CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nad2020

bayaran pengasuh atau taska

bole check dengan JKM either taska tu berdaftar atau tak..kekadang i observe sendirik je..antara syarat yg dikenakan JKM..mesti ada tangga kecemasan kat tepi tuh..and kalau dah iktiraf JKM, ada naik 3 bendera (bendera Malaysia..bendera Negeri..Bendera Taska..kalau tak salah..)

I pernah call tanya pasal taska berlesen kat shah alam ni..memang baper kerat jek ader lesen. Dalam berpuluh2 taksa tu..ader satu jek yang berlesen. Camne nak tampung ramai2 tu. Tapi bila tanya, Kalau kita antar ke taska x berlesen ader perkara berbangkit x?. Staff tu boleh jawab, " kita boleh dakwa u la pasal u cuai antar anak ke taska x berlesen". Rasa macam nak ketuk jek kepala staff yang bercakap tu..tapi dalam tepon..huhu

Reply 140# ira79
betul tu cuba awak check dgn jkm @ plg sng minta tgk lesen tu sama ada berdaftar jer @ berlesen ...
tgk dia bg awak tgk ke tak...

me antar anak ke taska yg tidak mendaftar sebab g survey taska mendaftar tu tak menepati langsung kriteria JKM, dgn pengusaha yg tak mesra alam, pengasuh sikit budaknya ramai...bila tanya jaga budak tak ikut kuota ke? dia boleh jawab kalu gitu tak pulang modallah...uikkkkkkk????? me tgok ada surat + lesen gantung kat dinding taska tu, me tanya dia kata itu bukti pendaftaran......
taska yg me antar ni tak mendaftar lagi, dlm proses katanya, taska jauh lagi bersih dan cantik, budak2 tak ramai sgt, masa nak antar anak tu pengusaha siap cakap, kalu nak cepat boking sebab dia ambik ikut kuota...me saja test suh kawan2 kol lepas me boking, betuilah pengusaha tu tak ambik dah sebab dia kata dah penuh.....me pun selalu nampak pengusaha ni time antar atau ambik anak....
caj dia baby-2 thn 340, 2-4 thn 320...tapi me puas hati sebab anak2 balik ngadu seronok byk aktiviti pastu makan pun sedap, siap cakap boleh makan byk2 pastu boleh tambah....me dengar ada taska makan pun bercatu ek? sampainya hati buat mcm tu....

Reply 141# bilberry

bole dikira ngan jari taska yg ada 3 bendera ni huhuhuke ada gak taska berdaftar tapi saje tak pasang bendera?

Reply  pojeng81

jgn kira2 mcm tu....byk kos pengasuh nak tanggung....klu sume kira2 mcm tu. ...
nad2020 Post at 15-1-2012 22:03

Hi..Pn Senior. i bukan berkira dengan pengasuh , cuma kat sini tu mereka nak bincangkan tentang pengasuh atau taska. Dorg nak comparekan harga pengasuh ikut kawasan, so I mentionlah rate pengasuh kat tmpt I. Mcm I sendiri pun hantar pengasuh juga.....so dont get me wrong..hhehehehehe

Follow Us
Reply 146# pojeng81
betul la tu..kan awak jg yg tanya rate bepa..so semua org kat  sini bgt la bepa rate pengasuh memasing
mengikut kawasan...sesambil memberitahu masalah @ perkhidmatan yg di beri...tak  salah berbincang dkt
sini..lg ramai pendapat lg bgs...(my 2 cents)

Anak saya taska 7 pg-6 ptg (3y) rm 250.. kakaknya 7 pg-2.30pm (5y) rm 150...
tp baby 1 year antar kat rumah pengasuh 7.15-2.00 pm je rm 250....huhuuhu...berpeluh nak bayar baby ni..

aku ni ada satu masalah...

skang ni aku hantar anak aku umo 4 & 5 tahun...so bulan2 utk 2 org RM 530. Ok nak jadikan cerita, Sabtu lepas aku pergi la buat payment untuk bulan February total RM RM 530.

Lepas aku byr, pastu cikgu tu cakap kat aku minta tambah RM 100.  So total RM 630.Apa kes??? aku pun terkejut la kan...pastu dia ckp sebeb hantar anak sebelum kol 7am. Untuk pengetahuan korang, selalunya aku smpi kat taska tu kol 6.45am. Aku hantar anak siap dah mandikan, pki baju sekolah semua...tu yg buat aku pelik. Cikgu tu charge satu kepala RM 50. After nego ngan cikgu tu dia kasi diskaun, jd aku kena byr RM 80 lagi..

Aku x byr lg duit tu..korang rasa perlu ke aku byr??? Kenapa masa aku register anak aku dia tak ckp suruh byr 100 ke. Tu yg aku bengang. Pastu, aku call pengetua dia, aku ckp citer la pasal ni semua, dan aku rasa pengetua dia pun mcm takleh lebih kurang.

Pengetua dia kata, tu kira OT..tp kalu nak ikutkan after 7pm dia charge RM 5 je..takkan la sebab hantar anak awal 15 minit satu kepala RM 50???

Aku nak minta jasa baik korang..apa nak aku buat..??kalu ikut baran aku, nak aje aku tukar tpt lain. Tp tu la, aku dah byr penuh kat taska tu utk setahun. Kalu aku nak refund boleh tak???

aku ni ada satu masalah...

skang ni aku hantar anak aku umo 4 & 5 tahun...so bulan2 utk 2 org RM  ...
My2cen Post at 25-1-2012 11:22

giler melampau taska ni...sangat berkira...ko tak tny ke, dari awal taska ni bukak kol bape?..biasa org cas klu amik lewat, hantar awal kena cas ni mcm first time dengaq je..n mahal pulak tu, budak dh besaq sampai rm530...taska anak aku 5thn die kire transit pas tadika rm150 je..ada lagi satu taska yg transit pas sekolah die kire rm100 je (tapi yg ni aku tak berkenan sgt)...pas ni mcm2 benda lain lagi yg dia cas wehh..anak ko mkn lebih laa, anak ko pecahkan mainan laa...gilaa..
kalau aku dan baran aku, aku pi cari je taska lain, tapi bab refund ni standardnya sangat bermasalah kludia nk pulangkan..kang klu ko mintak refund pun, dia siap2 tolak 2 bulan ke ape ke (tetiba die kata ko pecah kontrak).. unless ko bagi alasan konkrit ie ada bibik ke, adik nk jaga ke...
kesimpulannya:giler berkire giler melampau taska ni..area mana ni?

Reply 150# adniksda

tau takpe...kiranya ni taska + tadika...kat area JB. YPJ punyalah..kira mcm francais. Pastu tu kira duit tepi la...so takde resit semua..husband aku kata wat bodoh je jgn byr. Aku rasa mcm nak tukar je. Kira aku dah takde berhutang apa2 dah..tp tu la, anak aku baru nak dpt kawan kat ctu, kang aku tukar jd lain lak...

pastu td aku ckp ngan cikgu dia, aku tak hantar anak aku sebab CNY seminggu, aku hantar kat kg sebab aku keje, pastu leh sound2 aku lak kan...dia kata nanti jgn minggu depan anak you nangis2 tak nak gi sekolah sudahlah...sian cikgu nak melayan...helllllooooooooo...........memang tugas ko apa????!!!

masa fisrt - third day tu, anak aku nangis, cikgu dia bukan nak tolong pujuk, tgk jer...smpi aku lmbt masuk opis..geram tol..now anak aku dah ok, dah tak nangis, cerita lain lak yg timbul...

Reply  adniksda

tau takpe...kiranya ni taska + tadika...kat area JB. YPJ punyalah..kira mcm fran ...
My2cen Post at 25-1-2012 13:13

sedap ek boleh sound2 org mcm tu..kalau aku dh lama cari taska lain, bukannya apa, kalau kita ada feeling tak best kt taska tu, takut risau nnti pengasuh/owner taska tu pun rasa tak best nk jaga anak kita..di anaktirikan..tak bagi mkn ke, dijeling2, ditengking2.. kita pun tak tau..nauzubillah..pasal kawan tu, dont worry..kt taska baru ada kawan baru..4 sure punyalah..budak senang je dpt kawan..

Reply 152# adniksda

thanks for your advise...aku tgh cari-cari gak taska + nursery yg elok utk anak2 aku. Sbg parents ni kalu boleh semua nak yg terbaik utk anak2..yelah, kita dah sibuk ngan urusan kerja, masa ngan anak tu agak terbatas sikit pada hari2 biasa, so pada cikgu lah kita harapkan agar dpt bimbing anak2 kita, tp kalu dah lain jadinya...ermmm memang susah lah..

Reply 150# adniksda

rasanye kalau hantar anak before pukul 7pg.. memang kira OT... and biasanye memang lebih mahal dari OT petang. mcm my taska.. operation hours dia kol 7pg smpai 6ptg. before 7pg.. dia caj RM10 sejam, sekepala. after 6pm, dia caj RM4 sejam. sebabnye.. kalau kita antar anak awal.. awalla dorang kene bukak taska. sedangkan budak2 lain datang kol 8..  logikla..

my kids hantar taska berdaftar and sangat aktif di setia alam. rate.. umur 3thn dalam 300 camtu. tak ingat exact figure. ada kelas bole join - iqra', mandarin, komputer. but tu semua additional cost la klau nak.

abangnye transit from genius aulad ke taska ni jugak. monthly dalam 200 skali mandarin class and iqra'.

fees memang naik sket from last year. tapi puas ati.. activity banyak... anak2 pon happy. makan bertambah2 berkali2... tak pernah berkira. every time besday.. ticer akan bagi hadiah. and ticernye memang sangat2la tak berkira.. kalau budak2 yang jawab betul ke baik ke.. ada je la hadiah dapat. dari sweets sampaila buku n pen bagai. macam2..

nanti2 kalau dia naik harga lagi.. letih jugak, tapi sebab servis bagus.. kenala continue gak.. adeeehh

taska anak aku RM450 sebulan dari 2 bln till 2 thn...3 thn RM400...
bagus coz 1 pengasuh 4 org sahaja bby..ada sesi pembelajaran...
sanggup sbb rasa terjamin wpun berkorban duit..lewat RM1 untuk setiap 10 minit...

Reply 154# talapia

aku tak kisah kalu dia charge RM10 sejam...ni satu kepala lump sum RM50 walaupun aku hantar lg 15 minit kol 7am. Tu yg aku geram...

nurseri anak rm260..umo 2 thn..dr 6.30pg - 6.30 ptg..ot rm3 sejam..area bdr seri putra

Nak tanya kawan-kawan yang ada menghantar anak-anak ke taska terutama anak yang sudah bersekolah (transit), berapakah charge yang dikenakan sekiranya anak dihantar ke taska di hari sekolah tutup? Contoh cuti sekolah pada CNY baru-baru ini, adakah anda di charge sama seperti hari persekolahan lain, atau anak anda dikira OT sepanjang hari tersebut?

aku tgh mencari pengasuh baby area ukay perdana..taman melawati..taman melati..or taman permata...ad ...
teha86 Post at 13-12-2011 16:45

ada kat taman permata.. taska adila kids yg baby mati 2 org arituh...

taska anak i murah aje,rm150 7.00 pg - 3.00 ptg..rm180 sampai 5.45 ptg....OT lak,sejam rm5, kalau hari2 lmbt dia kira rm20 sebln....

so far ok sgt2....