CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22097|Reply: 176

Pengalaman berjumpa madu

Close [Copy link]
Bila isteri pertama dah mula 'pasrah' @ 'terpaksa redha' dgn kehadiran isteri kedua, rasa ade keinginan pulak nak jumpa madu SOF tu.  Buat mase ni SOF belum ade kekuatan mental & fizikal utk berjumpa dgn die dan bile jumpa topik apa yg paling sesuai utk mengelakan gangguan emosi antara 1st & 2nd wife ni.  Sesiapa ade pengalaman, boleh kongsi ngan SOF.

Rate

1

Post Last Edit by jazaa at 2-2-2012 12:10

Hish....ai tak ada pengalaman...
kalau ai, memang tak de kekuatan nak jumpa.....takut nanti kuar paper kat front page...."perempuan mati di tikam madu"....

Alhamdulillah sof telah redha.....
jap lagi ada lah otai-otai yang bagi perangsang & nasihat berguna....

menarik sgt...topik anak-anak dan kerja,,,mungkin juga hobi..

ampunlah aku tak ada pengalaman, sekadar meneka dlm kesamaran

Reply 2# jazaa

Bukan 'redha' tp pasrah, SOF anggap dah Qada & Qadar w/pun hati ni 'tersangat terluka' tetapi iyelah kite tak dpt nak menolak 'takdir'...

Reply  jazaa

Bukan 'redha' tp pasrah, SOF anggap dah Qada & Qadar w/pun hati ni 'tersangat t ...
sof Post at 2-2-2012 12:13

Objektif nak jumpa? Untuk beri peluang diri sendiri untuk membandingkan siapa yg terbaik?

Reply  jazaa

Bukan 'redha' tp pasrah, SOF anggap dah Qada & Qadar w/pun hati ni 'tersangat t ...
sof Post at 2-2-2012 12:13

dia lagi berdebar nak jumpa kau sof,

Follow Us
aku tak galakkan utk jumpa, even nak amik tau pon jauh skali..
karna leh mengundang rasa kecemburuan melampau..

kita tentunya akan fikirkan kelebihan/kekurangan dia.. physically, financially.. tak masuk lagi layanan somi tu, dengan setan2 yg duk cucuk itu ini.. tu sume tentunya akan jadi bandingan yg tak habis 3 hari 3 malam utk dikupas satu persatu.. lebih tak elok lagi, jadik modal plak utk mengsmash somi dgn mengungkit perihal madu..

tunggu ajelah ko betul2 bersedia, never talk about apa somi bagi.. cakaplah pasal anak2, kehidupan, karier, share minat sama2.. smp masa ko leh geng tak mustahil ko leh gi shopping sama2.. Allah knows best what will happen..

abang kpd kak ipar aku, dah kahwin 15 tahun baru nak pertemukan isteri2, wal hal bukan jauh manapun...tapi bila bini muda pergi berkunjung rumah isteri pertama, isteri pertama awal-awal lagi menghilangkan diri...sekarang sentap lagi....aku salahkan laki

kitu tumpang baca je......

tp kalo dh redha nk nk jumpa secara aman tu amat la bagus kan?? x thu kot yg sbelah sana bersikap dingin...

tp bila madu2 dh berbaik/bersemuka secara damai, si suami la plg gembira kott...

pasni dh x pening lgi.....

nota kaki 1 : jauh kn kiyu dr situasi ini.....

aminn

aku tak galakkan utk jumpa, even nak amik tau pon jauh skali..
karna leh mengundang rasa kecemburua ...
ParinAmat Post at 2-2-2012 12:36

Betul2x, Sof pun tidak pasti tujuan sebenar keinginan nak berjumpa dgn nye.  Adakah Sof ikhlas nak berjumpa @ Sof ingin membuat perbandingan.  Kadang2 rase nak jumpa sbb rase kami tlh 'berkongsi' dan perlu tau gak sape die, manalah tahu silap haribulan kaum kerabat kwn kite gak & kadang2 pulak rase nak jumpa sbb nak tau, cantik & bagus sgt ke die tu (masa ni si iblis tgh menghasut).

Poi tak sanggguppp..rasanya sampai mati pon, baik tak payah jumpa..Kecuali, mmg Allah nak temukan kiteorang..Tak sanggup nk tengok muka org yang dah sentap kehidupan poi.. Even, kalau satu hari nanti poi redha ke pasrah ke..poi tak nak jumpa dia..:@

kalo akuk...tak hingin aku nak jumpa... idup mati dia pun tak hingin aku nak amek taw...kalo buleh aku nak anggap jah dia tak ujud langsung...buleh??

Poi tak sanggguppp..rasanya sampai mati pon, baik tak payah jumpa..Kecuali, mmg Allah nak temukan ki ...
poisonhoney266 Post at 2-2-2012 13:45

Sblm ni Poi pernah jumpa @ kenal die ke?

kalo akuk...tak hingin aku nak jumpa... idup mati dia pun tak hingin aku nak amek taw...kalo buleh a ...
Fantaghiro Post at 2-2-2012 13:55

Sangat bolehh {:1_270:} masih dalam denial mode..hehehehe

Sblm ni Poi pernah jumpa @ kenal die ke?
sof Post at 2-2-2012 13:57

Tak penah jumpa walaupon previously, dia kawan baik suami dulu... Poi penah tengok gambar zaman dulu-dulu je la.. Pastu, baru-baru ni, dia msg husband dalam FB, so, poi tahu la nickname FB dia..Tengok la gambar terbaru dia.. Pastu, 2-3 hari lepas, dah terus close account FB dia..agaknya dia ingat aku nak santau gambar dia kot

Tak penah jumpa walaupon previously, dia kawan baik suami dulu... Poi penah tengok gambar zaman  ...
poisonhoney266 Post at 2-2-2012 14:07

Atleast Poi tau gak camne rupa die,  klu tersempak kat mane2 bleh Poi larikan muka kite dr die!

Pastu, 2-3 hari lepas, dah terus close account FB dia..agaknya dia ingat aku nak santau gambar dia kot ...
poisonhoney266 Post at 2-2-2012 14:07

ni ler dia binik perasan bagus yg dok sangka buruk kat worang...
padan pung laki kawen lagik satu... LMFAO

kalu aku dapat binik pangai camni..(mintak allah jauhkan)
TAPI kalu mcm ni... aku carik yg lain ajer...

yikes!!  J.H.C -

ni ler dia binik perasan bagus yg dok sangka buruk kat worang...
padan pung laki kawen lagi ...
amazed Post at 2-2-2012 14:16

lalalalalalalalalalalal...tak berkudis kata-kata ko amazed kat aku...hehehehe

Atleast Poi tau gak camne rupa die,  klu tersempak kat mane2 bleh Poi larikan muka kite dr ...
sof Post at 2-2-2012 14:10

Kalau terserempak...erm..wat pe nak alihkan..agaknya, buat-buat tak kenal je la kot..

ko dah nak jumpa, ko jumpa lah. jgn lak ko pi bunuh diri lepas tengok keayuan madu ko