CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

Salam all,

Wah, TT dah kembali ek   punyalah lama dok menunggu TT ni akhirnya baru update citer..
rasanya TT ni busy sesangat sampai skrg ni baru dapat hupdate itu cerita

By the way, hopefully tak terlambat lagi ucap TAHNIAH to our TT. Congrats ye TT   hehehe

RE: 1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 15/9/13)

Perjalanan ke Rawang mengundang rasa gelisah di hati aku.Kiri kanan jalan hanya terdapat hutan tebal. Ketiadaan lampu jalan menambahkanlagi suasana sunyi dan gelap. Menggelapkan lagi hati aku yang berbelah baginie. Apasal la aku boleh ikut mamat nie malam nie. Rasanya petang tadi akumalas nak ikut dia tapi terikut gak. Huhuhuhuuuu….
Perjalanan malap kami terhenti di depan sebuah rumahteres dua tingkat. Suasana suram dan gelap menyelubungi deretan rumah teres disekitar. Kelihatan Wan berdiri di pintu rumah, melambai kearah kami. Begituceria wajahnya, mungkin kehadiran kami sedikit menggembirakan dia. Agaknye la…
Aku melabuhkan punggung keatas sofa empuk mengadap tv.Lega rasanya boleh duduk, ada cerita best la pulak kat tv.. Amin berborak kosongdengan Wan sementara menanti waktu yang sesuai untuk bertindak. Dari dapurmuncul seorang gadis ayu membawa dulang air. Putih kulitnya, senyumannyameleret menambat hati sesiapa yang melihatnya. Keayuan gadis itu menyebabkanaku terlupa namanya. Alamak!!! Apa la nama minah nie?? Lupa pulak aku. Tak apa la,aku namakan dia Ayu je la yerk!!
“Nie la maid aku. Ayu nama dia.” Kata Wan sambilmengambil pisang dalam bungkusan plastik. Nie la maid dia rupanya. Lawa lapulak. Dari cerita Wan, Ayu berasal dari Indonesia, baru je berumur 18 tahun.Pergh!!! Awek belasan tahun rupanya. Camne la mamat nie bleh dapat maid lawanie. Ayu yang dari tadi berdiri sambil tersenyum tetiba sahaja berubah. Matanyatajam merenung pisang diatas meja. Dia teringin nak makan kot. Agak aku dalamhati. Ntah macam mana tetiba saja Ayu mengambil pisang diatas meja dan terusberlari anak ke ruang dapur. Aku dan Amin terpaku dengan keadaan tak disangkatu.
Wan menepuk dahinya yang sedia licin. Bertambah licin ladahi dia nanti. “ Adoi.. Tak sempat aku bukak lagi plastik tu.” Kata Wan. Aminternyum, Wan menggelengkan kepalanya, aku tak tau nak buat apa….
“Alaa.. Rileks la Wan. Biar je la dia nak ambil pun.Kejap lagi kita tengok la berapa banyak pisang dia boleh makan.” Amin menegukair yang sedia terhidang. Aku menonton cerita kat tv sambil mendengar perbualanmereka. Dari cerita Wan, Ayu dah lama bekerja dengan dia. Sejak dua minggu niedia melihat perangai Ayu yang lain macam. Suka makan pisang satu hal la, solatpun dah makin kurang.
“Kat rumah nie Ayu bantu isteri aku. Biasa la, pompuanbawak budak. Time aku kerja ada la jugak orang yang tengokkan. Lagi dua bulannak bersalin. Kalau perangai Ayu tak berubah aku takut ada benda lain pulakyang dibuatnya.” Keluh Wan.
“Tak pe. Pisang ada lagi kan??” Tanya Amin. Wan mengangguk.“Jom kita tengok maid kau makan pisang lak.” Aku terus bangun mengekori Amindan Wan. Didapur aku lihat Ayu sedang bersila dilantai sambil pisang seikatditangannya. Sebiji demi sebiji pisang dilahapnya tanpa menghiraukan kehadirankami. Isteri Wan yang dari tadi duduk diatas kerusi menggelengkan kepalanya.
“Sedap tak pisang tu??” tetiba Amin bersuara. Ayu yangsedang makan tersenyum sambil mengangguk. “Bagi saya sikit boleh??” Ayu terus mencebik,disoroknya pisang kat belakang dia. Laa…. Macam budak-budak pulak dah. Amin cubamencapai pisang yang disorok tadi. Ayu cuba mengelak, terus dia bangun danberlari ke ruang tamu. Ceh!!! Nak main kejar-kejar apa..
“Ceh.. Dia bawak lari la pulak. Ada pisang lain tak Wan?”Wan mengerutkan dahinya. “Ada… Nasib baik aku beli lebih.” Kata Wan sambil tersengih.Ceh!! Buat suspen pulak dia.
Amin terus mengambil pisang dari Wan dan pergi kearah Ayuyang bersimpuh didepan tv. “Boleh saya join makan?? Saya ada pisang lagi sedapnie. Nak cuba tak??” kata Amin seolah-olah memujuk budak kecik. Ayu tersenyum malu-malu.Tangannya mencapai sebiji pisang dari Amin. Dilahapnya pisang itu sampai habis.Amboi!! Suka benor dia dapat pisang…..

Pisang jenis apa tu .... ?
Dalam ilmu perawatan, dipantangkan makan pisang emas ...

rdzaccess posted on 18-9-2013 11:32 AM
Pisang jenis apa tu .... ?
Dalam ilmu perawatan, dipantangkan makan pisang emas ...

Ye ek!! Tak pernah pulak aku dengar ader pantang nie. Nanti la aku confirmkan. Lg pun cara rawatan perawat berbeza. Setakat nie aku tengok kwn aku berubat tak pernah ada pantang. Selagi perkara tu tak melanggar hukum syara' dia ok je. Kwn aku nie stail dia simple je, apa yg dia cakap kat aku, selagi kita boleh mudahkan sesuatu perkara permudahkan je la. Jangan bebankan pesakit dengan syarat-syarat atau pantang larang yang tak sepatutnya. Bukan apa, pesakit dah la sakit lepas tu kita mintak pulak macam-macam. Kekadang benda yang diminta tu susah nak dicari so, kwn aku simplekan je la. Apa aje yang ada depan mata kita guna. Asalkan halal. Kalau bab pantang nie satu je, kita akan tanya pesakit tu ada alergik ngan apa-apa atau tak. Kalau tak menjejaskan kesihatan pesakit kita guna je la. Tak gitu...

kairouseki posted on 15-9-2013 09:33 PM
Perjalanan ke Rawang mengundang rasa gelisah di hati aku.Kiri kanan jalan hanya terdapat hutan tebal ...

lps tu? mkn pisang saja ka?

kairouseki posted on 18-9-2013 12:34 PM
Ye ek!! Tak pernah pulak aku dengar ader pantang nie. Nanti la aku confirmkan. Lg pun cara rawatan ...

sila sambung....

Follow Us
sambung pelizzz

az4620 posted on 18-9-2013 01:18 PM
lps tu? mkn pisang saja ka?

Dia kan suker mkn pisang so, bg pisang je la.. Hik..hik..  Tggu la sambungan nyer ek..

@cuki   @cektim

tgguuuu..... bakal bersambung..

mana sambungannya... bikin suspens aje la..

kairouseki posted on 18-9-2013 03:36 PM
@cuki   @cektim

tgguuuu..... bakal bersambung..

yela2..apa bleh wat melainkan menanti sambungan mu

pedih nak tunggu update kairouseki ni. Huhuhu..

Ya lah ..... balik dari kerja , aku teringat pisang... beli 3 hinggit goreng pisang ... ni dah abis makan dah .... cerita tak sambung lagi ..

uhuhu.. sambung2... tak larat tunggu ni..

kairouseki posted on 29-8-2013 07:27 PM
@sellie003   n    @mamapea   

Sebenarnya saya x bleh scan, itu adalah kali pertama dan terakhir  ...

Ooo..patutla. Saya pun pernah mimpi yang sorang kawan saya ni. Dalam mimpi tu saya nampak dia nangis. Saya seolah berdiri memerhati dia dengan rasa kesian. Dia menangis disebabkan keguguran. Keesokkan saya nampak status dia di fb "bersabarlah." camtu lebih kurang dan memang dia keguguran. Berderau gak tetiba baca status dia. Kesian dia. Tapi alhamdulillah lepas tu dia mengandung lagi dan dapat anak .
Tak kurang juga dua kali dapat mimpi di mana saya tak pernah kenal boifren2 dua kawan saya ni. Dalam mimpi tu tak nampak muka full tapi dapat gambaran macam mata, macam orang tu ada janggut ke, pakai baju apa, kurus, tinggi ke. Bila saya tanya kawan2 saya karakter boifren2 depa, depa terkejut macam mana saya tahu. Pastu diorang kata takut lak ngan saya huhu..

aduiiii..knp berhenti di sini.......

faster continue TT..
hupdate, hupdate, hupdate plzzzzzzzzzzzzzzzzz...

assalam tt..nanti cepat sambung 1001 cerita tt erk..tak sabar2 nak baca..

macam mana la aku boleh terlepas pandang thread ni,best pulak tu..huhu..
Kalau ada kelapangan tu,rajin-rajin la update ya wahai tuan tanah..
Karang ada rusuhn pulak rumah ni..:lol

kajol77 posted on 19-9-2013 02:42 PM
aduiiii..knp berhenti di sini.......

Bhenti sebab jln jem..