CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENAH ORG KATA KORANG X CANTIK

POMPUAN: PENAH ORG KATA KORANG X CANTIK?
jawapan : indirect x pernah la owg kata camtu..kt belakang x taw la theyols ngutuk sakant? but! FYI ada gak yg bandingkan iols dgn adik beradik iols yg lain seperti:-
. knapa ko tinggi ar? x sama cam adik ko kemetot?
. knapa ar kulit ko brown cair x sama mak ko yg putih gebuss?
. knapa ko nakal yahamat x macam abg ko suker dok dlm bilik jer?
. knapa ko suker pot-pet-pot-pet x mcam ayah ko yg pendiam
. knapa ko suker buat lawak budus x mcam adik ko muker poyo?

hehehehe  tp yg iols terpaling suker bila org gerems kat iols, derang akan kata "banyak cantik muka ko". hahaha iols jwb tenkius..tenkius..  iols rasa uols pon kompem ada owg ckp camtu kant?
MOS : cantik x cantik kejadian yg diciptakan oleh ALLAH SWT mesti bersebab. kita sebagai manusia yg diberi akal, harus lah memikir cemana nk bg cantik keperibadian luar dan dlm dan x hanya semata2 pokus terhadap muka dgn menepek bedak sebyk 10kati utk cantik. ekekekekekeke;)

Rate

1

biasa la tu.. yg jarang dinampak tu akan kelihatan outstanding.. cuba mu masuk america next top model nu, sure tyra banks akan puji gile2 kecantikan kite ni exotic..
manganini Post at 12-9-2011 16:57

aku rasa kebanyakan ratu cantik nampak cantik sbb diorang tinggi melampai kot

lebih dari pernah,.. tp tu sume urusan tuhan,... kalo sume lawo, tak indah ler dunia ni kekeke..

lebih dari pernah,.. tp tu sume urusan tuhan,... kalo sume lawo, tak indah ler dunia ni kekeke..
Hana_Hirokawa Post at 13-9-2011 07:56

yg penting menten awet muda kan kak hana kan..................

yg penting menten awet muda kan kak hana kan..................
ruffleen Post at 13-9-2011 08:16

ya betui pastu pangai pun tak haprak keh keh keh.. kalo lawo tp wat org benci tak gune gaks.. bior ler bersederhana.. kena terima, tak sume org suke kita since kita pun tak semestinya suke sume org kan kan kan hehehe..

tak sume org suke kita since kita pun tak semestinya suke sume org kan kan kan hehehe..
Hana_Hirokawa Post at 13-9-2011 08:22

betul sesangat

Follow Us
emm penah time sek menengah dulu sebab dulu ak kurus pas2 kulit berjemur sbb atlet
lumba lari tapi ak bukan gelap la walau macam tu ada jugak sorang budak nih minat kat ak tapi satu hari time ak nak naik tangga sek ak terdengar bdk2 laki lepak kat tangga & bercerita lah pasal ak yg mana bdk suka kan ak tuh ada kat sana...dorang kutuk la kata ak bukanya lawa dah le kurus dorang kata cantik yg kawan baik ak tuh ....

bila ak lalu je dorang terus terdiam time 2 ak dengar sedih la sangat tapi ak x kisah pun sbb dulu2 ak sekolah memang x penah main cintan cintun nih....kira tekun belajar je kekdahnya...tapi budak nih masih nak berkawan dengan ak tapi ak x layan ntah la time 2 ak x minat nak kapel2 nih....

2la kisah ak harap x bosan he2

Rate

1

ni kisah adik pompuan aku plak...kawan kawan pompuan die selalu kata "awak nih tak cantik sangat pon harapkan kulit putih jer'......tak taulah ayat tuh benar atau kata kata jeles..tapi kawan kawan adik aku nih selalu komen makeup adik aku lah nampak tua katenyer,mulut adik akulah,hidung,rambut semua dorang komen...busy body kaedahnyer.....

selalu kena dgn kawan2 rapat - ko igt ko tu chantek sgt ke
takpon cantiknye.... tapi baju je la cantik

pernah jalan2 kat jalan tar pastu nak beli air. masa tu gi dgn anak buah. tapi yg menjual tu tanya sape ni. jawab jela adik. pastu dia kata, kakak cantik sikit (iols la tu) tapi adik cantik banyak

dulu... time aku 2nd yr and final yr..

aku ni selekeh time study dolu... rambut pendek... ala ala tomboy.. tp aku bukan tomboy...

then ade sorg budak lelaki satu batch ngan aku ni selalu usik2 aku... then ala ala cam nak ngorat aku laa//... aku ok je.. wat wat cool laa.. tp lame lame naik malu sbb mcm kene main.... yelahh kita tau la kita tak lawa kann.... mane ade lelaki nak jadikan gf....pastu cam jadi bahan lawak kene ngorat ngan lelaki yg penah jadi King time orientasi dulu... mamat ni ensem... cerah.. tinggi...

soo ade satu time tuh mmg tengah hangat laa kan gossip2 aku ngan dia...  satu malam tuh aku ngan osmate aku duk lepak nengok tv... kitorg pon terborak2 laa pasal mamat tuh ngan ngorat aku kunun2nyerr...

conversation tuh lebey kurang gini laaaa [it was 8-9 yrs ago]
osmat  : btol ke mamat tuh nak ngorat ko.. kl dia nak kt ko.. ko nak kat dia
aku :.. ala dia main2 je tuh.. aku tau...
osmate  :.. tuh la.. aku rase ko x padan ngan dia.. dia ensem...
aku :.. errrrrr... tuh la pasal (dlm nada terkedu)

hahaha...

Rate

1

conversation tuh lebey kurang gini laaaa [it was 8-9 yrs ago]
osmat  : btol ke mamat tuh nak ngorat ko.. kl dia nak kt ko.. ko nak kat dia
aku :.. ala dia main2 je tuh.. aku tau...
osmate  :.. tuh la.. aku rase ko x padan ngan dia.. dia ensem...
aku :.. errrrrr... tuh la pasal (dlm nada terkedu)
True-X Post at 13-9-2011 09:59

aiyark.......tak patut betul la osmet ko ni.....kot ye pon, why can't she keep it to ehrself? perlu ke reveal?

my bf slalu ckp 'sy xpaham np sume org ckp awk cantik..sebenarnya awk xcantik pun'

huhu kalo org lain cakap xpe..ni bila bf cakap, tersentap la jugak :@

Rate

1

true
hummm lemau kan bila kena camtu.. tp takperlah.. moga kita dipertemukan jodoh ngan org yg tak pandang luaran aje.... tak kekal pun... lama2 kepots gak hehe..

Post Last Edit by True-X at 13-9-2011 10:24

sambungan kepada posting #51

next 4 yrs...time tuh masing2 dah keje....we still keep in touch... aku selalu lepak ngan mamat tuh ngan kawan2 yg lain jugak... dah jadi kawan baik

1 day.. dia tanya aku.... " dulu time aku selalu kacau ko.. ko penah tak ske kt aku.."... aku terdiam... sbb honestly... sebagai org yg x penah kene ngorat... hahahha.. mmg hati aku berbunga2 bile dia selalu sms dan usik2 aku time tuh... tp sbb aku rase low.. rase x cantik..aku rase malu org cakap aku x padan ngan dia.... aku ignore je dia....

then dia cakap lagi.. " ko jawab je lah.. aku just nak tau..."

aku jawab " ye.. ske la jugak"... [aku malu nak terus terang betape aku skeeee sgt kt dia dulu..]

dia kate " aku benarnyer btol2 ske kt ko... tp sbb ko x layan aku.. aku jadi malu.. aku g ngorat junior"

i cried and cried and cried.... tp x kater ape... sbb esoknyer dia nak bertunang ngan junior tuh.... [dlm hati ade marah2 gak ...hehehehhe]

and now he's happily married with 1 child

sooo gurls out there... jgn la sbb rase malu dan down sbb tak cantik buat uolss merase yg uollss x layak dicintai......  there is sumbody for sumone.....

Rate

1

Reply 53# ina124

tp BF ko tetap pilih ko kan....

ade mende lain important than just a pretty face...

sumtime konpiden and independent make u more beautiful than others....

pernah dulu zaman sekolah..budak laki kata muka aku hitam tp dpt pikat abg senior  mix chinese + banjar..akak senior satu kelas dia asik jeles je kt aku

Rate

1

Reply 56# True-X

haha 2 la. die pun slalu ckp i luv u the way u are

tp kan..xkesah langsung orang cakap I xcantik ke ape ke..as long as bila I bangun pagi, dress up ikut cara I, rasa confident
dengan diri I..then I boleh keluar rumah dengan gembiranya.

bila kita tak confident dengan diri kita..even kita cantik macam mana pun, kta akan rasa segan nak jumpa orang

bytheway..cantik tu subjektif.ikut pandangan masing2..

Rate

1

ermm..bukan nk eksyen...tp tak penah lagi laa

sambungan kepada posting #51

next 4 yrs...time tuh masing2 dah keje....we still keep in touch...  ...
True-X Post at 13-9-2011 10:18

alahai.. tak berjodoh .......

alahai.. tak berjodoh .......
Hana_Hirokawa Post at 13-9-2011 11:50

hehehe.. xde jodoh....

neeway.. dat was like a wish come true.. hahahah