CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Santeira

[SERAM HOTEL]kisah seram di hotel (dalam dan luar negara)

bukit gambang resort.. sepanjang mlm takleh tido.. pastu dr kul 10mlm smpi la ke pagi dok bunyik perabot kene seret kat tingkat atas...

Reply  eyansss

Alhamdulilah, aku sefamily x kena kco.
Dapat stay pun free kes nak diaorg promot ...
#PenDrive Post at 29-8-2011 06:35

situ memang seram lainmacam...  kat hotel tu tak terasa lagik...  kalo kat apartment memang meremang ah...  kat pantai dia pun rasa seram sebab macam excluded sket...  kena trun tangga baru sampai...

ko dok kat hotel ke apartment diorang?

Reply  eyansss

Scary lah....aka dulu mmg nak buat gathering keluarga kat damai laut....tap ...
sofiera Post at 29-8-2011 23:11

sebaek abah ko jenis ati keras...  ada gak la hero...  cam kami ni berdua perempuan...  gila seram...  huhuhuu...

ada kes bunuh dirik yeak...  hurm...  patut la...  lagikpun kawasan tu terpencil...  tepi laut lak tu...  memang tempat peberet 'diorang' la...

bebaru ni aku ke kuala terengganu...  tido kat satu tempat ni...  tempat ni konsep bilik tapi susun sederet ala2 chalet...  mengadap sungai nerus...  situ memang besh...  malam memang sejuk...  owner lak friendly gila...  sronot rasa borak2 ngan diorang sume...

memalam leh memancing udang galah, ikan...  takpun lepak je kat meja kat tepi tu...  makan sambil layan munyik unggas n cengkerik...

masa sampai okek je...  lagikpun pikir dah penat kan sebab harung jammed darik jeli ke besut...  dah tak pikir apa...  kuar jap carik kedai makan n tapau jek sebab tak manyak tempat yang bukak...  maklum la, raya kan...  so, takde mood nak makan kat kedai...  bawak la balik bilik...

en suami ajak lepak makan kat tepi sungai tu...  kat meja2 yang disediakan...  sebab ada sekeluarga yang baru sampai tengah makan kat situ...  anak2 dia lak lepak kat pelantar atas air tempat memancing kat depan kitorang tu...

masa tu okek jek...  siap gelak2...  borak2...  kaco bebudak sambil amek gambo...  tetiba aku rasa nak buang air...  aku soh la suami tunggu jap sebab aku nak masuk bilik...  bilik aku tak jauh darik meja tu...

masa masuk tu, tetiba aku terkedu...  apsal aircond tutup lak...  setau aku suami aku memang tak kasik off aircond sebab dia tanak balik masuk bilik rasa panas...  dia nak langkah2 jek tros rasa sejuk...

masa tu aku tros rasa meremang...  awat la pulak ni...  hati aku rasa berdebar2 lainmacam...  tros cecepat gi toilet, kuar then pasang aircond balik...  dalam ati ni siap cakap, jangan la mengacau kami...  kami nak tido jek kat sini...  bukan nak wat pape...

tros kuar n makan ngan suami...  tapi suami dah pasan dah yang muka aku ni lain...  aku ni memang tak pandai nak sorok perasaan ah...  memang kejap jek terpancar kat muka...  tu yang aku tak pandai nak menipu sebab nanti muka aku akan kantoikan aku...  hahahaha...

dia tros tanya nape...  aku senyap...  dia pun paham...  pastu dia sengaja lengah2 masa untuk masuk bilik...  ajak borak ngan pakcik makcik tu la...  tengok anak2 dia pancing udang galah la...  last2 bila sume dah masuk, kami pun masuk...

bila dah mandi, solat, kemas barang semua, suami pun cakap dia nak tido...  aku lak still dok layan internet sebab nak hafal jalan besar kuala terengganu...  senang esoknya nak gi jenjalan...  tetiba....

aku dengo ada orang ketuk2 dinding bilik air...  darik luar...  memang kompem ah dengo sebab bilik kami tu kecik je...  tak luas mana...  ngam2 muat 2 katil single, kabinet tv n ampaian kayu kecik yang slalu orang wat sidai tuala...  pastu sblah tu jek bilik air...

aku senyap jek...  pastu munyik kedebukkkk...  ada menda jatuh kat atap...  aku senyap lagik...  aku pikir mungkin dahan kot...  tetiba kedebuuuukkkkkkk...  skali lagik n bertambah kuat...  aku senyap dah masa tu...  dah berpeluh gak ah...

ntah cane aku baru teringat, bilik aku ni dekat ngan pagar utama...  kat situ mana ada pokok beso...  bilik aku memang tak terlindung ngan apa2 pokok pun...  nak kata angin, masalahnya bilik kami bukan mengadap sungai...  mengadap jalan...

dan dan masa tu tros munyik kedebbbbuuuuuuukkkkkk!!!!!!!!  kuat gila...  hentam atap...  aku takde cakap manyak...  tros tolak laptop...  cepat2 tarik suami mintak peluk aku...  masa tu makin kuat munyik ketukan kat dinding bilik air...  siap ada munyik orang berbisik2 antara satu sama lain...

masa tu memang satu badan rasa panas...  mengelinjan aku tak sedap ati...  suami memang tak pasan pape dah sebab dia ni jenis tido mati...  sabo jek ah...  pastu munyik ketukan kat tingkap plak...  tingkap tu sblah aku jek...  aduhai...

nak kata ada dahan or ranting yang terliang liuk kena kat tingkap, mustahil sebab mana ada pokok dekat ngan bilik kami...  lagikpun, sblah tingkap tu tempat lepak ada meja kusi n berbumbung bagai...  tang mana lak dahan leh tembus atap tu kan...

masa tu memang mengira jam jek tunggu subuh...  terkebil2 paksa mata ni lelap...  kul bape aku lelap pun aku tak pasan...  yang aku tau, aku terlelap ditemani munyik pelik2 tu...

Rate

1

Kisah nie terjadi pada aku waktu meeting kerja. Selalu bila company buat meeting mesti macam road tour Malaysia..... Kejap hotel sini kejap hotel sana... Brain storming la kira... Sekali tu dia org buat Di hotel federal Bukit bintang.... Rasa banyak org tahu hotel ni cerita cerita seram... Cuma aku saja yang tak tau....  Sempainya aku Di hotel tu aku check in...masuk hotel pun dah dekat pukul 4 petang dah... So lepas saja dapat kunci... Terus aku ke bilik... Selalunya company akan book bilik single bed... Pasal selalu tidur sorang.... Mmm... Dan jarang aku lepak bilik... Lepas letak saja bag baju, terus ke bawah. Ke bowling center.... Member dok tunggu...  Meeting kami esok pagi baru mula.... So, sembang sembang macam spot test dulu... Kut

Kut kena gasak esok dgn management....  Lepas makan malam aku balik ke bilik.... Agaknya, dalam pukul 9 malam macam tu... Awal pasal nak review presentation untuk esok.... Tapi kali ni bilik yang aku dapat tak single bed... Dapat double bed.... Tak kisah la.... Dapat bilik no 713.... Tak rasa pun no bilik ada apa apa maksud.... Lepas mandi.... Aku santai buka espn.... Sementara nak tido.... Entah bila mata terlelap... Lelap pun tak la tido terus... Macam lena lena ayam.... Katil yang aku pilih tido adalah yang rapat ke dinding pasal yang lagi satu tu kena direct dengan aircon....  Entah macam mana aku terbuka mata.... Dinding yang tepi aku tu rasa gelap.... Aku buka mata pelan pelan.... Kabur kabur dalam samar Cuba focus amenda.... Nampak macam bayang memanjang ke siling.... Mongiring aku ke sebelah katil nak tengok Lebih jelas

Follow Us
sebaek abah ko jenis ati keras...  ada gak la hero...  cam kami ni berdua perempuan...  gila ser ...
eyansss Post at 6-9-2011 19:22

mmg betull....lah nie mana2 holiday mmg bwk family...biasalah org tua byk isinyer...bulan 12 nie ke residence cherating...pernah baca, ada forumer pernah kena....harap2 kami idak ler...

Tergamam aku....  Hujung Di bawah..... Dua kaki...... Mak Ai!!!!.... Mau tak mau mata naik jugak ke atas..... Rupanya sorang lelaki..... Muka tak nampak.... Tergantung kat dinding..... Terkejut lagi macam nak merit aku bila aku tengok leher dia macam patah.... Pasal tu aku tak nampak muka pasal kepala terkulai depan... Gaya macam org gantung diri!!! Alahai.... Lembik aku terus tergolek jatuh katil..... Tapi tak pengsan..... Mau tau mau... Aku sua tangan tarik selimut katil...balut diri macam pocong.... Entah bila aku tak sedar diri.... .... Sedar aku bila phone morning call bunyi....  Tapi Kira aku hero jugak la... Boleh relek....mandi...iron baju...siap siap nak pi meeting.... Keluar Saja Dari bilik..... Aku macam org tak cukup tido...punya la ngantuk...... Meeting pun jadi selerak la.... Patut tak kena bambu pun kena... Dari CEO lagi.... Rasa macam dalam meeting room tu nak aku cerita Saja apa yang jadi.... Tapi dia org ni mat Saleh..... Boleh kena buang kerja aku..... So tak cerita.... Telan saja kena gasak...... Habis ja meeting aku tanya staff KL... Ada cerita ka hotel ni... Tak cerita hal aku.... Staff tu cerita yang hotel ni memang keras sikit..... Banyak cerita.... Paling latest cerita bini Datuk bunuh diri....frust....melayu.... Aku tanya tingkat berapa... Dia cakap tingkat 7... Bilik no 13......BILIK AKU NO. 713!!!!!! macam nak terlepas handphone kat tangan.... Aku terus ke reception komplen yang bilik aku aircon biding...tak boleh tido..... Dia org tak tanya apa apa terus kata boleh tukat

Rate

1

mmg betull....lah nie mana2 holiday mmg bwk family...biasalah org tua byk isinyer...bulan  ...
sofiera Post at 6-9-2011 23:32

kena atau tak ni ikut nasib sebenonye...  ada jek hotel yang disebut tapi aku tak penah kena...  ada gak hotel yang aku kena tapi orang lain tak merasa...

heharap ko n fmly tak kena pape la nanti...

Tukar.. Aku rasa dia org pun tau... Pasal tu senang sangat tukar bilik..... Aku ajak bell boy teman kata nak ambil baju.... Settle....
Yang tambah pelek tu........
Aku nampak lelaki..... Tak nampak perempuan ikut cerita staff..... Leteh la macam ni.....!!!

Sejak Dari hari tu... Hotel mana pun aku tinggal....malam Pertama memang susah aku nak tidur!!!!! Sampai hari ni!!.......

Reply  pinktriangle

mujur sangat2 la haku pun mcm malas je nak buke mata...100% dala ...
kurasatakada Post at 2-8-2011 23:31

hotel apa kat genting yg ada ..holiday? aku google takde pun..

aw**na genting ada apa2 tak? baru plan nak gi

Reply 2# MeeSai

ha'ah..kat hotel tu ade sesuatu...hubby me org sane..n pernah keje kat sane...

wah..seram2 smua crita korang..tambah la crita lg okay..

1.        aseaxxx resort langkawi
2.        hotel xy Holiday, Genting
3.        hotel kat fraser hill
4.        Putxxi Pacifi ...
#PenDrive Post at 3-9-2011 19:00

bila pikir2 balik tak payah poll2 bagai. orait gak baru thrill nak teka.

di aseania resort langkawi pun ada sesuatu jg..
nanti la iolss cerita
MeeSai Post at 28-7-2011 15:44

bila ko nk citer? lama dh tunggu nie....

Reply 82# eyansss

Apartment.
sebelum nak ke hotel, kna belok kanan
Dkat ngan kolam renang,
Rasanya ada yg dtg, utk buat ehem2

Post Last Edit by eyansss at 8-9-2011 20:22

dabel la plak...

Reply  eyansss

Apartment.
sebelum nak ke hotel, kna belok kanan
Dkat ngan kolam renang,
Rasan ...
#PenDrive Post at 8-9-2011 14:53

owh...  sebaek yang dekat ngan kolam renang...  kitorang nye apt kedepan lagik...  hujung skali bersebelahan dengan jalan n padang golf...

buat ehem2?  brani nye...  kang ber'ehem2 ngan si 'dia' kang...  ekekeke...

masa lepak kat s*i*s g**d*n kuantan...  masa tu aku ngan kawan aku dok lepak 3 ari 2 malam...  aku ni berkejar ke sana sebab kawan aku ni meraung nangeh2 cam orang gila sebab putus tunang...  kebetulan aku ni tengah cuti panjang...

sampai jek kat dalam bilik, tros wat sesi luahan perasaan...  nangeh2, meraung2...  aku layankan jek sebab paham sangat keadaan kalo orang dah sayang gila kat someone tapi tak kesampaian sebab ditipu...

luahan perasaan tu membawa la masa kami bersiap, kuar gi makan, siap lepak kat teluk cempedak lagik....  kunun nak kasik menangeh abeh la ni kan...  nak lepaskan sume skali la kununnya...

balik bilik sambung lagik...  tapi kali ni ok sket la...  dalam nangeh2 tu ada la gelak2 buat lawak...  gelak lak tak hengat...  hamek ko borak sampai nak ke subuh...  pastu bantai tido tak sedo dirik...

esok bangun okek lagik...  gi jenjalan...  gi makan...  gi lepak kat port...  petang tu tetiba kawan dapat urgent call...  kena masuk opis jap...  katanya kapal ada masalah n lori minyak tak dapat nak amek minyak gitu...

dia terpaksa la masuk opis n katanya dalam kul 11 malam dia akan sampai...  okek la...  aku no hal...  cadangnya nak layan tido ah sebab tau kalo dia balik, kompem ah takleh tido sebab kena sambung sesi curahan hati dan perasaan...

pas maghrib tu, aku pun on la tv kunun nak layan tengok sampai tertido...  tetiba aku rasa berdebar...  rasa lain...  rasa cam ada jek orang perhatikan darik beranda...  aku jeling tapi langsir memang tutup rapat la...  aku senyap lagik...

pastu aku rasa cam ada munyik berdesir...  aku assume pokok2 tu la sebab bilik kami mengadap kawan semak hutan tu...  aku senyap lagik...  tetiba....

aku dengo sayup2 orang duplicate cara kawan aku nangeh...  huuuu huuuu huuu...  issskkkk issskkk isskkkkkk...  huuuuuuuuuuuuuu...  sayup2 jek...  siap sedu sedan...

aku dah berderau gila dah...  terkedu jap ni...  suara tu makin lama makin kuat...  cam dekat jek ngan sliding door tu...  pastu aku dengo kusi kat beranda tu macam bergerak...

tak cakap manyak, dengan sepantas kilat aku amek beg, kunci bilik n kunci keta tros berdesup kuar...  berlari2 anak kununnya...  padahal aku dah larik kencang tanpa sedar...   huhuhu...

last2 aku dok kat lobby...  diam jek kat situ...  tak pandang kiri kanan...  budak receptionist tu pandang je aku dengan penuh pengertian yang mendalam...  huhuhu...

Rate

1

Reply 99# eyansss

bilik no brp tue...aka masa stay kat swiss garden kuantan...siaap ckp reception jangan bagie bilik kotoor tau....paham sbb bawak anak2....alhamdulilah tak der apa2....yg pasti....masa masuk bilik hotel....suh anak aka bang kuat3