CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SangPertala

Rumah Berhantu! Mendirikan rumah di atas tanah berpenunggu, page 55

ooo timakaseh ats keterangan..xpnah dgr pasal perkara nih..hmm myb pisau/sudu/cincin stailessstill ...
mrjinggozzz Post at 1-7-2011 21:14

mmg boleh... sbb kalo kita biasa tgk petua org tua2 selalu letak pisau lipat atau gunting bawah bantal budak baru lahir nak elak gangguan....

Reply  kukukatablog

betul... mmg gambar nih lah yg aku bakar dulu... rasanya elok ko buang ...
SangPertala Post at 2-7-2011 00:54

tapikan sang petala gambar ni heooh waktu 2001 dulu aku ingat form 1, kawan pompuan aku cakap nak tengok gambar boyfriend aku x? then skali dia bukak laju2 tayang depan muka gambar ni mau x menjerit time tuh..... tapi gambar ni bbanyak versi ada kata terjadi kat tempat saya kuala kangsar, ada kat sni kat sna mcm2 versi....satu lagi banyak da gambar2 hantu yang lain menggunakan imej hantu ni yang sama.... tu yg confius keraguan ni......

contohnya gambar ni

Reply 1362# kukukatablog

gambar yg asal sebenarnye yg budak cina tuh... aku sendiri pegang gambo yg ori dan aku bakar.... membe aku yg pegang gambo tu serah kat aku soh aku buang... tapi aku kata, nih kalo buang tak boleh... nak kene bakar... pastu terus aku bakar.... serentak aku bakar tuh, membe aku terus meremang kuat dan dgr bunyi sbb masa aku bakar tu pkul 12.30 mlm... dan kebetulan pula mlm tuh aku dpt tgk kembar cincin pelangi bulan penuh....

Reply 1357# Tekun

bravo2.... hehehe... kredit to readers....
2000+ by SangPertala
.... hehehe....

Reply 1359# kukukatablog

Gambar neyh kecoh masa 2001 kan?Time tue adik masih sekolah darjah satu lagi..7 tahun..

Adik ingat gambar neyh ada kawan adik tunjuk kat adik masa kat sekolah agama sessi pagi..
Ada ke patut dia copy banyak2 pastu bagi dekat budak2 kelas kami?1 Ibnu Sina..
Menjerit budak2 perempuan...Siap conteng2 lagi gambar hantu tue..

TT xde citer baru ke

Follow Us
TT, nak citer baru please...

TT xde citer baru ke
yoeKB Post at 14-8-2011 17:12

ade..... tapi nanti2 lah... bebusy sket...

TT, nak citer baru please...
7teen Post at 30-8-2011 06:08

sabo yek... nanti ada cerita lagi...

Salam semua

Terlebih dahulu aku nk ucapkan selamat hari raya, maaf zahir batin...harap tk terlambat.

Ok, musim2 raya nie kan, banyak lah gak aku pergi berkunjung ke rumah sanak saudara. Aku sempat jugak lepak kat rumah sepupu aku nie, mak aku dah bilang, ada sikit gangguan kat rumah tu, so aku pn berjaga2 lah.

Kejadian berlaku hari Rabu lepas, pada waktu malam.  Diaorg semua keluar beraya, aku yg baru nak baik demam nie decided nak lepak kat rumah sepupu aku, dia pn ada jugak.  Benda tu start mengacau time sepupu aku masuk bilik solat isyak.  Aku duk terbaring depan tv, lampu yg menyala cuma kat area aku lepak tu aje.  Aku dgr mcm bunyik org menyelongkar kat dapur, makin lama makin kuat.  Aku buat derk aje lar.  Sambil golek2, aku layan tv.

Then, sepupu aku pn join aku lepak2 lepas dia habis solat.  Kitaorg pun bersembang ler berdua..bergema gak ler suara kitaorg dlm rumah tu walaupun cuma dua org.  Mcm2 hal disembangkan.  Dgn tak semena2, aku tiba2 terdengar bunyik loceng kaki penari india tu, mcm sekali hentakan kaki dari arah dapur.  Aku terdiam, aku terus pandang sepupu aku, dia mcm dh pucat gak muka lah kan, dia ingat aku nk tanya.  Tapi aku buat tak tau aje, terus bersembang cam biasa.  Masa terdengar loceng kaki tu, aku terus aje ckp dlm hati "wei, aku tak kaco ko, ko jgn sesekali kaco aku atau nk tunjuk muka ko yg tak lawa tu depan aku.  Ko pg main jauh2".

Kisahnye, dah lama ada gangguan benda tu.  Diaorg satu rumah dah naik lali dgn gangguan tu.....dah panggil org suh pagar umah, buang benda tu semua tapi sekejap aje berjaya.  Sebabnye, rumah sepupu aku nie mengadap bilik sembahyang/kuil kecil keluarga india yg mana umah diaorg tu, seberang jln umah sepupu aku.

Hangen gak aku dgn benda tu, mcm sesaje aje carik attention org.

Rate

1

Reply  kukukatablog

yeke?selama ni aku ingat gambar tu tipu.jadi ori lah gambar ni ek?

Reply  kukukatablog

ni kalu forummer TunggulBatu bace ni, mesti die marah.. alangkan nk sebut 'jin tu power la' pun dh dikata meletakkan kuasa yg tinggi terhadap makhluk selain Allah. inikan pulak gambo ni leh mengakibatkan kematian. ish ish ish

Reply 1372# JulietTheOrange

Selamat Hari Raya Ju..... Maaf Zahir dan Batin....

hal yg sudah tu, biarlah.... mungkin ada kesilapan saya sendiri juga.... saya pon manusia juga... saya mohon maaf jika ade ape2 yg buat cik ju kurang senang dengan saya yer....

p/s, jika saya salah, saya harap sgt2 sesiapa pon tegur saya....
       sama2 lah kita berlapang dada dalam memperbaiki kelemahan diri kita...

Reply  JulietTheOrange

Selamat Hari Raya Ju..... Maaf Zahir dan Batin....

hal yg sud ...
tunggulbatu Post at 6-9-2011 13:22

amin....

the same person...

Terima kasih Momod Santeira sebab belanja tacang...

Salam. . Hai. .hai. .hai. .sblum ni silent reader je. .belum khatam lg thread ni,tp x sbr2 nk tanya  pd yg tau la,knp pd waktu2 puncak tghri benda2 halus ni ada? Kan waktu siang tu. .dorg bkn takut dgn cahaya ke? Hehehe. .

Aku musykil ni,sbb aku pernah kna panggil oleh satu suara,dgn nada berbisik,siap panggil nama samaran aku lg. .padahal masa tu aku ada kt rmh kwn kt perak..

masa tu masing2 nk solat zuhur,ada 6 org perempuan,4 lg tgh solat,aku pulak lepas amik wudhuk,nk join dorg,aku terdgr org panggil nama aku,berdekatan pintu sliding door,nk memastikan btl ke org panggil aku ni,aku pi dkt lg,sah memg benar,betul2 kt telinga kanan aku. .aku dah mula berderau,kwn yg sorg lg masa tu kt bilik air. .masa tu suasana memg sunyi sepi.

Fyi sliding door ada langsir,agak tebal jugak,so x nampak la sapa yg kt luar,dan aku x berani nk selak.
Kitorang solat kat hall je,sbb besar. Perkara tu aku diamkan je. .tp aku solat dlm keadaan x khusyuk. .

(posted by mobile)

ade..... tapi nanti2 lah... bebusy sket...
SangPertala Post at 30-8-2011 21:09

hahaha.....Selamat Hari Raya Eidul Fitri!!!.....sihat?

Kajol77: Salam. . Hai. .hai. .hai. .sblum ni silent reader je. .belum khatam lg thread ni,tp x sbr2 nk tanya  pd yg tau la,knp pd waktu2 puncak tghri benda2 halus ni ada? Kan waktu siang tu. .dorg bkn takut dgn cahaya ke? Hehehe. .

xkira siang atau mlm mereka ada je dmana2
drakula je takut dng cahaya hehehe......

menarik betul citernyer.... kirenye TT ni mmg berani ler kan orgnye..... bravo ler....

xde citer lagi ke?