CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19218|Reply: 152

KAWAN KE KALAU MACAM NI?

Post Last Edit by Adlieya at 28-10-2011 11:04

Salam. aku ada masalah dengan kawan-kawan aku, kitorang 1 kelas & 1 rumah. kami berempat. masalahnya skang ni aku ada problem ngan dorang. dorang macam tak suka aku couple ngan BF aku pastu dorang cakap kat aku jangan pernah contact BF aku sebab dorang tak restu sampai dorang cek fon aku time aku mandi. perlu ke sampai macam tu? aku tak pernah plak halang dorang ngan BF dorang even BF dorang tu teruk or what. macam2 dorang burukkan BF aku. pastu hari tu aku contact jugak ngn BF aku, dorang marah2 siap hentak pintu kuat2. aku heran la dorang tu. tapi sebab nak jaga hati kawan, aku still cakap jugak ngan dorang even dorang teros wat aku cam tunggul.                                                                                                                                                                                           skang ni semester break, dorang xbalik sebab wat part time. pastu aku dapat tau dorang burukkan aku macam2 kat FACEBOOK. kawan ke macam tu? kalo kawan tak cakap buruk kan pasal kawan?? skang ni aku confuse nk pindah rumah or tak sebab aku memang dah tak bole hadap lagi muka 'kawan' yang macam tu. dan buat pengetahuan korang jugak dorang ni nama ja kawan tapi selalu kutuk jugak kawan yang lain kalo salah sorang tak da. now dorang cakap konon macam aku yang mengutuk suma orang. apa pendapat korang?

kawan mcm ni pun ada gak ke... aiyo....

Reply 2# MinyakAngin

tu la pasal. buruk kan kawan kat FB. macam tak matang. tapi aku tak balas pon, biar la apa orang nak cakap. n dorang cakap aku bukan kawan dorang lagi.. redha ja la..

Reply 3# Adlieya

kawan dgn aku je la....

kalao gua sudah lama tapaw itu "kawan" pindah rumah jer dik

minyak angin, jom2.... selamat berkawan....

abg macho, biar la mulut orang kan. tapi yg paling kesalkan salah sorang dari dorang tu dulu selalu sakit, aku jugak teman g hospital, bukan sekali, tapi berkali, usung la note sebab ngah exam. skang da sihat lupa aku camtu je...

Follow Us
pindah rumah jela TT. . . pangai hampeh nye kwn TT tu :@

pindah rumah jela TT. . . pangai hampeh nye kwn TT tu
ayuniaa Post at 15-10-2011 21:42

asalnya kami kawan bertiga, pastu masok sorang ni yang jadi camni. tu la memang nak pindah even rumah yang skang ni cukop2 ok. tapi tak tahan kalo stay ngan orang macam tu. btw terima kasih ayuniaa...

apa kes jeles ngan BF ko.......ensem sangat ke BF ko or gojes sangat ke ko nie sampai dicemburui oleh budak rumah

dah tanay dorang nape dorang taknak kamu bekawan dnegan bf kamu?
dah check tuduhan dorang tanpa bias?
kekadang maybe dorang cemburu dengan bf kamu,tapi kekadang maybe dorang nampak/tahu apa yang kamu tak nampak.

anyway,betul ke dorang buruk2 kan kamu kat pesbuk? :@
apa pesbuk dorang...?

Reply 9# card_reader

haha. BF aku hensem jugak la berbanding BF dorang.. (ni bukan perasan ok.!   )
tapi aku tak da la gojesssss... seperti kebanyakan jugak..
maybe dorang jeles sebab tiap kali final carry mark aku lagi tinggi dari dorang suma... bukti, lepas tengok carry mark je selalu masam mencuka.. huahahaha

Reply 11# Adlieya

sempat lagi tu...........

besa la time2 belajar nie nak jeles serba serbi, abaikan je la masalah dieorang tu....

Reply 10# tajul186

dah.. alasannya si A ni kata firasat dia selalu betol and firasat dia rasa BF aku jahat.. dia tu TUHAN ke? kalo semua firasat dia betol, bole jadi bomoh la kan. betol la dorang buruk-burukkan aku kt fb. kalo dah nak gadoh sangat asal tak sms ja kan. nak cari publisiti bukan tu caranya. dorang cakap aku tinggal membe sebab laki. adoi, dorang yang update status burukkan aku, cakap aku bukan kawan dorang lagi, aku mengadu la kat bf aku.. before semester break, aku ok ja siap salam suma ngan dorang.. so sapa tinggal sapa kan. fb dorang tak yah la tau malas nak hebohkan or aibkan dorang.

Reply 12# card_reader

betol2... tapi still sekelas jugak tu yang tensen. kena hadap jugak muka dorang. & semenjak kawan ngan dorang, banyak pulak gadoh ngan kawan2 lain. now aku dah sedar, ramai kawan yang aku hilang sejak kawan ngan dorang.. tenkiu..

Reply 1# Adlieya

pendapat ku ckp lg baik takder kawan dr ada kwn2 mcmtu....kwn yg baik dia akan menasihati kita bukan kutuk kita...bole nak ckp atau bg pendapat tp takder la spai nak mcm kwn2 TT dok buat tu...apa hak depa spai henpon pun depa nak check...manusia jenis aper tu tak pandai nak hormat peribadi org...?

Reply 15# puteri_malam

firstly, tq puteri malam. tu la pasal, susah jugak kawan macam ni. ops bekas kawan. aku susah sangat nk putuskan silaturrahim ngan orang tapi tu kehendak dorang kan. pastu kalo kawan dorang tak kan nak update status kt FB burukkan kawan.

Reply  puteri_malam

firstly, tq puteri malam. tu la pasal, susah jugak kawan macam ni. ops  ...
Adlieya Post at 15-10-2011 23:09

org mcm tu tak elok dibuat kawan....takyah la spai ckp nak berpatah arang berkerat rotan...mcm TT ckp sekelaskan? so dlm kelas ttp sedekahkan depa senyum....cuma bezanya takder la mcm dedulu ke hulu ke hilir dok berekor jer...ku taknah ada kwn2 yg sentiasa ke mana2 sesama...ku rela org cop ku sombong dr awal kenal...sbb ku mmg agak beku kalo baru2 kenal...penah gak budak2 kelas ckp nak tegur tkt sbb ku muka serius ajer...tp lg baik mcmtu sbb semakin hari depa kenal semakin depa rapat.....mana yg mengutuk tu ku biarkan jer...sbb skrg ni yg dulu suka wat hal nak ajak gadoh pun dah jinak....

Reply 17# puteri_malam

yup, aku pon jenis susah nak rapat ngan orang ni.. maybe sebab tu dorang buat macam tu. ingat aku tak bole hidup kalo tak kawan dorang. yang sorang tu 1 skola time skola menengah tapi aku tak pernah baik ngan dia. tetiba kat u ni aku terbaik, so ramai la kawan skola tanya kenapa baik ngan dia sebab kat skola dia tak da kawan pon sebab habit dia yang agak tak elok. tapi aku tetap kawan n cakap kat dorang dia ok, last2 camni dia wat kat aku kan..

Reply 18# Adlieya

kat kelas ku pun ada sorang (si A)  yg jenis mcmtu....dulu dia baik sgt2 dgn sorang budak kelas kami tu (Si B)...ke hulu ke hilir siang mlm pagi petang mesti sesama....tup2 since raya aritu depa dah renggang...ku sll terdgr si A ni mengadu kat lecturer pasal si B...dia buruk2kan si B...si B eksiden motor patah tangan mmg dtg kelas dgn berbalut2...si A leh ckp si B sajer2 berlakon patah tangan...tak logik sgt...mmg ni antara jenis kwn yg takleh di buat kwn....bila si B tak gi kelas sbb sakit dia ckp kat lecturer si B gi berdating...spai si B call lecturer nak clearkan hal tu. lecturer tak kasi dtg lak sbb tkt bergadoh...tu la kwn2 pun kita kena ati2 gak sll mcmtu la kwn yg mkn kawan....

Reply 19# puteri_malam

ish teruk bebenor perangai kan. cari kawan tersangat la susah kan. kena selidik betul n tak bole rapat sangat, bila rapat macam2 pun bole jadi. btw, puteri malam study mana?