CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4968|Reply: 31

Minta Pendapat...

salam sejahtera semua,

saya memerlukan pendapat ibu2/bapa2 disini....

recently, saya bercdg utk mencari bbysitter utk my 9months old baby...dan dh jumpa dan masih dlm pertimbangan utk setuju ambil akak tu atau tidak....

kisahnya, syarat yg diletakkan agak berat utk saya setuju....
Syarat2nya:
1) ambil ontaim - saya blk 530..jd kalo boleh 530 on da dot kene amik (how leh?) diskus klo boleh ambil kul 6, dia mcm acuh xacuh aje....ermmm

2) my bby xguna buaian utk tdo...dier kata kalo xltak dlm buai, dier xnk jage..sbb bby yg xtdo buai, xberape nk lena...ermmmmm

3) my bby also xguna walker...dia nk letak dlm walker juge sbb xnk mybby menyusur kacau dier kt dapur....another emmmmmm

saya ade reason nk cr bbysitter....bukan xmo letak kt taska (pernah letak pon) tp somehw bby terlalu kerap sakit dan dier agak clingy (nk ade org dikeliling dier sentiase)...area saya berkerja agak susah nk cari bbysitter..once dh jumpe, saya bersyukur sgt2...tp bile dh letak syarat sedemikian, membuatkan saya berfikir dua tiga kali.....

buntu jugak la skrg nih...asyik nyusahkan my PIL ajer..kesian kt diorg wpon diorg suke je nk jage...tp smpi bile nk nyusahkan diorg....=(

Reply 1# v980

kalau saya tak akan hantar babysitter yg type mcm ni....betul2 mengejar duit....
silap hari bulan baby kita yg jd mangsa, tambah plak yg kuat meragam.

dari awal lg u tak leh harapkan dia utk takecare baby u betul2.....sebab dia sebuk mention nak buat keja rumah...
biar lar PIL jaga since dia org ikhlas....ulur ler skit tiap2 bulan

beringat la sebelum terjadi apa2 kat anak...menyesal kemuadian dah tak guna.

hurmmmmmmmm.....nampak sgt dy nk wat keja senang.better takyah la anta kat babysitter tu

kita tak boleh nak expect babysitter utk jaga anak kita sebagus kita ...
dan kalau saya...saya pon tak nak susah kan pengasuh....kalau boleh mmg nak senang kan pengasuh supaya dia jaga anak kita pon tak tensen....penat jaga budak ni, jgn kata anak orang...anak sendiri pon kadang kita pon leh naik hangen.

pengasuh tak macam pekerja taska/nursery...sebab pangasuh menjaga anak kita tu di rumah dia...jd bila  dirumah pengasuh tetap kena uruskan hal rumah....kena masak, kena mengemas...pengasuh juga mcm kita..nak solat, nak ke tandas...nak makan....kalau nak harap kan pengasuh memberi tumpuan 100% kepada anak kita itu....tak boleh la macam tu.

saya pernah mengasuh anak kawan...dan seperti pekerja ofis yg tertunggu2 waktu hbs kerja..pengasuh pon begitu juga...cuma kalau awak keluar ofis kol 5.30, mmg la tak patut dia expect kol 5.30 tu awak dah amek anak awak.....mungkin kol 6 paling awal....pengasuh perlu puan ambil anak on time kerana dia juga ada rancangan lain di luar waktu kerja nya....jadi kalau puan lambat, puan bagitahu la dia awal2.. contoh mcm kata la ...dia biasa masak utk makan malam  pukul 6..jadi kalau puan ambil anak lambat maka dah kacau jadual dia lah.....

mcm saya dulu la...biasa nya parents mai amek anak kol 2 petang dan saya biasa akan solat zohor selepas parents ambil anak diaorang...jadi kalau parents tak bagitahu akan amek lambat akan membuat saya tertunggu2....

tentang menggunakan buaian...saya juga tak guna buaian untuk anak2 saya....TAPI...kalau ini dapat memudahkan pengasuh...apa lah salah nya puan tolerate....sebab ada sesetengah baby mereka boleh adapt mengikut tempat..di rumah tidur di tilam..di rumah pengasuh tidur di buaian...

Walker. Anak2 saya yg 4 orang tu pon tak guna walker...sbb bahaya juga walker ni...tp...betul juga alasan pengasuh...mgkin dia nak elak terjadi kejadian anak puan menyusur dan mengutip benda2 kecil di lantai , yg terselit2 dan tak nampak di mata kita ..kemudian di masukkan ke dalam mulut....ok juga pakai walker.....di rumah puan...tak payah la ajar anak puan guna walker.

tetapi..jika puan berasa berat hari dgn permintaan pengasuh....tak payah la puan hantar anak puan kepada dia..risau juga nanti kalau jadi apa2....macam2 dah kita dengar kan....mmg susah nak cari pengasuh yang boleh sayang anak kita macam anak mereka sendiri....

by the way saya nak tanya..pengasuh tu ada jaga baby lain lagi ke ?

i takkan hantar my baby to pengasuh ni...main reason is timing la..
pengasuh mesti ada sebab dia nak you ambil time 5.30pm, tp if dia dah tau u balik kerja 5.30pm, sepatutnya dia bertolak ansur..
pendapat puan hairanaz mmg you kena ambil kira sbb I agree sgt2 psl kita tidak boleh menyusahkan pengasuh...
what i like about this pengasuh is, dia bgtahu awal2, so that you can decide whether you nak hantar kat dia or not..

secondly, psl buaian dan walker, i mmg tak agree..buaian tidak elok untuk budak walaupun memudahkan baby untuk tidur..buaian tu gegar kepala budak actually, budak2 pening..zaman our parents, they dont know that, zaman now, kita tau buaian tak elok untuk budak so i rasa you tak boleh tolerate that fact..it affects the brain actually..
if dia bagi reason dia nak budak tidur lena, kita kena respect pengasuh kita..sebab ini ada lah terms and condition yg dia dah set awal2 before you hantar your baby..if you think it is okay to compromise buaian with your pengasuh, jgn esok lusa you complain..sbb to me, itu bukan salah pengasuh...

same reason with walker..your pengasuh ada valid reason psl menyusur semua tu, and like sis hairanaz mentioned, mmg takleh tumpu 100% to your baby..if you think you can tolerate that now, later jgn complain..

terpulang pada masing2, requirement..doa, insyallah..but tgk dia ada jaga baby lain tak..u ni kerja area mana, duduk area mana?

Reply 1# v980

Syarat pertama tuh tunjuk that  dia bukan jenis boleh tolak ansur. Tak payah tgk syarat ke2 and ke3 dah...

Tapi kalau nak hantar jugak, syarat ke2 tuh tukar ke baby rocker/ swing fisher price tuh, senang nak angkut memaner... And for baby walker, please find a good, stable one. Also ensure that walker will only be used kat ground floor and takder steps around...

If I was you, I akan nyusahkan PIL sampai I dapat a babysitter yg betul2 sesuai...

Follow Us
Reply 4# hairanaz

saya hargai ape yg akak ckp....mmg pada mulanyer dier xnk jage (dier bgtau thru msg) sbb anak saya xnaik buai ngn walker...saya cube utk tolerate (maknenyer mcm nk membolehkan penggunaan walker dgn buai)..tp myb byk sgt pk, saya dh jadi takut...takut lead too another problem pulak selepas ini....=(

dier jaga sorg bby (kecik dr my bby)...2 org budak dh leh berjalan.....

or shud i give a try dulu...kot2 ade chemistry....

adeh buntu!

Reply 6# kikilalat

my PIL dh jage i ngn my bby sejak dlm pantang sampai lah sekarang.....i rase dh terlalu byk menyusahkan diorg...

Reply  kikilalat

my PIL dh jage i ngn my bby sejak dlm pantang sampai lah sekarang.....i r ...
v980 Post at 7-9-2011 08:51

Kalau PIL you okay, taper lah take advantage lagik sikit sampai jumpa pengasuh yg kita feel comfortable with... Bayar lah sikit... Cucu nombor berapa? PIL ada maid?

Reply  hairanaz

saya hargai ape yg akak ckp....mmg pada mulanyer dier xnk jage (dier bgtau ...
v980 Post at 7-9-2011 08:49

kalau dia nyer initial reaction ialah tak nak jaga, bukan lebih baik tunggu jumpa yg sesuai?

Reply 10# kikilalat

tu lah....saya tgh usaha cari taska yg berdaftar (since susah sgt cr bbysitter)
nk cari mana2 yg ade spjg puchong-cyberjaya-putrajaya.....
harap2 jumpe....

mybby cucu 1st....my PIl dh umo almost 70...
skrg makin lasak sbb tu yg makin kesian ngn diorg.....

1. carilah org lain sbb pd mulanya baby sitter tu mmg berat nak jaga anak awak.

2. walker & buai. rasanya bukan masalah. kt taska pun ada yg guna. anak saya kt rumah tidur atas baby coat dan tak guna walker. tp kt rumah pengasuh/taska guna kedua2nya. balik rumah rutin anak saya cam biasa. saya standby buai, tp dia yg taknak. baby pun tahu juga nak sesuaikan diri.

3. sbelum dpt pengasuh baru, cuba di taska dulu

4. YG PALING PENTING, jgn lah susahkan lg PIL awak. usia 70 bukan usia yg sesuai utk jaga baby, patutnya mereka rehat je. org tua mmg tak kisah, tp kita sepatutnya kisah. jgn sampai awak dan suami jd bualan ipar duai masyarakat sekeliling kerana guna PIL utk jaga anak awak.

5. saya mendoakan yg terbaik dlm usaha awak mncari pengasuh utk anak awak.

cari lain.. macam tak ikhlas je nak jaga bb

Reply 12# wawin

terima kasih wawin...

Reply 13# figurae

tu lah tgh berusaha mencari dan mencari.....=)

actually FIL xkisah pon...sebab utama: itu cucu sulung..tp bak kate wawin td, umo 70 sepatutnye time utk diorg berehat2...saya dn husband even terpk utk cari part time maid....pagi dtg, petang balik utk jage...tp xtau nk cr kt mane....asalkan dpt ringankan beban diorg dh cukup memadai bg kami.....

walauapepon...thnks semua....

figu pon tgh cari daily maid tu tp tak tau nak cr kat ne
pengasuh yg skrg okeh tp kos utk jaga 2 org rm500
baik ambik maid kan
tambah pulak kitorg nak pindah rumah.. kene tukar pengasuh pulak

kadang-kadang rase bersalah kat anak-anak ni kan
mak-mak kite dulu jaga kite full time. tp skrg ni susah kan
kene kerja n bagi orang jaga anak.. adehh..

cari yang betul suka budak2 n jaga anak kita macam jaga nak dia sendiri, anak i alhamdulillah sejak umo 3 bulan sampai sekarang 3thun mama(pengasuh) dia jaga dengan baik, murah pulak tu bayaran dia minta, macit tu cuma jaga anak i sorang jah so memang kompiden la dengan dia...

siannye awak.tp yang first syaratnye tu saya rase tk patut.patut bertimbang rasa la sikit.tp better awak cari pengasuh lain.kena awak balik lewat,balik2 tengok anak awak dekt luar rumah,pengasuh dalam rumah.msti sedihkan awak..

tapi memang ade sikap pengasuh yg macam ni.kalau tempt kerja dekt takpela tak redah jem.kalau jauh kena fikir banyak kali.jangan nanti anak yg jadi mgsa..

Reply 17# md.jie

bestnyer....mmg cr bbystr yg jage xramai budak tp belum ketemu........

Reply 18# buluhbetung

tpt keje ngn rumah bbysitter agak dekat...

ade kawan2 opis pernah kene....anak dier diorg buat acuh xacuh..sbb mmg kdg2 terpakse balik lmbt
jd bile time ambil, bbysitter tu suh amik sendiri anak dier kt dlm umah...dier dok lengang kaki kt ruang tamu...
kesian bile dgr citer cmtu

12Next
Return to list New