CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

nuyunnisa posted on 1-2-2013 09:27 PM
Emm...dh bnyk citer baru pasal hotel ni....thread ni pun dh naik balik...
Aku tak tau laa nape...ad ...

yup...pengalaman paling seram bagi aku adlaah di hotel heritage Cameron highland..aku ni suka travel jgk..pegi jalan2, byk dah hotel aku stay area PD/CH/GENTING/KL SELANGOR ...tp yg paling susah nk lupa di hotel heritage..aku dah cite dulu tp teringin nak citer lg..hehehe..wpun nk berehat waktu lepas check in dlm kul 4ptg camtu lah still aku susah gila nk tdo..aku ni jenis senang tdo kalo dah penat giler..tp kat hotel tu mmg susah tdo tp badan rasa penat giler, siap member aku ckp lg yg aku meracau masa tdo , tu pun aku terlelap dalam 5 minit jer... mmg tak leh nak lupa peristiwa nie..time malam plak aku mmg leh tdo tp meracau gila2...sampaikan kawan aku takut n xleh tdo malam tu.. suasana kat dlm bilik seolah2 rasa mcm ada benda yg tersembungi disebalik dinding2 bilik..mmg susah nk explain kat sini tp tulah yg aku rasa...

Rate

1

Ermmmm....
Memandangkan aku selalu out station (posting Hotel di Kota Belud). Aku nak cerita pasal aku di Kluang. Mcm biasa aku ditugaskan ke Kluang selama seminggu. Aku nie jenis yg suke pergi awal....survey hotel and jalan2 dulu. Tapi kali ni aku kena bawak budak lain. Budak ni plak mmg bukan jenis yg melancong dlm negara. Maklumlah asyik melancong ker Obersee. So, x heran dier nak gerak awal.

Dijadikan cerita kami sampai di Kluang dalm kul 7 ptg. Kami nak check in hotel...mandi, baru makan and merayap. Pusing2 punyer pusing jumpalah satu hotel kat betul2 tgh bandar. Siap ada pasaraya lagi kat bawah. Tgk hotel tue mcm oklah. So kiteorg pun byarlah utk seminggu. Bila sampai kat bilik....punya lah terkejut akut tgk semua furniture mcm zaman dulu kala punyer. Termasuk interior dalaman. Mmg mcm citer klassik MAT SALLEH gitu.

Berderau darah bila melangkah masuk. Lepas kemas barang semua....aku suruh budak tu mandi dulu.  Masa diert tgh mandi... aku tgh duk wat keje skit depan laptop. Aku rasa mcm ada bende melintas kat sebelah aku. Cuak and takut....aku pasang lagu kuat2.....sampailah budak tue abess mandi.

Tapi alhamdulillah seminggu kat sana tak der kena kacolah. Setakat rasa cuak....seriau jer. Janji kita beradab ditempat baru.

aku nak tanya sikit...
kenapa kadang2 toilet bau busuk/hanyir w/pun kita baru check-in n belum guna...
padahal bersih je...
paling teruk kena kat Casa Lago Melaka (folo org)..Azam Hotel KB n few others
masuk bilik je dah busuk gila...
nak kata berbau sebab lama tinggal kosong...
toilet umah kita tak plak camtu...

aw*** genting...

aku mmg dah 2-3 kali dok hotel ni kalau pi genting..so far ok x der apa2 pon...siap beramas mesra ngan husband kat balkony tgh2 mlm sambil ngadap tokong cina besaq tu lagik...hahahaha.... tp one day tu we all bawak fil, mil & bil yg kecik tu check in situ..amik 2 bilik....bilik yg aku dok ok jer...cam biasa.... dok esok tu masa bekfas mil & fil citer,,,masa tgh malam...fil ngan bil dok tgk tv...mil baru gaya nak lelapkan mata...then mil jerit2 sambil menggapai2 tangan....fil ngan bil cepat2 kejutkan mil....rupanya mil kata ada org tua dok tarik mil pi satu tempat..tp mil x moh ikut..tu yg dia jerit2 tu.....org tua tu berjanggut panjang....agaknya kalau mil ikut tu...org tua tu bawak pi manalah gamaknya ya....

Tak lama lagi kita akan dengar cerita seram/misteri hotel pullman bangsar pulak gamaknya...ye la bangunan tak bertenant dari 1999 tak silap...heheheh

Von posted on 2-10-2013 10:17 AM
aw*** genting...

aku mmg dah 2-3 kali dok hotel ni kalau pi genting..so far ok x der apa2 pon...s ...

br skali aku check in awana...mmg best sgt2...buffet dia byk pilihan
aku book 1 mlm....igt nk smbg lg 1 mlm...penoh sudaaaa...
frust aku...

Follow Us
Aku penah tido kat satu hotel di rompin. Masa tu cuti cuti round semenanjung dgn suami tido la situ. Masuk hotel tu mmg aku dah rasa semcm tp aku tahankan diri sbb hubby ada. Dlm pukul 4,5 pagi gitu la aku terjaga dan aku dengar bunyi guli melantun kat tingkat atas. Bunyi guli or syiling ni ada kaitan dgn jin. Tp aku tahankan diri sbb ada hubby kat sebelah.

aku balik rumah sembang dgn kwn kebetulan dia dlu lama duk rompin. Dia citer hotel tu mmg angker dlu ada kes eksiden ngeri kat jalan besar dpn hotel tu n org yg bwk motorsikal tu mati n kepala tercabut. Puas cari kepala x jumpa kedian dekat seminggu baru jumpa kepala dia atas bumbung hotel tu.... ngeeee.... smpi skang aku takut nak tido hotel... huhuhu

Rate

1

syahoney posted on 3-10-2013 09:13 AM
Tak lama lagi kita akan dengar cerita seram/misteri hotel pullman bangsar pulak gamaknya...ye la ban ...

hahaha...confirm ade cerita nanti...bangunan tu dah agak lama sangat kosong.....btol2 sebelah opis aku...

Last edited by skystrike on 4-10-2013 05:13 PM

skystrike posted on 4-10-2013 05:12 PM
hahaha...confirm ade cerita nanti...bangunan tu dah agak lama sangat kosong.....btol2 sebelah opis ...

kosong dari 1999 xsilap.....pernah jugak dulu derang guna sekejap..tapi xsesway....tu yg i dgr la

aku pun ada pengalaman kisah angker kat hotel xyz kat port dickson. kitorang ada dinner coursemates kat situ. sebelum kitorang pergi hotel tu, mmg ada dgr cerita2 angker kat situ. tapi weols tabahkan jela tdo kat sana sebab dah booked kan. nak dipendekkan cerita, ktorang duduk 6 orang dalam satu bilik kat hotel tu. geng2 coursemates yg lain duduk bilik lain2 la. malam lepas habis dinner tu membe aku bukak pintu dekat balkoni ni konon2 nk ambik angin. n then dia tutup. Alhamdulillah masa aku tdo malam tu xde pape jadi kat aku TAPI pada esok pagi kawan aku yg satu bilik dgn aku cerita yg LANGSIR DALAM BILIK GERAK SENDIRI. and satu malam memang dia tak tdo menggigil dalam selimut. lps terbukak cerita tu, kawan aku sorang lagi yg bukak pintu balkoni pun bukak cite yg lepas dia tutup pintu balkoni tu, pintu tu terbukak balik sedangkan membe2 aku yg lain semua dah tdo mampus. syukurlah ktorang tdo situ satu malam je. tapi even hotel tu angker, pantai dia cantik n bersih.

Rate

1

ok nak cite time kiteorg g BALI..kiteorg g berenam..duduk kat satu hotel ni,kire murah lah yg penting dekat ngn pantai kuta..n tmpt shopping..masa mula2 smpi tgk byk patung kat swimming pool ada patung,kat pintu ada ukiran patung..kat dinding ada gamba patung..tp sbb nama pun bali mmg terkenal ngn patung2 ni so kiteorg cam x heran sgt lah kan..kite sewa 3 bilik..ai duduk satu bilik ngn my kazen..

Ok nak btau kat bilik ai ni ada satu patung dia letak kat satu sudut meja..1st day mlm tu kan..pas borak2 ngn my kazen dalm kol 1 pagi camtu dh nak tdo time tu,tertibe dgr org mandi siap splash2 bunyik air tu..x dgr sore tp bunyik splash air cam beria2 org mandi..bilik kiteorg btol2 bdepan ngn swimming pool..my kazen pun bisik kat ai "sapa yg mandi mlm2 camni" pastu kiteorg x puas ati g jengok kat tgkp..takde org,tp yg best nyer ternmpk air2 kt swimmg pool tu bergerak2 cam org tgh mandi..tp org yer x ada..masa tu kite dua ni terus oh my gosh...duduk diam2 selubung smpi ke pagi..esuknye kiteorg bangun pg coz tgk dh terang..g lah kat kaunter tu mintak sorg akak ni tuala,coz my kazen lupa nk bwk..sorry yer kat tmtp kiteorg ni lowya punyer tmpt servce fon pun x de k..sbb nk murah nyer psl kan mendapat lah kan...masa mtk tuala tu kan,akk tu soh tggu dia ckp nak g amik..kiteorg pun tggu lah nk dekat stgh jam pun akk tu x muncul2 aik kiteorg pn ckp lah akk ni amik tuala ke g mana ni..pastu jap lgk ada sorg mamat ni dtg tanye kite nak apa?coz dia ckp dia baru masuk kje uolssss...kite dua pun terkejut lah..n btau dia ada sorg kakak kat kaunter ni kiteorg mntk tuala tp x kuar2 dr td..pastu dia ckp btol ker?coz mmg dia jer shift pagi mase tu..dia ckp dia masuk kje kol 6.30..kiteorg pun cam terkejut.."hah 6.30???ruper nyer kiteorg kuar kol 5.30 pagi camtu...coz kat bali mmg cpt terangnye..kol 6 pg dia cm kol 7 pagi..abes akak tu sapa kan???seriau u...smpi skang dok teringat muke akak tu..muke pucat x de mekap..tunduk jer cam malu2 -huhu..

masuk ari ke2 - pas kne pujuk ngn budak2 yg lain ckp yg tu bukan hantu,mgkin salah paham kite dua pun ok lah kan...coz yg lelain ckp susah nak carik hotel lain last minit,so kiteorg bertahan je lah..mlm tu kite smua kuar jalan2..dlm kol 11 mlm balik tgk patung yg ada kat ujung sudut dh ilang..tau kat mana?kat dalm bilik air uols..pggl bebudak yg lain..n org yg keje kat hotel tu..btau kiteorg balik tgk patung tu dh ada kat bilik air..n tanye ada org len masuk ke masa kiteorg x de?dia ckp x de..mmg policy hotel x benarkan staff dorg cleankan bilik selagi customer x checkout...tp mamat hotel tu ckp mgkin salah sorg dr kite yg alihkan..dia mmg lah pertahan kan kata2 dia...nak jaga nama hotel kan..kazen ai masa tu dh nanges2 takot ...so kite decide nak duduk satu bilik ramai2..kecuali adik ai n wife dia aja..smpi pagi x de apa2 pun yg jadi..tp dlm kol 7 lebey camtu adik i datang bilik kiteorg ckp ada cicak tokek dalam almari dia besar sedepa warne itam..kite org pun g lah nak tgk cicak tokek tu..x pernah tgk kan,alang2 kalu jual leh kaya..smpi kat bilik dia x ada pun cicak tokek..tp adik ai n wife dia beria2 btau mmg ada cicak tokek besar sedepa...dorg nmpk ngn mata kepala dorg katanye..mana cicak tokek tu pergi kan..??coz adik ai ckp dia nmpk jer cicak tokek tu dia terus tutup almari siap kunci lagk coz takot cicak tokek tu kuar..kalu gigit leh mati katanye..tp cicak tokek siap ghaib lagik..

Pagi tu kite smua decide nak blah dr hotel tu..x nk duduk situ,burn aja lah duit tu..kiteorg pun siap2 mandi nk blah dr situ.tp masa nk gosok gigi tu nk berkumur tgk dlm gelas ada cacing ..siap berenang keriangan lagk..ai siap jerit g tunjuk kat smua org selama ni mandi basuh rambut smua dengan air cacing..pggl budak hotel tu..part ni dia dh x leh elak lgk..mtk maap pastu nak alihkan kite kat bilik lain..tp kiteorg x nak mtk dia pulangkan duit..tp dia x kasi..kite cume dpt pulangan 40 % je...

ok sekian cite dr sy yg seram2 sejuk hikhik

Rate

1

aQuA_dIaMoNd posted on 9-10-2013 03:01 PM
ok nak cite time kiteorg g BALI..kiteorg g berenam..duduk kat satu hotel ni,kire murah lah yg pentin ...

bukan seram2 sejuk mmg serem abis ...main ghaib2 plak tokek tu..tp yg akak tu sape sebenarnya

syahoney posted on 3-10-2013 09:13 AM
Tak lama lagi kita akan dengar cerita seram/misteri hotel pullman bangsar pulak gamaknya...ye la ban ...

ada apa dgn hotel pullman neh..

ummukender posted on 11-10-2013 02:01 AM
ada apa dgn hotel pullman neh..

dah lama tak pakai bangunan tu......lama tinggal

saya pun nk share sumthing..tp x dela seram sangat..

hotel terlibat..the aryan* merang terengganu..
kalau uols google pon uols dpt tgk yg kwsn sekitar nyer agak spooky skit..
dr jalan besar nk masuk ke hotel dlm 2 km kiri kanan hutan..
iols check in dlm pukul 9pm cm tuh..msk je bilik rumate iols terus ckp..kak ko x de hal kan kalau aku msk toilet x ttp pintu? aku pon mcm erkk? then aku ckp ikut suka la..tp  serius x rasa apa2 yg menyeramkan dlm bilik tu.
cuma kt luar mmg angker habis sbb hotel ni bilik dia jauh from one another..suram jer..
then weols pon keluar supper dlm pkl 10.aku kunci pintu..siap aku confirm kan dgn rumate dh kunci kan..ko saksi..dia ckp yer..dh knci..siap test2 4 ke 5 kali..setengah jam kemudian kawan aku bilik sblh call..dia ingat aku ada dlm bilik sbb pintu bilik terbukak luas..aku ngan rumate aku ms tu dh pandang sesama sendiri..
tapi x mo pikir bkn2..kitorng pon ckp oo maybe  rapat ko td..angin tiup terbukak la..
borak2 kt lobi dlm kul 1.30am blk bilik..
rumate aku nih x tido lagi layan candy crush..yg aku nie yer2 ngantuk tahap gaban..
then terlelap kot dlm 30minit then terjaga..roomate dh tido..sbb aku dgr dia berdengkur..
aku pi toilet sbb mlm tu aku kena cerry berry..tp x de rasa seram pape pon..
then mata x leh nk tido dh..dgr bunyi mcm2..which is aku x leh nk relate ngan apa2 yg logik sbb masa check in td kt luar gelap gelamat..then aku selubung jer bawah selimut diam2 sbb x nk terpandang apa2 yg x ingin ku pandang..then kul 4 skali lg pg toilet..kali ni rasa meremang skit..blk toilet rumate terjaga..dia ckp dia x leh tido..then aku ckp cubalah tido..nk sedap kan hati dia..x de papelah..
aku pon cuba sedaya upaya nk pejam mata..br nk pejam dengar bunyi plastic bag mcm org tgh selongkar isi kt dlm tu..mula2 aku ingat angin..tgk kipas off..air cond jauh sebatu..bila aku pandang kt plastic tu bunyi berhenti..then start blk..at one time aku nmpk benda2 dlm plastik tu bergerak2 mcm ada org selongkar..
shit..kalau ringan maybe la kot angin tiup..tp dlm plastic tu ada buah-buahan..x kan blh bergerak ditiup angin kot..dr takut aku dh jd bengang..aku terus bangun dr katil then aku ikat beg plastic tu ketat2..dlm hati aku ckp skali lg ko main2 aku cmpk benda ni keluar..then lps tu keadaan terus sunyi sepi smp la ke pagi..

Rate

1

rupa2nya bkn bilik weols jah yg ada gangguan..mostly geng2 yg tido bilik lain pon mlm tu terkena jugak..termasuk la geng2 budak laki..siap dia cakar2 pintu lagi..huhu..

aQuA_dIaMoNd posted on 9-10-2013 03:01 PM
ok nak cite time kiteorg g BALI..kiteorg g berenam..duduk kat satu hotel ni,kire murah lah yg pentin ...

uish soramnya. ikut plan bln 11 ni akan ke bali. ape nama hotel tu?

part cacing tu mmg mengelikan. ntah2 penuh kat salur paip

msshy posted on 11-10-2013 11:44 AM
saya pun nk share sumthing..tp x dela seram sangat..

hotel terlibat..the aryan* merang terengganu ...

Aih, nasib citer ni tak kuar waktu kitorang menetap kat aryani dalam 3-4 bulan lepas pasal kazen iolss kawen kat terengganu. Last minute nak cari hotel musim cuti sekolah, aryani je yg ada tinggal kebetulan 3 bilik. 3 bilik yang dipisahkan tapi leh hubung each other dan cuma dipisahkan oleh pintu yang menghubungkan bilik ke bilik. Memang environment luar dia malam2 agak2 suram dan sangatla gelap. 1st time sampai dah malam gak.

Impression pertama memang lari sangat dari apa yang dibayangkan. Nak masuk ke ke dalam kawasan cari hotel aryani tu punya la gelap gulita dan semak samun dan pokok besar. Takde lampu langsung. Kalau orang luar yang tak biasa ni memang tak tahu dalam tu ada hotel. Dah la papan tanda masuk kalau nampak dari petronas tu pun tak berlampu. At least letak la lampu supaya orang nampak itu masuk ke dalam hala ke aryani kan. Ni tidak.

Nak masuk dalam tu punya la cuak. Iolls baca ayat kursi je banyak2 kali. Huhu. Dah la jalan kiri kanan sekeliling tu gelap, sunyi sangat sampai kene pasang lampu besar dan bawa laju sikit. Dalam hati ni kalau la tetiba muncul2 manusia ke apa ke memang terkejut gila nih. Bahaya tul. Konon la nak cozy sangat ke apa ke, letak la lampu2 ke kan.
Keadaan sekelilingnya waktu malam amatlah tidak suka huhu .... Sebelum check-in, kami diberi refreshment kpok lekor dan air sejuk (sedap gak) sebelum dapat bilik. Dan bila diceritakan satu pintu gerbang kat area cust service tu dah beratus tahun, lagi la i cuak..wuu...
Bilik yang kitorang dapat la atas siling macam air menitik cam bocor. Dah la iolls tido bawah tu. Tgh tido2 terasa pecikan air..huhu..tgk siling macam ada kesan sikit macam kesan air bocor..

P/s: Sori tak seram sangat huhu..saja share citer..

Ni pintu gerbang tu yang dikatakan beratus tahun..

Last edited by serikandi_gurl on 11-10-2013 01:31 PM

Rate

1

kurasatakada posted on 30-7-2011 10:56 AM
ptg tu lepas we'all berpusing2 sekitar genting and mkn semua siap2...dekat nak maghrib dah baru samp ...

seram nye nk ido hotel pas ni

are-ja posted on 30-7-2011 04:30 PM
nak citer gak lah...
ni pasal satu hotel kat fraser hill gak...mak sedara aku citer...
hotel ni me ...

mmg x la nk kwn