CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azlianakasim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part III]

Close [Copy link]
alana77 posted on 12-4-2013 09:51 AM
ada sape2 yang pernah duk hotel The Hills tak? Or hotel Royal Denai ?
Boleh share review.. Or blh b ...

Bunda Hotel Bukit Tinggi ada aircond.. dkt sgt nk pegi Jam Gadang..
tp rate die mahal sikit.. leh tgk website..

Kalo tidur di Bunda Hotel Padang plak, flight pagi,
die sediakan breakfast jam 5 pagi dah ada da.. 5 pagi waktu local la..

lawatan maninjau tu sempat ke kita vuat dalam sehari dengan lawatan pagarruyung?

hadi1978 posted on 14-4-2013 09:31 PM
lawatan maninjau tu sempat ke kita vuat dalam sehari dengan lawatan pagarruyung?

hadi,

trip berapa hari? 3D/2N ke? saya hari tu dh plan tentatif mcm tu jugak untuk 2nd day pagi pergi tasik maninjau lepas tu ptg baru menghala ke istana pagarruyung.. tapi cam semput sikit kot sebab tempatnya jauh2..TG pon akan charge lebih sket sebab jarak jauh n makan minyak..boleh je sebenarnya tp kalau bawa anak kecik/org tua better pilih salah satu je.. so antara dua tu saya pilih tasik maninjau tapi cover kat tempat2 utk snap gambar je cam puncak lawang, kelok 34-44 ..

unless kalau trip awak banyak hari better spend 1 day utk cover tasik maninjau, 1 day cover pagarruyung.. baru puas hati rasanya.. apa kata kengkawan lain yg dah pergi..

sato_oreo posted on 14-4-2013 10:16 PM
hadi,

trip berapa hari? 3D/2N ke? saya hari tu dh plan tentatif mcm tu jugak untuk 2nd day pagi ...

ye btol tuh..

hari tu sy pegi pagaruyung, sy singgah tasik singkarak dlu.. dalam 2 jam dr bkit tinggi..
dr singkarak baru singgah pagaruyung.. lps tu baru balik bukit tinggi.. dh mkn masa dlm 5-6 jam jgk..

ke maninjau dr bkt tinggi dlm 1jam cmtuh..  singgah kelok 44, puncak layang.. mbik masa dlm 4 jam jg pegi balik bkt tinggi

sato_oreo posted on 14-4-2013 10:16 PM
hadi,

trip berapa hari? 3D/2N ke? saya hari tu dh plan tentatif mcm tu jugak untuk 2nd day pagi ...

trip saya 4d/3n.. ingat nak jimat penggunaan bas sebab supir charge 1juta sehari bus Isuzu ELF tu..
Kalau Maninjau tour/ Puncak Lawang/ Kelok 44 tu kita ambil pakej lain, ada ke pakej berasingan kat bukittinggi tu? Separuh hari je kan?

Ini itirenary saya utk tour Bukittinggi, harap kawan2 dapat komen kot ada yang x sesuai dari segi jarak ke sebab last saya gi pun 6 tahun lepas dengan rombongan opis, x ingat apa dah, mengikut je mana diorg bawa.

DAY 1
-        Airport
-        Air Terjun Lembah Anai
-        Pusat Dokumentasi/Rumah Tradisional Minangkabau
-        Pandai Sikek - Butik Putri Minang
-        Bika Telago@Neraka
-        Butik Linduang Bulan
-        Butik Anissa

DAY 2
-        Tasik Maninjau (Kelok 44)
-        Puncak Lawang
-        FREE AND EASY

DAY 3
-        Tabek Patah - Home Industry (Pisang salai, kerepek dan kopi)
-        Istana Pagaruyung Batusangkar
-        Danau Singkrak  
-        Lembah Harau
-        Kerepek Sanjai Ummi Aufa
-        Check In Padang

DAY 4
-        Hotel - Padang Tour (Jambatan Siti Nurbaya, Pantai Air Manis (Malim Kundang) - Padang Beach)
-        Padang Airport

Follow Us
hadi1978 posted on 15-4-2013 09:17 AM
trip saya 4d/3n.. ingat nak jimat penggunaan bas sebab supir charge 1juta sehari bus Isuzu ELF tu. ...

amboi berbas2 nk ke bukittinggi nie. baper org gie n mesti syok gie ramai2...
bas Isuzu ELF tu leh naik bape org? 1 juta nie t'msk petrol sekali ke?

hadi1978 posted on 15-4-2013 09:31 AM
Ini itirenary saya utk tour Bukittinggi, harap kawan2 dapat komen kot ada yang x sesuai dari segi ja ...

tentatif tu dah cantik dah... tp yg Day 2 tu, kalau tanak turun sampai tasik maninjau betol, leh patah balik ke bukittinggi pergi ke Lubang Japang + Ngarai Sianok lepas balik dr tour maninjau..

pergi berapa org ni satu bas? tatau sgt rate utk bas smaada mahal ke tak rate 1juta/day ..tapi rasanya berbaloi kot kalo ramai2.. try tanya hotel yg nak stay nnt ada wat pakej tour maninjau tak..sebab hari tu google ada terbaca org tu amek pakej asing utk tour maninjau.. cuma kira per/person cam mahal sketla..

alana77 posted on 12-4-2013 09:51 AM
ada sape2 yang pernah duk hotel The Hills tak? Or hotel Royal Denai ?
Boleh share review.. Or blh b ...

saya tolong review ya...saya pernah dok hotel the Hill...best sngt...aircorn ada...amat dicadangkan..

antara hotel yg ada AC..CIMPAGO,THE HILL, THE ROCKY,BUNDA...tp utk amat selesa the hill atau the rocky tu lah sesuai...

asiadinzar posted on 4-4-2013 05:43 PM
kalau pakej 4D3N tu biasanya berapa harga?

assalam,kalo nk pakej bleh pm sy ,,,saya buat all in tmasuk tiket,hotel,tranport,makan...

m_ardiana posted on 15-4-2013 09:40 AM
amboi berbas2 nk ke bukittinggi nie. baper org gie n mesti syok gie ramai2...
bas Isuzu ELF tu le ...

mula2 nak g dengan isteri dan anak2 je.. tapi kemudian kaka ipar nak ikut.. alang kepalang, ajak mak ayah sekali.. jadi 14 orang le.. Isuzu ELF ni boleh 14 searter.. IDR1juta tu masuk minyak dan penginapan supir dah..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

sato_oreo posted on 15-4-2013 10:48 AM
tentatif tu dah cantik dah... tp yg Day 2 tu, kalau tanak turun sampai tasik maninjau betol, leh p ...

yup.. memang plan day 2 tu balik meninjau nak free & easy gi lobang jepang dan taman panorama sendiri naik bendi (kereta kuda) tu.. nak jimat.. biasalah kan.. pergi 14 orang, yang bayarnya 2 orang ..kikiki.. bajet woo

saya last week tukar duit rupiah kat Jalan Masjid India dapat rate rm1 = idr320.. ada kengkawan yg dpt lg murah ke? saspen dok menghitung hari nak pi padang-bukittinggi neh..huhuh.. web check-in flight pon dah buat.. senang check in awal2, seat pon dapat sebaris sama..

hadi1978 posted on 14-4-2013 09:31 PM

biasa itu tak bisa, pasal masa banyak habis dalam bas saje, jika ada budak kecik tak ayah lah pasal jalan menuju tasek maninjau yang jalan lurus hanya dalm 9 km, lepas tu dah masuk selekuk je, jadi masa nak balik pun lewati jalan yang sama, biasa sampai kat bukittinggi, yang duduk kat belakang tu sakit kepala. so bagus buat je 1 hari 1 hari je, lagi selesa lah tu

Sape yang tujuan ke Bukittinggi short time(3 hari2 malam)dan nak puas shopping,baik x payah ambik itinery lengkap.Banyak tempat2 memakan masa dan rasanya mmg penat coz setiap perjalanan mengambil masa yg sangat lama.
Kalau nk santai2 jer,elok ronda2 sekitar Kota Bukittinggi jer..

Tempat baru menarik sekitar Bukittinggi - Janjang Koto Gadang..(Great Wall Koto Gadang) Best gak tgk panorama kt situ...

sape2 yang nak no Tel Bro Ed di Bkttinggi.... boleh pm saya. Dia suami Isteri bawa pelancong. kalau nk pakej Bukittinggi saya pun leh bagi...

gman68 posted on 18-4-2013 09:32 PM
Tempat baru menarik sekitar Bukittinggi - Janjang Koto Gadang..(Great Wall Koto Gadang) Best gak tgk ...

great wall? ada gambar x?

hadi1978 posted on 19-4-2013 08:42 AM
great wall? ada gambar x?

biasa2 je great wall ni.tangga nak naik tu dlm 300 lebih anak tangga

kat atas tu cuma kawasan lapang yg didirikan bangsal2 utk menjual..

tpi leh agak...duk atas tu..tgk ke bwh..mesti best.mesti cantik.

sato_oreo posted on 16-4-2013 04:48 PM
saya last week tukar duit rupiah kat Jalan Masjid India dapat rate rm1 = idr320.. ada kengkawan yg d ...

saya dlu tukar dapat rate 314 (bln feb)...tp bile sampai sane, penjual2 sane suke bg harga barang dlm rm..pas tu die convert ke rupiah...die x ngan 320...so no point la dapat rate murah...