CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENAH ORG KATA KORANG X CANTIK

pernah jer....siap ade laa mamat tuh penah la ckp...x suka awk sbb awk x cantik...
rite now dia plak terkejut tgk sy...sbb lg cantik kot drpd bini dia..huhuhuhu

Rate

1

Reply 23# bettyboops

padan muka dia...nk sgt yg cantik huhuhu

pernah, dan aku tak kisah..hahaha..dia kata aku tak cantik, tapi aku manis..aku boleh terima..

tapi kalo ada orang cakap aku cantik memang la aku akan terkejut badak...

syukur la juga kot, at least aku tau kalau ada orang suka aku, dia tak pandang pada paras rupa...

err...kalau takde orang suka pun takpe..sebab awal2 aku dah sedar diri..hahaha..

Rate

1

Reply 1# True-X

huuu..sedih lak bc tajuk ni...

tpkan msih tetanya2..nape org slalu ckp klu kulit putih je..pmpn tu msti cntik..klu itam ni..xde pon..sedih...

hehehe.. xde jodoh....

neeway.. dat was like a wish come true.. hahahah
True-X Post at 13-9-2011 12:08

yeah... koman2 ko tahu gaks rupanya2 ade gaks ko secret admirer yg hensem keh keh .. bangga tuhhhhh...

aku org kata muker xler lawo tp bdn mantop!

Follow Us
Reply 54# True-X

rasenye...org yg dok suke usik2 kite...dlm hati dia mmg suke kat kite ker..
    sbb aku pun dulu time sekolah...ade sorang ni suke usik2 aku...
    lps b'thn2 lamenya terpisah...jumpa balik...
    die blah trus terang....dia suke kat aku dulu
    tapi xde makne ape2 pun...dak kawen dah die skang....

Rate

1

penah masa sekolah menengah ade sorang budak lelaki ni lukis dlm buku teks aku gambar bibir tebal..dia kata bibir aku tebal mcm tu..sedihnyeee...

Reply 48# choolakaw

"awak nih tak cantik sangat pon harapkan kulit putih jer'.

ayat ni selalu aku jugak aku guna.
jeles kekdahnye tengok orang kulit putih, pakai warna apa2 pon cantik.

Reply 54# True-X

mesti rasa rugi je kan kalo tak mesti uols la yg betunang dgn mamat ensem tuh. hihi

Saya ni spesis kalau makan mesti terpercik kat tudung...pastu menggelabah gi basuh.
Satu hari ni bf tegur, "harap muka je cantek, tapi makan comot".
Sepanjang kitorang kwn, tu jela sekali dgr dia puji saya cantek...

Saya mmg sepanjang hidup on the plumpy side...tak pernahnya kurus. Cuma maybe ada advantage sket sbb  tinggi. So dari sekolah sampai la skrg every time jumpa kwn2 laki mesti dorang tegur "kalau ko slim dah lame ko jadi awek aku". Kalau iols slim diorang pon iols taknak pandang dah la! :@

But honestly, org selalu puji iols ni cantek tapi kena lose weight sikit utk lagi cantek

Rate

1

neway ladies kalo orang yang kita kenal kata kita tak cantik memang sentap especially kalo memang ada hubungan rapat, at least kalo betol pon kita tak cantik di mata dia tak perlu la bagi kita tau,just keep it to urself..makan dalam tau,dari pengalaman seniri kalo ada kenalan rapat yang cakap macam tu as if she is trying to say "u r damn ugly"

Rate

1

setakat ni tak pernah la kena
kalau ada yg kata aku tak cantik, aku tgk dulu muka & fizikal org yg mengata tu dari ujung rambut smp ujung kaki 2-3 x
hensem sgt/jelita sgt ke dia tu smp begitu berani ckp org tak cantik
kalau tak hensem/cantik...aku akan ckp 'mcm la kau tu cantik sgt/hensem sgt'
voleyyy tak kalau iols wat mcm tu

Rate

1

Pernah sekali. Indirectly sebenarnya. Pempuan tu mesej dengan ex bf aku. Dia tanya ex aku... siapa aku ni apa semua. Ex aku masa tu jawab la.. aku gepren dia. Pempuan tu nampak gambar aku seketul je kat mespes ex aku masa tu.

Pastu pempuan tu terus reply... "tak cantik langsung gepren ko. Kenapa ko couple dengan dia?"

Sabar je la.

Rate

1

aku hanya memuji ciptaan tuhan yg terindah...............................iaitu golongan perempuan yg solihin

aku ari2 jmpa pompuan..suma cntik2..xda pon yg x cntik..kalo murah snyuman,bahasa cntik,muka malu2 kalo kena ushar mesti nmpak cntik

iols ni jenis yg berkulit gelap sikit..jadi masa kecik2 dulu selalu la menjadik mangsa ejekan n kutukan bebudak..kalu ai pakai baju sume putih mesti org kutuk ai taik cicak...masa tu mmg terasa sgt hodoh sbb adik beradik lain sumenya putih2 cerah2...disebabkan umur ai n kakak ai berbeza setahun lebey jek, ramai org n sedara mara prefer kakak iols yg cantik n tak pedulikan ai langsung...jadik cam lone ranger la gak masa kecik2 dulu...semata2 sbb iols ni hitam manis n kurang cantik...

bila da meningkat remaja n dewasa keyakinan diri ai bertambah gak sbb ramai kawan2 n yg bukan kawan puji ai cantek depan2 ai....puji belakang pun ramai...yg terasa ai tak cantik tade la pulak nak kutuk ai depan2...mayb dlm hati or belakang2 je kot...

sehingga lah ai ditimpa byk masalah yg bertubi2 sampai membuatkan ai agak murung dan sentiasa sedih...membuatkan muka ai nampak lebih tua n serabut sikit...skrg ni masih ada yg puji cantik..tp tak seramai dulu..cuma ada seorang cousin yg suka kutuk ai hodoh...sentiasa puji kakak n adik2 hot la cantik la depan2 ai n adik beradek ai...tp bila nak ckp psl ai mesti nak cakap muka ai buruks jek...tak laku la...takde sapa yg akan nak kat ai la...apa la...sentiasa nak berkias2 yg ai ni tersangat la buruks lagi hodoh...

kadang2 terasa low la gak setiap kali jumpa cousin ni sbb dia memang suka kutuk2 ai...lebih2 lg bila diejek camni terasa kembali ke zaman bebudak dulu yg slalu diejek2 org...tp apa leh buat kan...beauty is in the eye of the beholder...tp jangan la asik nak kutuk2 muka org lain hodoh...dosa tau mengutuk ciptaan Allah SWT...

Rate

1

Reply 74# cik.panda

sebenarnya dia jeles dan tak dapat terima hakikat yg lelaki yg dia minat dia dah ada gepren.

aku hanya memuji ciptaan tuhan yg terindah...............................iaitu golongan perempuan yg ...
card_reader Post at 13-9-2011 23:55

kl hanye memuji...

then ade tak mengata org lain tak cantiik?

pernah kena ejek selekeh masa di zaman budak2 dulu. sebab aku ada seorang kawan baik. dia ni suka bergaya. jadi kalau budak2 zaman dulu dah pandai bergaya mesti la ada yang suka memuji cantik. aku ni langsung tak pandai bergaya. selekeh memanjang.

tapi aku tak kisah. memang derang akan ejek aku macam2 bila nampak aku. selekeh la, rambut macam megi kembang la, tak pandai bergaya la asik dengan seluar track... yelah zaman sekolah bukan nak pergi bergaya.. :@

derang akan beri layanan 1st class pada kawan aku yang sebenarnya kulit lebih gelap dan gigi terkedepan dari aku yang kulit cerah dan juga lebih rendah dari aku. aku tak kisah tapi menyimpan satu tekad yang aku akan cantik juga suatu hari nanti

dan akhirnya sekarang orang yang mengata mengejek memang cuba2 mengorat aku tapi sorrryyyy aku tak layan.... walaupun aku tau aku masih lagi seorang yang selekeh (cuma tak bermekap) tapi aku tetap pegang prinsip less is more dan simple..

tak tau le menjawab soalan tt ke tak...

Rate

1