CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: topcat

Kevin Zahri sambut krismas? UPDATED: Jawapan dr Kevin Pg.4

kalau smue bleh gune excuse 'atas niat' makan babi pun boleh!

kalau gini gayanye, x urban pun xpelah.janji x bangang.

Reply 79# Suchi

salam suchi. kita ikut fatwa lagi selamat.insya Allah.

Reply 97# UnaHusna

terima kasih husna.

rasanya mak bapak yg nak celebrate krismas ni, anak kecik benor nak request pokok bagai

hahaha...tergelak aku baca alasan kevin ni..anak usia 1 tahun minat pokok kerismas teruih dia beli.w ...
nour2001 Post at 29-12-2011 17:50

curlast kwn ko....

Follow Us
pelik aku..yang dok sebok sgt nak wish kat org kristian tu napa?kalo tak wish putus kawan ke?

kawan aku baru msuk islam bbrapa tahun lepas. ibu & ayahnya masih lagi kristian. klu xsilap sorang kakak dia pn dah convert ke islam.walaupun dia dah berlainan agama,tapi dia masih sangat2 rapat ngan family dia.  jd bila waktu krismas,apa patut dia buat? buat2 senyap je mcm xde pape?ataupun ucap tahniah kat keluarga dia? tahniah sbab apa? bagi aku,pokok pangkalnya niat. (kang ada lak tuduh aku prasan urban sbab nak sgt wish ntuk perayaan krismas ni). kalau iman kita betul2 kuat,duduk kat mana pun lah,tetap xkan goyah. Kena ingat,xsemua orang islam keadaannya mcm kita. mungkin kita lahir dlm keluarga melayu,saudara mara pun melayu,agama semua islam.mcm tu senang lah.tapi cuba letakkan diri korang dlm situasi mcm kawan aku.ia bukan semudah yg kita sangka

muhasabah diri nasib baik avatar aku tak pakai topi santa

muhassabah diri nasib baik avy aku tak pakai topi santa...

Reply 172# mamaAuni84

gue percaya wahai mama.. budak kecil masakan boleh berfikir... kalau dia suka tengok-tengok ada la.. xde meroyan bagai kan

itulah org melayu ni..yg herang tak pulak aku dgr non muslim bagai nak rak sambut raya idulfitri ke, haji ke...tang melayu ni, kerismas sambut, halauwin pun mula nak bersambut bagai...takde jati diri betul...

ni kat opis aku ni siap ada inter-dept Christmas decorating competition . deco saje tu ok lagi tp kalau melayu2 berlawan2 nyanyi christmas carol cemana...

budak kck camtu xde nya nk nyambut krismas....org tua je yg over tp nk cover konon2 ank yg suka.

Post Last Edit by Santeira at 30-12-2011 20:56
kawan aku baru msuk islam bbrapa tahun lepas. ibu & ayahnya masih lagi kristian. klu xsilap sorang k ...
nadhil Post at 30-12-2011 02:24

wish je merry christmas kalau dia hendak. jangan biarkan paranoia orang2 perasan alim restrict ko dari berbaik dengan orang dari agama lain. ramai yang fefeeling pandai murtadkan orang just sebab wish merry christmas. takda maknanya nak ikut cakap orang. jangan sampai orang kata muslim ni jumud, unfriendly dan kasar sebab wish merry christmas pun dilarang and murtad kononnya. rather than listening to orang2 malaysia yang macam bagus dan 'syumul' ni, kau dengar cakap ulama engkorang ni, Yusuf Al-Qaradawi:

http://forums.islamicawakening.c ... ngs-thoughts-31290/

Reply 195# Santeira

thanks for the link

alahai...budak kecik tu apa yang dia tahu..mak bapak yg over sgt.. I'm sure that boy can't even remember that celebration masa dia besar nanti.. ( provided that mak bapaknya tak nak buat lagi la ) Tetapi, kalau dah menyambut siap berpokok semua tu, rasanya memang ada intention nak jadi acara tahunan tu.. And that boy yg umpama kain putih tu will grow up thinking that Christmas is supposed to be celebrated by him! Kan dah rosak akidah di situ..nasib baik la mendapat liputan meluas, at least kita tahu dan dapat memberi teguran..
Harapan semoga maaf bukan hanya sekadar di bibir tetapi  dalam perbuatan juga.... It's just plain wrong la Kevin n family..

makan sampah der mr vongok oooii

bukan ke Merry Christmas tu sendiri merujuk kepada kelahiran Jesus dalam agama Kristian??

Tahun B ...
wadiunong Post at 27-12-2011 16:40

just nak kongsi pengalaman.....MIL saya chinese christian....tiap kali perayaan....kami hanya menyambut CNY....makan besar bersama...ziarah menziarahi bersama...tp bila tiba time krismas....kami sekadar pergi rumah dia....duduk diam2...while anak menantu yg lain....sibuk passing hadiah.....kadang2...anak2 turut dapat hadiah....dah org bagi....ambik je.....dan dorang pun tau.....as org islam, kami tak boleh sama2 sambut krismas....
saya pernah berhadapan masalah...apabila saya atau suami setiap minggu terpaksa menghantar MIL ke church...kami teruk kena hentam dgn 'org surau' kerana tindakan kami ni...dan apabila saya utarakan masalah saya kepada ustazah , beliau menyatakan...tidak menjadi kesalahan kami suami isteri menghantar MIL ke church kerana itu adalah tanggungjawab...lebih2 lagi suami, yang merupakan anak lelaki....asalakn tidak sama2 masuk ke sana..
konklusinya....kalau niat kita bkn utk meraikan perayaan sst agama tu...tak menjadi masalah...