sekian....

Rate

1

salam semua ..pehh katam jgk aku ha2...best ler crite korg menarik & berisi ..
encik TT mau tnyer ler brkenaan crita kene cop rimau tu,baim yer nama teman tu...kata nye binatang buas takut barang 'standard steel',ape kebenda nye tuh ker Stainless Stell(besi tahan karat) ?.....yg jenis org dulu2 pakai kt lengan bentuk mcm gelang tu ker? hmy3:

banyak yang dapat dipelajari dari pengalaman yang tercatat di sini, kudos untuk semua yang banyak menyumbang

semoga tidak terhenti di sini

salam semua ..pehh katam jgk aku ha2...best ler crite korg menarik & berisi ..
encik TT mau tnyer ler brkenaan crita kene cop rimau tu,baim yer nama teman tu...kata nye binatang buas takut barang 'standard steel',ape kebenda nye tuh ker Stainless Stell(besi tahan karat) ?.....yg jenis org dulu2 pakai kt lengan bentuk mcm gelang tu ker?
mrjinggozzz Post at 24-6-2011 09:14

Wsalam.... ha'ah...stainless steel... dan kalo aku tak salah ler, kalo org nak pegi mekah pon derang ade bg kan stainless steel yg mcm gelang tuh pakai kat tgn tuh.... aku terkejut dulu masa arwah mak aku balik dr kerjakan haji, dia pakai gelang tuh kat tgn dia... so, aku teringat plak baen ade ckp psl stainless steel nih bagus kalo nak masuk hutan...mungkin juga sebab elak dr gangguan makhluk halus hutan atau binatang buas.... wallahualam...

Reply 1354# Feno

berkongsi atas dasar pengalaman saje.... kalo ade sesape nak kongsi pon boleh... insyaAllah akan ade lagi cerita2 menarik kisah rumah berhantu.....

yea yea....habis baca...best...membuatkan malam2ku penuh curiga dgn bunyi2an yg kedengaran di persekitaran.....hahahahahah....tq3x...

crita la lagi...

Wsalam.... ha'ah...stainless steel... dan kalo aku tak salah ler, kalo org nak pegi mekah  ...
SangPertala Post at 30-6-2011 12:22

ooo timakaseh ats keterangan..xpnah dgr pasal perkara nih..hmm myb pisau/sudu/cincin stailessstill pon bley pakai he3

Reply 54# SangPertala

gambar ni ker

Reply 1359# kukukatablog

betul... mmg gambar nih lah yg aku bakar dulu... rasanya elok ko buang gambor tuh sbb gambo tu gambo btul tu.... budak yg tangkap gambo tu mati dulu lepas cuci gambo tu.... budak dlm gambo tuh mati lepas seminggu tak silap.... wallahualam... aku cuma ckp ape yg aku diberitahu saje....