CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kingcarlos

Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM

Reply  aqyueetda

aqyueetda pon kejut jugak ke? hehe.....saya letrik....
kisah kat kimia pon say ...
iza_yuss Post at 28-3-2012 09:12

ha a.akak grad 2001..haiii

ha a.akak grad 2001..haiii
aqyueetda Post at 28-3-2012 15:32

hihihi

kamsis mana dulu?

kamsis Y,al marbawi,dkt pasar mlm tu.mula dok flat pastu umah teres kat surau.agak2 de ke yg kenal dlm ni..huhh

Reply  caricari

unikeb situ mkn mmg best..klu time lunch mmg paking susah (dh name situ pun mmg  ...
havovasta Post at 28-3-2012 14:05

nape dgn mamat cashier itew dik..? akak cuma suka makanannya yg pelbagai je + kuih-muih...ikan bakar la, soto, etc etc...yummy...
akak dah tua dik...tak sempat tengok mamat lain dah...
makanan kat situ lebih mengancam dari mamat itew...(oh nampak sangat akak suka makan.. )

itula yg pelik... i dah biasa drive ke situ sebab i suke tgk bangunan fuu. konon2 rasa mcm kt ov ...
cik.amy Post at 28-3-2012 10:15

hehe..jalan ke fuu tu mmg scary kan...kalau dah senja tu semacam je bile lalu situ..same jugak dgn selekoh yg dkt FST tu..

aritu ada dgr ceramah, die cakap tau x kenape lingkungan 1 dgn lingkungan 2 kat ukm tu berbeza.lingkungan 2 tu bangunan cantik2..tp lingkungan 1 cume batu bata merah jer.. penceramah tu cakap sume tu sbb perjanjian dgn bunian. situ penempatan dorg..dorg benarkan di dirikan bangunan tp bangunan tu x boleh di cat...wallahua'lam..

hehe..jalan ke fuu tu mmg scary kan...kalau dah senja tu semacam je bile lalu situ..same jugak d ...
mash311 Post at 28-3-2012 22:30

sangat! dekat selekoh bangunan nuklear tu pn scary xpernah plak dgr cerita bunian tu. tp slalu gak tertanya2 kenapa dorg xmo cat bangunan2 kt situ. nk kasi nampak authentic ke? rupenye camtu eh. huhu... kalo kt fep tu kn ada jugak yg slalu nampak lembaga hitam duk berdiri tegak

Follow Us
sangat! dekat selekoh bangunan nuklear tu pn scary  xpernah plak dgr cerita bunian tu. tp ...
cik.amy Post at 29-3-2012 09:19

kalau perasan, area fep, ptsl, fst sume tu..kalau lalu bawah2 bangunan tu (short-cut) akan rasa semacam..padahal tmpt tu mmg laluan student..bkn jarang org lalu..suasana suram aje..

pusanika tu pon same..senang cakap,lingkungan 1 tu mmg suasana die suram..kalau compare dgn lingkungan 2..ceria je suasana nya..

tp walaumcm mane pon...daku ttp syg UKM...zaman remaja kat situ tu...byk sgt memori...

kalau perasan, area fep, ptsl, fst sume tu..kalau lalu bawah2 bangunan tu (short-cut) akan rasa  ...
mash311 Post at 29-3-2012 09:44

sy slalu lalu kt tmpt yg awak ckp tu. dkt alur ilmu aka konon2 sungai tu kn? mmg creepy tp kami nk sedapkan hati buatla fefeeling cm kt obersi. hehe...

awk grad bila?

sory mod, OT jap

sy slalu lalu kt tmpt yg awak ckp tu. dkt alur ilmu aka konon2 sungai tu kn? mmg creepy tp kami  ...
cik.amy Post at 29-3-2012 09:48

kalau lalu ramai2, mmg xrasa pape..hehe..

saye grad 2002..tua dah pon ni...aritu saje2 melawat UKM malam2 dgn member...terpegi plak kat bangunan baru dpn kolej UO tu..mak oii..scary jugak...

Terasa comel je bila buat jejak kasih student2 UKM kat sini.

sy bkn stdt ukm..hehe..tp kakak sy smbg kt ctu...sll anto die kt kampus tuh...asrama die mmg ceruk ek...seram siot..

Wah lama tak melawat thread ni. Bagi Cik amy je conquer semua. Okeh, nak tambah satu lagi cerita. Kali ni kami berdua jadi star of the show

Satu malam tu, Amy, saya & seorang kawan kami (lelaki) keluar. Saya tak ingat apa kami buat, tengok wayang ke, makan ke, tapi term yg kami senang pakai is berfoya2 la hehehe Anyway, kami balik around pukul 10 lebih sebab Amy tinggal dengan family dia waktu tu, so kena jadi Cinderella xboleh balik lambat2 . Lepas drop Amy kat rumah dia, saya hantar pula member kami tu balik Kolej Dato' Onn. Lepas tu saya drive balik ke Za'ba.

Sambil2 drive tu, saya bukak tape lagu (ye, kereta saya waktu tu xde CD player ye ) Waktu saya dah sampai kat simpang antara blok FST, KIY dan UO, tiba-tiba lagu yang saya dengar tu makin lama jadi makin perlahan. Last2 lagu terus hilang, padahal tape tu masih berjalan. Saya pelik, ingatkan radio rosak. Saya tekan2 radio tu, konon2 nak jadi McGyver nak betulkan radio & kaset tu. Sekali....

"EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Saya dengar dari radio saya, bunyi seorang perempuan menjerit nyaring. Pap! Terus saya tutup radio dgn kaset sekali masih tersumbat dalam radio tu. Nasib baik bunyi jeritan tu berhenti bila saya tutup radio terus. Tak nak fikir apa2, terus sambung drive sampai kolej. Nasib baik lepas tu tak ada lagi gangguan apa2.

Ingatkan cerita stop sampai situ. Rupanya ada lagi. Esoknya saya jumpa Amy di kelas. Dia terus buka cerita, rupanya malam tadi pun dia kena kacau di rumah. Waktu tu dia tengah gosok baju di tingkat atas sambil tengok TV. Tiba2 dia dengar orang bagi salam kat belakang dia. Terus dia terkejut. Mana tidaknya, dia sorang2 di rumah. Nak kata family dia, semua xbalik lagi. Nak kata TV, cerita Inggeris (xkan Horatio Caine bagi salam kan Amy kan ) Yang lagi bestnya, waktu tu tengah dia membelakangkan bilik dia sendiri- mana ada orang dalam bilik tu?

Untuk menambah lagi keseraman, Amy kata kejadian tu berlaku pada pukul 11 malam. Terus saya terdiam. Sebab itulah waktu yang tertera kat jam kereta saya waktu saya dengar perempuan menjerit dari radio (kaset) saya tu.

Kesimpulannya: Malam tu kami berdua kena kacau serentak. Cuma berlainan tempat. Yang peliknya, member kami yang lelaki tu tak pulak kena kacau. Agaknya tu berjantina lelaki kot. Sebab tu xminat

P/S: Amy, kalo ada tersalah sila betulkan. Cerita udah lama, detail part ko aku tak ingat hehe

Rate

1

salam uols,
ada rupanya benang kisah seram kt area kajang rupanyer...

since aku tgh boring kt opis ni, aku nak tumpang berceritalah..tapi tak tau la seram ke tak kisah aku ni..kalau tak seram jangan marah,k...

kisah berlaku dalam awal bulan April ni lah...kan awal bulan hari tu orang cina buat semayang antu...so, satu hari anak aku yg darjah satu balik dari sekolah di kajang dengan menaiki motor bersama ayahnya...biasanya aku yg pick up dia lepas balik keje tapi hari tu aku cuti...so mr hubby aku lah ganti tugas aku...

nak dijadikan cerita...on the way balik tu dah dekat2 nak pukul 7, dorang lalu jalan kt kubur cina kt area Sg K****n..masa balik petang tu dia okey je...tapi malam lepas dinner dia start mengadu sakit kaki esp kt belakang pelipat kaki dia...masa dia mengadu sakit tu dia kata dia sakit sbb tunggu baba dia lambat sampai...so aku pun dengan jayanya marah kt anak aku tu kenapa tak dok diam2 kt kerusi masa tunggu ayahnya sampai..dia kata dia memang duduk aje tak main pun ngan kawan2...so malam tu dia suruh aku urut kaki dia...

malam tu aku cakap ngan hubby..apa ke pelik benar budak darjah satu boleh sakit kaki teruk sangat sebab berdiri lama..kalau nak kira hubby aku lewat pun lam 10 minit gitu je...bukan lama pun...

malam tu tido anak aku terjaga pi toilet dan terus gi bilik aku...bila dia baring sebelah rasa badan dia dah panas...ingatkan demam biasa jer..so bagi ubat dan tido...esoknyer aku keje so since babysitter aku pi umrah aku tumpang la anak2 aku kt umah kakak...jam 10 pagi kakak aku dah calling2 opis aku cakap anak aku demam panas sangat..dan kakak aku rasa cam ada something aje pasal lepas dia pegang anak aku badan dia pulak seram sejuk...so terpaksa la aku balik umah tengok dorang...mmg badan panas ya amat esp part kepala tapi kaki sejuk bangat...so, nak bagi fever tu kurang aku lap2 la kepala ngan badan dia ngan kain basah...tiba2 anak aku meracau2...mejerit "Takut! takut!".."Atuk..Atuk tu"...aku pun tanya anak aku atuk mana? atuk kita ke? anak aku jawab bukan...aku tanaya lagi camana rupa atuk tu? yg paling best anak aku jawab macam atuk english ( atuk english ni atuk sedara dia kt london )...masa dengar tu cam meremang gak bulu roma aku..aku pun tanya kt mana atuk tu? dia kata atuk tu nak bawak dia tak tau pegi mana...so aku pun buat2 la cakap kuat2 " Atuk, ko pegi tuk..jangan kacau sini."  

So, petang tu lepas bawak dia gi klinik kitorang terus pegi bawak juga ke perubatan alternatif...lepas ubat tu, aku saja je la cakap kt pengamal perubatan tu ( since dia ni pun sedara-mara kitorang gak) yg anak aku nampak atuk cam orang putih...menurut kata pengamal perubatan tu memang betul apa yang anak aku nampak tu...yg paling tak tahan entiti tu dah cicir lak kt umah kakak aku..huhuhu...

begitulah kisah aku dan anak aku...tapi ada lagi sambungannya..aku gi toilet jap erk...karang sambung...

Rate

1

Reply 54# peachRose

Rumah pasak tu org panggil rumah angkut yer? Ada org Bangi pernah cerita katanya rumah tu bukan asal disitu, diangkut dan letak kat situ? Yer ker? Camne la dorang angkut rumah tu and letak kat situ agaknya?

hehehe...tenkiu momod sbb bg tacang...

hari ni baru sempat nak sambung story yg tak habis crite kt atas tu...

alkisahnya selepas anak aku kena demam panas tu, kakak aku pulak kena (since dia ni mmg jenis senang kena la)...then, aku cuti tak keje lebih kurang seminggu...

bila aku balik opis, ada sorang opismate aku mmg tinggal dekat la sangat dengan kawasan kubur cina tempat anak aku kena sampuk tu...katanya dalam minggu yang orang cina dok semayang hantu tu, sedara dia ada lalu kt jalan kubur tu waktu malam dan tetiba aje kereta dia terberhenti sendiri...pastu kecoh ada orang nampak orang tua kt area tu...huhuhu...aku bajet orang tua tu la kot yg follow anak aku balik petang tu...

tapi la ni takde dah cite ni...maybe datuk yang anak aku nampak tu adalah "latuk' yg dok tunggu sedara dia datang semayang tapi tak datang kot...hehehehe....

diaorg...kalo tiap2 thn wat sembahyang x bleh stop...
kalu stop siap tok nenek tu meroyan...dok tunggu2 x de org dtg...

diaorg...kalo tiap2 thn wat sembahyang x bleh stop...
kalu stop siap tok nenek tu meroyan...dok tun ...
duku Post at 28-4-2012 13:18

ooo awal bulan 4 tu bila ye.sbb aku pi sungai tekala 8/4 tu jem tak hingat tau..pi ramai2 ngn kwn ex-classmate saje mandi manda,gosip2kan..kan sebelah sg tekala tu ade kawasan perkuburan cina mmg besar babak..tu yg jam sampai berjam2..pg ahad lak tu kan..pastu ms mandi tu kawan aku sorang ni kepala dia kuar asap.maksud aku  dia pakai tudung la bebetul nampak cam berasap2 xpasti la abuk tudung ke apa..tp kalo ngk mcm kepala dia berasap sbb kepanasan ala2 bumbung umah kuar haba time panas terik.yg kierorg ni peliklah tnya dia apasal kepala dia berasap..dia pn xtahu napa..hurmmmmm...pastu semua pakat dok usik dia ckp..ade kena ngena ngn upacara semayang cina tuh huhuhu

Reply 234# razureza

Yup my big bos pun ckp umh tu bkn asl situ,tp diangkut dr tmpt lain,kdh kot wallahualam

stakat blajar kt ukm xpenah plak dgr n kena. wlpn blik mlm sorg2 duk tggu bus blkg tu utan. n slalu jgk blik pas tgh mlm, pas meting. xda pe2 plak..

saya keje kat UKM. Asalnya keje kat bangunan FEP tu. Tingkat 5.
Sebagai pekerja berdedikasi selalu dah balik lepas2 maghrib.
kadang2 tu kena kacau gak. kertas la tiba2 jatuh walhal pakai aircon, dgr mcm org bual2 la kat bilik belakang. tp buat x tau je la.

sekarang keje kat bangunan CRIM. jalan olej ibu zain tapi naik atas lg. mmg hutan abis. seram gak tp bila pikir yg kita ni cari rezeki halal pedulikan la, aku x kacau kau, kau pun jgn la kacau aku.