CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tenderfly

Kisah Seram dan Misteri dari Pemandu Teksi

"Okeylah saya pusing balik."kata saya,sedikit kecewa dengan apa yang berlaku.

Sudah alang-alang ada di Bukit Antarabangsalebih baik saya teruskan perjalanan hingga ke kondo tersebut.Manalah tahu kalau2 adalah penumpang lain.Jika tidak adapun tak apalah,asalkan puas hati.Sewaktu tiba di pondok pengawal,tidak ada sesiapa pun di situ.Kemudian saya buat pusingan U dan patah balik.Saya pandu kereta perlahan-lahan sambil menikmati pemandangan Kuala Lumpur dari lereng bukit.Di kiri dan kanan semuanya nampak gelap, hanya kelihatan bayang2 hitam pokok2..

Sreeeetttttttttt!!!!!

tayar kereta berdecit apabila brek ditekan mengejut.Nyaris2 saya terlanggar perempuan di tepi jalan yang sedang melambai2 tangan menahan teksi saya.

"Wow!Seksinya."sepontan keluar dari mulut saya apabila nampak wanita dalam lingkungan 20-an memakai gaun merah pendek.Gaun tanpa lengannya ketat hingga menampakkan susuk tubuh yang menggiurkan.Saya terpaku juga dengan keayuan gadis tersebut.

Saya turunkan cermin tingkap untuk bertanya.Gadis berambut panjang,hidung mancung,berkulit putih dan bermata galak itu tersenyum.

"Gombak."ringkas jawabnya dalam pelat Cina.

"Okey,boleh."jawab saya.

Gadis itu terus membuka pintu belakang.Alamak...!Minyak wangi apa yang dipakai sehingga menusuk ke hidung.Saya terus memandu menyusuri selekoh tajam jalan Bukit Antarabangsa untuk ke lebuh raya Hulu Klang kemudian ke Gombak.Sambil memandu saya sempat menjeling ke cermin,perempuan itu tersandar ke kerusi dengan mata terpejam,Fikiran saya terus melayang memikirkan keberanian perempuan itu berjalan seorang diri dalam gelap.Namun saya tidak berani bertanya kerana bimbang dituduh menyibuk.

Tiba-tiba terasa tengkuk saya disentuh jari-jemari.Sejuk seperti air batu,Saya tepis tangan gadis itu dan menyuruhnya duduk baik2.Namun tengkuk saya terus juga diraba dengan gaya menggoda.Saya tepis tangan permpuan itu.

"Cik,jangan buat macam tulah."kata saya.

Perempuan itu tidak mempedulikan kata-kata saya.Dia terus juga meraba dan membelai tengkuk , bahu serta rambut saya.Kali ini saya bersuara dengan lebih keras sekaligus memandang ke cermin.Saya merenung cermin agak lama kerana tidak pasti apa yang dilihat.

"Ya Allah!Eh!Betul ke ni?"saya bercakap sendiri.Kemudian saya pasang lampu.Perempuan itu menyeringai,mukanya menggerutu.Mengalir darah dan nanah dari kudis2 di pipi,dagu dan dahi.Kelihatan kedua2 matanya tersembul keluar.

Saya terus tekan brek sekuat-kuat hati,kemudian pusing stereng untuk berpatah balik ke pondok pengawal di kondo tadi.Jari-jemari berkuku panjang terus meraba-raba dan membelai tengkuk saya.Beberapa kali saya cuba membaca ayatul Kursi tapi lintang-pukang tidak tahu yang mana harus dibaca dahulu.Lidah saya kelu.Kemudian saya cuba pula baca Al-Fatihah pun sama jugak,tak boleh!

Kereta yang saya pandu sekejap ke tepi sekejap ke tengah.Saya bimbang jika jari2 itu akan mencekik leher saya.Saya terus menekan minyak sekuat hati,supaya cepat sampai.Peluh dingin mengalir membasahi baju,.rasa macam nak terkencing.

Lutut menggeletar , seluruh badan seram sejuk.Semakin laju kereta semakin lebar perempuan itu tersengih di cermin.Hampir2 besi penghalang di pintu pagar kono saya langgar.

'Tolong!Tolong!'saya menjerit sambil membuka pintu teksi sebaik sampai ke bilik pengawal.Malangnya saya jatuh terjelepok , kaki lembik tidak mampu untuk berdiri atau berjalan.Saya cuba bangun tapi tak berdaya,terasa lemah satu badan.Saya merangkak pula.
   'Tolongggggggggggggggg!!"saya menjerit lagi sambil merangkak kemudian meniarap seperti askar untuk ke pondok pengawal yang jaraknya hanya dua meter.Dua orang pengawal keselamatan berlari mendapatkan saya.

'Kenapa bang?"tanya mereka dengan muka cemas.Saya hanya menunjuk ke arah teksi.Mereka segera ke teksi tertunduk-tunduk mengintai dari cermin tingkap.Yang kelihatan hanya wanita berambut panjang memakai gaun merah.Perlahan-lahan pintu belakang dibuka dan  benda putih terbang keluar dari teksi.Pengawal lari lintang-pukang masuk ke bilik dan mengunci pintu.

"Uwekk!Uwekk!Saya hanya memerhatikan kedua-dua pengawal itu termuntah-muntah.Tidak ada apa yang mampu saya lakukan kecuali memandang sahaja.Bau bangkai dari dalam teksi menyelinap masuk ke lubang hidung saya.Saya cuba tahan supaya isi perut tidak terbuirai tap[i tidak mampu.Saya termuntah sama.

Malam itu saya tidak mampu untuk memandu.Semangat hilang langsung.Tambah2 lagi bau itu masih melekat dalam teksi.Menjelang subuh 3 orang kawan saya datang untuk membawa saya pulang.Teksi saya tue saya tinggalkan di kawasan berhampiran dengan pondok pengawal.Sejak peristiwa ini,saya tidak berni mengambil penumpang di tengah2 malam walaupun ditawrkan bayaran berkali-kali ganda.

P/s : Maaf kalau cerita neyh sikit-sikit sebab saya menaip balik neyh lambat sikit..

Rate

1

Reply 84# 7teen

hehehehe,kalau akula jadik drebar tu..aku tak tunggu lama dah..waktu tu jugak aku mlompat kuar...ngerik u

Reply 2# annehuda

Pelik, exec muda tue ade fetish pemandu teksi  kot, hehehe

Follow Us
sapa2x tau pasal pemandu teksi ambil penumpang kt area highland towers x? yg dia suruh pemandu tu pa ...
myakayina Post at 6-9-2011 15:08
psl driver teksi x penah dengar...tp psl van ada la 1...my sister yg citer..time tu dia wat part time kat 1 hotel ni..jd waitress ke housekeeping ntah...time tu pertengahan 90-an, yg pasti tahun 1994 ke atas la (lpas dia spm)...tp i x ingat time kejadian ni dia ada sekali ke tak...citernye, diorg ni yg xder transport akan dihantar oleh van...otw balik keje (malam la), sampai kat kawasan tu, diorg yang dlm van tu nampak sorang pompuan dok tepi jalan...tapi diorg x berenti la...pas dah lepas dari pompuan tu baru sorang buka mulut..dia nampak pompuan tu pakai baju merah...yg sorang pulak nyampuk, kata dia nampak pompuan tu pakai baju hijau...pastu yg lain lak kata nmpk pompuan tu pakai baju biru la, kuning la....(sume warna ni contoh jer la sbb i x ingat warna2 apa yg my sister sebut)..bende dh lama kan....sori la, sbb citer i x seram mana pun...tp tu jer la yg i penah dgr psl highland tower...

pengalaman aku jadi pegawal keselamatan di kondo di bukit antarabangsa, ramai pakcik2 teksi yg cerita pasal cerita seram ni, dan pemandu kurang gemar nak ambik customer kat situ. sebabnya? jalan cerita dia sama je mcm 7teen ceritakan cuma driver teksi tu masuk longkang dgn kereta2 sekali selepas tgok muka huduh itu

adoiiii meremang bulu rome bace cite korang...terbayang2 pl aku .....

Reply 28# latitude

ye ye ye je aku cemas hampeh  tolll, kelakau pun ada

Reply 4# annehuda

warghkakakaka

sambung....sambung tt...