CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

mamapea posted on 29-8-2013 08:24 AM
ternanti2 citer TT..sambung cepat2 yer..tq
beruntungla TT blh scan..saya pun teringin nak ...

oh ya? bolehlah share pengalamn sedari kat tret ni...

sellie003 posted on 29-8-2013 08:36 AM
oh ya? bolehlah share pengalamn sedari kat tret ni...

apa yg saya rasa bknnya psl makhluk halus jer..tp benda lain..
yg pernah terjadi thn lps..saya mimpi anak saya jatuh flat dr tgkt 7..
sampai ke ofis saya akan teringat psl ni..dlm kepala ni mmg dok teringat mimpi smlm..
rasa gelisah, takut, sedih semua bercampur la..
keesokannya keluar suratkhabar ada kanak2 jatuh flat dr tkgt 7..
apa yg saya mimpi semuanya btl tp anak org lain..kejadian tu pun berdekatan dgn rumah saya..
kalau tak dpt dlm mimpi saya akan gelisah jer sepanjang hari dan akan ada satu petunjuk tp tak tau apa..
1 hari tu saya dok ternampak api dan muka saya terasa panas mcm bahang dr pagi sampai la ke petang..
rupa2nya rumah jiran abg ipar saya terbakar..anak saya yg bongsu wife abg ipar yg jaga..
kebetulan masa saya nak pegi ambik anak saya rumah org tu tgh terbakar..mmg takutla saya..
dh la rumah flat..rupa2nya apa yg terjadi kt saya hanyalah petanda..bnyk lg la kejadian lain yg berlaku..

mamapea posted on 29-8-2013 08:47 AM
apa yg saya rasa bknnya psl makhluk halus jer..tp benda lain..
yg pernah terjadi thn lps..saya mi ...

selalunya petanda mesti terbyg diri sendri atau org yg paling rapt dgn kita...& selalunya kena pada org lain yg xde kena mengena...susah gak camtu...x tau nak tafsir camna...pelik gak pengalmn mimpi sedari...

sellie003 posted on 29-8-2013 09:26 AM
selalunya petanda mesti terbyg diri sendri atau org yg paling rapt dgn kita...& selalunya kena pad ...

Alhamdulillah...ada gak org yg faham...saya sndr pun tak tahu mcmana nk bgtau org psl hal ni..
mmg bnyk petanda yg berlaku tp semuanya terkena kt org lain..pernah jugak terkena kt hubby bbrp kali...
mmg dh dpt petanda tp tak pandai nak tafsir..bila dh terkena bgtau la hubby...hubby ada gak marah2 knp tak ckp awal2..\
mana la nak tahu..maybe ilmu tak cukup atau sekadar stkt ni jer..

mamapea posted on 29-8-2013 10:53 AM
Alhamdulillah...ada gak org yg faham...saya sndr pun tak tahu mcmana nk bgtau org psl hal ni..
mm ...

kalau bgtau pon tetap berlaku...ada member saya nih pernh citer...lagilah dia punya jirn..kira ada kelebihn mimpi yg boleh raml msa depn...konon dia boleh beringt utk elakkn musibah...tp, kena jugak...itu bukn musibh dr diri sendir...Allah jua yg berkuasa...utk memberi musibah kepd dia...x dpt elak pon awak...kalo dlm citer2 holywood ada gak kish kan kunun2 dia mimpi (ala macm final destination tulah) boleh elak ler segala musibh...mengarut semua tuh...kitakn berpegang qada&qadar...

sellie003 posted on 29-8-2013 11:06 AM
kalau bgtau pon tetap berlaku...ada member saya nih pernh citer...lagilah dia punya jirn..kira ada ...

btl apa yg awak ckp..kalau kita pandai mmg blh elakkan musibah tp kena pecaya qada&qadar..
maybe Allah nak suruh kita sentiasa berdoa dan mintak perlindungan dprd-Nya..slps solat mmg saya akan
sentiasa berdoa semoga Allah lindungi & pelihara keluarga saya especially anak2 saya..

Follow Us
uhuhu... sambung lagi? baru nk syok..

@sellie003   n    @mamapea   

Sebenarnya saya x bleh scan, itu adalah kali pertama dan terakhir saya bleh nampak mcm tu. Lepas kejadian tu sampai sekarang saya dah tak bleh nampak. Saya tak blaja scan, guru tak bagi. Belum masanya dia cakap. Lagi pun dia takut saya terpesong dan terkena balik kalau blaja scan. Blaja pertahankan diri dulu dia cakap..

Bab mimpi yg kita boleh tengok masa depan tu biasa je terjadi kat sesiapa pun. Ramai yang alami benda tu. Penjelasan yang mudah, semasa kita tidur roh kita keluar dari badan dan bergerak ke tempat lain. Kekadang ke masa depan. Ada guru agama menyatakan, mimpi kita yg melibatkan masa depan adalah pengalaman roh kita sebelum kita lahir lagi iaitu di alam roh sebelum roh ditiup kedalam jasad. Maknanya apa yang kita lalui sekarang telah dilalui oleh roh kita sendiri. Sebab itu setiap kejadian tu kita tak boleh elak kerana ia memang akan terjadi. Ingatan roh kita itu yang kita mimpi. Masa kecil-kecil dulu saya banyak mimpi kejadian yg akan berlaku dan kejadian memang berlaku.

Mungkin kita pernah alami dimana bila kita buat sesuatu @ nampak sesuatu kemudian kita terfikir bahawa kita pernah alami perkara tu. Tapi kita lupa bila dan dimana. Tentu ramai yang alami perkara nie kan??

Ooppss.. Lupa plak.. kekadang mimpi macam tu ada pengaruh jin jugak. Biasanya jin pendamping samaada kita sedar @ tak. Jin tu yg sampaikan berita, kebanyakannya hampir tepat la dgn kejadian yg bakal berlaku. Jin kan suka curi berita dari langit. Sebab tu org yg tenung nasib dapat jawapan yg hampir tepat.

@cikedis

Mabik masa skit nak update. Banyak benda yg berlaku sy dah lupa. Nak recall ambik masa skit.. huhuhuhu.. Last edited by kairouseki on 29-8-2013 07:32 PM

kairouseki posted on 29-8-2013 07:27 PM
@sellie003   n    @mamapea   

Sebenarnya saya x bleh scan, itu adalah kali pertama dan terakhir  ...

...suatu yg baru akak degr nih....info yg sgt menarik...

Mungkin ilmu & kemantapn iman masih belum kukuh ko ni..mntapkn lg...

mamapea posted on 29-8-2013 11:10 AM
btl apa yg awak ckp..kalau kita pandai mmg blh elakkan musibah tp kena pecaya qada&qadar..
maybe  ...

yup, itu yg sebaiknya...tp, jika berlaku jugk...muhasabah diri...mungkin ingatn juga buat kita...

cepat ya update kish beruk tu...nak tau gak camna bibik tu boleh ada pendamping berbulu tuh...adakah ia saka? atau perbuatn sihir...

sellie003 posted on 30-8-2013 11:32 AM
...suatu yg baru akak degr nih....info yg sgt menarik...

Mungkin ilmu & kema ...

Memang diakui amal belum mantap lagi. Tahap aku skarang nie masih level 1 kot... Ahaks!! Cedih kan... Wat masa nie aku cuma leh tau pesakit tu ada gangguan jin atau tak je. Nak tau lebih-lebih tak bleh. Nak tengok jin ada kat mana pon fail lg...   

kairouseki posted on 30-8-2013 03:34 PM
Memang diakui amal belum mantap lagi. Tahap aku skarang nie masih level 1 kot... Ahaks!! Cedih kan ...

TT red land kat mane?? sara pun asal red land jugak..

sara_thrash posted on 30-8-2013 03:45 PM
TT red land kat mane?? sara pun asal red land jugak..

Jupo org kg pulok doh... Bechah Laut, tau dok???

kairouseki posted on 30-8-2013 03:49 PM
Jupo org kg pulok doh... Bechah Laut, tau dok???

Tahu, tp dok rajing g.. sara kat sek vokasional tanah meroh tu.. sebelum gertok kereto api ado selekoh dlm tu ahh..

sara_thrash posted on 30-8-2013 04:41 PM
Tahu, tp dok rajing g.. sara kat sek vokasional tanah meroh tu.. sebelum gertok kereto api ado sel ...

oooo.. Kg Batu Hitam ek... Tau tempat tuh..

kairouseki posted on 30-8-2013 04:47 PM
oooo.. Kg Batu Hitam ek... Tau tempat tuh..

TT tembak dgn tepat sekali..  

gurl80 posted on 26-9-2012 03:40 PM
psal umah aku le...mmg umah aku mcm2 bnda pelik ada..dipendekkan cite..aku psang cd rukyah...dlm 1 ...

wat pe nak buat2 cite...kalu x btol wat pe aku cite...bnda2 ghaib ni kan wjud..

gurl80 posted on 1-9-2013 03:08 PM
wat pe nak buat2 cite...kalu x btol wat pe aku cite...bnda2 ghaib ni kan wjud..

Sape lak yg tuduh ko wat cite nie?? Cian kat ko... Rumah tu dah jual kan??? Biar je la.. Yg penting tak ganggu ko lg.. tak gitu...

sara_thrash posted on 30-8-2013 10:28 PM
TT tembak dgn tepat sekali..

tembak pakai lastik, kompem kena. Kalau tak kena lebam bijik mata.