CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

Hupdate pelisssss !

SangPertala, sila bagi semangat pada TT macam biasa..!

Best gak bace cite TT nie ..

Reply 38# kairouseki

gangguan anak kerak biasanya berkait dgn sihir org asli..ini dr apa yg aku dgr ler..

marking point...............

Reply 39# SangPertala

Tak sure bile nak abes, tp jgn risau. Dalam cite ade cite lain. ade gak iklan tak berbayar masuk nanti... hahhahaa...

Reply 40# hay_ti

Banyakkan bersabor yer... malam nanti aku updatekan... skang time keje.. tak pasal2 bos luku kepala... adoi...

Follow Us
Reply 43# chintachandurie

anak kerak nie adalah anak yg mati kemudian dipuja. So, bg sesape yg amalkan sihir tak kira bangsa mane pon bleh buat. zaaaasssss....

Reply 42# kacangnips

Tenkiu kacang.... aku cuba tulis cite sebaik mungkin. Sbb aku bukan mat bunga yg puitis jd cite aku pon ala-ala kadar jer lah... huhuhuhuu..

bca citer ko.. teringat kat abg blues huhuuhh.. gini la gaya olahan citer die...

Banyakkan bersabor yer... malam nanti aku updatekan... skang time keje.. tak ...
kairouseki Post at 16-6-2011 15:50 [/quote]

tak pe TT, take ur time....weols pon sambil2 keje, sambil bukak forum nie..huhu . Bila bos datang buat-buat bz dengan keje...

Hupdate pelisssss !

SangPertala, sila bagi semangat pada TT macam biasa..!
schu Post at 16-6-2011 12:06

hehehehehe... caiyok2x TT....

hehehehe....

Reply 38# kairouseki

Selepas ini aku akan ceritakan pengalaman aku semasa mula2 belajar untuk menjadi perawat. Kes pertama aku berlaku di Kelantan dimana keluarga ini diganggu oleh anak kerak dan beberapa sihir lain dari bomoh siam. Sebelum tu ade  sedikit cerita selingan sebelum aku nekad untuk belajar menjadi perawat.

Hallo incet TT, itu saya sudah kasik bold utk cerita2 yg menarik.... hehehehe..... so, ekau leh wat marking utk cerita2 nih dulu... huhuhuhu.... tak sabow den menunggu neh.... hehehehehe.... nmpknye ekau sungguh berpengalaman merawat gangguan... den nak tanyo, ekau buleh rawat sume jenis sakit ko jang.....? ado sonang, ekau listkan yg mano ko spesialist.... hehehehehe.... sonang org nak menjenguk ekau kalo ade terberkaitan ngan kespesialist'an ekau tuh....... huhuhuhu...ayat den....pergggghhhHH....     kellllasssSSS....... ngeh ngeh ngeh......

Reply 52# SangPertala

Huhuhu.. tak do la eden pandai ngubat sgt... den cumo jd tukang support jo.. cheerleader jo eh... den lom lai jd pemain utamo. Sumer tu kwn eden yg buek... tp kalau ado org nk ngubat den leh mintak kwn den yg poi. Tp sure la den pon ikot... huhuhuu..
jd org negori lak...

Salam... seperti dijanjikan aku muncul tgh2 mlm nie.. nie skit cite selingan. Cite anak kerak tu aku tulis sok... okeh bebeh... zaaassssssssss...

Malam tu aku lepak le kat umah udin nie. Sebelum tido sempat la gak borak2 ngan Udin skit. Aku tanya la dia pe benda yg dok sbelah kiri kanan aku td.

Udin : Ntah la.. mane aku tau bukan aku nampak pon.. huhuhuu.. pe yg aku bleh cakap itu adalah Jin Islam yg datang membantu. nak tau cite betul ko tanya la Amin sok..
Aku : Amin tu saper sebenarnyer??
Udin : Lor.. ko tak kenal ker... Staff tingkat 5, bdk MIS. Keje satu bangunan pon tak kenal ker??
Aku : Ceh.. mane la aku tau. Aku pon baru je keje kat cnie..
Udin : Kalo nak tau Amin tu Ghostbuster Melayu.. hehehheee... Ko nampak je cam budak bodo je tp isi dalam Allah je tau. Dia yg mintak aku bawak ko sbb dia sibuk. Aku pun tak tau kenapa. So, ko jangan tanya aku.
Aku : Iyer lah... Lg satu, pe benda yg kaco budak tu tadi??
Udin : Tak sure sgt. Yg ko nampak tu satu je. aku rs ade lg dua kat lur umah td. Aku pon bukan pandai sgt pastu mls nak beramal. huhuhuuu..
Aku : Ceh... Ingatkan tahu.

sdg dok borak2 tu aku terasa cam ade org je kat luar pintu. Aku tanya la Udin. Sape kat luar tu.

Udin : Lor.. Ko perasan rupanye ingatkan tak. Tak de pe Pocong jer.. Dari tadi dok ikut kita masa kat nak naik lif.

Pocong?? hampeh betul la si Udin nie. Asal dia tak cakap awal2. Wat aku kecut perut jer...

Aku : Hampeh ko,... dah la. nak tido la aku. kang tak pasal2 aku lak yg kena.
Udin : Hahahhaaa... Penakut gak ko nie... dia tak masuk nye la.. hahhahaa..

Aku biarkan je si Udin tu gelak sengsorang. Dah la wat aku meremang je. Susah nak tido jadinya.

Reply 49# cmf_conan

siapakah abg blues itu.... huhuhuu...

Sedang aku syok tido tetiba aku terjaga. Terasa cam ade org je dpn aku. Aku pon bukak le mata. tang tu gak aku terkejut beruk. Hampeh tul. tak sangka lak benda nie muncul kat kaki aku.
Tergamam aku. Huhuhuu... Apa kat kaki aku???
Aku nampak 2 org perempuan dok bersimpuh dan sorang laki dok berdiri kat tgh2 diorang.
Rupa langsung tak nampak. Cuma nampak diorang berpakaian serba putih. Tetiba aku dgr laki tu bersuara.

Lelaki misteri : Assalamualaikum...
Aku terkejut lak dia leh bg salam. Aku pun jawab je la tp dalam hati ler.

Lelaki misteri : pak cik dtg nie sbb nak bg sesuatu kat anak. Dua org gadis nie anak pak cik.
                        mereka berhajat untuk berkawan ngan anak. Kalau sudi terima lah salah        seorang    dari mereka ataupun dua2 sekali.

Penin sekejap aku.. Pe benda nie??? Asal lak nak bg anak dia kat aku. Aku nak wat pe..keliru pon ade.
Tgh2 keliru tu ntah kenapa terdetik dlm ati aku untuk menolak.

Aku : Tak pe lah. Sy tak nak.
Lelaki misteri : Tak ape lah kalau macam tu.

Serentak ngan itu, tetiba diorang hilang. Ntah kemana. Cuma aku perasan sesuatu. Dua org pompuan tu cam pompuan yg sama2 solat ngan aku td... Masa diorang nak ilang td aku perasan salah sorang cam nangis je...
Huhuhu..... Seram sejuk.... hhaaaaacuuuuummmmm....

Sedang aku syok tido tetiba aku terjaga. Terasa cam ade org je dpn aku. Aku pon bukak le mata. tang tu gak aku terkejut beruk. Hampeh tul. tak sangka lak benda nie muncul kat kaki aku.
Tergamam aku. Huhuhuu... Apa kat kaki aku???
Aku nampak 2 org perempuan dok bersimpuh dan sorang laki dok berdiri kat tgh2 diorang.
Rupa langsung tak nampak. Cuma nampak diorang berpakaian serba putih. Tetiba aku dgr laki tu bersuara.

Lelaki misteri : Assalamualaikum...
Aku terkejut lak dia leh bg salam. Aku pun jawab je la tp dalam hati ler.

Lelaki misteri : pak cik dtg nie sbb nak bg sesuatu kat anak. Dua org gadis nie anak pak cik.
                        mereka berhajat untuk berkawan ngan anak. Kalau sudi terima lah salah        seorang    dari mereka ataupun dua2 sekali.

Penin sekejap aku.. Pe benda nie??? Asal lak nak bg anak dia kat aku. Aku nak wat pe..keliru pon ade.
Tgh2 keliru tu ntah kenapa terdetik dlm ati aku untuk menolak.

Aku : Tak pe lah. Sy tak nak.
Lelaki misteri : Tak ape lah kalau macam tu.

Serentak ngan itu, tetiba diorang hilang. Ntah kemana. Cuma aku perasan sesuatu. Dua org pompuan tu cam pompuan yg sama2 solat ngan aku td... Masa diorang nak ilang td aku perasan salah sorang cam nangis je...
Huhuhu..... Seram sejuk.... hhaaaaacuuuuummmmm....

Rate

1

ade gak tred yg masih beroperasi memalam ini... buat peneman aku yg tak bleh tidur nih
teruskan tt... aku sedia mengikuti kesah2 anda

Reply 58# kairouseki

Salam saudara, cewahh....sopan gitew... hehehehehe... ape pasal ekau tak ngorat ajo anak pakcik tuh....hadOOYYY.... rugi ler beb...hehehehehe.... nape tak ckp...."kawan jek tau, takleh lebey2 taw...".... miahahahaha....