CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kingcarlos

Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM

ingat lagi kakak iol dok flat kat sek2...... time tu kilang2 area tue still under contrustion yg ade pon hitachi yg paling besar.... banyak hantu raye...kat sana time tue...klu memalam tgok block sebelah boleh nampak benda tu turun .....

Perghh dahla tgh2 mlm aku dok bc kisah2 menyeramkan nih... Tp best bc kisah n pengalaman kwn2 kt cni

annehuda posted on 19-9-2014 10:54 AM
ko citer bab bunian, aku teringat kawan aku dulu. masa tu die nak gi kolej ibu zain naik motor. ka ...

dia jumpa katne tuh? bkn dedulu kata area paku pakis tu ke apa ke kalo nk jumpa...

lantodak posted on 25-6-2014 01:34 PM
Grad bila? Saya study sana 2007/2010

Penah kene ganggu..mostly dekat fep.kab.dectar/panggung se ...

FEP tu fac aku and aku stay kt rumah kelamin KAB, btol2 mengadap 'hutan'. serious kat situ mmg horror. pernah nampak cik gula2 berdiri tegak kt kt hujung laman luas belakang flatlet sebelah tangga yang nak naik ke rumah kelamin. xpernah aku naik tangga selaju haritu. sebelum tu ada budak stay kat flatlet kena histeria. aku rasa benda tu kot yg ganggu.

annehuda posted on 19-9-2014 10:54 AM
ko citer bab bunian, aku teringat kawan aku dulu. masa tu die nak gi kolej ibu zain naik motor. ka ...

Fuhhh..tghari ke membe kau tu nampak?

cik.amy posted on 23-9-2014 12:21 PM
FEP tu fac aku and aku stay kt rumah kelamin KAB, btol2 mengadap 'hutan'. serious kat situ mmg hor ...

Tangga area mana ni? Yg depan fst tu ke?

Follow Us
lantodak posted on 23-9-2014 02:20 PM
Tangga area mana ni? Yg depan fst tu ke?

bukan... dia belah dalam dekat flatlet perempuan otw nak ke rumah kelamin. kalau lalu belakang kafe tu nampak lah padang kecik yg dimaksudkan. tp dah lama xpi situ. xtau ape rupa dah.

cik.amy posted on 23-9-2014 05:24 PM
bukan... dia belah dalam dekat flatlet perempuan otw nak ke rumah kelamin. kalau lalu belakang kaf ...

Ddk amin pun serius takleh recall tangga mana..hahaha..kne pi amin balik le ni..

Aku nak sharing satu cerita, tapi kejadian ni berlaku di salah satu kuaters kerajaan Putrajaya.

Satu hari tu, aku stay rumah kakak aku ni. malam tu aku dengar jiran atas dia main alih-alih perabot, dalam pukul 10 macam tu. Dalam hati, "rajin gila orang atas ni deko2 rumah dia". Tapi takde la aku nak tegur ke apa, sebab fikir biasa je.

Esoknya aku tanya kakak aku, kenapa jiran dia rajin sangat alih2 perabot. Lepas tu kakak aku cakap la, "itu bukan jiran aku yang buatlah, dah selalu dah jadi" Aku pon tergamam la bila dengar. Nasib baik tak tegur. Haha.. Lepas tu kakak aku sambung cerita. Malam yang sama aku dengar bunyi alih2 perabot tu, ada benda main2 guli dekat area dia tidur. Tapi agaknya kakak aku ni dah biasa sangat, dia buat bodoh je.

Kakak aku sambung lagi, dia kata setakat main guli dengan alih perabot tu takde ape hal. Yang paling seram, penah satu malam, dalam waktu orang dah nak tidur (dalam pukul 11 malam keatas), grill rumah dia digoncang2. Dia pandang hasben dengan anak dia. Dua2 buat taktau. Kakak aku ni pon konfius, dia sorang je ke yang dengar? Tapi dia buat taktau je.

lagipun, katanya kawasan kuaters kakak aku duduk ni pernah ada kes. Sebelah kuaters ni ada satu bukit baru tarah (beberapa tahun lepas). Benda2 halus yang menghuni bukit tu ramai2 berpindah ke kawasan kuaters kakak aku ni. maka lepas tu, kecoh dekat penduduk situ yang ramai nampak penampakan. Tapi yang paling seram kakak aku cerita, ada sorang penduduk situ naik lif sorang2 waktu malam, pocong tumpang sekali dalam lif tu. wuuuuu seraaammmm...

Rate

1

LipasComel posted on 21-10-2014 11:52 AM
Aku nak sharing satu cerita, tapi kejadian ni berlaku di salah satu kuaters kerajaan Putrajaya.

S ...

kat precint bape nie lipas? ptjaya kat prct17 tu pn cam seram. Aku gi umah makcik aku.. naik lif sensorang rasa cam ada org je dlm lif tu skali..and dekat koridor umah2 dorg nie.. sunyi semacam.. dah la lampu lif pun malap je.

ninjago posted on 21-10-2014 12:05 PM
kat precint bape nie lipas? ptjaya kat prct17 tu pn cam seram. Aku gi umah makcik aku.. naik lif s ...

aku tak pro sangat precint2 ni, tapi kuaters tu dekat2 dengan picc

aku tgh belajar kat ukm sekarang. so far takde lagi mengalami benda pelik. tapi roomate and kawan memang selalu laa kena tindih. aku takde apep pun

Mocik dok ungku omar masa matriks zaman dulu.siap dok kat area rumah kelamin tu.siap ada satu time tu mocik sorang je yg ada lantara 3 blok tu sbb prg lain seme balik cuti midsem.so far alhamdulillah xde gangguan lansung..

Lastweek kwan adik aku tsempak ngan pocong kt bus stop seksyen 3 yg nk pergi ke ukm tue..pkol 9malam baru time tu.. Tekezut deme siap berikat kain bonjotnye

saya pun ex-ukm, batch 2004-2009
dok kat rahim kajai, dulu join SUKSIS..
sepanjang zaman blajar, alhamdulillah xde nampak apa2 yang menakutkan & mengalami kejadian yang menyeramkan..

dulu, selalu gak balik lambat sbb abes meeting pun dah lewat, pastu kuar plak lepak kat kedai mamak..
kdg2 gi lepak2 kat putrajaya..
nasib tak jumpa apa2 walaupun kat kajai tu duk kat flatlet..

cuma...
bila dah keja ni..
opis saya (kat bangi gak) yang menyeramkan bila dok sorang2, tak kisah time bila pun..
tapi sebab dah keja, mmg slalu la kena stayback..huk3

surau plak jauh ke blakang, last2, amik telekung, solat je kat tgh2 opis..
sib baik yg slalu stayback pun pompuan je..
fuuuhhhh..

klu balik lambat pun, lebih kurang 10.00-10.30mlm, jalan kat bangi ni dah tak lengang sangat..
lagi2 dah ada uptown kan..

Rate

1

kisah yang ni pulak baru je terjadi kat saya 30 minit yang lepas

ceritanya begini, saya & akak opismate nak beli barang2 pantry opis kat my mydin seksyen 7
sebelum tu plan nak singgah beli psang cheese & pisang goreng (gerai yg berbeza)
pisang goreng tepi jalan seksyen 7 tu mmg sedap..coconut shake dia mmg feveret saya..

so, sebab jumpa gerai pisang cheese tu dulu, kami pun berenti la..
dari jauh kami kekecewaan sebab gerai pisang goreng yang sedap tu takde.. (tutup gamaknya)
lps beli, nak cross la jalan, nak msk simpang ke my mydin (masuk ke lane kanan sekali-sbb gerai2 tu kat belah kiri)

tapi sebab tak banyak kereta, sy pun jalan slow2..tergerak hati nak tgk gerai abg tu..
guess what????
dah sampai dekat, baru nampak gerai abg tu..
mula2 nmpk coconut shake je..pastu baru nampak pisang goreng & yg lain2..
punya terkejut kami, sebab dari gerai pisang cheese mmg tak nampak gerai abg ni..

pastu saya bgtau abg tu yang tadi kami tak nampak kedai dia bukak..
abg tu jawab apa tau???..
"biasa dah tu dik, bukan awk sorang je, ramai dah yang bagitau."

pastu wife abg tu cite, kdg2 org yg hantar kuih pun tak nampak depa berniaga.
siap gi bg salam kat umah..bila akak kedai tu lambai2 baru diorang perasan..

ada sorang customer, tgk gerai tak bukak, tapi dah sampai kat trafik light, dari side mirror baru nampak gerai akak tu bukak..

kesimpulannya, kalau dah dengki tu kan, mcm2 cara dilakukan kan??

Rate

1

adreena25 posted on 24-10-2014 04:58 PM
kisah yang ni pulak baru je terjadi kat saya 30 minit yang lepas

ceritanya begini, saya & akak op ...

maaf nak tanya..ni gerai pisang goreng dekat dgn gerai2 makan tu ke? menghala ke kajang dari seksyen 7?
ada lorong ke Giant tu..

sebab ada satu gerai pisang goreng kat situ yang sedap..selalu gak tutup..

sebut pasal kedai2 tak nampak ni, terjadi dekat aku dgn kakak aku beberapa bulan lepas.
Kakak aku suka beli bawang dekat satu gerai dekat pasar malam bangi ni. Satu hari tu aku dgn kakak aku lalu tmpat bawang tu, tgk orang yang biasa tu tak ada. kakak aku pon pegi la dekat gerai yg depan sikit (kakak aku xsuka pg dkt gerai ni pasal harga bawang dia mahal sket. hehe)

Abg ipar aku tanya, nape beli bawang dkt sini? kakak aku ckp la, gerai bawang biasa tu takde. Laki dia cakap la, ada je, mana ada tak ada gerai dia. Memandangkan aku pon perasan gerai tu tak ada, aku iyakan kata kakak aku. Skali waktu patah balik, ada la gerai tu..... tp mungkin jugak mata kitorg yg xnampak mula2 gerai tu.Wallahualam. huhu...

Rate

1

Ipo posted on 25-10-2014 06:24 PM
maaf nak tanya..ni gerai pisang goreng dekat dgn gerai2 makan tu ke? menghala ke kajang dari seksy ...

kalau dah menghala ke giant tu bukan rasanya..
ni gerai2 tepi jalan-menghala ke seksyen 7..
kalau dari roundabout (utk ke seksyen 4, seksyen 3, nak ke PKNS & untuk ke seksyen 7)

gerai abg tu ada jual coconut shake..
sedap..~

adreena25 posted on 27-10-2014 12:52 PM
kalau dah menghala ke giant tu bukan rasanya..
ni gerai2 tepi jalan-menghala ke seksyen 7..
kala ...

oh..ok..tahu2..kat situ ada jual pisang goreng jugak..dan kuih muih tu kan?