CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

Weh!!Frust tul masuk2 citer x abih haish..

lah..pe kes??dah sehari pun x hupdate2 gak..mane pegi??

We want MORE!!!!

Salam medang n all forumers,

Ape kata mod cadang just tukar nama thread je... sebarang kesilapan  ...
SangPertala Post at 14-6-2011 08:50 PM

kekekekekke....tu sbb tak terus zassss....kasi peluang kat TT dulu....cuma..larat ke nak abihkan itewww 1001 cerita...

Sorry... bz skit... x sempat nak sambung cite... ade keje.. biase la bukan forumer tegar kat cnie... huhuhuuu...

Reply 24# medangmru

Tenkiu x trus zaass..... x tau nk letak tajuk per... kalo dapat idea nnti ubah tajuk tuh.... okeh yer mod...

Follow Us
kekekekekke....tu sbb tak terus zassss....kasi peluang kat TT dulu....cuma..larat ke nak a ...
medangmru Post at 15-6-2011 20:58

ehehehehe.... kalo TT tak masuk hapdet citer, apew katew, kitew bakOW ajew..... miahahahahaha..... letih den asek nak menjenguk umah nih...mukaddimah boleh tahan....harus ader hapdet sebelum rusuhan besar-besaran TT weyhhh...... hehehehehehe..... den hrp TT ade belas kesian kat forumers lain dan hapdet citer bertali arus tanpa rasa bersalah.... miahahahaha...

Reply 26# kairouseki

sila hapdet sikalang jugak....

Reply 28# SangPertala

Tuggu jap nak taip... penat menaip.. huhuhuu...

Reply 29# kairouseki

harus ekau didenda 3 cerita bertali arus 3 hari berturut-turut.... ngeh ngeh ngeh......

Aku pun duduk la bersila kat tepi dinding... membe aku dok berborak ngan student tuh... aku lak jd pendengar setia jer...

udin : Bila lagi jadi benda nie??
umi (bukan nama sebenar) : Smalam kita org baru balik dari jalan2 pastu tetiba je Ina (bkn nama sebenar) menjerit kemudian gelak sakan. Mula2 kita org wat bodo je pastu makin lama makin parah lak. Kita tanya dia tapi dia wat bodo pastu tetiba nangis. Kelam kabut kita org jadinya.

Perrgg.. Dgr je cite student tu aku yakin la, nie kes kena kacau ngan antu. Hampeh.. ingat ade laki kacau ke... huhuhuu...

udin : hhhhmmm...
umi : ari nie dah kurang skit. tapi kesian la dia lemah semacam jer..

Aku pandang Ina, mmg nampak lemah jer.. dari tadi dok baring, muka pucat semacam.. aku jeling kat Udin. Tetiba Udin bangun.

Udin : Meh ikut aku tgk sekitar rumah nie..
Aku : Hah!!! Lor mane la aku reti bab nie..
Udin : Allaaa.. follow je aku..
Aku pun ikut jer. Dari luar aku ikut pegi dapur, masuk bilik. Kat bilik master Udin tanya aku.

Udin : ko perasan pe2 tak??
Aku : Ntah la.. Aku cuma rs lain macam kat dapur tadi..
Udin : Yer ker... HHmmm.... sebenarnya aku tak tau nak wat pe nie.. huhuhuu....
Aku : Hampeh... aku ingat ko tau nak wat.. Abih tu cam ne nih???
Udin : Tak pe... aku dah minta tlg ngan kawan aku.

Tang tu gak tetiba nset Udin berbunyi... dia jawab sambil2 tu dia jeling kat aku. Aku wat bodo jer... Tetiba dia bg nset dia kat aku.......

Udin : kwn aku nak ckp ngan ko..
Aku : Hah!! Apasal lak????
Udin : Jwb jer...

Aku pun jwb la. Kwn Udin tu bernama Amin. Dia minta aku buat beberapa perkara. Katanya hanya aku yg boleh buat. Aku tanya kenapa dia ckp aku akan tahu nanti.. Aku pon ikut lah arahan dia.

Mula2 dia minta aku ambik wuduk dulu kemudian solat sunat taubat. Untuk pengetahuan korang jika kita hendak merawat adalah seelok-eloknya ada wuduk dan solat sunat taubat untuk menyucikan diri kita. Malahan melalui solat juga kita akan mendapat jawapan dari segala persoalan. Mohon bantuan dari Allah, itu yg paling penting.

Aku pun solat la. Masa solat tu cam biasa jer. tetapi masa aku ucapkan salam pertama, berderau darah aku. Buat kali pertama aku nampak sesuatu... Disebelah kanan aku ada seorang perempuan memakai kain sembahyang. Terpejam mata aku sekejap. Aku gagahkan diri jugak bagi salam ke kiri. Terasa nak pitam la pulak. Seorang lagi perempuan disebelah kiri aku memakai kain sembahyang. Udin dibelakang aku perasan dgn kelakuan pelik aku kemudian menyentuh bahu aku seolah2 memberi semangat...

perggghhh...... besttttttt......... nak lagik..... hehehehehe.... pelan2 bro.... yg penting hapdet..... ngeh ngeh ngeh......

Itu lah kali pertama aku tgk makhluk halus. Menggigil tak ingat, jantung laju jerk cam tak cukup oksigen. Kalo pakai tangki oksigen rs nye laju jer abes.. huhuuh... lupa nak bg tau. Pempuan kiri kanan aku tu aku tak nampak muka dia cuma nampak cahaya je.. siapa diorang??? nanti aku bg tau.. aku sambung cite nie dulu..

Aku cuba tengkan diri, bila rasa dah okey aku pun menadah tangan berdoa kepada Allah minya petunjuk. Sambil2 tu menjeling gak kat kiri kanan aku, Allhamdunillah, benda tu bukan berniat jahat. Aku tgk diorang pun menadah tangan berdoa bersama. Abis jer berdoa aku terus bangun dan keluar bersama Udin. Sebaik pintu aku bukak, badan aku terus saje meggigil seram sejuk seluruh badan. Bulu roma seolah2 beridiri satu badan. Serentak dgn itu aku ternampak ada bayangan sdg bergerak dari satu tempat ke satu tempat kemudian berhenti di dapur. Aku terpaku sekejap..

Udin : Nape ngan ko??
Aku : Aku rasa ade benda dok menyorok kat dapur..
Udin : Bgs la.. aku pun rs benda yg sama. Tak pe.. Kita azan rumah nie dulu.

Kami pun azan 4 penjuru rumah. Tujuan azan 4 penjuru rumah adalah untuk menghalau makhluk halus yg cuba menggangu dan juga untuk memagarkan rumah tetapi hendaklah berniat untuk membuat pagar. Berkesan atau tidak pagar itu hanya dengan kehendak dan kuasa Allah.

Kemudian kita org terus ke dapur. Membe aku berdiri dan kemudian membaca beberapa surah dari Al-Quran. Aku pun ikut sama, tapi hanya baca beberapa ayat yg pendek je.. Sdg khusyuk membaca tetiba satu makhluk muncul depan aku. Berambut panjang, lurus menutup sebelah mata. Matanya merah menyala, berpakaian putih tetapi koyak rabak. Aku tutup menutup mata takut tgk makhluk tu. Hati aku tak yah cakap takut camne.. Badan meggigil je...  

Aku cuba membuka mata. Perlahan-lahan. Lega. Makhluk tu dah tak de.. Bila aku mula rs yakin skit tetiba aje makhluk tu muncul balik. Aku rs nk menjerit tapi suara langsung tak keluar. Aku nak lari tapi kaki cam kena gam. Makhluk tu pulak memain depan aku, seolah2 dia tahu aku sdg takut. Makin lama makin dia dekat ngan muka aku. Aku makin takut. Dalam hati aku tetiba terdetik untuk mengucapkan Allahhuakbar.... Serentak dgn itu aku dgr Udin berteriak... Allahhuakbar!!! Dgn lantang. Pastu makhluk trus jer hilang..  

Sambung lg.... huhuhuuuu

Reply 33# SangPertala

Beres... cite bakal bersambung.. aku x pandai wat cite so, main taip jer lah yer... satu lagi cite aku nie x de dialog ngan makhluk halus yer.... zzaaaaaaaaaaaaaasssssssssss....

pukul 3.23am ...
hmmmmmm....

Post Last Edit by kairouseki at 16-6-2011 03:38

Terkejut dan lega aku dgr laungan tu. Aku kembali ceria. Udin menepuk bahu aku.

Udin : Ko okey ker???
Aku pandang dia dgn muka kelat. Hampeh.... kalo dia nampak benda tu mungkin sama kelat ngan aku gak kot...
Udin : Jgn risau lah. Benda tu nak main2 ngan ko jer. Dia tau ko nampak dia. Dia dah
blah dah. Skang nie kita kena pagar umah nie ngan ayat Al-Quran plak.
Ko ingat lg pesan Amin kan??
Aku mengangguk jer.. Kepala aku biol lagi sebenarnya. Tak tau nak wat pe. Tak penah
benda nie jd kat aku.

Setelah abis aku ngan Udin pagarkan umah kita org pegi jumpa ngan Ina, budak yg kena kacau tuh.
Udin berborak ngan dia sambil tanyakan beberapa soalan. Dari situ lah kita org tau camne dia leh kena
kacau. Ina bg tau dia ngan kwn dia keluar jln2 kat sekitar Kl, masa balik diorang ada lalu kat
satu lorong dan dia terlanggar sesuatu. Sampai jer kat rumah trus dia terasa lain dan mulalah adengan
rasukan yg menyebabkan kengkawan dia gundah gulana.. huhuhuuu...

Sebelum balik kita org bacakan beberapa ayat Al-Quran untuk pulihkan balik semangat Ina supaya dia tak terus
tertekan dan ada benda lain lak masuk nanti. Ini lah ayat yg aku baca dan menjadi amalan kalo nak merawat.
Korang pon bleh amalkan.

Fatihah - 5@7@11 kali
3 Qul - 5@7@11 kali
Selawat - 5@7@11 kali

Kalo nak tau detail leh pm aku jer.. Sekadar berkongsi. Setelah abis baca ayat tu ntah kenapa tgn aku bergerak
sendiri ke belakang badan Ina. Seolah-olah ada tarikan. Dan aku dapat rasakan badan Ina yg mulanya sejuk menjadi panas
sedikit demi sedkit. Mulanya aku tak tahu kenapa boleh jadi begitu. Setelah kwn aku terangkan
barulah aku faham. Rupanya apa yg aku lakukan adalah proses spontan memasukkan ayat Al-Quran dlm badan.
Kwn aku bg tahu, aku ada bakat merawat sbb itu dia minta aku yg lakukan.

Setelah semua selesai aku pun ikut Udin balik rumah dia sbb dah lewat nak balik umah aku. Malam tu aku tidur dgn kurang
lena sbb teringat kes tadi dan juga beberapa benda muncul dlm mimpi aku..

Rate

1

Tamat kisah pertama...

Selepas ini aku akan ceritakan pengalaman aku semasa mula2 belajar untuk menjadi perawat. Kes pertama aku berlaku di Kelantan dimana keluarga ini diganggu oleh anak kerak dan beberapa sihir lain dari bomoh siam. Sebelum tu ade  sedikit cerita selingan sebelum aku nekad untuk belajar menjadi perawat.

Ngantukk.. tdo dulu...

Tamat kisah pertama...

Selepas ini aku akan ceritakan pengalaman aku semasa mula2 belajar untuk  ...
kairouseki Post at 16-6-2011 03:39

Al kisah.... huhh... baru SATU cerita nih....ish ish ish.... lagik 1000 cerita nih.... tahun 2018 baru abih nih... keh keh keh... itu jam kalu, den pon dah bercucu gaknyo..... hehehehe... ape2 pon...citer ko mmg mantOP bro..... teruskan dgn cerita seterusnye....

bile nak sambung ni? cerita yg best sbb pendek2 kalo tak pening baca