CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

"setelah lama awak menghilang, kini awak dah datang balik ke dakapan saya."
devil_fruit Post at 2-8-2011 09:18

wah berbunga sungguh ayat hantu tu! panjang pulak tu ayat dia,kagum pulak sebab cukup ruang dia nak tulis ayat panjang2 kat partition berwap tu hehe.

anyway cite ko best & rare sebab 1st time aku dengar/baca kejadian mcm ni.

hah! aku baru tingat satu cerita ni...last year punya cerita..alkisahnya aku pegi la staff outing ke cambodia/vietnam..nk d jadikan cerita,ari kitorang sampai klia balik tu,kena stay semlm dulu..esok baru naek flight kt lcct..ajen kitorang bwk kitorang stay kt hotel kt area sepang tp aku x ingat la nama apa..tp dr atas bukit boleh la nampak empress @ express hotel ka apa dia ntah..dah la sampai2 klia tu,terus bwk g hotel..kitorang bajet ada la kedai mkn @ restoran..dah sampai tu,dah la tercorok kiri kanan utan ja...dah la tu,bilik pulak jenis chalet pas2 dibahagi dua bilik...nk kena jalan naek bukit plak tu,bellman apa pn xdak..dah tu nk kena carik plak nombor bilek dlm keadaan yg gelap gelita..aku dah x sedap ati dah...tgk2 bilek aku ngan membe aku palling ujung sebelah utan lak tu..aku memang dah cuak dah...masuk2 bilek tu,siyes aku ngan membe aku rasa seram gila kot..dah la sebelah bilek utan ja...last2 kami nekad nk tdor kt bilek sebelah ngn membe lagi 2 org...tdor atas lantai pon atas lantai la...kitorang amek bantal pegi ketuk bilek sebelah...kakak bilek sebelah tu plak xmo nk share2..last2 diorang plak pindah masuk bilek kitorang...walaupon kakak tu dok wat muka ketat,tp kami wat dek ja la..lantak la nk marah ka hapa..janji kami x kena kaco..hahahaahah..selfish gila kan????mlm tu kitornag tdor buka semua lampu yg ada..aku pon tdor x sedar diri la gak..bila dah pagi tu,membe aku ckp mlm tu dia kena tindiih.....pas2 kakak yg tukar bilek ngan kitorang pon ckp masa diorang tdor,diorang kena ganggu gak...huhuhuhuhu..aku lebih rela tdor kt lcct dr tdor kt hotel ni...tobat tu xla tp lepas ni jgn harap aku nk dok hotel tu lagi...

Rate

1

wah berbunga sungguh ayat hantu tu! panjang pulak tu ayat dia,kagum pulak sebab cukup ruang  ...
Pumpkinhead Post at 2/8/2011 12:05

Kan...agaknya hantu kasanova kot...
Tapi seriusly...itulah antara perkara dan perkataan yang saya tak bleh lupa sampai skang...n sebenarnyer lepas saya nampak tulisan tue...saye tak jadi nak sambung mandi balik...cepat2 pakai baju n terus tunggu kawan saye balik dr bandar PD kat lobi hotel...

Story kat Hotel .... di PD, N9.

Sayer ader story skit nak sharing nie...one day tue, saya kene ku ...
devil_fruit Post at 2-8-2011 09:18

Mat jiwang gak antu ni ek?? Berpuitis ayat dia...

Reply 43# devil_fruit

hantu tu lonely tuuu...ko g lah teman dia..sila sila....kembali ke dakapan nya! (bila baca ni bolehlah gelak2,kalo jadi kat diri sendiri memang gila meroyan la)....suke hati je hantu tu nak buat ko jadi milik dia.

Reply 44# mnaa

kan...
ku...ku..ku..

Follow Us
hah! aku baru tingat satu cerita ni...last year punya cerita..alkisahnya aku pegi la staff outing ke ...
tosei Post at 2-8-2011 12:46

bilik ujong ni ingatkan aku masa ikot kak aku ke australia, since kak aku buat attachment kat hospital sana, diaorg memang ada sediakan macam apartment satu tingkat kat kawasan situ jugak.. very nice view cause kawasan berbukit bukau, perumahan siap ada tasik lagi.. ada 3 apartment provided tapi guna 2 je sbb sape pon tak brani nak gi satu lagi unit yang nun diujong dalam semak (walaupon ambik gak kunci apartment tu).. ada malam tu kami gi jugak situ sbb nak ambik bantal, gelap gulita.. seram sejuk (yang mmg sejuk) dengan bulu roma aku meremang.. ngeri lak ingatkan, tapi takde aper2la berlaku..

Reply  devil_fruit

hantu tu lonely tuuu...ko g lah teman dia..sila sila....kembali ke dakap ...
Pumpkinhead Post at 2/8/2011 14:43

Tulah pasal...tapi serious beb...memang meroyan aku time tu...
ku...ku...ku...

Tapi kan aku ader gak dengar kes maser aku blaja dulu kat UiTM Jengka...ader satu siswi yang asal dari jengka gak...didatangi oleh segerombolan bunian yang nak melamar die....tapi kalo bab-bab perubatan Islam nie...kes-kes macam nie dipanggil sebagai Jin Asyik...

sib baik dia tak nyanyi... "lonely... i'm mister lonely...i have nobody for my own" huhuhu

Reply 17# kurasatakada

Naseb baek ko tak berkasih sayang dengan mende tue.

Reply 37# pinktriangle

mujur sangat2 la haku pun mcm malas je nak buke mata...100% dalam hati ni ingat wife haku tu...tp kalau buke mata agaknye haku pun tak tau ape yg akan jadi...hehehe Alhamdulillah selamat...

Reply 35# are-ja

tapi sebenar2nye...kes ni haku sampai terbawa2 dalam mimpi la...seminggu dua jugak la...sampai dalam mimpi tu haku memang nampak dengan jelas rupa cik Ponti ni...and siap mcm ade suara bgtau haku (dalam mimpi la) ni la rupa Pontianak tu....haku terjage kul 3 terus rase seram yg amat...terus bace ayat2 kursi...and sampai sekarang still bleh tingat mimpi tu... memang scary la...

Reply 40# e.d5900

itu lah pasal...dah beramai2 pun kena jgk...kalu duk sorang2 confirm dia tunjuk gaya tido atas katil haku ....siap wat gaya model agaknye...tp, memang scary la...Budak receptionist tu esok nye bila haku slow2 tanye pasal isu2 scary kat situ dia senyum je and siap bgtau memang teruk pun gangguan kat situ...

Reply 50# ka6_jeram

fuh!!! nasib baik Allah pelihara kami sekeluarga...hu3 nasib baik jugak emak mentua haku pun mcm pandai jugak le sikit2 pasal mende2 halus ni...mak mentua haku siap bgtau lepas seminggu dua jugak la pasal kejadian kat situ... yang mase sembahyang zohor tu dia mcm terase ade je org duk berdiri kat belakang dia (pompuan)...hu3 bagi salam tengok memang xde sape pun...and dia wat tak kisah and wat xnak citer kat kita org awal2 lagi tu yg haku mcm marah jugak la...coz kalo bgtau awal2 confirm tukar tempat terus....

dengarnye kan kat otel mint dlo pown berhantu kan..skunk da jadi nouvelle otel...hmm sape taw cite pasal otel tu

Hari itu pergi Hotel selesa....alhamdulilah tak der apa2 mungkin kami ramai giler...3 bilik 3-4am masih leh kuar bilik2 berdekatan....hehehe

nie nak citer TM resort kat Cherating....mmg sunyi giler tapi kami ramai ada gathering....

so malam setelah penat....lepas solat tidor...kalu nak gie toilet mmg seram....hehehe (ataupun aku mmg penakut)

kul 3 pagie terkejut mata terus spotted kat langsir tingkap....pandang jer,agak3 mmg  pintu hijab tak terbukak....tak nampak apa2...tapi mmg seram, mremang bulu roma...
sambung tidor balik lepas baca ayat kursi....kol 5.oo terkejut nak gie toilet nampak 1 of fren siap buat brekfast sanwich....terus gie dapur.....mak aai tegak bulu roma....
(mungkin perasaan sy kot)...ingat nak panaskan lauk semlam...lepas tue dengar org menyahut...oooo....oooo,oooo
Apalagi terus letak kuali tutup pintu dapur, terus masuk bilik tido...hehehe
tunggu somi bangun baru gie tolilet sama3 ambik solat....penakut nyer aku...

itulah pengalamna sikit3...tak ler scary sgt...

hujung tahu ke cherating pula ....tak ingat hotel mana duduk

Rate

1

wahhhh..pagi2 buta aku dah posting sini..bukan apa..tiba2 tingat plak satu lagi cerita..alkisahnya membe2 hb aku dtg la tempat kitornag....so kitorang booking la satu apartment 3 bilik nih....kawasan ni pon agak seram la jugak...bila diorang dah balik dah,baru hb aku cerita..satu mlm tu,masa membe dia tgh tdor lam master bedroom,dia terjaga pas2 dia terpandang bilik air...dia ckp dia nampak darah penuh lam bilek air...mungkin faktor terlalu letih,dia pon sambung tdor...dia x gtaw pon la kwn2 yg lain takut nanti lari plak kwn2 dia...mlm2 nk lari pegi mana kan...sekian,walaupon x brapa nk seram

Rate

1

Hotel Selesa Kat pasir gudang tu xde citer kew?

Hotel Selesa Kat pasir gudang tu xde citer kew?
ChintaRizq Post at 4-8-2011 11:58

Masa pergi takder lah apa3....sebab kami mmg ramai 17org termasuk kanak2...yg pasti anak buah masih 3bulan merengek jer....kita org dier sakit perut...hehehe alhamdulilah tak der apa2

Reply 59# sofiera

agaknye bilik yg uolzz tido tu selamat kot...
  sebab otel tu cam xramai jew orang