CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

azrain98 posted on 26-12-2012 01:47 AM
az pun nak cerita jugak..menginap dekat Hotel Seri Malaysia Johor...az berkonvoi dgn saudara lain be ...

my friends pon ader cerita time die stay kat situ.....my friends dr KL- Johor atas urusan kerja ...disebabkan keje abis tengah mlm n die ngan kwn (gurl)....penat x larat nk drive ke KL...so dier g check in lh kt Seri Malaysia....nasib baik ade bwk baju spare....lepas mandi semua ..lampu off n nak tido lh, sebab dh penat sgt.. tiba2 ade org ketuk pintu..kwn die pon g lah bgn jenguk ikut lobang yg ade kt pintu...tengok luar xde org.... bengang jew member dier dh lew penat ...so...member tue smbung tido balik....

Ngah syok2 nk tido..dgr pulak org mandi dlm toilet...die tgok member dier...ade kt sebelah ..member dier pon cuak gak...member dier dier wat isyarat suh smbung tido...jeng3.........benda tu ketuk pintu sliding door pulak....berhimpit2 lh ngan member die sbb takot + cuak....dh puas ketuk sliding dier g ketuk2 n cakar2 pintu...lepas tue dgr pulak org dok tolak troli...dier kate dekat nak subuh baru bunyi2 tu senyap diorg cuma dpt tido 2jam jew... cuak nyer pasal ...kul 8 dh check out balik KL

Rate

1

azrain98 posted on 26-12-2012 01:47 AM
az pun nak cerita jugak..menginap dekat Hotel Seri Malaysia Johor...az berkonvoi dgn saudara lain be ...

Seri Malaysia Johor dimana? Di johor bahru ke?

Tq

Dark_Vampire posted on 26-12-2012 10:23 AM
my friends pon ader cerita time die stay kat situ.....my friends dr KL- Johor atas urusan kerja .. ...

Scary gila ketuk2 pintu pulak benda ni..2 kali stay and selalu..and selalu dgr bunyi anjing menyalak tpi tk nampak pulak kelibat anjing..

uda posted on 26-12-2012 12:01 PM
Seri Malaysia Johor dimana? Di johor bahru ke?

Tq

Ya...hotel dia biasa je...

azrain98 posted on 26-12-2012 02:37 PM
Ya...hotel dia biasa je...

Johor bahru!. i stay 2 malam disana - family room last year. nasib baik tak kena kacau. Stay disana sebab dekat dgn bas stan larkin - nak gi spore. Dah dengar cerita ni, seram pulak nak stay. Plan ari tu nak gi spore masa cuti cristmas lalu but tak jadi pulak.

uda posted on 26-12-2012 02:55 PM
Johor bahru!. i stay 2 malam disana - family room last year. nasib baik tak kena kacau. Stay ...

haa stay sana pun 2 kali and 2 malam..katanya ada pintu keluar belakang ada pokok ponti and ada benda duk pokok tu..pokok dia sebelah pintu je..tapi tak tau lah betul ke tidak

Follow Us
GUA PENAH KENE DEKAT HOTEL CASUARINA DEKAT IPOH!

SEDAP2 TIDO.BUKAK MATA. ADA 3 BATANG TUBUH MELEKAT ATAS SILING
\RAMBUNG MENGERBANG
LIDAH PANJANG

WALAUPUN GUA TAK PAKAI SPEK. YELA TIME TIDO. TAPI GUA JELAS NAMPAK SUSUK TUBUH BERIKUT! TERUS BERLARI KELUA!
KEJADIAAN JAM 3 PAGI

Rate

1

Dark_Vampire posted on 23-11-2012 05:11 PM
he3...next time g jenguk ape yg meriah ...sgt...nge3

kannnnnnnnnn

theflash posted on 27-12-2012 07:08 AM

gila kau???

theflash posted on 27-12-2012 07:08 AM

Casuarina ni tang skang ni jadi Impiana Hotel kan?

Aku pernah stay sana last month. Atas urusan kerja. Alhamduililah takde apa yang berlaku.

Office mate yang stay kat bilik lain pun takde complaint pasal any gangguan.

Maybe certain-certain room kot yang 'keras'

ada satu resort kat melaka tu memang dari experienced aku memang quite horror walaupun aku tak stay kat situ.. aku dah tak ingat nama resort tu tapi masa gi tu half of the resort tu dijadikan hostel untuk students kolej swasta.. tapi time tu aku baru nak gi survey (nasib baik bukan walk-in nak sewa bilik).. gi plak dengan bos aku.. konon nak cari hotel yang paling dekat dengan tempat pameran yang akan berlangsung tak lama lagi.. biasa la, kena jadi urusetia penginapan untuk semua peserta dan pegawai yang mewakili negeri aku– terpaksa la berhempas-pulas cari bilik yang dekat dengan lokasi selepas hotel yang dah dibook awal-awal tu tetiba plak cancel resevation kami at the last minute.. bos aku ni plak lebih utamakan hotel milik syarikat bumiputera.. lepas jenuh naik turun hotel yang kena dengan citarasa dia tapi dah fully booked, bos aku ajak gi satu resort kat ayer keroh ni.. katanya dia pernah stay kat resort ni tapi lama dulu la.. tak tau operate lagi ke tak.. masa sampai kat main gate tu, memang resort tu still operate lagi tapi nampak lengang je... masa sembang dengan receptionist kat kaunter tu, dia kata most of the rooms dah dijadikan hostel untuk students.. tapi kalo kami nak, boleh guna satu blok yang some of the rooms tu tengah renovate.. bos request nak tengok dulu bilik kat blok tu.. memang kena jalan jauh skit dari lobi... masuk aje blok tu, aku rasa tempat tu suram dan kelam je.. maybe sebab lighting tak elok kot.. tapi bila start berjalan ke koridor dan masuk bilik-bilik yang ada kat blok tu, aku memang rasa lain macam dah.. seram sejuk giler, plus rasa sesak nafas.. kat satu bilik tu, siap rasa ada yang memerhatikan kami je.. aku tengok bos aku cool je tapi dalam hati aku dok ngomel gak kat bos aku ni... biar betul dia nak stay kat sini nanti... aku takut nanti ada yang takleh tido je kang... lepas puas check, kami terus gi balik ke lobi.. time tu, rasa bebas sesangat – rasa macam baru keluar dari tempat yang sesak dan melemaskan!!! bos aku booking gak bilik kat situ tapi masa dalam keta, dia suruh aku cari hotel lain... katanya resort ni sebagai back-up je.. nasib baik lepas bincang/pujuk balik hotel asal tu, dapat balik reservation yang buat dulu tu.. kalo ditakdirkan kami kena stay kat resort tu, memang aku sanggup sewa bilik hotel 5 star dengan duit aku sendiri daripada tido situ...

Rate

1

makkenits posted on 27-12-2012 04:23 PM
ada satu resort kat melaka tu memang dari experienced aku memang quite horror walaupun aku tak stay  ...

betul aku pon sanggop stay otel mahal2....janji puas ati xde nk rasa takot2 bagai....kepuasan lg penting dr duit

Dark_Vampire posted on 26-12-2012 10:23 AM
my friends pon ader cerita time die stay kat situ.....my friends dr KL- Johor atas urusan kerja .. ...

aku pernah stay hotel ni time kursus kat situ 3 hari 2 malam...
nasib baiklah time tu x kena apa2 gangguan...sepatutnya tido bilik tu ngan sorang akak dari syarikat lain yang sama kursus kat situ...tapi memandangkan rumah mak bapak dia dekat2 situ..dia x stay situ...just jadi tempat rehat dia time lunch break je...so tido la aku sorang2 kat situ tiap2 malam...nasiblah x de apa2 gangguan....

Salam. Aku org bru jugk kt sinih. Just nk share pengalaman *walaupn skg dah pkl 10 lbh dn aku pn jenis penakut tp gigih jugak ye nk berkongsi. Gni storynya. Last week kitorang 1 family plan nk g Singapore, nk merasai USS le kengkononnya. Tapi sebab nk bajet serba serbi, Mak aku pn suggest tido je dekat perumahan kastam sebab mak aku keje kastam. Kira rege bolehla rege org kastam kan. Rumah kitorang tu dkt blok Sibu, tingkt kedua. Tingkt ats skali plak xde org. 1 tingkt ada 2 rumah je. Masa mula2 masuk rumah tu aku dah rasa cuak sesikit. Rumah mmg luas la. Ad 4 bilik dan 2 bilik air. Masalahnya bilik airnya di hujung nun. Scary kot. Dala kitorg yg pergi 7 org je. Kira gn 3 bilik je. tu pn memalam adk ak dgn sepupu pi tido dpn tb. xde pghunila kiranya 2 bilik kt hujung nun. Yg peliknya, tiap kli aku masuk toilet tu rs mcm kene perati tau. Sbb tu aku mndi pn just memandi kobau je *muehehe kantoi. Lepastu, kitorang stay 3h2m, hari kedua dgn ketiga tu sblm kua mak aku mmg da cek singki dapur sume tutup. Tup2 balik je bnjir satu dapur. Tang mana air mengalir pn den xtau haa. Dalah malam first tu aku ngn mak aku xleh tido. Asyk duk bunyi org jalan dr bilik ujung smpai bilik kitorg. Sumpah aku lenkli kalo nk berholiday lg aku rela kuakan duit dpd nk duk murah.

*sorila kalo xsereem ye

Rate

1

anmz76 posted on 27-12-2012 01:16 PM
Casuarina ni tang skang ni jadi Impiana Hotel kan?

Aku pernah stay sana last month. Atas urusan ...

memmmmmmmmg

hest posted on 27-12-2012 12:28 PM
gila kau???

betul/huhu

makkenits posted on 27-12-2012 04:23 PM
ada satu resort kat melaka tu memang dari experienced aku memang quite horror walaupun aku tak stay  ...

nama resort tu adavillage village gitu ekk?
kalau resort yg tu la, penah gak kursus kat situ
sib baik aku stay 1 malam aje pastu esok aku kena balik sbb mak aku sakit
suram gile lampu..dh la dapat bilik dok sesorang

bluberi posted on 3-1-2013 03:31 PM
nama resort tu adavillage village gitu ekk?
kalau resort yg tu la, penah gak kursus kat situ
sib ...

tak ingat nama apa.. tapi rasanya bukan yg tu.. resort ni dekat dgn tasik...

alhamdulillah... setakat ni... tak pernahlaa kena kacau yg serius...
takat seram2 sikit gitu je...
dan kalau boleh mmg taknak kena kacau pon...  
sbb petua kami kalau pi bercuti mana2 hotel...
sure akan 'bersihkan' hotel tu dengan surah Yaasin...
di samping ayat2 suci Al-Quran yg lain serta zikir...

dan rasanya, adatlah... kita pi bercuti.. meskipun kita bayar hotel tu..
sebenarnya kita 'menumpang' dalam hotel tu...
sbb sesetengah hotel ni... bila dah lebih 3 hari tak berpenghuni...
'mereka' ni akan ambil alih... dan 'mereka' ni dah bikin itu hotel milik 'mereka'...
so kita jelaa kena hati2... baca ayat suci selalu...
paling mudah 3Qul dan Ayat Qursi.

saya pernah menginap di Marina Terrace... sebelah Marina Bay yg seram kat PD tu..
suasana mmg hening... sunyi... mmg seram... tp alhamdulillah... tiada yg kena kacau...
sebab kami mmg beringat selalu... jgn terlalu happy... igt Allah selalu...
insyaAllah...

semalam baru balik dari Genting View Resort...
sana pon... kalau 1st time pergi waktu malam...
mmg sunyi... seram... resortnya agak jauh ke dalam... hutan... sejuk... sunyi...
Genting View Resort ni hotel dah lama... so nampak usang...
kalo tak 'pagarkan' diri... tak mustahil kena kacau, kan?
so pagarlah diri tu siap2..
jgn pasang lagu... jgn nyanyi2...
sbb benda2 lagha ni akan membuka ruang2 utk 'mereka' masuk kacau kita.

soal genting ni... byk kali gak saya tido sana...
dlm rakan2 saya cerita pengalaman kena kacau kena ganggu...
so far alhamdulillah, saya dan family ok ok saja...
paling seram pon kena himpit, kena hempap, bulu roma meremang tetiba...
maknanya 'benda' tu ada kat sekitar kita...
tp maybe tak mampu 'kacau' sbb awal2 dah dipagar dgn ayat suci...

korang yg selalu kena kacau tu...
pasni try ketatkan 'pagar' tu...
insyaAllah takkan kena kacau..

Baru tadi dlm kete ingat nak korek2 psl hotel angker, tgk2 on top of list thread kat MPS mlm ni.
Hakak baru balik melawat kwn bokap hakak yg stay kat Hotel Putra KL psl uncle tu ade appoinment dgn IJN, so dekat sikit nak pegi. Tadi otw ke sane, mase tgh kete time tgh nak uturn dr otherside of the road hakak duk tgk hotel ni dah rasa semacam. Gegeh sgt call mak hakak suruh tunggu kat lobby, jgn naik atas. Hakak dulu pernah sakit, since then sensitip sgt kalau tmpt2 angker mmg terasa. Berdenyut2 belakang telinge. Tapi mak hakak kejam hokehh, dia suruh naik sendirikk. Gegeh gak la haku berkempen dgn laki hakak yg drop off suruh anta sampai atas, dia malass. So dgn muke ala2 tough cookies akak naik lift, carik bilik. Dah lift pulok penuh cermin, saspen hakak tau. Kijamm sgt masuk2 bilik, mak hakak duk gelak2 dgn member dia psl dia dah gtau kat theyols yg hakak penakut suruh tunggu kat bwh.
So theyols pon sembang2 sampai dekat 11 lebih pm baru tingat nak balik. Kuar2 bilik mata akak terbyg pompuan in white kat hujung koridor. Tak nmpk, cuma terbayang je kekdahnye. For some reason benda tu flashed in my mind. Pastu dgr la org ngaji, hakak bajet mybe org bilik sebelah uncle tu kot. Dh sampai dekat lift yg in middle tu, mak hakak ckp our lift at the end of the coridor psl lift tu terus ke parking b2. Time tgh jln tu ayah hakak ckp la, sapa ngaji ni?? Psl bunyi mcm duk mengikut. ghupenye sound system daa dia pasang bacaan al-quran. Ko jgn nak pikir mcm2 hokeh
Time lift terbukak, tgh mcm ade serpih2 kaca n benda2 kecik bulat hitam all over the floor. Banyak! Tapi buat bodoh je, kiteorg sembang2. Sampai kat b2, tgk pintu di kunci with notice suruh guna tangga dr lobby luar. Dahh naik balik ke lobby, tgk la ade brader sorang ni muka toya tgh shift mlm kat reception tu. kiteorg pon amek la stairways kat luar lobby utk ke parking..whole time in hotel tu..sunyi je tade org lain. Sambil tu hakak duk tgk, apahal kaca dgn benda itam ni duk ade lagi kat coridor ni menuju parking..kat stairways tu akak terhenti pastu ckp kat mak hakak' ma, cube tgk betul2 benda apa ni..' sambil kuis2 dgn kaki kat bendasing yg berterabur penuh kat lantai dr lift tingkat 5 ke tangga b2.. Terbeliak bijik mata mak hakak. " garam kasar, lada hitam.." terus kemkabut kiteorg bertiga jln laju2 gi kete. Sekali lagi kijamm mak hakak tinggal hakak kat belakang sambil dia larik ke kete. terus hakak lompat masuk kete, mencapap atas winter jacket yg menimbun baru lepas dry clean kat seat belakang. Takut uolss, tak peduli la lompat dlm bonet ponnn asal kuar dr hotel angker itew sblm cik pon and the gang menampakkan diri. Tetibe dlm kete dgr bunyi kat luar sayup2 pompuan meratapp sedihh. Apalagiii terus mak hakak terus drift laju2 kuar parking(dah la nk cari exit parking susah dan pelik!)

Sorry la cete hakak tade climax jumpa antu menyeringai kat depan muka hakak, sekadar terasa dan terdengar. kalau ade mmg x sempat la akak nak share stori mlm ni. hakak rasa hotel tu mmg ade hantu hardcore, tgk dr cara di 'bersihkan' hotel tu berterabur garam kasar dan lada hitam tanpa kaber2line dr tingkat atas, lift ke stairways ke parking. Tapi kami nasib baik mungkin mlm tu, kwsan2 tu dah di'pagar'. Sapa2 yg tau story psl HoTel Putra,KL ni. Share le, hakak mmg curious tp tak curious enough nk gi balik tanya reception hotel tu

Rate

1