CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Salam...selama ni jd sr je..alhamdulillah selama berhotel hotel ni xde la yg menampak kan rupa mistik tu...cuma ada setengan hotel tu memberikan kesan effect seram......colmar tropicale bukit tinggi ok dak?.?. Ada misteri?..

saya ada cerita jugak. februari lepas. pergi turki kat Kusadasi. ada 1 hotel kat situ. suasana ok je tp x ramai pelancong. surrounding pun kelam. tp hotel tu style moden. waktu tu hanya kami2 budak msia je kat sana sbb masa tu tgh winter so tak ramai org dtg melancong. bilik saya tingkat 3 so sepanjang tingkat 3 tu saya je penghuni yg ada. mlm tu sekitar kul 11+ + tutup lampu apa yg patut. bila saya dah mula terlelap dan boleh dikatakan dah nak masuk alam mimpi tiba2 badan rasa sesak. mulut nak cakap x boleh. mata nak bukak lagi tak boleh. bila saya mula nak baca kursi even azan pun tak boleh. senang cite kene hempap. dlm 5 minit jugak la bende tu jadi. lepas tu bila dapat bukak mata terus bukak lampu. tu jelah cite saya.

Rate

1

baru je balik dari m***** c*** r***** lumut

ms tu terkejut gak kawan g tempah kat sini
kitorg berenam pmpuan 1 baby
so, disebabkan penah baca kt thread ni
hotel ni masuk dlm listing
terus tanya kwn yg tempah bilik tu
die suruh aku call hotel tu

so, call la nak mintak bilik "bersih"
time tu receptionist jawab "kami mmg akan bersihkan bilik dulu, so bilik mmg bersih"
then aku jawab "maksud sy bersih dari anasir2 lain sebab kami bawak baby"
"saya xnak dekat dengan hutan"
terus gagap suara dia "ok..ok..ok.. nanti saya inform houskeeping"

so, malam tu nak dekat pukul 12 malam baru kitorg smpai hotel
kawan aku lg sorang tetiba cakap "eh, kitorg penah duduk la hotel ni"
dengan nada suara yg pelik..aku cam heran, tp malas nak tanya pape
then, aku tanya security tu
aras aku ade orang duduk tak?
die kata ade 3 bilik termasuk kitorg siap mention nombor bilik
aku lega sket, then tanya hotel penuh ke arini?
die kata ade 40 bilik ade penghuni
so, agak lega kat situ

masuk jek bilik, terus cek laci
tutup sume tingkap n tarik langsir
ms duduk kat ruang tamu tu..2 kali gak dengar ade ketukan kat sliding door tu
tapi aku diam jek, malas nk bising2
malam tu aku tido sebilik ngan kwn aku n baby die
pukul 3 pagi anak die tetibe nanges2
lama gak nak pujuk, baru tido balik
aku pun ade beberapa kali tbangun

esok paginye masa breakfast
kwn aku yg penah dtg situ cerita
kwn die yg bilik lain dgn die
namapak dlm bilik ade cik pon..
siap mengilai2

alhamdulillah kitorg sume ok di situ

Rate

1

Aku baru balik dari Ho Chi Minh City, gi dengan 2 org kawan. Stay dekat salah satu hotel kat depan market fames tu..

Hari ke-2, pagi2 dah merayap gi shoping moping sket, balik hotel tgh hari tu lepak2, pastu plan nak explore HCMC. Dalam tengah lepak tu, aku duk atas katil layan tv, sorang duk buat milo, sorang lagi baru siap mandi, tetiba bunyi orang ketuk pintu. Kuat. Pintu bilik ni dia celah ceruk sikit, dari katil tak nampak, ade la dalam semeter je pon tapi sebab takda lampu kat ceruk tu so gelap la kat situ, nak2 pintu tu plak kaler coklat gelap..

Terkejut la dengar org ketuk pintu sebab takde tunggu sapa2 pon, housekeeping ke, tapi pikir positif, bilik sebelah kut..So, buat bodo je la, tunggu gak kut2 ketuk lagi. Yang baru mandi ni penakut lebih sket, yg buat milo tu penakut tarap aku gak la..hehehe

Pastu, bunyik orang nak buka2 pintu plak. Ape kes? Bunyi tombol tu cam kena pulas2. Aku pon start cuak, dah pulok aku xblh solat. 2 orang tu dah berdiri pandang pintu, peluk2..aku still terngaga duduk atas katil, so tak nampak la pintu tu...

Yang dua ni dah "weii..weiiii...aper tuh.." muka depa dah pucat2, berdiri statik. Nak tak nak, aku kena gak la bangun gi tengok, dah kalu semua wat perangai penakut lagi parah la kang...lagi pon tengah hari buta, ramai orang pulak tu, kalu ader ape2 jerit sajaa...hehehe

Aku ngn muka tenang (tapi hati debor gak..) pegi kat pintu, nampak pintu tu tak tutup rapat, tapi x terbukak pon... bace Bismillah, pastu terus tendang pintu kuat2 terus lock tombol and selak..

Aku pusing belakang, penuh dinding lantai ngan ayor milo...hahah..rupenye mek 2 orang tu duk ngekor aku pi pintu, tak bajet aku nak sepak pintu tu...x pepasal bau kepam milo masam bilik tu..

Pastu, dlm 30-40 minit lepas kejadian sepak pintu, kitaorg ready nak kuar jalan2. Aku dah keluar bilik, nak turun 3-4 anak tangga gi lift, baru teringat spec aku kat side table katil. Masuk balik, kwn2 tunggu kat depan pintu. Aku cari2 tak jumpa, padahal memang aku ingat aku tinggal kat side table tu.

Masuk la sorang kawan aku nak tlg carikkan. Aku plak dah panas, satu sbb aircond dah off, satu lagi sebab hangin gak la kan kaco2 plan, cakap ler "Aik marah ka tadi aku sepak pintu, nak main2 sorok spec aku plak?". Pandang keliling skali lagi, baru nampak spec aku kat meja solek tepi tingkap, padahal aku ingat sangat2 aku letak kat sidetable dan jugak dah merata ceruk bilik aku dah cari sebelom tu...

Ntah la kan..mende tu ke, kebetulan ke, orang saje kaco ke (sbb anak2 dara comel 3 org kan )....Hanya Allah mengetahui..

Last edited by jai09 on 19-5-2013 04:55 PM

Rate

1

jai09 posted on 19-5-2013 04:29 PM
Aku baru balik dari HCMC, gi dengan 2 org kawan. Stay dekat salah satu hotel kat depan market tu..
...

HCMC tu aper?

mnaa posted on 19-5-2013 04:47 PM
HCMC tu aper?

Ho Chi Minh City...

Sat ar..Iols edit

Follow Us
jai09 posted on 19-5-2013 04:54 PM
Ho Chi Minh City...

Sat ar..Iols edit

oo ok.. mmg dok rasa Ho Chi Minh.. tapi pelik bila satu lagi C kat belakang.. hehehe

nah az dulu pernah berlari anak sbb kena kaco kat lorong ni dulu...haha dekat hotel seri malaysia,larkin jb

Last edited by azrain98 on 19-5-2013 08:11 PM

azrain98 posted on 19-5-2013 06:06 AM
nah az dulu pernah berlari anak sbb kena kaco kat lorong ni dulu...haha dekat hotel seri malaysia, ...

Errrr ai tengok gambar ni teringat citer apa entah. Yang hantunya mcm hantu jepun/korea. Rambut hitam panjang, pastu bergerak punya la cepat sambil lampu berkelip2. Arghhhhh.

Ai teringat ada sorang kenalan citer dia pernah dok kat hotel mana entah kat Sarawak. Hotel kecik, ownernya pun bukan Islam.
Katanya, lepas diorang dah tinggalkan hotel tu (one night stay ler agaknya), laki dia pun kata, "Semalam awak tidur lena ke?"
Bini dia jawab "Yup. Kenapa?"
Suami dia cakap "Sebab the whole night, ada hantu lelaki Cina dok sebelah abang atas katil. Dia tanya abang 'siapa namaaa? siapa namaaa?' berulang-ulang."

bitterchoc posted on 21-5-2013 03:36 AM
Errrr ai tengok gambar ni teringat citer apa entah. Yang hantunya mcm hantu jepun/korea. Rambu ...

hoho best duduk hotel ni hahahahaha boleh jadi mental

bitterchoc posted on 21-5-2013 03:42 AM
Ai teringat ada sorang kenalan citer dia pernah dok kat hotel mana entah kat Sarawak. Hotel keci ...

habis suami jawab tk ? haha

Last year bulan September, my friend and I turun KL nak tengok concert Maroon 5. Tinggal di Cititel Midvalley. Tingkat berapa dah lupa lak tapi belas2 la. Our final night there, I terbangun dengan dada berdebar2 dan berpeluh dingin. Sebelum kitorang tidur memang dah off lampu semua kecuali lampu tandas. Masa terbangun tu, I dengar tombol pintu macam nak kena buka. Dari my bed memang tak nampak pintu tapi ada cermin. Ala, cermin tinggi tu yang selalu kat hallway bilik hotel. Nampak macam bayang2 hitam. I dah panic, tak teringat langsung hantu tapi lebih takut kalau orang dapat ceroboh our room! Cepat2 ambil my phone kat tepi bantal. Nak call police la kononnya.. Then bunyi tombol pintu yang try dibukak diam. Tengok cermin dah takde bayang tu. So, I melompat turun katil nak check. Before kitorang tidur memang it will be my duty untuk double check our lock from inside. And memang sure habis I ada kunci pintu before tidur. Not simple tutup gitu jer. Yer lah, dah berdua perempuan jer. Guess what? The lock memang dah terbuka and pintu dah renggang sikit. Pucat muka I! Cepat2 tutup and kunci balik. Switched on all the lights and baru teringat nak check time. It was around 5am. My friend masih tidur tak sedar apa2. Yang peliknya, masa kitorang check out, my mulut berat sangat nak bagitau my friend and the hotel people about the incident. Padahal, kan boleh check cctv kalau ada orang nak ceroboh bilik.. My friend pun I bagitau time kitorang dalam plane nak balik dah.

Sorry kalau tak seram tapi for me yang alami, boleh tahan takut jugak la malam tu.. Hehehe

Rate

1

salam...saya nak share satu cerita yang dialami oleh famili saya... hotel ni terletak kat Ipoh...berlaku dalam tahun sama ada 2009@2010...

tujuan sebenor nk hantar adik yg study kat IPG Ipoh..so, ktorg dtg ipoh sehari lebih awal...sume ikut pegi ipoh (ayah, ibu, abg dan adik 3 org).... check in la kat hotel ni...seblom ni pon  pernah  tido kat sini tp tak de ape pon berlaku...kat sebelah hotel ni ada pokok besar...siap dgn akar berjuntaian lg....tengok pon skeri....

pas check in (aras G), cam biasa lepak2 dlm bilik sbb penat travelling dr melaka....lgpon seblom cek in da lunch sume...tak de ape yg berlaku masa ni.....malamnye pulak, ktorg satu famili pergi la keluar makan....sebelom tu, nak bagitau tentang perangai abg saya...abg saya ni jenis suke ckp besar dan berani..salute gak kat die sbb berani...tp tang suke ckp besar tu yg buat nyampah tu..

lpas dinner, balik terus ke hotel..sampai je kat hotel, abg boleh pulak buat kerja giler...dia ajak adik saya yg study kat ipg tu ( saya gelarkan adik saya sbg  N) pergi kat pokok yg saya bagitau skeri tadi...abg kata dia nak mintak N tolong tangkap gambar dia kat pokok tu..nak pulak N ikut padahal dia pompuan..so, diorang terus pergi ke pokok tu sbb camera mmg sentiasa bawak...saya, ayah, ibu dgn adik lagi dua org terus balik bilik....

lebih setengah jam jugak diorang pegi kat pokok tu...lepas tu diorang balik bilik, lepak2  sambil nonton tv...ayah da tido awal sbb letih driving...ibu lak duduk bersandar kat dinding sambil nonton..masa tengah menonton ni, tibe2 kitorg 5 beradik dengar suara bercakap2..bila kitorg toleh, rupanya ibu da tertido dalam posisi bersandar disamping meracau dalam bahasa yg tak difahami...

kitorg pelik bila tengok ibu seolah olah bercakap dgn seseorang...siap dgn gaya tangan dan kepala sume...cuma mata ibu tutup dan kitorg tak faham apa yg ibu cakap...kitorg just biarkan ibu cam tu utk beberapa minit sbb kitorg agak ibu ngigau..lepas tu kejutkan ibu dan dia cam tersentak...kitorg bagitau kat ibu yg ibu ngigau...siap gelak2 lagi...ibu lak tak cakap pape...tutup lampu dan sume org tido..

esoknya bangun awal...nak cek out cepat sbb nak anta adik...masa tengah  kemas2 tu, ibu cerita yg masa dia terlelap tu, dia mimpi cik pon datang marah2 ibu...katanya org datang kacau dia...so, cik pon tu bagitau dia nak kacau sume org dalam bilik....sebelom terjaga tu, ibu sempat bagi warning jgn berani2 kacau famili dia..
ibu bagitau lagi, lebih kurang jam 3 ke 4 pagi, ada orang ketok tingkap bilik byk kali...kalau ikutkan logik walapon bilik kitorg kat aras G, sape pulak nak ketok tingkap bilik time mcm tu...ibu ignore je...kitorg agak cik pon mrh kot sbb bergambar kat pokok skeri tu...masa ni adik saya, N bukak cerita..lpas ambik gambar, abg saya mulut celupar..depan pokok tu, dia cakap cam ni lebih kurang     '' woi hantu keluar la aku nak jumpa kau..kalau berani kelaur la dpn aku'' cam tu la lebih kurang..tapi time tu tak da pulak keluar hantu..

dengar je cerita adik, ibu membebel, marah2 kat abg....patut la cik pon ngamuk..abg kacau dia dulu..lepas sesi marah2 tu, ktorg cek out...masa nak keluar dari area hotel tu, sempat la mata ni melirik manja kat pokok tu..seram je tengok..nasib baik tak muncul dlm bilik...dan sesi membebel bersambung disepanjang perjalanan ke IPG...

sekian sahaja cerita yang tak berapa seram dari saya...maaf jika penulisan kurang memuaskan...

Rate

1

JulietTheOrange posted on 6-9-2011 09:32 AM
bukit gambang resort.. sepanjang mlm takleh tido.. pastu dr kul 10mlm smpi la ke pagi dok bunyik per ...

masa aku g gambang aku dok kt homestay...
masa tgh basuh pinggan kt dapur..
tetiba ada org ketuk pintu...pintu blkg sebelah sinki jer...
pelik gak la...takkan la mlm2 buta ada org dtg...
ikut pintu blkg lak tu..dh la gelap giler..
aku terus lari pg kt ruang tamu...mmg cuak la...
bilik air kt dapur mmg aku rasa seram  nak masuk..
rasa mcm ada org jer..kwsn situ baru nk naik...so org tak ramai...
lgpun kwsn hutan...mesti ada makhluk2 halus dok merayau kot..

Rate

1

Salam semua before this jadi SR jer hari nie saya nak citer...

Kejadian ini berlaku masa 2009 ....dapat hadiah wedding gift voucher tidur hotel 3d2n at 5 star hotel area Jalan Raja Chulan dari member yg bekerja di hotel itu.

Masa saya buat booking saya lupa nak bgtahu member saya, yg saya nak check - in. After buat selesai urusan check in, saya n hubby ambil barang cari bilik no. 8021 betul hujung corner dan yg paling x best bersebelah ngan bilik store.

Masuk jer bilik, saya n hubby jadi panas mcm nak mengamuk n marah tak tahu kenapa? Pdhal baru kawin patut nyer lovey dovey kan...saya rasa semacam. Saya bertekak ngan hubby ...mood masing2 mmg dah ke laut.

Lepas tuh saya masuk bilik air....kononnya nak tenangkan diri. Bila saya masuk jer bilik air basah mcm ada org baru lepas mandi. Masa tuh saya dah rasa pelik ...bau bilik mmg tak sedap (bau hapak).

Mlm kami kuar pergi dinner ...kat luar hubby ok jer tak mcm kat hotel. Lps dinner, kami balik hotel sampai hotel dah pukul 11 lebih almost midnight. Nak jalan ke bilik from lift mmg rasa azab jer jauh ke hujung corner.

Sampai kat bilik saya dah mandi ..lepas mandi jer rasa lemah rasa sakit2 badan....rasa lenguh smcm. Then saya ckp ngan hubby saya nak tido ..baru nak tido store yang kat sebelah bilik saya dah start mcm2 bunyi ...bunyi seret ...bunyi orang angkat barang ...bunyi berdehem ...bunyi trolley housekeeping.... adoi saya resah ...dua2 senyap.
Masa saya dah terlelap saya rasa badan saya berat giler mcm ada org dok belakang ...saya diamkan jer.

Bangun pagi untuk breakfast, saya dah tak boleh nak straight badan saya kena jalan membongkok. Mmg tepat tekaan saya mmg hantu tuh dah dok belakang saya. Paling seram sekali, setiap badan saya ada lebam2 …

Kami continue hari kedua …bunyi store kami ignorekan saja.
Bangun pagi untuk breakfast hari kedua, hubby saya plak tak boleh nak straight badan kena jalan membongkok.

Saya plak dah ok ….maknanya benda tuh dah beralih kat hubby saya plak…badan dia pun lebam2. After check out, hubby ngan saya balik rumah alhamdullilah benda tuh tak mengikut coz rumah saya mmg “berpagar”.

Saya tanya hubby apakebenda yg dok belakang kita masa kat hotel tuh hubby kata benda tuh mmg dok kat situ rumah dorang mmg kat store room …..

Btw, saya pun ada inform member yg kerja kat situ yg kami dah stay situ then dia tanya dpt bilik kat tingkat berapa? Then dia terus ckp “Why check in tak inform dia dulu … sbb tuh front desk bagi bilik special blh”?

Sekian sahaja cerita yang tak berapa seram dari saya...maaf jika penulisan kurang memuaskan…tp saya dpt rasa benda tuh mmg dok belakang saya mmg creepy n scary.
Last edited by crazypink on 23-5-2013 04:31 PM

Rate

1

azrain98 posted on 19-5-2013 08:06 PM
nah az dulu pernah berlari anak sbb kena kaco kat lorong ni dulu...haha dekat hotel seri malaysia, ...

seri malaysia jb ni mmg agak creepy..

aku mimpi x best duk cni...

yeah....thanx momod....

Tq Momod San

insyallah akan tulis coz ada lg few hotel nak citer

i nak cerita juga 1 pengalaman kat hotel. tp bukan i yg kena,colleague i yg kena cuma dia kena kat bilik hotel yg i tido.kisah ni baru je berlaku ahad mlm isnin last week.

i dgn colleagues i kena outstation ke jb, ada event client 3 hari kat persada johor. penginapan semua dh disediakan oleh organizer.so kitorg bertolak dr kl hari khamis tghari, smpai jb ptg mcm tu. dh set up booth semua kat persada, kitorg pun pegi la hotel yg disediakan. x jauh pun hotel tu. hotel tropical inn. dgr kata hotel tu adalah hotel pertama di jb. kitorg duduk kat tingkat 19. i dpt 1 bilik tido sorg, lg 3 org tido 1 bilik sbb diorg lelaki, i sorg je perempuan.

masa mula2 masuk bilik tu, mmg semacam lah rasa sbb bilik tu mcm ada lorong2 gitu. bukak pintu ada lorong belok kiri baru jumpa toilet, terus katil then belok kanan baru ada meja mekap. dah lah tido sorg, hotel pun creepy je bila tgk dr luar. disebabkan i tido sorg & rasa semcm, i tido pasang surah yassin kat laptop.nasib baik ada bwk laptop. so 3 mlm i tido pasang laptop. tp masih terjaga2 dlm pukul 3am mcm tu.

event habis ahad. i decide nak balik ahad tu sbb nak singgah rumah parents. colleagues yg lain balik isnin. disebabkan i dah keluar, kwn i sorg ni gantikan i nak tido bilik tu. i dah siap bg kunci bilik semua, i pun balik lah hometown.

esoknya dia cerita, dia kena kacau masa tido dlm bilik i. dlm pukul 12am lebih mcm tu, dia dgr bunyi tingkap kena ketuk, 3kali (ddk tingkat 19, bayangkan tingkap kena ketuk). dia ok lg dia main tab dia. kemudian dia dgr almari sebelah dia kena cakar. ok dia rasa lain macam dah. dia main tab lg & buat xtau sampai dia terlelap.

dlm pukul 2am lebih, dia terjaga. dia perasan mcm ada budak kecik dlm bilik tu, main2. dia terjaga sbb terasa budak tu cucuk2 pipi dia dgn jari. lepas tu dia mcm perasan katil sebelah dia ada mcm 'benda' tgh tido (katil single 2). tp dia bersangka baik je mungkin tuala & jeans dia letak situ tadi. lastly dia ckp "aku nak tidur pun kau nak kacau ke?" terus 'benda' tu stop kacau. pastu dia sambung main tab sbb xleh tido smpai pukul 4am lebih.

nasib baik masa i tido tu i x kena kacau kalau x nangis lah