CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

Pedamba_ilmu posted on 16-11-2014 03:34 PM
sahih tu.. bila kita bunuh keluarga jin... pasti ada yang akan datang tuntut bela...jin hidup cara ...

Biasanya perawat 'otai' @ orang lama, diorang memang x kan bunuh jin. Hanya bg amaran dan usir sahaja. Aku ada berkenalan dgn seorang ustaz iaitu kwn baik ust Haron Din, dia juga belajar ngan ust Haron Din. Kaedah dia memang tak ada zaassss jin, hanya baca ayat Al-Quran dan doa sahaja. Apabila kita yakin dgn kuasa Allah, insyaAllah jin akan pergi. Maybe cara nie akan beri kesan yg lambat, sbb tu ramai yg tak berapa suka kaedah ni. Lambat @ cepat, berkesan @ tak Allah yg tentukan.. bukan kita tentukan...

akhirnya TT kembali

jenuh dok nunggu sambungan.. bertahun tuh.. huhuhu...

kairouseki posted on 16-6-2011 01:20 AM
Sorry... bz skit... x sempat nak sambung cite... ade keje.. biase la bukan forumer tegar kat cnie... ...

bila nak sambung ni

ajunara posted on 20-11-2014 05:10 PM
bila nak sambung ni

Errrr... Huhuhuhuu.... Tgguuu.... Dlm proses... 7 Dewa Monyet dan Pembantu Rumah - musim kedua.

habiskan legasi hantu spa nie kejap. ada dua cerita lagi...
1) hantu spa - tukang urut yg hilang power
2) hantu spa - hantu air...

TT cepat la updateeeeee

kairouseki posted on 16-6-2011 03:39 AM
Tamat kisah pertama...

Selepas ini aku akan ceritakan pengalaman aku semasa mula2 belajar untuk  ...

wow...bagus la cite ko...semangat nak bace.

Follow Us

TT, bile nak nyambung citer nih??..

Suka hati dia je tinggalkan aku sorang-sorang dalam bilik nih. Dah la bilik nie gelap, nak harapkan lampu luar... Hampeh!! Naik rabun mata aku ada...

Aku perhatikan keadaan sekitar bilik. Cahaya samar-samar membuatkan aku sukar melihat. Apa yang pasti dalam bilik nie ada sebuah katil.Aku perhatikan katil tersebut. Tiba-tiba aku terasa lain macam, bulu romaku menegak. Hampeh tul!! Ada benda rupanya kat penjuru katil ni. Aku memberanikan diri menghampiri kepala katil, ruang tepi katil dengan dinding agak terhad. Sedang aku melangkah, entah mengapa kain langsir di kepala katil bergerak.

Aku terhenti, jantung berdegup kencang. Suasana sunyi bercampur seram sejuk menyebabkan aku keresahan. Apa pulak yang bermain kat langsir ni??? Aku berbisik sendiri. Disebabkan aku tak boleh melihat seperti Amin, aku terpaksa menggunakan kaedah lain. Six sense....

Mataku pejam rapat-rapat, aku fokuskan pada langsir dihujung katil. Aku berselawat dalam hati dan berdoa minta petunjuk. Aku cuba fokus sebaik mungkin. Sikit demi sedikit gambaran bilik muncul dalam kepala aku. Terang, tidak gelap seperti sepatutnya. Aku fokuskan pada langsir, dengan tiba-tiba langsir terselak. Satu makhluk muncul dari langsir tersebut. Aku terkejut... mataku yang dipejam terbuka sendiri. Dah terkejut, menda alah tu muncul tetiba je.. hampeh betul... memang nak kena betul la. Aku melangkah sedikit kebelakang. Takut gak aku. Kan aku pulak yang kena serang.. huhuhuu... jantung aku berdegup kencang. Peluh dingin menitik dari dahiku...

Disebabkan hilang fokus, aku tak sempat melihat makhluk tu. Terpaksa aku mulakan dari awal. Jangan benda alah tu kejutkan aku lagi dah la. Karang tak pasal-pasal dapat sakit jantung pulak. Huhuuu.. aku pejamkan mata sekali lagi. Fokus sebaik mungkin. Kali ini aku lebih bersedia, gambaran makhluk tersebut muncul sekali lagi. Susuk tubuh hitam muncul sikit demi sedikit. Walaupun tak jelas, makhluk hitam tu memang besar dan tinggi. Dah la badan hitam legam. Kalah mat bangla. Hehehhe... aku mendongak, mencari kepalanya. Tetiba aku terpandang dua cahaya merah, mata makhluk itu rupanya. Merah membara, merenung tepat ke arah aku... ni kalau muncul betul-betul depan mata kompem dah lama aku lari lintang pukang...

“Man!! Macam mana??” satu suara mengejutkan aku..
“Astaghfirullah.... Kau nak bunuh aku ke hapa nih!!” aku menjawab dengan nada sedikit marah.. macam nak putus nyawa je. Dah la aku tengah fokus, memang nak kena betul la mamat nih...
“Kau tak nampak ke aku tengah fokus ni?? Nak bagi aku sakit jantung ke hape??” terkejut aku dengan si Amin nih..

Amin ngan  Khairul tergelak melihat aku. Nanti la korang, abes nanti tau lah ape nak buat. Hehhee..

Perggghh.. berdebar kot baca..

cepat2 sambung ye TT

dah 5thn TT mngarang dlm forum ni...dan aku setia mmbaca..hehe...termasuk blog ko TT...TT aku nka tnya 1 perkara..kalu period sntiasa berpnjangan adkah salah 1 mainan jin???tp dr segi prubatan pnyakit PCOS...

gurl80 posted on 22-11-2014 03:51 PM
dah 5thn TT mngarang dlm forum ni...dan aku setia mmbaca..hehe...termasuk blog ko TT...TT aku nka tn ...

Utk masalah pcos sila rujuk kat doktor pakar. Pcos ni byk berlaku pada wanita yg obesit @ berlebihan berat badan dan mempunyai masalah kesukaran mendapat zuriat. Pcos lebih kepada period tidak teratur dan peeiod yg panjang. So, sy sarankan jumpa doktor la ye. Nnti doktor wat scan...

Kalau gangguan jin biasanya period tak dtg utk beberapa bulan ada juga sampai bertahun. Jarang sgt kalau period panjang ada kaitan ngan jin. Sy blom jumpa lg kes mcm ni.

TT tolong la sambung cerita2 yang sgt awesome tu...

tt tkde update k?.........

Hampir setahun xberupdate.... tt ooo tt

: tt dimanakah anda...lamanye nak tunggu...

x ckp lg 1001 cerita nie...   

TT...sampi 2x ucapan raya aku merempit benang ini...mohon basahkan ia TT..

menanti tt

tersentap kenikmatan aku mmbaca crita tak abis.. tt x update lamaa..

TT skrg dah balik klate, bukak pusat rawatan kat sana kot