CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: topcat

Kevin Zahri sambut krismas? UPDATED: Jawapan dr Kevin Pg.4

ayah tiri kawan sy pun omputih gak selalu gak diorang masak turkey time krismas gini..n sy  ...
Suchi Post at 27-12-2011 21:04
dulu masa kami mula2 tinggal sini kommuniti kami kebanyakannya warga asing yg kerja di M;sia during Krismas. Sebab kami tak celebrate, my hubby jenis yg agak berbeza, bawa kami makan luar aja, just for a change. Macam kita dinner kat tempat2 biasa, hotel yg provide makanan ala-ala Krismas tp ofcozlah tak ada certain things yg haram. Kami kekadang join kwn-kwn yg nak buat open house, gether kawan2 dari overseas, bawa anak-anak sekali, kasi present, makan-makan ala-ala traditional Scandinavian dan lain-lain lagi. Tak adapun bersifat keugamaan, hanya perjumpaan tanya khabar, makan dan minum. Adalah arak bagi yg minum, yg tak minum apa kisah, coke ada mahhh...Tapi itu dulu-dululah, berbelas tahun yg lalu. Sekarang hubby aku lagi senang gi holiday kalau time kisemes......takpun dia kerja

abis awat setazah kat pesbuk baru2 ni kata harom la apa la..habis di kafirkan semua org yg  ...
Suchi Post at 27-12-2011 20:58

yup..pokok pangkal, hati ...tetapkan iman, tetapkan aqidah...

aku senang aje... segelintir ulama kata haram (berdalil) dan segelintir kata harus (berdalil) .. aku pilih yg harus kerana itu paling hampir dengan budaya dan environment kita yg majmuk. Islam itu adalah way of life dan teradaptasinya ia dengan cara di mana kita lahir dan dibesarkan. Punya fleksibelnya Islam ini dan sangat mudah dan setiap perkara punya dalil supaya kita tak nampak bodoh dan jahil. Aku memilih berharmoni sambil menjaga benteng akidah .. kalau aku ucap merry christmas pada aku hanyalah maksudnya selamat menyambut hari krismas. Aku tak akan melarat larat nak imagine yg aku memuja dan mengagungkan akidah mereka. Terlebih daripada itu - ALLAH- lah yang tahu. Wallahu'alam. (Dulu-dulu zaman aku mengaji agama takde pun ustaz aku cakap pasal ni. Sekarang je org mroyan tak tentu pasal. Baik korang jaga solat, jangan memgumpat dan mengutuk org dalam forum drpd sibuk nak hukum itu haram ini haram...)

orang Melayu Islam kat Malaysia ini celebrate raya @ majlis kawin, bukan ikut amalan Islam sangat pun.. banyaknye ikut2 budaya orang lain juge..

bini die tu muslim ke x..???

main poker haram tak uolss? game kat fb tu...
ahkak.rembes Post at 27-12-2011 14:04

entah la you ols....seluar dalam ahkak made in China....haram gak ker???

Follow Us
haha..ingat aku sorang je perasan baby dia macam muka intan ladyana

aku senang aje... segelintir ulama kata haram (berdalil) dan segelintir kata harus (berdalil) .. aku ...
MissLibra Post at 27-12-2011 15:47

hmn...suka la Miss Libra punya statement....yg penting kita tak tikam kawan, cucuk belakang, merangut, mencopek dan jual gelang magnet tiruan khennn????

elok kita hindarkan diri dr fitnah....

alamak aku pun byk wish kat kenalan merry xmast tapi sungguh aku takdelah mengagungkan agama mereka...aku ucap gitu sebab nak berbaik2 n menggembirakan hati mereka je..aku takde niat lain...bos aku plak (dia muslim) dia bagi half day kat staff 1 day before raya n sebagai balasan dia bagi gak half day pada non muslim utk persediaan xmast..macam tu tak boleh jugak ke

kesian kevin kene lahar..mungkin die kurang tau kot dalam pengetahuan agama ni jadi xperlu la nak mengutuk berlebih2an..bagi la kevin ni ruang untuk bernapas dan insap..

Reply 10# milo_888

haah baru nk ckp, agak2 masa preggy. wifey dia allergic tgk muka intan ladyana kot tu yg rafa ada iras intan..

anak-anak kecil apa tahu Si bapa yang x tahu-tahu

entah la you ols....seluar dalam ahkak made in China....haram gak ker???
ahkaksenghau Post at 27-12-2011 22:26

haram uolss... pakai barangan komuniss....

kevin nie harap jer sekolah tinggi2..anak besar tu...paham menda nyer tentang krismas...  anak dia juz suka tgk lampu liplap n bling2 stuff pun dia kata suka krismas...alahai...

haram uolss... pakai barangan komuniss....
ahkak.rembes Post at 27-12-2011 17:10

FB..made in 'Jewish' gak...jangan tak perasan youols????

Reply 74# sixret

aku senang aje... segelintir ulama kata haram (berdalil) dan segelintir kata harus (berdalil) .. aku ...
MissLibra Post at 27-12-2011 21:47

well said!

mampu geleng kepala je.. huhhuhu..
artis mcm biasa la..sume soalan leh dijawab.. kekadang jawapan tu leh jd satu karangan yg panjang.. kekekek..

anak cuma alasan jek...
budak kecik mana la tau pape...klu letak lampu lip lap kat lembu pun die mesti suke gak...