CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juliez

Sepahtu ditubuhkan. Mamat tersingkir

Post Last Edit by AkuTakHeran at 18-10-2011 14:50

Jep ni xde awek ke...tak pernah dgr cite..

Jep ni xde awek ke...tak pernah dgr cite..
AkuTakHeran Post at 18-10-2011 14:46

kalau ade pon maybe x kan kecoh cam mamat..

kesian mamat..harap2x akan terbuka lah rezeki utk dia lepas nie..dia nampak ok jer berlakon dgn ifa raziah yg dia pegang watak driver kepada ifa raziah tu...

kesian mamat..harap2x akan terbuka lah rezeki utk dia lepas nie..dia nampak ok jer berlakon dgn ifa  ...
seri06 Post at 18-10-2011 15:08

aku tak caya la jep ngan adda tu ada konspirasi nak jatuhkan mamat...........

kalaupon ada ... rasanya itu ekoran dari sifat bermasalah mamat dari dlu dan ekoran dari sakit hati adda ditinggalkan mamat... mungkin mreka bergabung menjatuhkan mamat...

tapi suara hati kecil aku kata...tak mcm tu, boleh nampak jepp dan shuib mmg siyes dan komtmen dalam kerjaya...

statmen balas pon dah tau mamat mmg ada buat sume yg mreka kata tu.......
takpela... sepah tu masih milik mamat sorang....... dia boleh cari patner lain.....

kalau aku fida pon... aku mmg bengang dan marah gila kalo gambar peribadi aku di sebar merata rata.... nampak sangat lelaki yang tak bleh di buat somi... isk.. bengang je......
fida pon salah gakk... buka tudung... tapi itu kan gamba pribadi... mamat tu g post kat tenet tu apsal....

mmg dari gaya... mamat nih mmg degil

[quote]Namun, tujuan utama dia mengundur diri daripada Sepah apabila tidak mahu terpalit dengan kontroversi demi kontroversi yang dicetuskan Mamat menerusi kisah percintaannya bersama Adda dan Fida.

Saya nak buat nama Sepah tu jadi besar dan bersih daripada kontroversi kerana kami orang kampung, tak tahu apa-apa. Kontroversi dicetuskan mengaibkan kami, menenggelamkan nama Sepah.

Kami tak mahu disebabkan nila setitik, rosak susu sebelanga. Saya bersama Shuib cuba mempelbagaikan bakat yang diberi, tiba-tiba apabila baca akhbar keesokan hari, kami ni yang tak tahu apa-apa, disajikan dengan cerita Mamat dengan Adda, dengan Fida. Kontroversi itu tidak membabitkan Mamat seorang diri, tapi tempias terkena kepada nama Sepah.

BAGI Shuib, dia sependapat dengan Jep. Tujuannya menyertai Sepahtu kerana dia tidak mahu terpalit lagi dengan kontroversi Mamat sehingga beliau berasa malu apabila masyarakat mengaitkan nama Sepah setiap kali cerita panas Mamat dipaparkan akhbar, walhal perkara peribadi itu langsung tidak ada kaitan dirinya.

Memang ada perkara saya nak buat dengan Jep saja, bukan Mamat. Bagi saya, setiap manusia tidak ada yang sempurna, tapi sama dengan Jep, saya juga tak tahan dengan kontroversi dicetuskan Mamat. Kami ni orang kampung dan bagi saya tak perlu ada kejutan budaya seumpama itu. Saya tak mahu nama saya dikaitkan dengan kontroversi Mamat. Saya nak serius cari makan dalam industri ini.

Saya tak pernah berniat menindas Mamat kerana dia masih dikenali sebagai Mamat Sepah. Sekiranya Mamat bagus, dia pandai jaga nama, solo pun boleh cari makan. Selama ini saya jaga nama Sepah, tapi disebabkan dia, nama kami terpalit, jadi saya rasa tidak adil. Orang menulis di Facebook saya, setiap kali jumpa orang, mereka bertanya, kenapa Mamat jadi begitu, jadi saya malu.

Apa hal? Saya tak ada kena mengena, pergilah tanya Mamat sendiri. Saya pantang apabila nama Sepah dikaitkan dengan benda-benda tak elok. Ketika saya bersama isteri (Siti Sarah), saya jaga nama Sepah supaya tak keluar cerita negatif. Selagi belum jadi (tak kahwin), saya tak bercerita dengan orang. Apabila dah pasti, barulah seronok bercerita. Bagi saya, cerita peribadi, tetap peribadi, simpan untuk diri sendiri.

Ini kau (Mamat), belum apa-apa beriya-iya cerita di Facebook. Saya tegur dia banyak kali sehingga kami pernah bertekak. Tapi, apa saja dinasihatkan itu, umpama mencurah air ke daun keladi, saya bengang! Sampai satu peringkat, saya malas nak tegur sebab dah ke laut

Follow Us
serba salah sungguh baca kes epah ni weh.
kesahnya, taktau nak sokong sapa...

dlm sepah n aku mnat jep...mamat dgn shub n kureng sket lah...tp kecewa jgk kat jep bla baca apa yg da komen kat akhbar...makn lama makn nmpk sgt yg da cuba nk buruk kan mamat..nmpk tk matang sgt part tu...shub plak mcm lembu cucuk idung je....
aku pena nmpk mamat dgn fida kat spore...holiday...ok lah ...dia tk sombong...mmg nmpk poyo lah mamat ni tp ok lah ....

agak2 la siap ade pakatan nak jatuhkan mamat.... lawak la... ingat mamat tu mcm anwar ibrahim ka org sibuk n
ak jatuhkan....
sah2 ade berita terbaru mmg buat hal dgn produksi drama komedi..... itu slh shuib n jep kah....

iols nie peminat sepah...bole la dikatakan tegar...
kadar keminatan iols kalau ikut skala 1st j ...
viscose Post at 18-10-2011 19:29

johan tu mmg kelakar.... ni mamat? kelakar ke die muahahha

johan tu mmg kelakar.... ni mamat? kelakar ke die muahahha
dino Post at 18-10-2011 22:12

khennnnnnnnnnnnnnn

khennnnnnnnnnnnnnn
awekcunbanget Post at 18-10-2011 22:18

jauh sgt beza tu hiks
dlm maharaja lawak mamat takde fungsi.... tanjat boboi itu je lawaknya..... itu pun dibantu oleh member lain...

jauh sgt beza tu hiks
dlm maharaja lawak mamat takde fungsi.... tanjat boboi itu je lawaknya..... ...
dino Post at 18-10-2011 22:23

tp time menang die plak yg over.. xleh lupa ucapan mamat time menang raja lawak..over sungguh

tp time menang die plak yg over.. xleh lupa ucapan mamat time menang raja lawak..over sungguh  ...
awekcunbanget Post at 18-10-2011 22:25

usaha die tuh...
dah terang2 mamat byk kontrobesi... lg nak kata die okeh.... yup berkwn2 jugak.... tp klau kwn rosak kwn baik takyah.....

usaha die tuh...
dah terang2 mamat byk kontrobesi... lg nak kata die okeh.... yup berkwn2 j ...
dino Post at 18-10-2011 22:29

pada aku lantak la mamat ni ade kontroversi atau tidak..tetap tak minat beliau..TAK LAWAK LANGSUNG!!

jep ngan shuib ada hak nk pertahankan diri
bkn dia angkuh
apa yg dia org berdua kata ader benar
sape x bengang org lain buat hal, x pasal2 terbabit sama
nie periuk nasi dia org, kene la dia org jaga...

aku mcm sokong jep n shuib je..

aku mcm sokong jep n shuib je..
af_1993 Post at 19-10-2011 21:20

thanks sebab sokong saya

{:4_192:}  fefeeling jadi jep okeh.

takpe apepepun good luck la tuk diorang nih

mmm good luck ! )