CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11759|Reply: 129

Tolong Tuan/Puan

Assalamualaikum n salam sejahtera ^_^

Aku tak tahu nak mulakan camner,
ginilah..aku ni ada 4 org anak,semuanya hero2 belaka n tecik2....
yang 1st 3y
yang 2nd  2y
yang 3rd n 4th  4mth
kalau tgok umur diaorg dah macam tangga anak2 aku ni,
mulai mgu depan aku dah start cuti tanpa gaji untuk beberapa bulan sbb anak aku yg twins tu untuk buat rawatan kat hospital.
yang jadi masalahnya sekarang ni, aku cuti kena duduk kampung umah mak bapak aku.korunk faham jelah lau duk kampung, adik2 aku semua belum kawen lg.pening aku nak berangkut empat org hero2 aku ni...
aku huraikan masalah aku :

1) aku cuti tanpa gaji(hrp duit laki je)
2) kena balik kg (sian mak bapak aku nak tgung aku anak beranak)
3) adik2 aku mesti tensen sbb anak2 aku kuat nangis.
4) suami aku plak kuar pagi,kang malam baru nampak muka.
5) twins aku suka wat drama tgh2 malam sampai ke pagi( yg ni masalah besar, korunk bayangkanlah time twins aku ni menanggis tak ada saper pun yg bangun,iyerlah mcm sebelum ni aku pantang kat kg..semua wat tak tahu je..yg paling aku hangen laki aku pun wat cam tak ada yg berlaku)
6) semua kat kg tu berkerja, diaorg blik ptg, mandi2 pas maghrib kuar berjalan.(aku tensen sbb kat umah semua tunggang langgang,tapi wat tak tahu juga,so, aku juga yg buat,basuh pinggan,lipat baju, masak, menyapu, mana nak jaga anak lg,kalau aku bukak mulut,diaorg semua cakap penat. aku ni lagilah penat)

aku macam malas je nak berdepan dgn semua ni, laki aku plak masa anak pertama dulu mmg take care giler(xcted agaknya anak pertama katakanlah) malam dgr nanggis sikit terus bangun,dodoikan n buat susu,tapi, sejak anak kedua sampailah yg ketiga empat ni,wat tak tahu jer macam serah bulat2 kat aku,alasannya penat kerja siang cari duit,poyonyerlah.... habis aku ni siang malam bersengkang mata tak penatlah...

boleh tak korunk pikirkan mcmana nak aku rasa hepi buat semua benda tu tanpa ada rasa penat n sakit hati,kononnya ikhlaslah..
sesungguhnya aku tak suka duk umah..(penat weh keje tak habis)

Rate

1

hanya mampu bersimpati dgn u jer... ckp la kat somi tak ya beranak lagi.. ni semua kat bahu u... lau mcm tu u berenti je... (gertak somi jer ni) dah la u tlg dia cari rezeki... lepas tgn pulak..

Sedih jugak dgr citer TT...
Banyakkan bersabar.. InsyaALLAH, bila anak2 dah besar, TT akan dapat hasilnya
Bukan dari segi wang ringgit tetapi perhation dari anak2
Sbb memang lumrah dunia, anank2 ni seolah2 dpt rasakan pengorbanan ibu mereka masa kecil2 dulu
Saya sebagai seorang ayah akan mengambil kes TT sbgai satu pengajaran
agar menjadi seorang ayah yg lebih baik dan prihatin terhadap jerih perih seorang isteri.

Rate

1

mmg stop pun dah,pasal bab anak ni plak,dia kata aku ni tak pandai nak merancang,aduhai, Tuhan nak bagi..

aku pernah nak cucuk tuk perancang keluarga,dia ckp tak elok,suh rancang sendiri dia kata,dia suh aku yg pandai2,dah tentu datangnya dari dia...
tapi, pas twins ni,dia bagi ke tak,aku dah pun cucuk perancang...duk bandar besar ni lau anak berderet leh botak kepla,mmglah anak tu rezeki,tapi, kena pikir kos gak..

baru ni laki aku call suh kemas barang2 anak lepas balik kerja nanti tuk balik kampung esok...aku lagi,siannya jadi isteri ni kan,alasannya kalau dia yg kemas nanti lain baju lain seluar...tak bestnyer alasan dia

ko amik maid jek

Follow Us
best nyer ramai anak!semua boy ea...mesti meriah...xper ler TT berkorban ckit...bukan lamer pun...insyallah bila dia orang dah besar penjang nti...dia orang jaga TT pulak..wat masa skrg nie bnyk bersabar ler...bab somi tue pandai2 ler nak kawtim ngan dia...geram pulak..pndai wat xpandai pulak nak jaga...

ekekek somi tt ni tak tau ke lau bini merancang camner pun tapi dia lepas dalam mengandung jgk? ekekek takpe lah tt .. stop je la dulu.. bertuah no.. semua lelaki...

ko amik maid jek
baby_pingu Post at 8-7-2011 13:15

ader maid temporary skrg ni...tapi, malam tadi twins ngan anak yg 2nd menanggis,tak dengar ke apa aku pun tak tahu,mengamuk sakan weh aku pagi2 buta..

dekat 15 minit baru maid aku bangun,iyerlah maid aku tido dalam bilik,aku anak beranak tido kat ruang tamu,mgkin dia tak dengar kut..laki aku plak duk Johor...kawan2 aku cakap aku ni supermummy semua benda handle sendiri..tapi, hakikat aku kadang2 mmg tak larat sebenarnya,aku kuatkan hati bila tenung muka anak2 aku sorang2.

maid aku hari ahad ni dah balik Indon,kadang2 aku rasa,akular mak,akular bapak huhuhu

insyallah bila dia orang dah besar penjang nti...dia orang jaga TT pulak..
menjad Post at 8-7-2011 13:20

ayat penyejuk hati

Post Last Edit by Hana at 8-7-2011 14:26

kesiannya kat tuan umah.
tapi, ini ler first time, orang anak ramai (bagi aku la) boleh bagi statement mcm kat bawah ini..
2) kena balik kg (sian mak bapak aku nak tgung aku anak beranak)

tak kisah ler. janji ko jujur gak..

aku try jawab satu persatu.. ikut logik aku ekk..

3) adik2 aku mesti tensen sbb anak2 aku kuat nangis. - HATI KENA KERING. BUAT DEK AJER. dah ko menumpang umah parents ko kan? unless ler ko duduk umah sendiri.

4) suami aku plak kuar pagi,kang malam baru nampak muka. - HAPRAK LAH LAKI KO NIE. no comment lah. tak kan ler nak suh bercerai pulak. anak dah berderert. SABORRRRRRRRRR dan REDHOOOOOOOOO ajer la...

5) twins aku suka wat drama tgh2 malam sampai ke pagi( yg ni masalah besar, korunk bayangkanlah time twins aku ni menanggis tak ada saper pun yg bangun,iyerlah mcm sebelum ni aku pantang kat kg..semua wat tak tahu je..yg paling aku hangen laki aku pun wat cam tak ada yg berlaku) - ape leh buat..saborrrrrrrrrrrrrrrrrr & redhooooooooooo ajer la.. sebab laki ko pun malas nak jaga anak. tapi, ko tetap beranakkkkkkkkkkkk jugakkk..

6) semua kat kg tu berkerja, diaorg blik ptg, mandi2 pas maghrib kuar berjalan.(aku tensen sbb kat umah semua tunggang langgang,tapi wat tak tahu juga,so, aku juga yg buat,basuh pinggan,lipat baju, masak, menyapu, mana nak jaga anak lg,kalau aku bukak mulut,diaorg semua cakap penat. aku ni lagilah penat) -
KO BUAT BAHAGIAN KO AJER.  ASINGKAN. JGN TUNJUK SUPERWOMAN.
MASAK- UTK ANAK2 KO AJER. KALAU BOLEH BELI. BASUH PINGGAN DAH TAK PERLU KALAU KO BELI MAKANAN.
BASUH - BAJUJ2 KO & ANAK KO AJER.
ANGKAT BAJU - ANAK2 KO & KO AJER.
LIPAT - TAKPAYAH. LETAK DLM BAKUL BESAR UTK SETIAP SORANG. TAK SEMPATNYA NAK LIPAT2 NIE.
KEMAS  MENGEMAS - YANG DIBUAT OLEH ANAK2 KO AJER.
MENYAPU - APE NIE? ANAK RAMAI, JAGA SORANG2..LAGI NAK PATAHKAN PINGGAN KE?

ekekek somi tt ni tak tau ke lau bini merancang camner pun tapi dia lepas dalam mengandung jgk? ekek ...
want2bhappy Post at 8-7-2011 13:33

betul tu, penat tak hilang lg,dah penat lg.... dia bebel sbb badan aku gumuk n ak pandai jaga badan...
tapi, cam ner nak jaga badan,asal nak jaga jer..termengandung lagi...haish..

Tapi, oklah skrg aku dah g injection..wpun org kata lau injection ni mengumukkan badan biarlah aku tak kisah,aku nak rehatkan badan ni weh..

buat suamiku terchenta....

hampun yer,bkn nak citer kat org(hakikat dah citer satu duneaaa hehehe)
hati isterimu ini sekadar meluah sajerk agar apa yg ku lakukan ikhlas

Reply 11# Hana

aku suka jawapan2 ko tu,untuk yg no 6 tu...
mmg aku dah terpk dah nak buat gitu,aku balik kg ni...
Tapi, tak sedap hati plak,kang org cakap,"dahlah duk sini berangkut anak2 bagai tapi buat semua tuk dia anak beranak je,woiii sedarlah menumpang" nangis aku weh lau org kata gini kat aku

kenape cuti kena duk kampung? duk umah sendiri jelah...
raya nanti balik la kampung

aku pernah nak cucuk tuk perancang keluarga,dia ckp tak elok,suh rancang sendiri dia kata,dia suh aku yg pandai2,dah tentu datangnya dari dia...

kaka soh hasben tido luar
jangan pakai merembes2 kat umah atau berkemban depan dia.
hari kames malam kunci pintu bilik.

kalo flight dia nak mendarat,akak soh dia tandatangan perjanjian.make sure ada copy dan gambar mengenai perjanjian itu supaya dia tak lupa.gambar selepas itu adalah option

dulu form 3 kot matapelajaran sains ada kaedah tembak kat luar
tapi.... ngarot je kot,anak akak dah 3 (4), menunjukkan komitmen hasben dalam mengendalikan pesawat

Reply 15# marumaru

sebab anak kena hantar kat hospital masa dia lahir hari tu,mintak transfer  ke sini,pakar tak bagi,kena settlekan kes dia baru boleh transfer sini.

teringin jugak cr umah sewa kat kg nun,tapi, mak kecik hati plak...katanya kita nak jauhkan cucu dia....iyerlah anak2 aku ni jer cucu2 dia yg ada...

siankan aku ni,diluah mati mak ditelan mati bapak...biarlah hati merana asal org lain gumbira...Ya Allah kuatkanlah terus hati aku ni

Reply 16# tajul186

pengendalian yang hebat dan ahkak terhambat

Reply  tajul186

pengendalian yang hebat dan ahkak terhambat
mummyqis Post at 8-7-2011 14:52

mohon akak mengelak semua tembakan selepas ini
moga kaka tak tewas di medan perang

kaka soh hasben tido luar
jangan pakai merembes2 kat umah atau berkemban depan dia.

tajul186 Post at 8-7-2011 14:49

klu pakai baju kelawar pon lakinya dah juling cemano..??