CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENAH ORG KATA KORANG X CANTIK

So far x pernah lg org kata aku x lawa...
biasa2 aje

ramai orang ingat aku dah kawen, padahal aku single lagi. sebab tu la takde orang nak ngorat aku.

maknanya aku lawa ke tidak?

crunchez posted on 4-5-2014 03:18 AM
ramai orang ingat aku dah kawen, padahal aku single lagi. sebab tu la takde orang nak ngorat aku. :' ...

Maknanya gaya hang mcm org dh kawen
Cer adjust skit mana yg patut....

Aku selalu kata kt adik aku bagi aku dia x cantik.. Aku ckp terus trang kt dia.tp aku ckp aku jujur dgn dia bukan utk dia rasa low self esteem tp utk dia tau yg cntik tu subjektif.   So skrg ni dia x hadap pujian lelaki atau cair dgn pujian lelaki. So aku rasa aku membantu gak kot dlm membina jati diri dia hehe Last edited by tipuware on 4-5-2014 11:27 AM

Innrukia posted on 4-5-2014 08:00 AM
Maknanya gaya hang mcm org dh kawen
Cer adjust skit mana yg patut....

entah la aku pun tak tau. padahal aku ni pendek macam budak sekolah. mungkin aku gemuk kot. atau aku suka bermasam muka.

aisya1987 posted on 2-5-2014 03:14 PM
Pernah kene. makcik sendiri. selamba je dia ckp "muka tu dah la buruk. tak senyum lagi buruk" depan2 ...

alaaa awak..jgn la mcm ni....jgn awak tertimbus dgn kata2 org mcm tu
bangun blk....kita mayb tdk dilahirkan dgn feature yg cantik i.e. hidung mancung, muka bujur sireh, kulit putih melepak, bdn tinggi langsing etc

awak cuba fikir, allah itu adil kan..
saya dulu pun selalu fikir cantik tu msti kulit muka mulus, tak der parut, bdn tinggi lgsing, etc etc lg lah....kononnyer mcm cerita latin tu la kan
tp, sementelah melalui hidup ni dan melalui pelbagai pengalaman, baru lah saya sedar.....setiap kita allah bg kekurangan dan kelebihan msg2
cuma kdg2 kita tenggelam dlm sedih kerana terlalu mengagumi 'stended' cantik yg dimomok2 oleh persekitaran kita..

dlm usia skrg, baru saya sedar kenapa allah bg kulit muka saya berminyak, sebabnya.....ia lambat kedut
jika dibandingkan dgn kwn2 seusia yg lain bila berjumpa setelah lama tak nmpk, alhamdulillah saya msh bebas kedut di kwsn muka, mata..cuma ada smiling line sikit....tak kan x der lgsung kedut pulak..cik ponti ler pulak saya kalau tak tua lgsg kan...

saya ni jln melenggang2 sikit...masa sekolah rasa rendah diri, sb selalu kena main dan kena ejek...tak penah msk bdn beruniform sb penah kena gelak msa berkawad...bdn pulak masa sekolah agak berisi
tp, bila start keja, saya start workout..with my lil bit of extra lemak kt bdn, i turn out to be curvylicious type.....nmpk kt situ?? kekurangan dulu yg selalu kena gelak dah jd kelebihan..saya outshine di gym, lg2 bila buat workout utk bellydance

rezeki kita manusia ni allah bg tak sama, tak sama jenis rezekinya dan tak sama waktunya...
myb sekarang awak kurang bersinar tp saper tahu 10thn akan dtg??

jadi, awak jgn sedih2......cuba mulakan dgn sesuatu yg mudah diri sendiri, so called investment lah utk long term..contohnya - minum air 3liter sehari. senang kan tp byk sgt benefitnya....saya pun tgh paksa minum air sb saya kurang sgt minum air kosong. air kosong ni bagus utk kecantikan kulit.

katalah awak dh berumur 40thn, mana satu yg awak rasa lebih bernilai? muka yg cantik tp nmpk tua atau a plesant look saja tp masih nmpk muda?? utk saya, saya pilih yg kedua

Follow Us
Masa kecik kecik dulu ada la... Budak lelaki sekolah rendah cakap aku buruk.... Sedih oooo.... Masa tu aku sekolah rendah.. Comot lagi.....

Bila sekolah menengah dia lak nak ngorat aku memang aku rejek la....

Masa kat U osmet aku penah cakap ada orang muka dia biasa biasa je tp sebab kulit putih melepak so nampak cantik... Masa tu aku terasa macam dia tuju kat aku je.... Huhu

aisya1987 posted on 2-5-2014 03:14 PM
Pernah kene. makcik sendiri. selamba je dia ckp "muka tu dah la buruk. tak senyum lagi buruk" depan2 ...

Mak aih teruknya bahasa.... Ko tak bagi siku ke penumbuk ke kat dia? Kot ya pun jgn la cakap direct

Syumaimah posted on 5-5-2014 06:20 PM
Mak aih teruknya bahasa.... Ko tak bagi siku ke penumbuk ke kat dia? Kot ya pun jgn la cakap dir ...

Nama pun makcik. Yg sorg tu pulak org yg disyg. Tapi skrg dh sedar la mcm bodoh je syg org yg ckp mcm tu kat kita.

kenapa la ada orang nak cakap perempuan tu tak cantik depan-depan muka dia. jahat sangat. perempuan kan fitrah dia nak melawa, agak-agak lah bahasa tu.

setakat ni, aku tak pernah la kena kata tak cantik depan-depan camtu. kecuali adik kecik aku. hahaha sakit pulak hati aku. akak-akak dia semua dia kata tak cantik, yang cantik akak ipar dengan bakal akak ipar dia.

akak pun penah kena dulu dengan makcik sendiri... siap cakap dengan suami akak , "hang ni mata kero kot... pompuan lagu ni (refer kat akak) pun hang nak"... menyirap gak darah masa tu.... sampai suami cakap, makcik akak ni mental ke? hahahah.... kita orang adik beradik memang x suka dengan makcik sebab suka cakap lepas and macam dia aje yang bagus...  pejam celik, alhamdulillah dah 21 tahun akak kahwin.. anak pun dah besar2... makcik akak pulak anak sulung dia yang dah terlajak umur (30++) baru aje kahwin dengan lelaki 40++.. yg x brape nk hensem....

Bila teringat balik apa yang makcik cakap dulu macam nak cakap aje kat makcik akak tu balik.... Hahahahah... Kang kena lempang plak...

Last edited by zafira on 6-5-2014 05:19 PM

Oooo da xlarat nk dgr org kate aku xcantik.
Tp ada aku kesah??
yang penting aku unik..
Fefeling best n x bimbo hokkey

aku pernah...lelaki yg ckp aku tak cantik...mule2 aku rasa down la gak tp family aku bg aku semangat...aku bsyukur la dpt family mcm ni...sokong aku..skrg aku tak kesah org nk ckp aku tak cntik ke...aku tak susahkn hidup korang...

penaa.. adik brdik ai yg laki smua cm cina.. ai je cm mamak kit.. sbp nenk ai cina,atok ai mamak.. kecik2 dulu ad la mkck2 lezer kampung2 tnye2 nape i cm gelp kit.,.. tp dah besar, xda owg tnye..sbp ai melaram,dresup, mkup2..compiden je!hahaha ada aku kisah muka aku lain dr adk bradik aku?jnji aku sorg je ank pmpuan!hekhekhek

eee mulut diaa tak insuran..
yang cakap tu cantik sangat ke tt? :@

crunchez posted on 4-5-2014 03:18 AM
ramai orang ingat aku dah kawen, padahal aku single lagi. sebab tu la takde orang nak ngorat aku. :' ...

hehehehehh,....hehehhe.....sorry rasa nk gelak bc statement ko ni

xpernah lak org cakap aku xcntek..n xpnah gak org cakap aku cantek....org ckp aku cute jer..hahahha...tp aku xberisi pn....

Dah lali dengar org kata aku tak cantik, even my ex best friends, some of the makciks dan ramai lg said so.  Tapi, bila ada masalah, aku le tempat dia mengadu, baik masalah emosi, kewangan, famili.  Bila susah, aku la yg diorg cari. Dulu aku sedih gak, tapi lama2 aku buat bodoh je. They don't appreciate my inner beauty, what can I do, kalau org tu cuma tahu menilai fizikal seseorang.  I have always tell my children, kalau boleh, semua org nak dilahirkan kulit putih, hidung mancung, cantik, kulit mulus, gigi cantik tersusun rapi.  Tapi kita tak boleh pilih mcm mana rupa kita masa kita dilahirkan.  Apa yg Tuhan dah bagi kat kita, itulah sebaik2 kejadian kita.  

ok..my sis ckp sy x cntik.& pakai mekap pun kdg2 capuk.....
biaq pi la ...senyum seindah suria...

..tp ramai student sy ckp sy comel ...ramai jugak yg duk usha & ngorat2. ..ahh haa perasan...

Cm menarik lak topik ni. Tingat masa sekola dulu. Beriya la aku dok kem salam kt mamat ni, dia pn layan. Smpai satu thp aku dah perasantan sgt. Sekali tadaa aku dpt nota pesanan dr dia " ko tu da la buruk, hodoh, hitam, pendek. Tak yah perasan nk kem salam aku. Tak layak. Lain la kwn baik ko tu. Kem salam kt dia. Ngan ko aku tak nak"
Wakakaka satu hari aku ponteng kelas nangis dlm toilet. Aiyo.
Thn lepas dia nmpk fb aku gigih dia pm n cakap mcm kenal n awk dah lain sgt skrg. Trosss mintak num fon. Motip sgt . Kosser.