CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kairouseki

1001 cerita - kisah dan teladan perawat islam (Update 21/11/2014)

Reply 120# kairouseki

Uiks..... Camne la ko leh jumpa ustaz Abu Bakar nie???? Kalau x silap la dia br balik dr Mekah dan skang nie ade kat UIA utk program ceramah..

mane update..aku tguu je ni

takder update lagi ke TT?

Salam tt, best la citer ko ni..

sibuk berubat nampaknya TT skang ni. jangan lupa hapdet pengalaman baru dgn ustaz abu bakar ;)

Reply 123# mitz@r

Ada jgn risau.... tak sempat update jer... tggu yerk...

Follow Us
Reply 124# noradaniez

Tenkiu...tenkiu.... teruskan bacaan anda.. hehehee...

tang tu gak la asap berkepul2 kuar.... tergezut aku... siap terlompat ke belakang lg... Si Amin ngan Pa'an tergelak je tgk... hampeh tul..

Amin : key lah... aku rs dah setel dah kat cnie...Camne Pa'an??
Pa'an : dah x de dah... td die lari gi kat bilik Pak Mod.
Amin : Jom kite gi tangkap plak... Man!!! nie aku bg kao keje best skit... hehhehe..

Huhuuu.. pe la keje best tuh.. Dah la sengih2 cam kerang busuk jer... Nie sure nak kenakan aku lg nih... tp pe leh wat.. Kate nak blaja...

uihhh best crita...sila hupdet yer TT

bca citer ko.. teringat kat abg blues huhuuhh.. gini la gaya olahan citer die...
cmf_conan Post at 16-6-2011 16:07

Yup...baby pun suka ngan citer bro blues tuh...byk pengajaran yg terselit melalui penceritaan beliau...rasa sgt dekat diri ini dngan belaui bila baca cerita2 bro blues tuh..

sambung2...

citer best....

Operasi gempur pon bermula..  Setelah kelengkapan perang disediakan kita org pon mula mengepung kawasan musuh… Posisi musuh dah kena lock.. Dengan berhati-hati kita org masuk ke kawasan musuh.. Amin sebagai attacker dok kat depan.. Dibelakang Pa’an bersedia untuk sebarang kemungkinan.. Aku lak dgn seriusnya dok kat belakang sambil menjaga umpan kami iaitu Pak Mod..

Bila semua dah ready Amin pon bg arahan…

Amin : Man… Buila aku kate azan ko azan je. Jgn berhenti selagi aku tak ckp…

Gulp!!! Azan tak behenti.. Huhuuuuu.. Penat tuh… kalo 5 minit tak pe. Kena stengah jam, ilang suara aku..Lokasi musuh kat dalam toilet.. jin mmg suka benda kotor so, toilet mmg jd kawasan rehat dan rawat die lah.. sedang aku dok berangan-angan tuh tetiba Amin menjerit… Man.. Azan… Sepantas kilat aku pon isi peluru dan menembak azan… Ceh.. Melaungkan azan daaa…..

sambung lar lagi.. best.......best.........

sambung lar lagi.. best.......best.........

apo cite tersekat2 ni! kasi hentak sampai abih laaa hehehehe

Reply 135# madmualij

huhuuu... X sempat update daaa... idea ilang bile kepala tersengguk kat keyboard... hehhehhee

Sambil aku launkan azan tuh aku jeling2 gak kat dlm tandas.. aku tgk Si Amin ngan Pa'an seperti manarik sesuatu. Tang tu gak bola roma aku tegak berdiri.. seram sejuk jadinya.. huhuuuu...

Tangan Amin ngan Pa'an seperti memegang sesuatu. Aku tak nampak so terasa pelik la gak.. Amin ngan Pa'an ngan bersunguh-sunguhnya mengerah keringat empat kerat. Peluh memercik keluar meleleh ke lantai... Nie rasanya penat berkebun nie.. hehehehe..

Mereka terus menarik benda tu kearah Pak Mod... Aku dibelakang Pak Mod sambil melaungkan azan tetiba aje terkejut... Aku seakan tak percaya ngan apa yg aku nampak... Apa aku nampak???? Aku nampak kepelan asap putih dari berbentuk bulat kemudian berubah kepada bentuk seperti seorang budak sedikit demi sedikit...

Tapi aku nampak kepulan asap je la... Bukan nampak bentuk budak tu betul-betul... Kalo nampak betul-betul tak tau le pe jadi kat aku...

Kemudian aku nampak kepulan asap tuh mula bergerak kearah Pak Mod. Amin ngan Pa'an mula menarik dgn makin kuat kearah Pak Mod hingga ke dalam botol dpn Pak Mod.. Aku nampak kepulan asap tu dari bentuk budak berubah kepada kepulan asap bulat kedian masuk dlm botol...

tap!!!! Amin tutup botol tuh... Aku masih lagi dok laungkan azan.. Tak nak behenti rsnya...

Amin : Man... Dah.. Cukup azan tuh. Dah kena tangkap dah budak nie..

Perg!! Lega... Cam kering tekak aku skit... Badan aku sedikit menggigil.. Tgn dan jari aku mmg menggigil lah.. Tu x yah cite gigil camne.. Aku agak terkejut dgn apa yg aku nampak td... huhuhuuuu

Setel operasi gempur dan tangkap... Satu pengalaman menarik untuk aku.. Kita org pon dok lepak kat luar sambil isap rokok..

Amin : Camne td Man?? Ok ke ko?? hehhehe..
Aku : Banyak la ko nye ok. First time tau aku nampak camtu..
Amin : Biase la.. Permulaan je tuh.. Lama2 ko biase la..

Amin pun ceritalah apa benda yg aku nampak td.. Mmg yg dia tangkap td tuh seorang budak. Berkepala botak dan berpakaian compang camping... koyak rabak la tuh. kalo ikut istilahnya itulah anak kerak.. Kenapa anak kerak tapi bukan toyol??? Sbb sifat serta perwatakan dan juga tugas yg jin tu bawak lebih kepada anak kerak. Malah Amin pon ade wat dialog ngan jin tuh so mmg dia tau la tu anak kerak.. Apa yg aku nampak seperti kepulan asap tu adalah jelmaan anak kerak tuh walaupun aku tak nampak jelas la..

Amin : Ko nie kira bernasib baik gak la. Nampak jin tu ngan x yah scan atau pe pun..
Aku : yer ke.. Bukan ke ko pon bleh nampak gak ke...
Pa'an : Kita org nampak dgn mata hati. Sbb tu nampak jelas. Yg ko nampak tu aku x sure la mata hati ke mata kasar..
Amin : Tu lah. Pe pun itu anugerah Allah untuk ko. Maka bersyukurlah padaNya.

Huhuuu.. Kena tarbiah lak aku.. Setel operasi mlm tu kita org pon balik tido. Esok ade operasi lain lak. Operasi cari dan musnah... Tido aku mlm tu x brape lena. Biase la... Bdk baru nampak jelmaan jin.. Kuii..kui...

Reply 134# zara85

cite dah sbg... hehehe

Reply 129# mrjinggozzz

updating in progress...please don't remove your eye from monitor...