CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9141|Reply: 40

apa beza FERRARI dan NISSAN GTR baru punyoo...

nak tanya lah kat otai-otai kat sini..aku ni bodoh sangat-sangat pasal engine kereta ke motor ke bus ke lori ke..tapi sangat-sangat minat dengan ferrari..kereta idaman lah..huehue..but lately kecenderungan tu ke arah nissan gtr yang baru tu..da dengar engine dia...peh bunyikkkkk mmg sedap lah...setanding ferrari la..harga pun almost sama..600k above..nak tanya lah apa beza antara dua-dua jenis kereta ni..engine, dalaman dan macam-macam lah...dan kalau diberi pilihan ferrari dengan gtr ni mana korang nak ambik dan reasons...pandangan anda amat amat amat di alu alukan dan dia hargai..
hope mod tak delete sebab da search topic beza ferrari n nissan gtr ni tak de...

http://tykoh88.blogspot.com/2008/03/new-nissan-skyline-gtr-in-malaysia.html

ni lah pic model gtr yg meleleh air mata aku tengok dan menggigil bukak buku bank tengok balance nak beli..muahahha...(bukak link tu..xreti tepek gambau)

mod yang semart lagi comel hope jangan close ye..ni thread perbandingan ferrari dan gtr..tapi kalau kena delete jugak apa kan daya...sob sob sob...

ferrari sport italian made limited item in world- org yg btul2 mampu je blh pkai
skyline japan made melata diseluruh dunia- tukang kebun kat NZ ngan OZ mampu pkai

Dua2 tak ada beza, sama aje pada teman...DUA2 TEMAN TAK MAMPU

Dua2 tak ada beza, sama aje pada teman...DUA2 TEMAN TAK MAMPU
zzcbr Post at 17-5-2011 05:53

ala...jgn kata x mampu lg...try dulu..mana tau boleh pakai..muahahah..
p/s : setahun makan megi ye dak??

Follow Us
ferrari sport italian made limited item in world- org yg btul2 mampu je blh pkai
skyline japan made ...
AHMADVW Post at 17-5-2011 05:52

mesti ko mampu pakai dan dah pakai berbijik2..muahhahaha..

Reply 7# farahanafarah
mampu dlm mimpi jer, kalu stakat model lame r34 insyaAllah dlm msa terdekat ni mpu,

lagi2..sape yg tau capacity engine nya apa yg berbeza..apa yg gtr ada yang ferrari tak de dan sebaliknya...yg aku tau ferrari ada mode buttons yang boleh digunakan mengikut keadaan jalan dan gaya pemanduan kita...

kalau citer pasal skyline aku mmg tak minat langsung modelnya kah, bunyinya kah..tak hensem langsung.. tapi gtr ni btol2 menggoda aku...

Reply 8# AHMADVW

aku dalam mimpi dah pakai veyron dah..hihihi..perlu ada mimpi baru jadi realiti...gigih kompol doit neh...jap g dah cukup kompom gigil tak nak beli..sayang duit...hahhahaah

fairlady..

takda bezanya.. kedua2nya ada 4 tayar + satu tayar spare... kalau bezakan pada kelajuan.. wa rasa kalu masuk tgh2 town KL pun dua2 kalah dgn Honda EX5 kalau tgh2 kesesakan  jem....

nak tanya lah kat otai-otai kat sini..aku ni bodoh sangat-sangat pasal engine kereta ke motor ke bus ke lori ke..tapi sangat-sangat minat dengan ferrari..kereta idaman lah..huehue..but lately kecenderungan tu ke arah nissan gtr yang baru tu..da dengar engine dia...peh bunyikkkkk mmg sedap lah...setanding ferrari la..harga pun almost sama..600k above..nak tanya lah apa beza antara dua-dua jenis kereta ni..engine, dalaman dan macam-macam lah...dan kalau diberi pilihan ferrari dengan gtr ni mana korang nak ambik dan reasons...pandangan anda amat amat amat di alu alukan dan dia hargai..
hope mod tak delete sebab da search topic beza ferrari n nissan gtr ni tak de...

farahanafarah Post at 17-5-2011 02:23

1st.. setakat tred kaunter pertanyaan camni.. takde kerja laa mod nak delete bagai la.. dont worry aar..

2nd..  86% geng kat sini sumer pakai keter pakai kete below rm100k jerr.. so.. boley bagi pandangan bodo jer laa

btw, aku jawab kalau diberi pilihan, aku sure tapau skyline laa, sebab klau gi sunway tu macam2 boley buat and upgrade, sesuai la org berjiwa keter dan suke tengok Fast Furious5 tu.. tapi kena make sure kat bank account aku ada duit banyak laa.. kalau setakat rm5 jer setiap bulan.. aku naik motor LC135 ni jer laa.. 

Rate

1

mod yang semart lagi comel hope jangan close ye..ni thread perbandingan ferrari dan gtr..tapi kalau  ...

farahanafarah Post at 17-5-2011 02:26

ERrr.. kalau ko banjer aku makan durian musang king kat ss2 tu.. confirm aku letak bunga2 lagi kat thread ko ni.. 

ala...jgn kata x mampu lg...try dulu..mana tau boleh pakai..muahahah..
p/s : setahun makan ...
farahanafarah Post at 17-5-2011 11:09 AM

beli boleh,....tapi kena buat transplant le...masuk enjin kancil 660

btw...dah check duit kat ASB...lagi sehinggit aje lagi tak cukup nak beli GTR cash

gtr ke? skali pandang nmpak mcm fairlady je...

beli boleh,....tapi kena buat transplant le...masuk enjin kancil 660

btw...dah check duit k ...
zzcbr Post at 17-5-2011 13:30

meh aku belanja yg sehengget tak cukup tu..yg selebihnya aku serah pada yg pakai...

gtr ke? skali pandang nmpak mcm fairlady je...
bzzts Post at 17-5-2011 13:38

aah gtr..fairlady kdg2 skali imbas mcm carera ada la..hehehe...tapi fairlady minyak nauzubillahhhh...hazabbbbb...

ERrr.. kalau ko banjer aku makan durian musang king kat ss2 tu.. confirm aku letak bunga2 lagi k ...
takumi86 Post at 17-5-2011 12:50

sate musang tak mo?? nanti kalau aku berjaya pakai salah satu kereta yg tersebut dalam thread aku ni...ko lah mod pertama aku bawak ronda2 nekkereta baru..muahahaha (ya allah ya tuhanku kabulkan impian aku ini..aminnn)

1st.. setakat tred kaunter pertanyaan camni.. takde kerja laa mod nak delete bagai la.. dont wor ...
takumi86 Post at 17-5-2011 12:49

cakap je,,,sebab sebab sebab ada mod bod sebelah suka closed thread orang dan cantas kredit sesuki hati tau...banyak dah aku tengok..sadis sadis aku doakan kau berjaya pakai skyline yang kau idamkan...
p/s : fast 5 terbaik kannnn????????