CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

madeinborneo posted on 23-1-2013 11:56 PM
ni pengalaman aku kat Sutera Harbour KK baru2 nih. Aku stay kat The Pacific (dia ada a few hotel dal ...

cantik gile bilik...secantik rege dia

madeinborneo posted on 1-2-2013 07:58 PM
ni last year around jun. aku stay kat Hilton London Paddington.

best la keje uols ni..dapat dok macam2 otel..

tapi pengalaman kat london ni yg paling best...

bottombikini posted on 29-3-2013 05:43 PM
best la keje uols ni..dapat dok macam2 otel..

tapi pengalaman kat london ni yg paling best ...

tapi penat. kihkih

aku biasa travelling untuk convention. now dah 2 bulan tak travelling. May ni start travelling sampai hujung tahun semula.

trima kasih la momod sbb bg byk kacang walaupun ada yg kata lips terperasan & terpengaruh dgn cite seram kat sini

kihkih!

lipstickz posted on 1-4-2013 08:30 AM
trima kasih la momod sbb bg byk kacang walaupun ada yg kata lips terperasan & terpengaruh dgn cite s ...

Tahniah la lipz .. kacang diberi atas effort anda yg bersungguh2 dan berusaha menambah content forum ini ..

Saya setuju dgn pendapat , mungkin anda terpengaruh sebab banyak tgk / baca cerita seram kekekeke.. jgn marah yer.. peace yo!

k_a_a posted on 1-4-2013 09:05 AM
Tahniah la lipz .. kacang diberi atas effort anda yg bersungguh2 dan berusaha menambah ...

terima kasih

momod pasti ada reason sendiri, x perlu la terasa kot!

Follow Us
lipstickz posted on 1-4-2013 09:43 AM
terima kasih

momod pasti ada reason sendiri, x perlu la terasa kot!
You are welcome.

Tak de terasa apa pun.. yg pasti tak kalut perasan tak tentu pasal kekekekeke...

k_a_a posted on 1-4-2013 10:05 AM
You are welcome.

Tak de terasa apa pun.. yg pasti tak kalut perasan tak tentu pasal kekekekeke... ...

bagus la kalau tak kalut

tapi terasa je la khen?? terasa & kalut x sama makna kan?

xpe la anggap saje Monday Blues

SR jer before.
Tapi terpanggil nak berkongsi cerita.

Masa aku dok UK dulu, rajin jugakla pegi jalan sana sini.
Selalunya aku dan hubby akan book travelodge jer sebab lebih murah. Lagi-lagi kalau booking 2-3 bulan lebih awal.
Boleh dapat GBP19.90 jerk semalam!

2010, masa cuti easter sajalah nak bawa anak-anak pegi London. Tapi hotel yang betul-betul tengah London dah banyak yang fully booked. Kalau ada pun mahai ya rabbi. No option, pilih saja Travelodge London City ni yang lebih kurang 30 minit nak sampai ibukota.

Travelodge ni betul-betul bersebelahan dengan airport. Bukan airport besar pun. Ala-ala LCCT gitu. Kecik jer pun. Tapi cukup membingitkan telinga kalau bukak tingkap. Bunyi enjin kapalterbang kan..

So what happened.
Kitorang sampai pun dah nak senja. Biasalah, dari rumah mestilah tuju ke destinasi penting dulu. Hotel ni kira tempat nak mandi, tempat nak rehat dan tidur saja. Selalu travelodge yang kami pegi jarang sangat bertingkat-tingkat. Paling tinggi pun 3 tingkat saja. Tapi yang travelodge ni banyak pulak tingkat dia. Sampai tak terbilang haku. Yang kompem, lebih dari 5.

Bilik yang kitorang dapat tu pulak nuuuuun yang paling bawah sekali. Masa heret luggage dah dapat rasa suram dan spookynya. Anak aku (masa tu umur 4 tahun) dah mula ngomel-ngomel "I'm scared, mum.." Aku buat dengar tak dengar jerk. Malas nak layan. Tambah dengan penat lagi. Biarkan saja. Teruskan mengheret beg sampailah ke bilik yang dituju.

Swap pintu dengan kad, maka terbukalah ia.
Tingkap tertutup rapi, maklum saja musim dingin tapi muka dapat rasa seperti disapa angin. Tak kuat sangat, tapi seakan dihembus. Aku diamkan lagi. Biarlah. Sambil mulut baca apa yang patut, masuk. Dalam otak, setkan..ni negara orang putih..takkan ada hantu jugak kot!? Ayat penyedap hati.

Hubby aku relaks saja. Buat muka takde efeks. Mungkin dia juga keletihan. Yelah drive dari rumah dah 2 jam lebih baru sampai London. Lepas park kereta kat Walthamstow station, kitorang naik train ke Victoria Station. Banyak berjalan kaki dari naik kenderaan, maunya tak penat. Dengan bawak beg sandang berkilo-kilo beratnya, sarat dengan makanan dan persalinan anak. Mau runtuh jugak bahuku ini. Tapi nak berjalan punya pasal, gigihkan juga.

Macam biasa, lepas panaskan makanan yang dah siap dimasak dari rumah guna rice cooker, kami makan anak-beranak. Plan nak pegi ronda-ronda kawasan sekitar terpaksa dibatalkan. Cuaca agak sejuk beku di luar. Baik tidur saja, lagi syorga.

Lepas makan, borak-borak kejap. Sambil tu, aku ada berbisik pada cik hubby perasaan tak sedapku terhadap suasana bilik kami tu. Entah kenapa, rasa seram sejuk tak hilang dari awal masuk sampailah ke saat nak tidur.

"Alaa..perasaan saja tu. Kan sejuk di luar tu..Lepas selimut dengan duvet tebal ni, okla tu.." Cik hubby berbahasa bahasi tak nak aku terus terbuai dengan perasaan. Aku cuba pujuk hati, pejam mata nanti semuanya akan ok. Tapi rasa seram dan terasa seakan ada sesuatu memandang tu dapat aku rasa dengan kuat!

Jam 12 masing-masing  dah berkeroh. Aku jer yang belum lena. Entah kenapa susah betul mata ni nak lelap. Padahal kalau dikira dengan badan yang maha penat ni sepatutnya lama dah lena diulit intan.

Puas dipujuk tak mahu juga, aku bingkas bangun. Ke tandas ku tuju. Nak basuh muka dan buat apa yang patut. Selimut ku tolak, dan dalam samar lampu toilet aku bangun. Bila saja aku bangun, seakan nampak sekilas bayangan hitam bergerak dari kerusi di hujung dinding kiri seakan bangun juga. Terkebil-kebil aku seketika. Apakah itu? Arghh..bayangan aku sendiri barangkali. Tapi..kenapa jauh benar bayang ku sendiri? Di hujung sisi sana pulak?

Abaikan.

Masuk toilet dan selesaikan apa yang dihajati. Dalam kepala terfikir juga apa benda yang aku nampak tadi. Terus meremang bulu roma. Cepat-cepat basuh muka dan keluar. Laju jerk aku jalan menuju ke katil. Tapi rasa macam lambatnya nak sampai ke katil padahal hanya tiga empat langkah saja!

Terus tarik selimut dan cuba lelapkan kembali mata. Haisshh..payahnya nak lena!

Dalam pada dok berperang dengan diri sendiri sekali lagi bayangan itu kembali ada. Kali ini dengan lebih jelas lagi. Aku terperasan bayangan itu seperti seorang wanita tua pertengahan 60-an, berambut pendek ala kerinting sedikit. Tapi muka tak nampak.Hanya bayang, memandang tepat ke arah aku. Dari sudut yang sama, hujung dinding kiri, dekat dengan kerusi.

Aku makin tak keruan. Betul ke ni..or aku sekadar berilusi? Tapi sekali lagi aku berperang dengan diri sendiri, mimpi apanya aku baru balik dari toilet. Lainlah kalau aku baru tersedar dari mimpi.

Lama benda tu berdiri di situ seakan terus memerhati. Mulut aku tak henti-henti kumat kamit baca ayat kursi, 3 qul. Mana ayat lain yang aku ingat, aku baca. Tunggang langgang, gasak. Janji baca. Dalam hati berdoa, janganlah dia mai sapa "hellooooo" kat aku. Mana mau lari? Nak kejutkan hubby, dia ni jenis kalau tengah berkeroh tu makan minit jugak baru nak bangkit. Mujur juga anak-anak terus lena. Buatnya 'dia' cuit anak aku yang kecik tu, mau melalak jugak budak tu tengah-tengah malam buta.

Dalam dok lintang pukang ayat yang ku baca, at last benda tu hilang...Fuuushh..alhamdulillah..syukur. Aku yang jenis payah berpeluh ni kemain sakan berpeluh di dahi dan di muka. Walhal suhu sejuk ya amat, tapi boleh berpeluh. Heater yang kami pasang pun light saja, tak terlalu panas. Jadi potensi untuk berpeluh itu amatlah sedikit.

Rasa macam selamat, terus aku goyangkan badan cik hubby. "Bang..bangun bang..bangun..wake up pleaseeeeeee" Dan seperti yang aku jangka, dia tidur mati. Letih aku kejut, sampai ke sudah tak bangun-bangun. Kena pukau ke hapa dia ni??

Malas nak buang masa, aku terus tarik selimut. Bungkus kepala sekali kali ni. Tak tahu pukul berapa aku terlena. Sedar-sedar jam dah pukul 5.

Esok siang lepas check out, baru aku berani buka cerita. Dari A sampai Z aku cerita. Laki aku diam khusyuk mendengar. Takder respond betul dia nih. Sakit hati aku. Letih cerita tapi orang tak percaya.

Dalam kereta lepas dah berlalu meninggalkan kawasan tu, baru cik hubby bersuara.

"Abang tahu bilik tu macam ada benda. Mula-mula masuk tu abang dah rasa. Tapi takdela abang cerita. Kang awak bising nak balik rumah terus karang, abang tak larat dah nak drive!"

owh dia tahu rupanya. Cishhhhh sungguh.

Tu jela satu-satunya hotel yang sedikit spooky. Yang lain-lain ok saja..Saja kot nak tunjuk, kasik sangkalkan dakwaan aku yang kata "mana ada hantu negara orang putih ni.."

Rate

1

Sufeenan posted on 1-4-2013 11:13 AM
SR jer before.

siap nampak jelas bayang tu...

tapi betul gak, kadang2 laki ni bukan nak bagi tau apa yg dorang nampak...pasal tau kite ni pun penakut yarabbi

#PenDrive posted on 3-9-2011 07:00 PM
1.        aseaxxx resort langkawi
2.        hotel xy Holiday, Genting
3.        hotel kat fraser hill

hotel kat fraser hill tu apa nama..dh la laki aku ajak pi sana nt, dok kt sana semalam...katanya dok apartment opis...murah katanya..30hengget ja kot...soalan pes aku tnya, berhantu tak?

madeinborneo posted on 19-11-2012 09:49 PM
sekian untuk malamnya...

esok pagi aku bangun angkat2 kening dengan member aku..dia pun angkat2 k ...

giler la!
hantu tu mmg nk buat baik la tu
best la cara penceritaan madeinborneo!
terbaek Last edited by syue86 on 14-5-2014 04:29 PM

makkenits posted on 27-12-2012 04:23 PM
ada satu resort kat melaka tu memang dari experienced aku memang quite horror walaupun aku tak stay  ...

aku tau resort ni
tp budak2 kolej teknologi yayasan alor gajah yg duduk cni kan?
penah gak pegi situ
mmg agak seram

malam xtau la mcm mana Last edited by syue86 on 14-5-2014 04:30 PM

Sufeenan posted on 1-4-2013 11:13 AM
SR jer before.

kihkih. mana ada hantu kat negara orang putih..ayat keramat tu. aku pun sama. but bila kenaaa...kihkih. haruussss berpeluh jugak.

madeinborneo posted on 3-4-2013 07:06 AM
kihkih. mana ada hantu kat negara orang putih..ayat keramat tu. aku pun sama. but bila kenaaa...ki ...

Kan..?

Yelah selalu kita dimomokkan dengan hantu baju putih rambut kusut masai tutup muka saja (hantu made in malaysia). Sekali terberkenalan dengan hantu made in england pula..bule tahan kecutnya..ngegegege..

Tapi siyes, tu pengalaman yg cukup menginsofkan, betapa di mana saja bumi kita pijak, mesia jugak yang terbaik!(apa relevantnya ntah..haha)

bottombikini posted on 1-4-2013 04:58 AM
siap nampak jelas bayang tu...

tapi betul gak, kadang2 laki ni bukan nak bagi tau apa yg dora ...

Till now masih ingat rambut mokcik tuh..adolahai..sadis sggh.

Pasal dia tahu bini dia 'berani ya rabbi' tu sebablah dia diamkan saja. Kot tidak, maunya dengan dia-dia tak tido malam sebab kena teman..ekke

schatz posted on 11-1-2013 11:32 AM
Hydro Hotel Penang... Tahun 2010, tahun aku berumah tangga di hotel2 seantero Malaysia. Hydro Hote ...

esok nak pi lepak otel ni...sanggup rempit balik thread ni

salam semua...nk tumpang cite jugakla sikit...pendek je n bkn pengalaman sendiri..                            last year hubbyku kena pi india sebulan, dia duk kat delhi and kat situ dia stay kat hotel taj...hotel ni mmg sgt2 okla..services mmg top.                                                                                                                                                                                           siap kalo hantar laundry baju2..dia akan hantar blk baju tu dlm basket yg siap ada fresh orchids lagi..hehe                                    ok so since hubbyku kena bdgang kat sana lama..,dia bwkla bekal2 yg patut...cam cd quran...dia ckp atleast mlm2 blehla ngaji kn sbb dia stay sensorang je......                                                                                                                                                                 kjadian ni berlaku sekali je pun...ktaorang ni tiap2 mlm berskype....so mlm tu lps skype...dia on cd quran...                                   ms dia on tu tiba2 dia dgr bunyi orang bjalan kat bilik tingkat atas......pdhal selama ni xdela olak dgr apa2 dr bilik atas ke...bawah kiri or kanan...                                                                                                                                                                                rezeki diala kot mlm tu...so dia teruskan je jugak on cd tu tp bunyiorg jalan tu makin rancak n makin kuat....                      sampaikan dia pun da rasa semaacam...rasa meremang segala dah sbb pelik jugakla klo orang...apsal ligat benar berjalan smpai hentak2 kaki..bunyi tapak kaki tu plak mcm dr sorang je..bkn nya ramai2 bjalan...                                                                       dah apa kejenya bjalan sorang2 tak berenti2..n apsal la plak smpai lakiku tu rasa seriau smacam kn...                                                 last2 hubbyku xtahan...dia try off je cd, then serentakla jugak keadaan jd sunyi...                                                                                      xde bunyi watsoever dari tingkat atas tu lagi....so lakiku pun peram jela tdo lpas tu sbb dia still rasa seram tp xberani nk teruskan in cd tu...karang kuar antu aci pakai sari bertarinamgapa depan dia karang...mau pengsan xde orang nak toliong..hehe takat tu dia cite kat aku...dia kedekut sikit nak cite antu kat aku sbb aku excited nak tau tapi penakut n slalu wat drama mlm2 bila nak pi toilet..hehe...dia jugak yg susah..ni pun dia cite lps berbulan2 dah balik sini....                                                                                                                                                                                    sorila pendek je pun...kalo lakiku cite sendiri lagi pendek..hehe...                                                                                                            ***apsal tekan enter dia jd star plak ek?mengongku nk baca post sendiri...xleh nak buat sebaris2...nk try edit sat...sape yg da terbaca post ni..sorryla sure bpinauuu bijik mata... Last edited by chicmushroomkd on 5-4-2013 05:18 PM

Rate

1

Wooo.....jadi makin pelik plak formatnya!huhu...sorila kengkawan aku da try edit...igt ok tp jadi gitula plak...da mcm puisi cite seramku...huhu...sorrryyyy!!

chicmushroomkd posted on 5-4-2013 08:50 AM
salam semua...nk tumpang cite jugakla sikit...pendek je n bkn pengalaman sendiri..                   ...

Ntah-ntah antu mincahi tgh dok nyanyi 'kalhooo nahoooooo"..ekekkeee..

Tapi mmg seram lah kalau dok tempat orang pastu kene kacau.