CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

selama ni jadi sr je...

TT berani bonar jadi peneman orang berubat ya...

tak pernah mintak nak tengok ke?

sambil-sambil tunggu TT meh ahkak bedah menyelit story..bulehla ye..

hehehe

kisahhh nye kaedah menghalau gangguan hantu "orang asli" yang pelik.

Perawat: adik ahkak sendirikk..
Mangsa: ahkak la dan sorang sepupu
watak sampingan: Kawan

Bahagian 1:

kisahnyaaa..terjadi dalam pertengahan tahun lepas. for all information,aku ni sipi-sipi la dapat third eyes..

ala-ala macam kadang nampak..kadang xnampak gitu..

maybe sebab keturunan atau sebab adik aku ni perawat..jadi..antenna tu "terambik sedikit" adik aku punya kelebihan ..

straight to the story:  aku, sepupu aku ( Ema-pun ada third eyes),adik aku( memang ada third fourth fifth eyes) dan seorang kawan perempuan,Que ( pon ada kebolehan nampak nampak ni)<-------- semua geng2 boleh nampak ..

kalau ikut power "mata" tu adalah seperti berikut:

dari yang terkuat:Adik aku>Que>Aku>Ema--->yang terlemah..

kitorang temankan adik aku cari batu untuk mengubat orang..tempat pencarian batu adalah kawasan rekreasi terkemuka penduduk KL iaitu Sungai Gabai..

tapi kitorang tak pergi area banyak orang..kitorang pergi dekat2 dengan satu tapak perkhemahan tuuu..ha siapa pernah pergi tahu le kat ne ek?

waktu tu dah dalam pukul 6pm baru sampai..sambil-sambil tunggu adik aku kutip batu,kitorang boleh bukak game main susun-susun batu bagi jadi tinggi lepas tu main tuju-tuju siapa boleh jatuhkan batu tu dahulu..

dah tua bangka main lagi aktiviti ni..terutama kalau kitorang terjumpa sungai..

dah stop "bertarung" tuju, nampak la adik aku muncul kat hujung sungai nuu sambil jalan perlahan-lahan..

sambil tunggu dia sampai tempat kitorang menanti..Ema tolong buat dandan lipan kat rambut aku..( NI LA DETIK YANG BERHUBUNG KAIT DENGAN BAHAGIAN KE-DUA CERITA NI)

bila adik aku sampai,dia sempat laserkan kitorang.." eh hangpa semua main tuju batu ka..TU tak nampak ka??? tu bukan main elok ja abang tu landing dengan kepala berdarah dok baring atas batu..hangpa tuju dia ka??"

aku dan Ema ni melompatla bangun." mama??mana??"

bila adik aku tunjuk,aku xnampak..maklumlaaa..power tak kuat..Ema pun xnampak..

Tapi Que nampak..Que cakap.."BUKAN kitorang yang tuju..abang tu memang dah kepala berdarah punnn..""

bersambung...

Reply 241# missayeen

No hal nak tulis kat benang basah aku nih... Ntuk peringatan kalo tulis cite tu biar la yg boleh memberi teladan atau manfaat yg bleh dikongsi. Kalo baca cite yg aku tulis ade terselit nasihat dan sebagainya trang perasan pon kalo korang perasan la... Tq..

Reply 240# nagasaka

Aku ade jer. Cuma skang nie makin bz. Sabtu ngan ahad pon kena keje. Kalo ari biase kena balik lwt mlm.. Masa ntuk diri sendiri pon x de dah nie.. wawaw..

Post Last Edit by missayeen at 30-1-2012 14:03

SAMBUNGAN PART 2:

Aku tanyala adik aku..."benda apa tu?"

Adik aku cakap "biasala sungai kat hutan ulu banat cmni.."macam-macam addaaa.."

boleh pulak dia wat iklan aStro.

Kami pun bertolak balik..aku drive sebijik kereta..Que tumpang aku.. Adik aku dan Ema satu lagi kereta..

Tak sampai 10 minit gerak.....

aku rasa macam rambut aku di tarik ke belakang..jadi secara spontan la kepala tu jadi terdongak kan sebab kena tarik..

aku pun cepat la pandang belakang.sape yang buat lawak tarik rambut aku.( padahal seat belakang tu kosong bebbbbbbb!!!)

lepas tu aku rasa seremmm..

aku perasan yang Que sejak tadi diammmm je..mulut dok terkumat kamit baca hapa tahlaaa...

Bila korang driving kann,kan lengan sebelah kiri betul-betul kat celah antara seat depan tu kan..alah yang ada gearbox tuu..

aku terasa macam lengan sebelah kiri aku sengal2...Que kat seat co driver pun dok urut-urut lengan sebelah kanan dia..

aku suh Que pandang belakang ,tengok dia nampak ape-ape tak..dia cakap dengan kuat " tak nakkkk tengok kak,sebab tadi "dia" dah panggil Que suh tengok belakang!!!"

disebabkan aku tak nampak ape- ape,aku direct je cakap kat dia," Que,jom masuk mesjid!"

dia jawab," ok kak,Que tak boleh tahan takut dah niiii!!"

aku pun bagi signal ke kanan so adik aku di keta belakang ble joinn..

lepas solat Magrib,aku nyuruh adik aku scan kereta aku..tapi dia cakap xde pape..

kitorang decide untuk gerak balik KL cepat2..Ema pulak dah balik ke rumah dia di balai polis BUkit Aman.

sampai je kat rumah...adik aku cakap," Angah,hang bawak balik anak sapa huduh sangat niiii?"

hahaha sabo jelaaa adik ku ni..aku dengan Que kemain takut ,dia boleh tanya soalan lawakk..

disebabkan adik aku ada time tu,aku xla takut sgt..at least aku dan Que takla berkhayal..memang ada benda la ikot kitorang balik kan?

adik aku pun try berinteraksi dengan makhluk tersebut ,melalui apa yang adik aku cakap,makhluk tu berupa budak perempuan 12 13 tahun,gemuk,rambut dawai macam orang asli,ikat tocang,dialek cakap pun macam orang asli.( seperti diceritakan semula adik aku):

Adik: hang ikut kak aku watpa niiii?

Adik huduh: hi hi hi hi

adik aku : jawabla.satgi aku bako hang...kite bakooo jee..  ( yang ni aku betul2 dengar dia cakap)

adik huduh: hi hi hi hi... abanggg,kitak nak ikat rambut macam kakak ni ikat tadi...cantik la bang..hi hi hi hi

adik aku: ha,ikat la sendiri,takkan tak reti?ikut sampai KL nak menyuruh ikat rambut ja???

adik huduh: kitak tak pandai bang..kitak rambut buruk susah mau ikat..

jadi kemudian,adik aku pun suruh dia berjanji,lepas dah ikat cantik -cantik nanti, dia mesti balik Sg Gabai,jangan ikut aku dan Que lagi..

makhluk tu janji.

Adik aku pun start la upacara menghalau makhluk ni balik...

bersambung ke PArt 3..

Reply 228# kairouseki

waaa..best nye..TT dah masuk...ada cite....TT, ko x jwb lg soklan aku..ko ni keturunan perawat ke?hehe..jgn marah ye...sekadar bertanya...

Reply 245# sismawar

Terlupe soklan ko... Ntah le aku keterunan perawat ke tak... Tak penah aku selidik benda nie.. Aku lebih suka wat x ambik port.. hehhehe... Aku tgh kje nie. So, x dpt nak hupdate lg. Korang doakan la aku de mase. Aku dah hampir sebulan kje x cuti-cuti lg. Nie pon takat jeguk je benang aku.. huhuhu..

Follow Us
best ler ceritanya....ni yg duk ngadap pc lelama.

Post Last Edit by missayeen at 31-1-2012 16:40

SAMBUNGAN 3:

Mula-mula..adik aku pesan suruh carikan cermin sebab sementara nak start upacara menghalau,adik aku nak bagi "adik" tu main-main rambut depan cermin dulu..menurut kata adik aku,makhluk tu mintak cermin..haha

waktu ni dah seram macam dengan hape lagi...takde sape berani dok depan cermin sebab takut ternampak benda tu..

adik aku masuk bilik prepare untuk nak halau "adik" ni balik..
Que dah menangis-nangis ketakutan bila dia story apa yang terjadi dalam kereta tadi..dia cakap..masa kitorang on dway tu..Que dah terasa "ada" yang menumpang kat belakang ..

"adik" tu siap seru-seru lagi Que," Kakakk..kakakk..pandang la siniii..pandangla siniii.."

lepas tu sebab kitorang buat dono je,"dia" tarik rambut aku..itu yang sampai terdongak kapala aku tu!

sebab kitorang tak layan "dia", "dia" main-main pintal rambut dia lepas tu buat macam iklan shampoo rambut pusing -pusing kepala dan kibas-kibas rambut.. itu yang terkena lengan aku dan lengan Que masa dalam kereta..

adik aku dah setel baca-baca apa yang patut,lepas tu dia cakap kat "adik" tu,

" dah,ok la ni,abg hantaq hang pi kat kakak kat BUkit Aman, nanti kakak tu tolong sikatkan rambut hang,ok?lepas tu hang mesti balik tau!"

Laaaaa..rupa-rupanya tadi aku ingatkan dia pergi prepare apaaa,rupa-rupanya dia masuk bilik,telepon Ema ,suruh Ema ambik sikat,ambek cermin, lepas tu buat gaya macam dok sikat dan dandan rambut depan cermin..bukan dandan rambut sendiri tau..buat gaya macam tengah sikat rambut orang yang tidak kelihatan depan cermin..

Dalam 2 3 minit je, adik aku cakap..."haaaa dah balik pun...tu dah cantikk tu rambuttt,balik rumah tau?nanti mak marah.."

Kitorang pun menarik nafas kelegaan...

aku dengan Que ni siap la sebut "alhamdulillah" la,itula inila...pastu dok perlekehkan adik aku,cakap," elehhhh,senang je nak halauuuu..kalau camtu kitorang pon ble halau.." --->dengan niat bergurau semata-mata..

tiba-tiba,adik aku dengan muka nak tergelak cakap," haha korang ingat senang..tu depan pintu..dia bawak kawan dia lagi 3 ekor...nak suruh ikatkan rambut macam rambut dia..hangpa nak try halau??"

kau gilerrr....itulaaa jin hantu setan ni....kalau sekor dah mengacau...kadang2 dia ajak geng datang kacau...sebab musabab dia menganggu kitorang memang tiada logika betul tapi memang itula yang terjadiiii..

lepas adik aku call Ema suruh buat aksi menyikat rambut dan dandan 3x,adik aku letak telapak tangan kanan dia kat atas lantai sambil duduk bersila..

adik aku kisar sesuatu atas lantai..mulut terkumat kamit.. lepas tu dia hembus ke arah pintu..

lepas 30 saat camtu,dia cakap," setelllllll"

Alhamdulillahhh..

Walaupun kaedah menghalaunya simple tapi perkara sebenar yang adik aku lakukan tidaklah kitorang tahu..kekadang banyak simbolik yang Perawat Islam suruh kita buat tetapi setiap satunya mempunyai maksud yang tersendiri..oleh itu,kalau Ustaz yang dok rawat tu suruh pergi kutip batu kat sungai 7 biji ke, ambik tanah kubur 7 kepal dari tanah perkuburan kat kampung..janganla pulak kata Syirik ke apa..mungkin itu kaedahnyaaaa..asalkan tak menyimpang dengan Ajaran Islam..sudahlaaaaa...

dalam kes adik aku,walaupun simbolik aja tapi Ema buaat jugak sebab makhluk tu taknak balik selagi "rambut"nya tak didandan..

wassalammm..

Bg jln kat Missayeen dulu.....Abes cite die br aku masuk lak..

Bg jln kat Missayeen dulu.....Abes cite die br aku masuk lak..

baek TT..jap nak mengarang japp..

baek TT..jap nak mengarang japp..
missayeen Post at 31-1-2012 16:17

wah best la cite....klu dah biasa nampak mcm senang kan...

siap boleh berlawak lagi ...

tapi best la...hantu duk jauh dari orang yang menyisir rambutnya...pelik2..

aisey... belum ada cerita terkini npknya

Reply 252# ninja9

pelik tapi benar..

aku ade citer baru ..tapi tunggu TT dulula..dia cakap nak post pas cerita aku setel..

tt oi...aku dah setel niii..macam panggil dari luar pagar rumah tt pulakk..

missayeen, ko bkn ada part 3 ke? apsal aku x nampak pn part 3 nya?

owh.. ptt la.. aku x baca page 10. sori sori

Reply 255# missayeen

apekate missayeen bkak benang lain..
lagi syok sbb missayeen mcm byk stori mori jerr
betul x kawan2???

Reply 255# missayeen

x pasan cite ko dah abes... hehhehee... Nnti mlm nie aku tulis... kat opis lg nie. Forum kena block kat opis takat bleh jengah tgk jer. karang kantoi lak...

ooo..hahaha ok la kitorang tunggu..

edoraixora: banyak story tapi mentenen benang tu malas sikitt..zaman muda2 dulu adala bukak thread ..sekarang makcik dah tak larat,naaakkk..