CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENAH ORG KATA KORANG X CANTIK

uols ker lam avatar nie... shomel sangat hokehhh...
syaiful Post at 28-9-2011 01:30

iolls hokey dalam avatar ni... mmg shomel hokey.....

iolls hokey dalam avatar ni... mmg shomel hokey.....
fukadaminchi Post at 1-10-2011 22:04

i minat sangat tau... helmet tu cantik lerr... ade stripe fancy2... hehe

biar xcantek kt luar tapi cantek kat dalam..itu yg penting...

Reply 160# fukadaminchi

lg2 pergi masa majlis kawin org.kang org ni ada je xkena.aku bnyk phatikan.masa tgah bsanding,yg org2 ni tgk mgutuk,xsepadanlah apelah.aku tgk yg mgutuk tu bknya cantik pun.makcik2..nak je aku pelempang laju2.ntah pape je,jadikan cantik n ensem tu satu ukuran.

saya vote tak pernah..
tapi yang sebenarnya pernah... actually, saya pun confius,org yang cakap tu memaksudkan saya tak lawa atau apa...

dia cakap  macam ni: "acik Nurul ni, muka tak santek, tapi bertunang dengan orang hencem "
..aperkah..???? hahaha..insan yang mengutuk ini adalah seorang kekanak berusia 5 tahun pada masa tu...
sekarang dia dah skola..

kawan2, santek tu sama maksud ke dengan cantik...?? kalau sama maksud, ok, noted..budak-budak memang tak pandai menipu..saya mengaku saya memang tak cantik...

cantik ke atau sebaliknya...itu kurniaan Tuhan..saya bersyukur, muka saya sempurna..hidung,mata,bibir dan semualah..elok je terletak...

untuk anak sedara sepupu saya yang lazer tu,saya dah maafkan dia dah...
hissh, geram jugak masa tu tau, kalau ikut hati ni, macam tak mau jek jemput makan kenduri kawin..
tapi, dah namapun budak2..

nasib, masa saya bersanding tak dengar "kata-kata hikmat" dari mulut dia..
kalau tak...harus saya turun pelamin, halau jek budak tu kuar...

Rate

1

org selalu kata sy comel je..

hakikatnye..memang sy comel pun..

wa dulik hape kalo lu org nak ckp wa perasan..wa punye suke la..dah mmg wa comel..:@

motep hormon wa arini tak betul???

Follow Us
tak pernah org ckp mcm tue... tak suka org puji depan2 (sebab sy pemalu) nor kutuk depan2... simpan dlm hati sudah kalo tak suka...

Tak pernah

Mestilah pernah, haku pun tahu haku ni tak seberapa cantik, tp aku redha dengan kesederhanaan  aku. Aku bersyukur tak ada cermin pernah pecah disaat aku memandang wajahku sendiri, dan tiada baby yg pernah menangis apabila terlihat kelibat aku.

Kalau jantan yg cakap aku tak cantik memang nak kena lesing la tu. Kalau sesama kengkawan, haku no komen jah, biarlah diorang je cantik . Aku memang menghargai kata2 Becky M Leogardo tu..kecantikan itu hak milik setiap insan or something tapi aku tak vain sangat sampai nak berbotox or mampu nak  go under the knife. Semulajadi sudah, dah berkedut nanti aku amalkan je petua Kak Nita

Rate

1

ramai je cakap aku x cantik..tapi yang penting..ada aku kisah..

Reply 166# melinda_gordon

kalo lu tak comel, gua pun tak hingin nak tumpangkan lu masa gath ATM hari tu. lu ingat gua nak bagi ke orang tak comel naik kereta gua yg comel tu?

Reply 170# ruffleen

erk???

tok guru wa sudah mai...haipp...baik bos...

Reply  ruffleen
    erk???
tok guru wa sudah mai...haipp...baik bos...
melinda_gordon Post at 4-10-2011 08:56

sedap tak serunding? nak tambah order tak?

sedap tak serunding? nak tambah order tak?
ruffleen Post at 4-10-2011 09:02

sedap..nanti dulu la kot..yg aritu pun xabis lagi..

sedap..nanti dulu la kot..yg aritu pun xabis lagi..
melinda_gordon Post at 4-10-2011 09:05

promot dkt kawan2 ye

Reply 168# darwisharwen

Semulajadi sudah, dah berkedut nanti aku amalkan je petua Kak Nita

awak...petua yang mana eh..?
yang kena rajin2 amik air sembahyang tu ke...?

atau..ada petua yang lainka..?
share lah dengan saya jugak...

haha, banyak kali je..
tapi sy just pk, yg cakap tu ingat dorang cantik sgt ke
yang laki pun same je kalau cakap pmpuan x cantik.. ingat korang hensem sgt ke?? kalau takde pmpuan yg minat sampai bile2 pon korang single taw :@
tp bersyukur lah, Allah dah beri kite rupa paras yg sempurna..

Reply 175# Nurul8001

. Moh sama2 la kita amalkan petua kak nita tu. Bagus jugak la kan dia cakap mcm tu.

Ada kawan aku ckp,  basuh muka dgn air basuh beras seminggu sekali pun boleh dapat effect ala2 flawless SKII tu, tp aku jarang basuh beras . Tak tahu la pulak beras siam sahaja ke atau beras gred C pun ok.

walaupun org tak pernah cakap aku ni cantik, tp kawan2 aku cakap aku ni mcm org cina....

yg ckp tu pun org cina...terkedu kejap diorg nampak gambar aku tak bertudung.....mcm bukan org malaysia pun ade. ni org ckp haaa...bukan aku....

Secara direct tu tak pernahlah, tapi secara indirect tu adalah. Roommate waktu uni dulu, saya nak keluar ngan dia, pastu dia tanya, kenapa tak pakai spec ( saya ni austigma), saya kata, tak cantiklah pakai spec, pastu dia jawab, macamlah tak pakai spec tu cantik sangat... saya terus terdiam, ambik spec, pastu pakai...hehehe Tapi saya suka orang jujur cam dia, saya mungkin tak cantik rupa di matanya, tapi saya cantik hati kot, sebab sampai hari ni, dah kerja pun, dia still jadi my bff....

Rate

1

Tak pernah kena sound direct..but melalui perbuatan, I know la...
Dulu masa sekolah berkawan dgn someone (masa tu muka licin). Entah mcm mana, muka naik jerawat...teruk jugak muka...perasan jugak dah start dingin dgn kita and he just walk out tanpa khabar berita...Then I know, dia jumpa someone else..patutla bagi byk alasan... Rasa terhina jugak...sebab kita bukan jadi jahat ke...muka je berjerawat masa tu...So, saya nekad akan buktikan yg I deserved a better man and better life than him. I really want to prove to him that saya tak merana sebab dia. I study hard and try to improved myself and appearance. Alhamdullillah, now saya dah ada kelulusan baik, kerja professional dan jumpa husband yg terima saya as me... Kelakar pulak, one day after about almost 18 years, dia carik kat facebook dan terperanjat tengok gambar saya sekarang (muka dah licin, still slim, dulu selekeh sekarang better penampilan ...) Mulalah bukak cerita lama... but sorrylah...hanya kawan je... and he still kat tangkuk lama...

Rate

1