CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sauffie

Gerai dalam lebuh raya waktu malam

Reply 60# BabeYSHa

yg aritu merged.. pasal hiway pong ada rasanya.. kot?

Reply  Mede

cito lamo doh.. belah2 tahun doh...
make kucin penyek...
halimi78 Post at 21-4-2011 13:08

kucin penyek

Reply 62# Risma

ada minat? ala2 ayam penyet la kot eh.........

Reply  Risma

ada minat?  ala2 ayam penyet la kot eh.........
halimi78 Post at 21-4-2011 14:43

eeeee tak sanggup........... area jalan kuala lipis-kota bharu ada dop kes gini........ dua tahun lepas time balik pasir puteh time bulan posa ada singgah sahur jam 3.00 pagi kat satu kedai makan nih...........time singgah tuh sorang pun takde customer.... time kita orang mkan, baru ada orang lain singgah..........mmmmm

Reply 64# Risma

kuala lipis - kb x pasti.. sbb biasa kl-kb / kb-kl mmg fix katne stop..
either kat gm.. xpong kat hentian apekenama ntah yg dkt2 roundabout yg ada petronas tuh..
siang ke mlm ke.. mmg gitu jah me plan..

tp kalo pasal kedai yg xdop org.. pas dah masuk br ada org masuk..
tu biasa jah.. terutama masa dulu2 trip ktinggi-kb...

Biasanya sebelum kami nak berjalan jauh, saya baca ayat kursi dan simbah air segayung ke badan kereta. Suruh bini baca ayat kursi, 3 kul, dan sentiasa waspada.

Saya pesan satu je, kalau memandu malam, jumpa halangan tengah jalan, rempuh je, logik apa orang buat kerja tengah malam tanpa papan tanda.

Follow Us
Satu soalan, kalau masa kita masuk "gerai" tepi jalan itu, kita baca bismi sebelum makan, adakah "mee" tersebut akan bertukar ke bentuk sebenar?

baik tul bini awak tolong drive ye...

Lenkali ko singgah jer kat gerai tuh. Pastuh ko order mee goreng bungkus.....sampai umah bila dah tu ...
tarabas1976 Post at 21-4-2011 11:23

kahkahkah rindu plak aku nk baca mjlh apo? ngn ujang balik..huwaa~

kt gopeng,perak pon ade 1 kejadian cm ni gak..
tp biras saye yg alami...
die dgn sorang kwn die lalu kt jln nk ke matrik gopeng...
mase tuh kul 2 pg...
die nampak pasar mlm...
mmg terang tmpat tuh,org pon ramai...
die tanye kwn die,tp kwn die senyap jerk...
esok nye kwn die saje ajak die lalu balik tmpat 'pasar mlm' tuh...
die g dlm kul 7pg...
punye la terkejut biras saye sbb mmg ctu hutan tebal...
rupe nye bru la die phm kejadian mlm tuh...

Rate

1

Satu soalan, kalau masa kita masuk "gerai" tepi jalan itu, kita baca bismi sebelum makan, adakah "me ...
sauffie Post at 21-4-2011 16:43

kalau bertukar ke bentuk sebenar pun ok gak......... boleh tangkap gambar tepek kat sini..... hik hik

Biasanya sebelum kami nak berjalan jauh, saya baca ayat kursi dan simbah air segayung ke badan keret ...
sauffie Post at 21-4-2011 16:41

jangan rempuh, tak pasal2 je masuk metro nanti... perlahankan je kereta tu, sbb memang byk kontraktor dok buat kerja tengah2 malam sekarang ni , baik pulih jalan etc , kalau buat waktu siang mau kena hamput dengan pengguna jalanraya

nie pengalaman kawan aku...sejauh mana kebenarannya Wallahualam

member aku nie dr muar...ber2 la...nk p n9 ambik kawan aku..sebab depa nk mai kl..pahtu...dsebabkan depa ne sesat ke apa ntah dr muar tu....dh pukul 8 dr muar..pahtu smpai n9 dah kul 9 lebey la mcm tu..n sebelum smpai ke tmpat kawan aku nie...depa lapaq sangat...so..kebetulan depa nampak gerai kt dlm utan...ramai org....so depa pun p makan....member aku pesan ns goreng kot kalau x silap....

so..lepas makan...depa pun p la ambik kwn aku....bila kwn aku tanya awat lambat depa pun cerita la depa singgah makan kt gerai tu....member aku kata "mana ada gerai dlm utan kt sini".....

member aku yg 2 org nie apa lagi....terus terfikir...apekah yg depa telah makan td?

aku ada suarakan pd member aku yg dok n9 tu...supaya p round balik ke tmpt tu..depa x mau....takut kalau depa nampak utan saja...

tp member aku yg makan tu...esoknye...demam seminggu..n dsebabkan dia terasa sesuatu...dia p berubat...n ustaz tu kata dia ada kena ganggu.....

Rate

1

nie pengalaman kawan aku...sejauh mana kebenarannya Wallahualam

member aku nie dr muar...ber2  ...
mimi77 Post at 22-4-2011 10:13

boleh specifik tak kt N9 tu area mana?

Reply 74# wadiunong

x ingat...member aku dok serting...tp dorang g ambik bukan dkt serting...tp dkt2 situ la..

ala...kot spnjang jln area kedah tu kan byk gerai / kedai mkn...xla pelik sgt kot klu TT nmpak gerai mkn..ya la kedah mmg byk sawah..tp bkn spjg jln tu sawah ja yg ada..klu TT nmpak gerai mkn kt highway PLUS...haaa...yg tu mmg pelik la.
mmg penah ada crita org sgah mkn kat 1 restoran yg namanya RESTORAN TEPI BENDANG...cita ni penah msuk mastika dulu...tp rsanya TT x ikut jln tu kot..sbb crita ni terjadi kat jln bukit besar..jln ni mghubungkan jln aloq staq - yan dan jln aloq staq -guaq chempedak...kompom TT x lalu jln ni...

ni bukan pengalaman aku sendiri tapi orang orang kampung dan jugak sedare sedare terdekat aku yang kene.. kalo dorang tipu aku maknenye aku pun tengah tipu korang la ni..

cite nye belaku kat terengganu daerah kemaman area teluk kalong berdekatan ngan TATiUC.. ape tu TATiUC korang cari la sendiri.. google kan ade.. ni tempat aku blajar diploma dulu.. area teluk kalong ni berdekatan ngan Kijal.. kat kijal ni kampung bapak aku.. kirenye ramai la sedare aku kawasan ni.. banyak citer yang berlaku tapi biar la aku citer 1 je..

citenye bermula bila dua orang pemuda yang merantau naik moto nak dari arah selatan mungkin pantai barat nak ke kuala terengganu.. dorang ni mula mula nak stop kat area bandar cukai kemaman tapi memikirkan mungkin tengah tengah bandar mungkin mahal.. so dorang teruskan teruskan sampai la depan kolej(TATiUC) aku ni(mase aku blaja dulu kolej je).. dorang nampak kedai makan.. dorang pun singgah la nak makan.. dorang order ape aku tak ingat.. yang aku ingat dorang order dan melantak sesedap perut yang lapar..

lepas habis tu dorang nak bayar la.. panggil panggil tapi tuan kedai tak kuar kuar dari dapur.. kedai masih terang.. mase dorang singgah tu cume yang ambik order je yang ade.. yang masak tu mungkin orang yang same kot.. nak kate tuan kedai dah balik, mungkin tak kot.. tapi mungkin sebab area kampung so tinggal macam tu takde ape la kot pikir mamat dua orang nih.. so sebab tak nak kene sumpah seranah pleh tuan kedai, mamat ni bawak la moto dalam 1km ke hadapan cari kedai.. dan jumpe kedai tepi kubur..

dorang pun singgah la dan nak bagi duit kat tuan kedai mintak tolong bagi duit ni kat tuan kedai makan yang dorang melantak tadi.. dorang tak tepikir ape ape pasal sebelah kubur ke ape mase tu.. tapi nasib dorang baik lah sebab kedai tepi kubur ni milik jiran pak cik aku.. jiran pak cik aku ni tanye la kedai mane dorang makan.. dorang cakap la kedai kat depan kolej yang bawah bukit sane.. untuk pengetahuan korang, kedai jiran pak cik aku ni dan kolej ni dipisahkan oleh dua bonggol bukit.. kedai jiran pak cik aku  di kaki bukit sebelah sini dan kolej aku bawah bukit sebelah sinun.. tuan kedai ni pun cakap la mane ade kedai bawah bukit tu.. tangki air tak gune ade ler.. mamat dua orang ni tak puas ati la dorang pun mempertahankan la ape yang dorang cakap.. last last tuan kedai ni pun ajak la dorang pegi tengok kedai tu balik.. sampai je tengok tengok kosong.. takde kedai tekde ape.. cume ade pondok tunggu bus ngan tangki air lame tak jauh dari situ..

mereka ni terkejut dan terketakutan la.. sambil diselubungi perasaan takut dan terkejut, dorang pun masih terpinga pinga dan tertanye tanye ape yang dorang makan dan minum tadi.. hehehe... sori tuan tanah aku bercerita panjang.. mase cite ni berlaku aku tak pasti pukul berapa.. sekian wassalam...

Rate

1

Reply  Risma

ada minat?  ala2 ayam penyet la kot eh.........
halimi78 Post at 21-4-2011 14:43

Ayam penyet pun ada rasa getah...... Ha ha ha!

Reply 72# animaniac

Biasanya kalau projek tgh jalan, ada papan tanda untuk beritahu kita. Kalau takde, sah la bukan.

Reply 68# shahx

Kereta dia, dia yang bayar. Honda city tu