CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

Fuuuuhh. Malam2 Ni baca naik Bulu roma

eyansss posted on 10-11-2013 06:43 PM
takde la tabah mana...  tapi maybe sebab dah banyak kali terserempak, tu yang jadi kuat sket kalo  ...

Tabah la weyh.
Erm. Janganlah. Mohon ALLAH jangan bukak hijab aku hal2 mcm ni.
Xkuat noks~

AraBellaJuan87 posted on 10-11-2013 09:27 PM
Tabah la weyh.
Erm. Janganlah. Mohon ALLAH jangan bukak hijab aku hal2 mcm ni.
Xkuat noks~

aku ni selagi boleh la nak hijab tertutup...  tapi alhamdulillah, pas aku jumpa sorang pakcik ni, aku dah tak nampak sangat...  jarang2...  cuma just rasa kehadiran la...

aman sket idop ni...

akudancinta posted on 7-6-2013 11:29 AM
hotel apa jai? sp2?an tham?HHl?than Thu?

haaa dah betul la tu. salah satu hotel u list tu..

Nizamm posted on 10-11-2013 06:06 PM
Kalau saya, bila abg dah cakap gitu, blah terus

heheh tak sempat nak blah...lagi baik membatu

Aku kena kat Hotel Gardens Midvalley, lupa floor,room number sebab dah setahun cerita ni, bilik memang superb, kalau dah taraf 5 bintang mesti lah gempak kan?, lepaih aku layan movie mula la mata aku berat, aku tutup lampu bilik, lampu pintu aku biarkan on, setelah beberapa minit menutup mata, tiba2 ada suara perempuan (dengan english accent) "Hello, how are you?" tapi suara tu tak kuat sangat, so dalam kepala otak aku ni sangka mesti penghuni bilik sebelah kot? maybe she's on the phone so aku mula lah tutup balik mata, sekali lagi lepaih 5-10 minit tutup mata, "Hello?" diikuti dengan gelak ketawa, kali ni bunyi suara seakan dalam bilik, bulu roma aku truih naik pacak, tak lama kemudian, bunyi2 lain pulak kedengaran, macam ada orang mengalihkan pen, sudu ataih meja, dalam hati aku camna lah nak tidoq ni, mulalah aku baca ayat kursi dalam hati, time baca sampai ke penghujung ayat, "wa la ya'uduhu hifdhuhuma Wa Huwal 'Aliyul-Adheem"
tiba2 kedengaran bunyi seakan barang besi ditendang, (aku saspek macam ada orang sepak dustbin besi kat writing table) bila aku bangun, on semua lampu, dustbin tu elok ja tak beralih, pen2 ataih meja tu elok ja tadak pun berselerak, tadi punya lah kalut dalam bilik tapi semua stuff aku ok ja macam sebelum aku tutup lampu tadi, teruih aku call reception cakap nak tukaq bilik dengan alasan room is too noisy, dapat tukaq dalam masa 15 minit, ada orang datang bagi card key bilik lain, bila dah pindah bilik ok ja, aman teruih tidoq sampai ke subuh. Aku cuma saspek kuil kat bawah tu ja yang dah lama situ, Jin2 setan kapiaq ni saja nak kacau manusia.. Sekian.

Rate

1

Follow Us
syahoney posted on 12-11-2013 05:05 PM
heheh tak sempat nak blah...lagi baik membatu

hihihihih

ailoveusomuch posted on 18-6-2012 06:41 AM
Post Last Edit by ailoveusomuch at 18-6-2012 06:47

Cerita baru...masih fresh lagi...

wwooaaahhhhh. tapi kenapa guard tu cakap ada orang guna mic? dia dah p tgk ke?

AshSiddiqa posted on 11-7-2012 01:43 PM
Bc thread nie tringt ms honeymoon ngn hubby kat Kk 2 thn lepas. Cite nie xla seram sngt.Tp pleh sbb  ...

masa sebelum2 ni duduk sana tak pernah kena ke?

kazman posted on 11-7-2012 06:28 PM
Kisah ni berlaku sewaktu saya ikut kursus di salah sebuah hotel di kawasan Sembulan, KK..saya bajet  ...

nasib baiklah lelaki tu tak buat apa2.

memang banyak bilik2 hotel yang berhantu ni lembap ke lantai dia? kenapa ya?

Claudia_Lestat posted on 5-10-2012 04:19 PM
resort dlm hutan. kalo bawak anak kecik x sesuai.
selalu duduk situ dulu. x penah kena kacau tp  ...

macam mana bunyi tengkorak pusing kak?

Nizamm posted on 13-11-2013 04:02 PM
macam mana bunyi tengkorak pusing kak?

hahahaha tekejot tetiba ada org quote komen kat bod MPS ni.
alahhhh.. akak x tau bunyi dia mcm mana. tp suami adalah bagi contoh dulu.
nak cerita pon x reti hehehe..

bulatmanja posted on 24-10-2012 01:01 PM
sy pnh bekerja di sebuah hotel budget di banda hilir melaka.... mase tu staff x ramai sbb hotel tu p ...

haaaahhh. gagah staf you. boleh bangun dan keluar dari stor lagi. kalau iols.....

Claudia_Lestat posted on 13-11-2013 04:17 PM
hahahaha tekejot tetiba ada org quote komen kat bod MPS ni.
alahhhh.. akak x tau bunyi dia mcm m ...

hihihi. sorry. baru nak baca kat sini. tu yang baca dari page satu.

oohhh. mcm seram je.
bilik berapa kat tok senik tu, akak ingat tak?
sbb nnt bulan 12 igt nak g langkawi, ibu ajak tidur tok senik.

manja377 posted on 29-10-2012 10:55 AM
ni kisah member pejabat..baru lagi berlaku during raya aidiladha lepas. Dia ikut suaminya balik kpg  ...

tak tanya ke kes apa yang jadi dalam bilik tu?

Citer ni jadik kat one of the Hotel di Jakarta..my husband memang attach dengan satu projek kat Jakarta..so by end-of-month, company akan hantar dia gi sana untuk 1 wk..so setiap kali dia pegi I memang akan ikut..

Alkisahnya..setiap kali ke Jakarta memang kitorang akan gi satu hotel ni je..sebab paling dekat ngan his ofis.. takde ape ape yg jadi..sampaiiiiii la kali terakhir kitorang pegi tu..itu merupakan last keje kat Jakarta la..kebetulan bilik yang biasa kitorang duduk tu fully booked..so diorang kasi bilik Suite

Happy la kannnn dapat bilik Suite..tingkat 7 kot.. kalau tak salah..atassss skali..ingat lagi..bilik tu at the corner and palingggggg hujung.. masa lif sampai ke tingkat 7 tuh memang sangat sangat tak sedap hati sebab macam surammmm je..tak macam bilik yang sebelum sebelum ni.. sedapkan hati..mungkin guest lain x check in lagi kot..fine..jalan ke bilik..

Suite tu luas sangat..ade kitchen..ade ruang tamu and bilik tido.. antara bilik tido and ruang tamu tu ade pintu yang memisahkan la..and dalam suite tu ada 2 TV.. satu dalam bilik..satu lagi kat ruang tamu.. Isnin sampai Jumaat dok situ..pada  mulanya ok..then ari Jumaat tu..lepas lunch ngan my husband, I terus ke bilik sesorang..terus masuk bilik and rehat dalam bilik tido sambil tengok tv..pintu yg memisahkan tu I biarkan terbukak..

Ok la memula tu..dalam sejam tu..time tengah melayan TV dalam bilik tido..tetibe TV luar kat ruang tamu Ter-ON dengan sendirinya..volume yg sangat sangat Kuatttt!! ….
Ya Allah! Time tu duduk sesorang macam nak menangis sambil tgk pintu yang terbuka luas tu..jangan la apa apa yg muncul.. mulut terkumat kamit baca fatihah..ayat kursi and segala jenis ayat..TV makin lama makin slow.. tapi still ON.. Antara nak keluar gi OFF atau tunggu..lama gak I fikir..nak lari keluar pun, I kene gak melalui ruang tamu tu..takut ade ape ape kat sofa tu.. Ya Allah..buntu sesangat..  lama gak I biarkan keadaan TV luar terpasang tu..about ½ jam tuh, penuh tawakal I keluar dari bilik tu..Alhamdulillah takde ape ape..and I shut off the TV.. I ingat lagi..channel SCTV.. siaran Berita Semasa…

Perasaan tu hanya Allah je yg tahu..time tu la I dok terbayang citer sundel bolong bagai.. takde apa apa yg jadi..tapi perasaan takut tu memang ada..kalau Aircond ke Kipas ON sendiri I faham..mungkin sebab timer..tapi ni TV hehe..Pengalaman yg baru..mungkin sebab bilik Suite jarang orang duduk..so bende tu menghuni la agaknya

Rate

1

Nizamm posted on 13-11-2013 04:27 PM
hihihi. sorry. baru nak baca kat sini. tu yang baca dari page satu.

oohhh. mcm seram je.

hemmmmm... tok senik tu bilik dia cantik. tp mcm rasa nak suruh cari hotel lain je hehehe..
last time lalu kat situ rasa mcm tok senik dah x mcm dolu dolu. mcm dah x berseri bila tgk

kisah di hotel yg kedua..hotel plg tggi di klang.hotel goldc****e.aku dh 2x tdo kt hotel tu..tp.1st time xde ape2.aku tdo kt tgkat belas2.yg 2nd time bru ni.aku tdo di tgkt 22.

mula2 check in.aku mse tu lepak atas katil smbil lyn hp.tetiba rse muka cm kena tiup/hembus.aku trus terduduk.stat tu,bdn aku jd gegatal.tp pas subuh ok.kul 2.30 pm je gatal2.ckup 3 ari,aku blik umah.mse tu aku rse x sdp badan ni.

aku psg al baqarah mlm tu.mlm tu aku tdo badan berpeluh2 sdgkan aku psg ekon.laki aku lak dgr benda mencakar kt atas siling.lps tu,esoknya trus x gatal2 dh.

aku tya la bapak aku.bapak aku pun ckp..mmg dr floor 20-23 tu ad benda suka main2.bkn aku sorg kena rupanya...b4 tu pun ramai yg penah kena kaco gak...

Rate

1

Claudia_Lestat posted on 13-11-2013 04:55 PM
hemmmmm... tok senik tu bilik dia cantik. tp mcm rasa nak suruh cari hotel lain je hehehe..
last ...

Alahai. Ni yang nebes Ni.