CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ariapersanta

Seni Tafakur Melayu

kaedah rawatan diri melalui Tafakur Melayu
kursus dibuka bagi semua untuk mendalami kaedah rawatan diri melalui tafakur melayu,
saya terpanggil untuk mengketengahkan perkara ini kerana:-
1.ramai yang merasa payah untuk mencari perawat yang benar benar jujur, terasa tertipu dengan bayaran dan lain lain. jadi mengapa tidak belajar sendiri merawat diri dan keluarga dengan kaedah melayu dan Islam?
2. Ramai yang menyatakan perawat ialah golongan 'pilihan' yang 'berbakat' jadi saya ingin buktikan bahawa Perawat Alternatif dan Islam sama juga seperti doktor yang perlu belajar dan tidak mendapat ilmu itu tanpa berusaha.
perlu diingat 99% mereka yang boleh mengubat tanpa belajar itu didampingi saka.
3. Sebagai amal bakti saham akhirat semoga dengan ilmu yang bermanafaat pahalanya kekal saya perolehi hingga kiamat

Reply 101# ariapersanta

bagi mereka yang berminat boleh PM saya

Post Last Edit by neofim at 1-4-2012 14:36
ibu gayong itu sama la dgn gerak...hakikatnya bahagian kedua dalam tafakur melayu iaitu taf ...
ariapersanta Post at 30-9-2011 21:53

Salam.. patutlah itu hari tiba2 shj tangan sy gerak sendiri.. sebab saya dah set kat minda "Allah yang buat" byk2 kali..

Saya memang minat nK belajar dan kaji  jurus gerak ni sebab tiba2 je intro gerak tu terjadi kat saya.. tapi guru tauhid sya tak berapa kasi la saya belajar jurus buat masa sekarang.. dia suruh  zikir esakan zat Allah seikhlas2 nya.. belajar kompenen2 je dulu dia kata.. dah faham fungsi.. nanti baru boleh naik tahap intermidiate.. dia nampak saya macam tak sabar agaknya.. dia kata kalau saya gi belajar jurus gerak nanti guru saya tu zast semua sendi2 saya.. serba salah nak gi belajar..

Saya kata dengan guru tauhid tu.. saya takut kalau dia meninggal sayanak belajar dgn siapa.. dia kata doa dgn Allah beramal dengan ikhlas.. nanti ilmu tu Allah akan kasi..

Lagi dia kata jurus pukul/lambung orang dari jarak jauh tu semua jurus2 rendah.. buat apa belajar nak lambung2 orang... guru tu kata kalau beramal ikhlas kerana Allah semata2.. bukan takat jurus biasa2.. terbang pun kita boleh.. tapi tu semua buat apa dia kata... wallah huaklam..

Tu yg saya terpaksa simpan je niat saya nak belajar jurus gerak tu..saya tanya kat guru tu.. yang tangan saya gerak2 sendiri tu apa.. jin ke.. dia kata bukan jin... itu diri saya yang sebenar.. diri saya tu baru nak terlepas dari ikatan syaitan/dosa2 sebelum ni.. dia kata takpe.. terus je beramal..

Reply 103# neofim

itu yang terbaik...sbb beramal kena ikhlas ,

Post Last Edit by neofim at 1-4-2012 14:38

Reply 104# ariapersanta

Tulah.. sy pun serba salah dibuatnya.. dalam hati nak sgt belajar.. nak sgt tahu.. tapi kena tahan nafsu/semangat tu buat masa ni.. guru tu suruh qodho balik solat2 yg pernah tinggal dgn qodho puasa.. bayar fidyiah sekali..

Pastu amal zikir la illa haillah.. sambil esakan zat Allah

ikut je la apa yang syeikh anda kata , sbb kira nya dia pembimbing rohaniah, kitaorang dulu pun x diberitahu kegunaan zikir2 dan wirid2 harian tu sbb guru nak biar beramal kerana Allah, fadhilat dapat pahala pun dapat,
jika beramal kerana maksud maka dapat fadhilat sahaja.
Guru anda berikan jalan terbaik untuk mencapai tingkat ilmu paling tinggi iaitu doa yang makbul, dgn cara memperbaiki hubungan dgn Allah.
tak da ilmu yang lebih tinggi dari doa yang makbul.

Follow Us
Reply 106# ariapersanta

Terima kasih saudara diatas penjelasan saudara tu.. hati saya rasa tenang bila dgr penjelasan saudara tu..

InsyaAllah saya akan ikut apa yg disarankan oleh guru sy tu.. tapi dia memang dah warning saya awal2. kalau sy belajar jurus gerak kalau jumpa dia.. dia zast semua sendi2 saya.. mungkin saya kurang sabar dalam beramal.. erti kata lain gelojoh mahukan fadhilat..

hehehe biasa la tu

dah lama sebenarnya nak belajar ilmu2 ni.
aria...boleh ke kalau nak belajar dengan saudara?

Reply 109# amirezu

boleh je

yang penting kene sabar..kalau nak cepat je bahaye...boleh jadi riak tau..ayah saye pun cakap sebelum buat ape..siapkan diri sendiri dulu......kalo tk silap saye dulu ade jambori untuk ilmu2 ni rase nye...kawan saye bgtau kat area sungai congkak ke mane tah..lupe la..sekarang tak tau ade lagi ke tak...jurs2 ni banyak la..

berminat untuk belajar mengerjakan solat dengan sempurna...

Salam.. patutlah itu hari tiba2 shj tangan sy gerak sendiri.. sebab saya dah set kat minda "Alla ...
neofim Post at 28-3-2012 18:35

neofim...aku senornye mmg tringin nk blajo ngan guru mursyid. tapi aku xtau guru mursyid mane yg betul2 benar. kalo aku nk jdi ank murid guru ko bleh x? tapi kt area mane ek...

Sejak belajor ilmu ni kan.....mek berasa seronok sangat2 tau.....tak payah dah pakai keter....terus je boleh terbang pegi ofis....jimat minyak lagi.....awwwwwww...nyah oiiiiiiii

Reply 113# edoraixora

Salam.. saudara.. kena banyak doa dan harap pada Allah.. saya pun sebelum jumpa dgn guru tu memang doa sgt pada Allah supaya beri seorang guru yg boleh tunjuk kan jalan tauhid.. erti kata lain upgrade amalan.. sebab saya memang solat.. tapi tu lah.. masih lagi solat dgn keadaan lalai.. masih lagi tauhid tu tak kuat pada Allah.. saya doa tu pada bulan puasa..

Lepas saya belajar tauhid.. esakan zat Allah.. baru saya tahu byk lagi ilmu Allah yg belum kita belajar.. banyak lagi hijab2 ygmenutupi dalam diri supaya dapat kenal sifat2 dan zat Allah Ta ala..

Reply 112# sahamboi

Salah satu nak belajar solat yg sempurna kena belajar bab tauhid.. kenal sifat2 Allah.. nama2 Allah.. dulu2 orang2 tua byk belajar sifat 20.. tapi sekarang memang macam susahlah nak jumpa guru yg mengajar sifat 20 ni.. tu yg kalau dapat guru yg mengajar tauhid yg betul pada Allah SWT rasa beruntung sgt.. byk rahsia2 Allah yh kita xpernah tahu pun selama ni..

Reply  edoraixora

Salam.. saudara.. kena banyak doa dan harap pada Allah.. saya pun sebelu ...
neofim Post at 30-3-2012 12:41

saudari sebenarnye...hehehhh
tu la...sedang mencari diri ni, terase jiwe ku kosong
nak menambah ilmu ke arah ketuhanan, masih cube memperbaiki diri yg kkdg mmg lalai & leka ni

Sejak belajor ilmu ni kan.....mek berasa seronok sangat2 tau.....tak payah dah pakai keter....terus  ...
zad78 Post at 30-3-2012 12:34

ade tak ko dengar orang cakap..it's a bird...it'a a plane...it is a zaaaddd78 lah heheh

lerr macam macam... semua sbb manusia selalu berfikir Jin itu kuat dan Allah itu lemah (tampa sedar) kerana manusia beranggapan perkara yang mencarik adat itu hanya boleh dilakukan oleh manusia dn pertolongan jin bukan dengan Kudrat dan Iradat Allah...
betapa mudahnya manusia terjerumus kedalam kesyirikan.
dan betapa mudahnya manusia memperlekehkan apa yang mereka tidak faham....

Seronoknya ilmu ni. Nak belajar tapi... nak cari guru susah dan lagi satu amalan aku tak siap lagi. Lobang2 lagi...