CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

Reply 179# kairouseki

Sila sambung lagi...

--Kisah Dendam Kekasih Lama--

Kisah nie terjadi selepas hampir setahun aku dok diamkan diri dlm hal hantu ngan jin nie.. Bukan pe, masa tu aku tukar tempat keje. Membe aku pon dah keje tempat lain. Nak dijadikan cite aku gi keje tempat membe aku tu keje lak...

Satu ari tu tetiba aku dapat kol dari Amin...

Amin : Man.. Ko free tak mlm nie??
Aku : NApe?/
Amin : Kalo ko free nak ajak ko teman aku jap. Ada org sakit kat PJ. Malas nak gi sorang.
Aku : Lor.. ade gak gitu. Nak gi sorang pon malas ek.. Huhuuuu..
Amin : Alaa.. teman je la.. Bukan aku suruh ko wat pe pon..
Aku : Byk la ko nye tak suruh.. huhuhuu..

Aku nie jenis yg suke tlg org. So, kalo org dah mintak tu mmg aku tlg la.. Malam tu aku pon ikot la si Amin nie. Dlm kete Amin cite la skit masalah org yg sakit nie.. Broder tu kena sihir sampaikan die jd cam org tak betul dah.. dari ade keje jd penganggur... Dari org yg byk ckp jd pendiam... Aku dgr pon kesian la pulak... Cam teruk jer.. huhuhuhu...

Laa..Awat tergantung lagu nih?? Bile nak smabung TT?

sila sambung lagi bro....

sikit je ke....sila sambung...

salam... sorry!!! Tak dpt sbg sementara waktu... Agak busy ngan event syarikat.. selalu je blk lmbt pastu bgn awal.. huhuhu.... Keje perlu diutamakan.... Tak gitu... tapi aku kan try tulis bile ade kelapanga.... Zzaaaaaaaaaaaaaaaasssssssssssssss....

Follow Us
salam... sorry!!! Tak dpt sbg sementara waktu... Agak busy ngan event syarikat.. selalu je blk lmbt pastu bgn awal.. huhuhu.... Keje perlu diutamakan.... Tak gitu... tapi aku kan try tulis bile ade kelapanga.... Zzaaaaaaaaaaaaaaaasssssssssssssss....

fuhhhh.... penat sy merempit sampai pg 8 nie.... bila tt nak sambung lagi ? seronok baca citer2 dr pengalaman seseorang nie. yg penting dpt 1 pengajaran..... solat kena jaga...

best cite TT nie... seronok membace... kongsi pengalaman dan dpt sikit ilmu... cpt sambung TT..

Kini aku kembali.... Maaf lamer menyepi.... Lupa dah cite pe yg aku tulis... Jap nak baca balik.. huhuhuuu...

Kini aku kembali.... Maaf lamer menyepi.... Lupa dah cite pe yg aku tulis... Jap nak baca balik.. hu ...
kairouseki Post at 3-8-2011 01:34

Salam bro.... mana hapdet nih..... ehehehehe... lama menyepi...? jgn ler lelama bro.... aku pon tgh kehausan citer ko nih... ko kene bertanggungjawab nih...

Aku ada cerita sket nak conteng kat thread ko nih....kih kih kih... kesah budak pompuan umo 18 tahun yg lawa putih gebu kene minyak senyonyong ker minyak hape ntah sampai kerasukan...

ade ke patut nak ngurat anak dara org buat mcm nih.... hurmmmm...heran tul aku ngan org sekarang nih yg suka sgt ambil mudah nak jerat pompuan lawa belasan tahun nih... kesian aku tgk budak pompuan nih.... mak bapak dia plak dah aku tgk muka cam susah hati sgt dah... ape nak buat...nasik dah jadik bubur....

first round aku tgk budak nih berubat ngan membe aku nih...mmg teruk lah... mungkin ada sebabnya jadi mcm tuh.... budak nih pon aku tgk mcm dah longlai sgt dah.... kene pegang ngan jin minyak senyonyong tuh gaknye.... membe aku nih ckp, jin kat badan budak nih melambak sgt.... sampai ada jin yg tunggu turn nak masuk tu ready dah kat umah dia... mungkin juga gangguan tuh dah ada yg melekat kat umah budak pompuan nih...

membe aku pegi setlekan kat umah dia lepas first round tuh... second round, membe aku pegi tangkap sume kat umah budak tuh.... termasuklah ngan barang2 pemberian budak jantan yg kenekan minyak senyonyong kat budak pompuan nih... maka setle lah hal budak tuh....

cuma kat sini aku nak ingatkan kat sesapa pon termasuk lelaki dan pompuan yg suka gunakan cara kotor nak jerat mangsa guna minyak senyonyong atau minyak dagu nih... jgnlah gunakan cara mcm tuh ehh...tak elok... kesannya sok sgt2 lah buruk... mungkin aku tak boleh beri contoh sbb itu hal org buat dosa dgn Allah... tapi sure mmg kejadian buruk tuh sgt2 lah sesiapa pon tanak berlaku pada dirinya....

Sory bro kai, tumpang nyibuk jek.... yg penting ko mesti hapdet secepat mungkin sebelum kene.... ehehehehe....

Selamat Berpuasa....

Sampai kat umah brader tu,kita org lepak la kat bwh dulu. Tggu adik ipar brader tu dtg. Sambil lepak sambil la isap rokok. Time tu gak org tu sampai. So, lepak je la dgr cite dulu.. Kisah nie dah agak lama so aku pon dah  lupa detailnye. Camne die kena pon aku tak ingat dah.. Dipendekkan cite part yg aku ingat...

Dah setel bercerita kita org pon pegi kat lif.. Kuar je dari lif.. Tup!!! Alaaahai... Kuat nye meremang bulu roma aku. Huhuhuu... Cam magnet meresap... Terus aku terpandang satu rumah. Bedetik dlm hati aku tu rumah barder tu.. Ntah kenape aku pon tak tau. Yang aku tau ade benda spesel kat umah tu.. Dan tekaan aku betul bila mamat tu pegi  bukak pintu umah tu. So aku pon masuk je la...

Pergh!!! Punya la panas umah tu. Tak senang duduk jadinya.. Aku tgk Amin wat selamba je, padahal dia pon berpeluh sbb panas.. Biase la kontrol kool.. Hahahhahaa...Err.. kontrol bukan pasal berlagak tapi tak nak bg tuan umah rasa lain macam. Nanti tekanan lak jadinye.

Masa dok borak ngan brader yg sakit tu aku perasan satu benda, muka dia cam hitam. Bukan hitam sbb warna tapi hitam mcm takde cahaya. Gelap je... So, aku rs mmg sah la ade benda tak kena.

Amin : Man.. dah solat isyak lom?? kalo blom gi solat dulu..
Hampeh cam tau-tau je aku lom solat lagi... Aku pon gi la tandas, kena lak tandas tu sbelah bilik brader td. Hati aku berdegup kencang... RS nak pitam pon ade. Pe benda la kacau aku nie.. huhuhuu... Tapi aku nekad gak. Pas ambik wuduk aku solat. PAs abis solat Amin minta aku solat sunat taubat dulu. Dah setel sume dia pon mintak aku sediakan air untukmadi brader tuh.. Cam biase lah, baca ayat skit. Si Amin lak dok rawat brader tu dulu...

Tetiba Amin panggil aku.. " Man...." Terkejut aku skit....

Reply 192# SangPertala

NAsib baik contengan bermakna.. Bukan contengan budak tadika kat dinding umah.. Kui..kui... jgn marah...hehhehe.. Sorry lmbt update. Ade masalah teknikal skit.

Aku tgk skang nie masalah sihir makin menjadi-jadi.. Rsnye kita ie dah kembali ke zaman Nabi Musa. Sihir bermahrajalela. Kembali ke zaman kuno. Huhuhuuu... Aku rs salah satu sbbnya pasal kalo guna sihir org takde bukti nak tuduh sesape. Naik mahkamah pon lom tentu menang. Kita takde bukti yg nyata. Lg pon kalo pakai sihir sure berkesan. Perubatan dan teknologi moden x leh nak trace. Makin teruk dunia sekarang...

mna lg ni...

Aku ada cerita sket nak conteng kat thread ko nih....kih kih kih... kesah budak pompuan umo 18 tahun ...
SangPertala Post at 3-8-2011 02:30

Salam..

Kebiasaannya mereka yang menggunakan sihir dan minyak sihir nih hidup tidak akan aman dan mati selalu dalam keadaan su'ul khatimah dan mengerikan....Jenis menderita sakit badan berkudis berbulan2 atau kemalangan hingga otak bersepai badan tak ada rupa lagi..

Percayalah cakap saya....

Aku ada cerita sket nak conteng kat thread ko nih....kih kih kih... kesah budak pompuan umo 18 tahun ...
SangPertala Post at 3-8-2011 02:30

kalau dah cantik sgt, patut la beliau pakai purdah, lau tak jadi mcm ni la kan...

TT, silalah sambung lagi!!!!

Assalamualikum... Slamat hari raya... Sorry, bulan pose aku stop menulis kejap. Nie dah free skit so, aku sambung tulis balik la... Maaf buat sumer pembaca yg menanti citer aku. Nanti cite terbaru berserta jln cite yg menyentuh kalbu.. huhuhuuuu...

TT,
Mananya story ko...aku dah ler pi singgah agak2 ada update terkini ...tp nan hado nunggu nih...