CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: queenflower

Kerana buah durian aku dijatuhkan talak 1

Kalau nak rujuk pun , petua nak rumah tangga aman ..

1. Jangan mudah merajuk .
2. Jangan ba ...
Hari2mau Post at 16-8-2011 07:35

terima kasih, insyallah saya akan buat, kite orang dalam proses rujuk, insyallah saya akan ikut

Bebal betul laki dia.
Kedekut nak mampus.
Masa belum kahwin bukan main, sampai kete porshe pun nak dibelikan untuk adik beradik awek.
Perkara cerai / talak ni bawak ugut pulak
Biar je cerai dan biar dia putih mata.
Bangan*.. bodo*... Segalanya lah...

Post Last Edit by mbhcsf at 17-8-2011 06:08

Reply 161# queenflower

yayyyyyyyyyyyyyyy  i am happy for you , Puan pi Kino puan beli buku women from mars  tu bagus sangat ....

i wish you well...Puan, matangkan diri ye...be a professional wife ...cewwahhhhhhhh

in marriage , there is no  'you' or 'I' but we ...as a team

Reply  queenflower

yayyyyyyyyyyyyyyy  i am happy for you , Puan pi Kino puan b ...
mbhcsf Post at 16-8-2011 12:33

sekarang masing2 muhasabah diri, melihat dan memperbaiki kesilapan masing2, kalo ada jodoh antara aku dengan dia inyallah kasih sayang boleh terjalin balik demi anak2 umi abg dan adik, umi sayanggggg anak2 umi, emuahhhh

kesian nya tt.. laki tt ni pendek akal sungguh

kesian jugak kat tt ni. ape pun, klau jadik rujuk tu, harap jadikan ape yg dah berlaku tu sbg panduan utk masa depan. tt pun kenela pandai tolak ansur dgn suami tu. lg 1, jgnla suka memaksa2 sgt suami. manela tau...dia sbenarnye xmampu nak penuhi kehendaki tt.

lebih baek klau tt gune duit sendiri je klau berhajat nak beli something utk adek beradek tt. n xyahla nak ungkit2 ape yg adek beradek tt dah bg kat korg dgn hubby tt tu... klau asek nak ungkit, sikit2 pun harusla dia sentap. sy doakan semoga tt & suami matang utk harungi byk lagi cabaran berumah tangga. apa2pun yg plg penting sekali, ingatla kat anak2 ye... jgn ikut perasaan sgt

Follow Us
Macam mana nak tangani suami yang baran, suka memerli, suka mengkritik, suka mengkomen sedangkan  semua sendiri, makan, anak, kongsi umah...macam mana nak pujuk hati nak bersabar sedangkan dalam rumah menjeruk hati...macam mana nak train diri bila suami cakap dengan nada kasar, atau suka kritik, nak buat masuk telinga kiri keluar telinga kanan?..Rasanya kalau hari bekerja adalah lebih aman dan tenang berbanding hari minggu yang terpaksa duduk dengan suami..dalam hati kadang-kadang alangkah baiknya kala dapat duduk dengan anak-anak saja.....sudah cuba berikhtiar, doa dan doa..tapi kadang-kadang hati ni remuk remuk bila tengok kakak sendiri suami layan macam permaisuri..cakap penuh senda gurau......nak tanya macam mana cara terbaik taknak pedulikan apa yang suami kata?....taknak amik hati buat hal sendiri dan jaga anak baik-baik..tak lama lagi nak sambung belajar..niat untuk anak-anak....untuk masa depan yang lebih baik..tak mahu fikirkan apa yang suami buat atau cakap.....nanti menjejas emosi.....contoh kalau duduk di rumah sendiri hati sebu dan terkurung..kalau balik rumah emak dengan anak-anak, alahai sangat gembira dan tenang.....
senanglah bila org kata bersabar, tapi yang berhadapan lelaki yang suka kritik dan komen bagai semuanya salah...dan semua buat sendiri..tanggung sendiri.......
siapa-siapa yang alami je yang mungkin faham...cemane korang handle?

Bagilah tips..yang penting nak sediakan yang terbaik untuk anak-anak.....

Reply 167# Siti_Ahmad

ni apa ni ? macam mana boleh kahwin kalau err kalau tahu dia macam ni  so sorry  yer saya tanya ...sebab hmm sebelum kahwn macam mana perangai?

dan sebelum ni bukankah Puan ada hak untuk bersuara - cakaplah elok kat hubby katelah i would appreacite your comments but i am not keen on ...the way you delivering the  comments...? suami sekufu ke?

sebab saya rasa dia mmg tak tahu u terasa, i think

sekufu ke dedua? [ if i mays ask, tapi tak nak jawab pun tak pe]

kalu aku pun angin jgk...dh tk ikhlas satu hal ada ka patut g ckp gitu kat adik ipar..urm two ways traffic la

Memang dia macam tu..rasanya background keluarga..yang kita dr kampung typical family....biasa biasa..orang jawa..dr kecik bapak provide semua walau gaji kecik...bapak pula jenis pendiam...org tua zaman dulu....yang dia pulak org kelantan dok kolumpo.....maaflah keluarganya agak bermasalah...dan dia pun ada cakap tak mahu jadi macam mak ayah dia sebab dah penat rasa dari kecik..tapi masalahnya dia kekal sikap yang sama..kasar...asik nak bercakap dan menang jer....kalau bg pendapat semua salah..rasanya ustaz pun kalah...garang..asik rasa takut dlm hati..asik terfikir apa lagi yang salah..apa yang tak kena....bila dengan dia, dalam hati sentiasa tak tenang takut ada yang menimbulkan salah dan suasana jadi genting.....entahlah macam mana nak terang.....kalau dalam keluarga dia, cakap keras, menyindir, mak ayah buat hal sendiri, org ni mengata itu, org tu mengata ini...macam sesuatu yang tak pernah jumpa sebelum kawin....tapi diamkan diri.......
Tapi takkan nak buat benda yang sama dalam family akak?..tapi sebab dah ada anak-anak, kena terima dan sabar-sabar..sebenarnya dah agak menyampah dengan dia (Astaghfirullah...)....bila tengok suami, rasa geram....contoh bila balik rumah, main game....hari cuti, bangun lambat...kita yang buat kerja rumah dah siap semua..pastu keluar carik makan untuk anak-anak.....macam semua tanggung sendiri..suami pula rasa macam mendera mental dan hati......tapi org kata sabar, itu semua sedekah untuk anak-anak dan keluarga....lepas tu kena pula tanggung kata-kata kasar, sindir.......
aduh boleh sengal kepala ni...nak release tension bawak anak-anak keluar cari udara segar...kalau tak hati sebu je.......Macam tulah perasaannya......
Sebelum kawin tak tahu family dia dan dia cemaner.....agak-agak akak ni pon banyak salahnya...kdg kdg doa juga biarlah dia dapat perempuan yang terbaik untuk dia...yang boleh layan dia sesempurna yang dia nak..yang boleh tanggung segalanya untuk dia....akak tak mampu nak jadi isteri yang "baik" yang dia nak..........

Lagi satu akak dah nak sambung belajar (phd)..kalau boleh ada tak doa-doa atau tips untuk tak mahu sensitif sgt dengan kata kata..masuk telinga kiri keluar telinga kanan....macam ada tak de je..Betul ke tindakan akak ni?..sebab akak nak fokus belajar betul betul disamping jaga anak dan umah ......
kalau tak nanti asik berendam air mata kerja pon tak jalan......

Macam mana nak tangani suami yang baran, suka memerli, suka mengkritik, suka mengkomen sedangkan  se ...
Siti_Ahmad Post at 17-8-2011 14:34

ya allah , sy pun tercari2 saya yang ada pengalaman yang boleh menangani masalah nie, alangkah indahhh

petua berdepan dengan suami yang panas baran , suka memperli dan seribu satu macam perangai yang menyakit hati...

1. Orang lelaki ni ego. Tapi tak semua panas baran . Dah tau perangai macam tu baik berdiam diri jer . Macam bapak mertua saya , duit berlambak kaya raya . Tetapi selalu manjakan anak perempuan dia , isteri saya . Cuma otak singkat .

Apa2 yang isteri saya buat bagi dia semua betul . Dasar manja anak . Isteri saya kerja di hospital ( bukan doktor ) , satu hari bapak saudara dia meninggal ( Adik mak mertua , ipar bapa mertua ) pukul 2 petang di Pusat Jantung Negara di KL. Isteri saya boleh kerja lagi sampai pukukl 9 malam , katanya banyak tugas . Sedangkan wakru kebumi jenazah pukul 10 malam. Jarak antara rumah saya dengan rumah si mati kira2 2 jam perjalanan .

Bayangkan lah memang tak sempat nak lihat wajah bapak saudara  yang terakhir . Waktu hendak menziarahi kerumah arwah  bapak mertua tumpang naik kereta saya sebab mata dia kabur waktu malam

Masa memandu  saya ada bagi tau lebih baik kalau isteri saya balik awal . Isteri saya menjawab tak cukup kaki tangan kat hospital. bapak mertua terus menyampuk dan marah2kan saya . Macam2 bapak mertua kata . Dia kata kalau tak mau hantar kerumah si mati ,( sebab dah lewat dan tak sempat nak tengok muka arwah ) hantar balik jer kerumah boleh dia minta orang lain hantar dia ke rumah si mati  saya cuma berdiam diri jer , sambil terus memandu kereta .kalaudi  lawan cakap pasti orang tua ni hot lagi.

2. Kebanyakkan orang lelaki masa kini bukan takat pendek akal malah ilmu dia pun kurang. Pengalaman dan pembacaan tak meluas . Jadi apa yang orang lelaki ada ? Ramai yang otak tak terbukak kerana dari kecil tidak mendapat pendedahan yang cukup macam masyarakat Cina . Dengan ilmu kurang nie apa yang mereka tahu ? Tambah dillahirkan dalam keluarga yang bermasaalh .

3. Ramai lelaki kurang mendapat didikan agama . Walau pun hari2mau pergi kemasjid atau surau ramai yang masih jahil lagi bab ugama terutama dalam ilmu syariat dan ilmu tasawuf . ilmu usuludin lagi kurang . Kat tempat saya setiap kali musim hujan tok imam boleh mengangkat kain mendedahkan aurat ( kaki dia atas paras lutut, cuma tak nampak under wear jer  ) untuk mengelak dari terkena air  hujan dari terkena pada kain dari rumah dia  ke masjid kira2 200 meter .Tanpa segan silu mendedahkan aurat dia sepanjang laluan yang sambil di perhati oleh isteri dan anak perempuan orang .

Bila ilmu agama kurang macam mana mereka hendak membimbing anak2 dan isteri ? Tambah kalau lelaki yang solat bersendirian tanpa di makmunkan oleh ahli keluarga yang lain

Bila berdepan dengan perkara begini , isteri kena memberi nasihat pada suami agar bersolat jemaah di masjid atau di surau setiap kali bila ada kelapangan. Dan jika suami tak mau pergi ke masjid , minta izin dari suami dengan ditemani oleh muhrim yang lain seperti anak2

Insya Allah lama kelamaan lembutlah hati suami bila dia melihat isteri selalu pergi ke masjid hendak bersolat jemaah dan mendengar tazkirah agama .

Ya penting perbanyakkan doa pada Illahi agar dilembutkan hati suami dari panas baran dan jahil agama .

Macam mana kalau lelaki balik kije asik main game hp je..mentang mentanglah high end nyer hp..semayang pon tak..bila kata cemaner nak didik anak, bg tau awak lah yang didik sebab awak emaknyer sebab tu saya pilih awak dr sekolah agama...bila mintak suami doakan kejayaan kita..boleh jawab, bakper doa ..awakla doa sendiri..org tak semayang tak makbul doa...jawapan -jawapan yang mati dek akal ... yang berdus dus..(dalam hati..hish geramnya..macam ni pon ada ke..pastu asik nak mengkomplen sedangkan kita sorang yang buat keje rumah..urus anak..bg anak makan....kalau dibincangkan hal nafkah emang tak kan penah menang..sebab suami izin kije maka duit kita adalah duit suami....rasa-rasanya suami ni patut jadi pensyarah yang tak bertauliah..kalau cakap memang kita takkan menang....
banyak juga lah kata kata yang mengecikkan hati atau akak ni yang sensitif yang amat.....

skang nak buat rileks kalau dia kata apa.....betul juga banyakkan berdoa..masih ada yang kurang lagi ni agaknya....

Lagi satu akak dah nak sambung belajar (phd)..kalau boleh ada tak doa-doa atau tips untuk tak mahu s ...
Siti_Ahmad Post at 18-8-2011 08:58

insyallah ni boleh menbantu u dlm jalani kehidupan serta yg lain2...ia amat baik utk diri u serta anak2 u juga..percaya laa..i sendiri dh mengamalnya...

sebelum subuh...baca 100x SUBHANALLAH, WAL-HAMDULILLAH, WA
LA ILAHA ILLALLAH ALLAHU AKBAR
selepas solat subuh...selawat atas nabi 313x..al fathiah 20x...ayat seribu dinar 20x...ayat kursi 20x..

selepas zuhur,asar & isyak...al fathiah 20x..ayat seribu dinar 20x...ayat kursi 20x

selepas maghrib...baca 100x SUBHANALLAH, WAL-HAMDULILLAH, WA
LA ILAHA ILLALLAH ALLAHU AKBAR...selawat atas nabi 313x..al fathiah 20x...ayat seribu dinar 20x...ayat kursi 20x..

Terima kasih banyak...insya allah ..harap harap akak komited/istiqamah....aminnnn..untuk yang lebih baik..Jazakallah..

Macam mana kalau lelaki balik kije asik main game hp je..mentang mentanglah high end nyer hp..semaya ...
Siti_Ahmad Post at 18-8-2011 15:24

Sabarlah banyak2 . Moga2  lepas nie dapat bertemu jodoh dengan lelaki idaman yang soleh dan patuh pada perintah Allah  

okay kalau macam ni

biarlah saya menunggu
yg technocrats, mature , intelligent, mature , sensible, mature. open , mature dan JOVIALLY BRILLIANT , yg sekufu

sebab nampak macam seksa diri jer kahwin dengan lelaki macam ni

kenapa yg bukan islam , yahudi lagi tapi perngai macam kita suka jer nak jadikan depa husband?

of course ini ujian dan tak saya AKAN pilih pun atas dasar syahadah

awat yer?

yg appealing the brain is, a greek guy , yg boleh engage in everyting that greek guy , yg ada robotic  engineering phd  yg kita suka

tapi mai tang  lelaki melayu - yg kat forum ni walaupun nampak macam educated well...

i mean ,  susah yer nak jumpa warga adam yg kita suka

yg kita suka ...well umpama mempelam  gedebukkkk jatuh dan masalah

tapi saya percaya

ada di luar sana  yg baik, yg khatam quran, pi haji , baik semua ...tapi malangnya ...well

Allah tahu yg terbaik.