CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Urban Legend - Malaysia

Reply 79# labusayung

Apa pulak negeri Che Det .... buboh ler negeri Rozita Che Wan .... lagi glamour ..... ahakssssssss

Reply 171# adm7
dah resam manusia...tunggulah depa jadi status nenek moyang peh tu cicit piot depa lak seram tgk foto depa tu balik...nak nasihat depa tuang air kt daun keladi jer...

oo...raja taayah yg ni ke?

gmbr sekadar hiasan. no offense.
applejahat Post at 21-1-2012 19:00

Takut x tgk pic ni? Aku xrasa takut pon...biasa je, mcm gambar nenek kita la masa zaman dulu. Aku tgk mcm nenek2 zaman dulu je, (rindu pulak aku kat nenek saudara aku tu, tapi beliau pon dah lama meninggal, mmg sangat iras muka nenek saudara aku dengan Raja Perempuan Taayah ni)

Reply  immortallez
cerita kerabat bernombor tu mengenai bonda yg asal dari obersea..meninggal dan  ...
makita Post at 21-1-2012 14:38

Berdosa kering je korang buat fitnah. Aku pergi tengok kat makam di raja sebelah masjid Sri Menanti ada pun pusara ibu Yamtuan dulu yg mualaf tu kat situ, elok je dan tak pernah pun dipindah-pindah.

Reply 183# Munnalicious

rsnye xde ape2 pun. kt rumah aku ade potret mak ayah aku. paint drawing la, bsr lg tu. mse aku sorg2 kt rmh, wktu mlm, mmg agk seram la tengok. mcm potret tu tengok aku je. maybe ade kebenaran jugak yg x digalakkn gntung gmbr n simpan patung kt rumah sbb nnti malaikat x msuk. ade gak aku dgr yg jin2 n setan2 suka ganggu org pkai bnda camtu, diaorg bole rasuk gmbr tu. wallahualam.

pengajaran, jgn la nk gntung gmbr kt rumah. cukupla gntung tulisan khat al-Quran n kalimah Allah n Muhammad. x pun gntung gmbr pemandangan je.

wait, mengingatkn aku dgn cter harry potter la. kn gmbr tu bole bergerak gerak......SERAM...

Seram jugak masuk thread nie.

Follow Us
Cuba la GOOGLE pasal kisah2 yg berlaku kat Sekolah Taayah..
Pastu imagine la pic tu seram ke tak...

Kalau nak buat speku ade yg memandai sbb ckp pic tu seram...
Baik pegi baca citer2 budak Taayah...
Baru la korg rasa ape yg aku rasa huhuhu

adess..

actually gambar Taayah tu tak seram
tapi bila di padankan dengan cerita-cerita mistik yang berkaitan beliau..
itu yang timbul keseraman tu...

Reply 188# penggali

Yng ni aku setuju la jugak, gambar tu memang xseram mana pon, tp kalau cerita tu mungkin la seram. Tapi aku xbaca cerita tu jadi aku xrasa seram lah.

Aku dah google pic Raja Perempuan Taayah, ape yg seramnye? Xde seram pon, mungkin sbb gambar tu lama ...
Munnalicious Post at 21-1-2012 11:40

org kwale kangsor yg tua2, mmg sayang sngat ngan raja puan (taayah), smpai ade sorg makcik tu, ckap 'raja puan mmg baik, tuhan je tahu'...... raja taayah antar pioneer permaisuri yg bertudung zaman 50-6oan, permaisuri lg sorg, tengku ampuan selangor, tengku ampuan jemaah, dan kedua2 diorg ni, bersahabat baik....

di blog sembang kuala, almarhumah raja perempuan taayah ketika mangkat, hanya meninggal beberapa keping duit syiling dlam tabung tin besi, dan klau nk pakai brang kemas, almarhumah pnjam kt sedara mara je.....raja taayah merupakan permaisuri berjiwa rakyat perak, dan tak elok la klau nak kaitkan almarhumah dngan hantu kerabat ni....

Reply 190# oni313

Entahle noks, apa buleh buat, deme gigih sangat nak cakap seram seram seram,ate lantoknyele~ Dok baca kisah hantu yg ditulis di sana sini tu mcm tau sangat cerita sebenar tentang Raja Perempaun Taayah ni.

Tapi siyesli aku suka tgk muka beliau sbb nampak baik dan lembut ok. Bukan aku kerasukkan yea. Tapi memang betul la.

Reply  oni313

Entahle noks, apa buleh buat, deme gigih sangat nak cakap seram seram seram, ...
Munnalicious Post at 22-1-2012 17:18

seeloknyer, perihal org dah meninggal ni, usohle diungkit2 lg, kot2 malam nanti mau dikacaunyer kite ,raja taayah ni, baik orgnyer, idokle penoh dngor kisah2 pasei dia, pasei tuanku bainun, ade le...

Reply 192# oni313

tul la noks, kalau boleh perihal org yg ade keluarga ni xperlu la kite misteri kan.kesian lak dgn Allayarham kat sane kalau betul kisah ni mesti dia terseksa asyik jdk bualan yg xelok, kalau xbetul lak kesian dia jdk mangsa fitnah.kite xtau peribadi arwah n ape jase dia mase hayat dia

Yang forummer dok cite pom pam kat sini  ialah sultanah lain. Raja perempuan Taayah ni selingan aje. Dah mmg sah le boleh jadi fitnah sebab cite dah bercampur aduk antara dua negeri.

Reply 193# kurtzuandy

betul tu...perihal org yg dah meninggal toksah ler di ungkit/cerita balik. kita bkn nya tahu kisah sebenar, semuanya pun dari mulut org lain bkn pengalaman sendiri. saya asal dari negeri siti, w/pun saya bkn kaum kerabat tp individu yg diperkatakan tu pernah memberi sumbangan pada negeri saya, sedikit sebanyak sebagai rakyat mmg saya rasa tersinggung jadi bayangkanlah perasaan kaum keluarga arwah.

Reply  kurtzuandy

betul tu...perihal org yg dah meninggal toksah ler di ungkit/cerita balik. kit ...
azzira Post at 23-1-2012 00:22

Sbb tu kitorang x penah mention negeri mana... Tu yg main klue2..

Reply  kurtzuandy

betul tu...perihal org yg dah meninggal toksah ler di ungkit/cerita balik. kit ...
azzira Post at 23-1-2012 00:22

thread ni rmai yg tujukan/kaitkan ngan tengku ampuan a...zan....menantu almarhumah, ade jugak join forum cari ni, nickname azmee06 klau tak silap,
klau menantu almarhumah tau sal thread ni, tak pasal2 kecik lak hati dia.....
citer dari mulut ke mulut ni usahlah kite semua percaya....
al fatihah kpd almarhumah...

Reply 197# oni313

semoga almarhumah tenang di sana. al-fatihah

Reply  oni313

semoga almarhumah tenang di sana. al-fatihah
kurtzuandy Post at 23-1-2012 02:00

ade kate almarhumah pakai susuk, tp bagi aku, aku tak percaya, tngok raut muka almarhumah pun dah tahu, almarhumah seorang yg sngat lemah lembut, ramai rakyat jelata sayangkan dia, sejak zaman dia jadi permaisuri agong lagi... klau boleh, aku suggest kan tutup je le thread ni, sumber cerita kita tak tahu betul ke tak, nanti tak pasal2 dpat dosa sal tabur fitnah...

otai2....maaf laaa kalo tersalah thread..tapi yang ni je yang paling update..
ako just nk tanye..barang2 berubat ni ikot islam ker x??

1)kelapa muda 3 biji,
2)telur ayam,
3)limau nipis,
4)labu air hijau,
5)garam kasar,
6)setanggi wangi,
7)glove getah,
)kemenyan hitam,
8)benang hitam,
9)bunga
10)setnggi wangi
11)pelepah betik
12)kolam air masjid
13)botol kaca

act, mak mertua ako ni gi berubat...then orng ckp madu die ni jirus air mayat kt rumah die..skun ni die x lalu makan..pastu orng yang ubatkan tu ckp, dkat tengkuk,mata die penuh ngn jarum orng asli rasenye..ntah laa..ako susah nk caye bende2 cmni..bg ako kalo kite sidirk kuat/lawan bende insyallah kite x takot dan x de la nkc arik sane sini berubat..ako kene tolong die beli brng dah ni luse..sblom tu ako confirmkn dulu bende2 cmni mmg elok..plisss help me~~