CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 38514|Reply: 55

bolehlah menentukan pregnant seawal 1 minggu?

Saya baru sahaja berkahwin 2 minggu.. kalau mengikut jadual kesuburan, pada 1/12/2011 adalah waktu subur saya.. dan sy telah melakukan hubungan dengan suami 3 hari sebelum tu.. adakah berkemungkinan saya hamil? Dan bagaimana menentukan sama ada saya hamil atau tidak selepas seminggu? Saya risau kerana, sekarang ini saya tidak berselera makan dan berat badan saya 38kg.  Saya bimbg andai kata saya pregnant,akan effect pada kandungan saya sekarang.. apakah perkara2 yang dilarang sewaktu di awal kehamilan?
saya perlukan bantuan pakar. Untuk merujuk pada doktor, sy rasa tlalu awal. Help me..

Reply 1# advice90

baik jumpa dr...itulah pakar yg terbaik....

Reply 1# advice90

beli la pregnancy test.. cari je kat farmasi.. anyway, 38kg berapa tinggi? macam tak cukup zat je..

awal sgt biasa nye guna pregnancy test tak nampak ponn... kalau awal sgt nih... gi check ngan doc tu... doc tak dpt trace... mcm ke tak makan tak de effect byk pon pd pregnancy la... cam ne lak ibu mengandung pose bulan ramadhan tuh... kalau kita tak cukup mkn makanan yg mengandungi nutrien, vitamin dan sebagainya.... badan kita ni akan tetap salurkan segalanya pada baby... baby tak kan effect ape pon... cume mak baby je la yg akan lagi lemah sbb semua baby dah serap... huhuhuhu.........

kalau seminggu macam terlalu awal...selalunya 2 minggu baru kompem blh tahu...beli pregnen test,,,,,kadang2 tak preggy pon mungkin perubahan hormon jerk..mcm saya awal2 perkahwinan dulu..ingatkan preggy rupanya tak..cek kat doc..doc kata perubahan hormon...tapi awak sy tak tahulah..sbb kalau Tuhan nak bagi rezki cepat kita pon tak tahu....

tunggu la sampai bulan dpn...kalau tak dtg period jugak baru la check guna pregnancy  test tu. kdg2 kalau dah pregnant sebulan tu pon line pd pregnancy test kit tu tak nampak clear lg...

Follow Us
papun tunggulah dulu sampai tarikh priod sepatutnya datang kalau lewat 1 week barulah uat UPT..38kg jer berat badan?perbanyakan makan makanan yg berzat untuk kesihatan..

ermm terlalu awal sagt la..ape pun kalau ade rezeki tak kemana ,insyallh

38kg????meh aku derma lemak sket hehehe

giler kurus TT nie... aku check dokto pas tak datang peot pada hari yg sepatutnya... pas 40 hari camtu...

Reply 1# advice90

tggu la dlm seminggu dua lagi...gelojoh beno ko pon..ekekek

emm biasanya ak lau dah x datang bulan lewat 2 minggu memang dah ada la tu....
pengalaman ak yang dah anak 3 la....

1 minggu tak jadi lagi...kurang2 2 minggu..sperm nak berenang pon ambik masa...tunggu la seminggu lg tengok jadi ke x

btol2..kna tunggu at least 2 weeks..tp jgn beli yg murah tu..pakai yg mahal ckit,dia dpt detect even level HCG x tinggi..ClearBLUE ekk namanya..x ingat la..kurus ke gemok ke bukn nya masalah asalkn during pregnancy mkn mknn yg bkhasiat..minum susu n mkn vitamin ekk..

Reply 1# advice90

dik, petamanya ko tau x period cycle ko bape hari? 28? 30? kalo ko tau, ko bleh jangka la bila next period ko pada bulan berikutnya..kalo ko miss period maksudnye disini period ko tak datang pada waktu kebiasaanya, lewat sari, 2 hari ko dah bleh cek  gune pregnancy test, buat kt umah. tp itu pun bergantung kepada tahap hormon dalam badan ko, kdg2 dah bleh detect, kdg2 susah nak detect masal awal2 pregnancy. aku nasihatkan ko tgu bila next period ko sepatutnya..lagi satu, berapa BMI ko ni? kalo jumpe dr, nti mesti die nasihatkan ko suh naik kan berat badan sebab kalau terlalu kurus n obes pun boleh jadi salah satu faktor susah nak mengandung. kalau dah rezki, itu chapter lain la..tapi aku nasihatkan ko jangan la panik dan cube la besabo..baru je 2 minggu kawen, ade org 10 tahun nak menunggu kehadiran cahaya mata..banyak kan membaca.

sila bawak bertenang ye..seminggu awal lagi nak taw ko preknen ke tak. jangan ingt sperm tu berjaya berenang terus jadik jek...dia amik masa gak nak membentuk....sila tgu ko punya next period

Post Last Edit by secretmama at 6-12-2011 10:40

Kelakarla kau ni....
X pernah aku dengar lagi pregnant 1 minggu dah leh detect. Sorry, bukan apa....
Biasaya kiraan kehamilan tu dikira dari hari pertama kita period (period terakhir@paling latest).
So, xkanlah dalam masa baru habis period kau dah ngandung (kalau kau period dalm lingkungan 5 - 7 hari lah.
Biasanya, kalau seminggu x datang period (kalau kitaran dalam 28 hari) n kau disahkan mengandung, Dr. akan cakap kandungan kau dah masuk 5 minggu . Maksudnya, 4 minggu dari kau mula period tu diambil kira sebagai usia kandungan.

Paham x ni? aku pun tak paham, huhu.

Camnilah, kau tunggu je next period, kalau lewat dalm seminggu dua, baru kau buat test. ok?

nasihat utk ibu awalan mengandung...jgn makan laksa,nenas,keladi,dan sebagainya yang tajam2.itu jer la.huhuhu...moga ada rezeki kalian

senang citer... tunggu next period..
mesti ko dah dpt agak bila your next period kan..
so kalu 3-4 hari after ur expect period date...period tak kuar2 lagi..
beli la prgnency test tu...buat test..
kalu kuar double line...alhamdulillah..
kalu tak nampak...tunggu lg 4-5 hari..then test again..
by rite kalu dah ada 'isi'...dah bole nampak dah ni..
tp kalu takde gak...tp bdn still lemah2...sila la jumpa doc..

in the mean time...jaga la diri dan pemakanan...
maksud nyer...jgn amik makan2 yg tajam..like nenas...airtebu..air gas..etc..
sbb stgh2 org..rahim nyer tak kuar....

mcm aku...bedal je...alhamdulillah...sihat walafiat...