CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9559|Reply: 56

RAYA TAK JADI

Post Last Edit by eddlisa_uyuk at 24-9-2011 11:03

agak terkejut sebab filem tu release hari ni tp takde org nak buat thread pasal filem ni..
korang agak2 boleh box office ke filem ni dengan ada saiful apek ngan johan raja lawak + arahan PM Razak Mohidden???
sape dah tgk sila bg review??Filem PM Razak Mohidden selalunya mengecewakan aku

johan yg suka ckp jerit2 + prof razak mohidden tu, minta maaf bnyak2 la , tunggu kluar kt tv raya thun dpn la bru aku tgok

Filem nih agak merapu sikit, kan?

iklan promo kat tv macam best je
"ku lempang ku lempang ku lempangkan juga budak ni"

"opss, mak marah mak marah mak marah tak boleh"

"chop"

maaf cakap lah..

dgr tajuk pun aku x terasa mcm nak tgk citer ni...

adakah aku yg bersalah atau filem ni yg bermasalah?

maaf cakap lah..

dgr tajuk pun aku x terasa mcm nak tgk citer ni...

adakah aku yg bersalah ata ...
otai_g Post at 16-9-2011 21:44

agak2 tajuk pilem prof yg mana ko suka ye?

Follow Us
selepas kecewa dgn hantu bonceng...rasa x berani nk tngok lagi filem2 melayu terutama arahan dua org pengarah tersohor ni....huhuhu...

uols...... iols baru balik tgk citer ni..... alkesahnya iols nak tgk johnny english, full house... cars 2 pon full house.... smurf pon same... contagion malam sgt plak.... pastu dahla iols berato pjg, nak taknak beli gak la tiket. raya tak jadik ni.

iols tak tau pon ni citer razak tu. komen iols - tak tgk pon takpe. ade la iols gelak2 skit.

poster filem ni tak letak pun nama pengarah rajak mohaideen..kenapekah? takut tak balik modal ke:re:

Reply 6# shawlife

ada 1 filem prof yg aku btl2 suka dulu.

tajuk dia gemerlapan.

pergh mmg layan...

aku baru tengok tadi, terpaksa sebab cerita johny full berderet. Tu pun pawagam yang kedua aku gerak untuk tengok johny.

Berbalik kepada cerita, tak reti aku nak buat review, motif dan jalan cerita berterabur, jarak antara pushline dengan pushline sungguh lambat, sehingga penonton kadang kadang boleh terlelap dulu. Pelakon pembantu terpaksa membuat lawak gaya razak m, akhirnya penonton tercengang dan rasa nak lempang. Razak m muncul juga dalam 2 scene. ada juga scene yang berjaya buat aku gelak, tapi kebanyakkan scene lebih membuat aku ternganga.

petang tadi tgk filem ni. sorry to say , filem ni biasa-biasa aje. yg menjadi best cuma johan. and semua org dlm panggung hanya gelak bila johan punya part aje. yg lain2 mcm tak logik aje watak nya. choii sungguh.

klu ikut cerita tu : shuib (apek) dan bob (johan) adik beradik dan shuib kerja pemandu teksi dan bob kerja pengawal keselamatan. yg choii sgt bila johan ni asyik2 lupa dia siapa bila dia tidur. ahaha tp kelakar la jgk sbb masa tu mula johan jd merapu sikit and itu aje la yg best. choii kan? tp yg tak menahan perlu ke scene2 yg culik jalaluddin hasan? dgn scene lelaki cina dgn 2 org pekerja dia tu? choii la scene tu. mcm xda motif je

lepas tu scene jalaluddin hasan suruh apek dgn johan merompak rumah dia la , jalaluddin hasan takut bini la... sgt la merapu sikit time tu. choii lagi -.-' senang cherita movie ni biasa2 aje dan ada la scene2 yg boleh buat gelak ketawa tp mcm tak berbaloi je nk pi tgk dkt wayang byk2 kali

ok aku bagi 3 bintang 5 bintang

gigih buat review ni

maksudnya 2-2 x best.. hantu bonceng x best.. raya x jd lg la x best... aku tgk separuh je hantu bonceng tu...

baru tgk malam tadi...aku bole bagi kredit la kalo nak di compare dgn filem2 prof yg sangat choii sebelum ni. tu pun sebab ada apek & johan..kalo idak sape nak gi tengok weiii..

noreen noor yg suatu ketika dulu sangat juicy..mak oi takajut aku..udah serupa raja ema masa gumuk..tu pun ada hati tu pakai baju catwoman..lupe ke perut yg gendut tu

scene 2 orang khadam suruhan cina tu sangat choii..macam kayu..nampak sangat prof nak ketengahkan pelakon baru...

pelakon2 lain pun baru..esp yg pempuan kat tmpt taxi tu..mana dia dapat ntah

baru tgk malam tadi...aku bole bagi kredit la kalo nak di compare dgn filem2 prof yg sangat choii sebelum ni. tu pun sebab ada apek & johan..kalo idak sape nak gi tengok weiii..

noreen noor yg suatu ketika dulu sangat juicy..mak oi takajut aku..udah serupa raja ema masa gumuk..tu pun ada hati tu pakai baju catwoman..lupe ke perut yg gendut tu

scene 2 orang khadam suruhan cina tu sangat choii..macam kayu..nampak sangat prof nak ketengahkan pelakon baru...

pelakon2 lain pun baru..esp yg pempuan kat tmpt taxi tu..mana dia dapat ntah

tggu aku donlod, baru blh bagitau best ke x... hohoho;)

patunyer citer tayang waktu first raya ker...baru ler ade mood...dah ler malaysia nih jarang buat citer filem raya camnihh.....

Kalau diikutkan review kami yang kasar, pasti ramai yang akan merase kurang selesa dengan pendapat kami. Maka paling sesuai title untuk review filem ini ialah filem ini tidak perlu keluar wayang tetapi keluar saje di kaca tv. Tindakan FINAS memang terbaek, usah kayakan Professor Madya lagi dengan filem sampah seperti ini jika ia ditayangkan serentak dengan Hantu Bonceng.

Kami benci di tipu dengan gazette yang seolah-olah menunjukkan filem ini kelakar ya amat kerana sesungguhnya filem ini tidak kelakar langsung. Kami adalah orang yang serius, hatta kami memerlukan lawak yang spontan dan bukan lawak yang dah basi yang hanya sesuai untuk kanak-kanak bawah 12 tahun. Malah jika uols putus cinta dan menonton filem ini untuk menghiburkan hati, filem ini bukan cadangannya kerana kami risaukan uols akan terus membunuh diri.

Kami ke panggung juga kerana ingin melihat Johan, true blood Zizan untuk menghasilkan lawak spontan yang manikam kalbuku. Namun amat mengecewakan. Hanya babak Johan bertutur stail Ah Chai mampu buat kami tergelak dan certain-certain babak yang lain, selebihnya kami panas bontot ingin keluar panggung. Apakan daya, kerusi kami spot yang terbaik iaitu di tengah-tengah panggung menghalang kami untuk keluar dari panggung tersebut.

Kami enggan review banyak missing plot dalam filem ini. Apa pun, siapalah kami ingin menghalang uols dari menonton filem ini. Bintang untuk filem ini 1.5 / 5 bintang.

{:1_126:}

Lawak bodoh meluat:

Watak dua ekor beruk hensem memperbodohkan diri masing-masing main rimau mainan dan sepak kepala antara satu sama lain.

Muncul muka pengarah, adik, abang, RATU tak laku, sedare-mare, atok & nenek kalau boleh masuklah semua warga krewlah! M. Razak Shyamalan ke ape wei!

Lawak basi Saiful Apek. Anda patut berhenti berlakon, kerana ia mampu membuatkan anda legend! Berhenti sebelum terlambat!

Kami sangat diperbodohkan dengan lawak bodoh mayat hidup yang dari awal sudah tahu dia bukan mayat dan tidak sedar-sedar walaupun di bawa kesana – sini.

Watak Leo gengster yang paling bodoh di dunia.

Noren Noor berpakaian catwoman, buat kami muntah dalam panggung.

Lakonan dua polis yang sentap mak enon dengan Noren Noor, kami macam blur la pasal ape wei.

Yang lain-lain, uolss tambah sendiri selepas tengok filem ini.

sesiapa yang tengok sila sahkan...

Post Last Edit by zlina1176 at 19-9-2011 15:50

semlm dgn brat ati tgk cite ni coz film johnny english fullhouse. xde lh best pn. x tgk pn xpe. gaya lakonan apek sama je. yg lawak johan tp ada part cam tepaksa gelak je. jln cite yg x kukuh n lakonan kayu. mekap pelakon lak bertampuk sgt.