CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azlianakasim

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part III]

Close [Copy link]
Reply 120# neofim

Harga agak2nya mahal ke kat Yenie Bordir dari Pasar Atas? Saya ni kalau ikutkan hati mmg redah segala tempat shopping. Tapi sbb bawa parent tu yg terbatas...kena lemah lembut + sopan santun sikit   terpaksa tutup mata je pasar atas nie.

salam akk2 sume..nak tumpang tanye..kalo saya nak upah driver je berapa ye..jenuh cari kat tenet tp takde bnyk info..nasib baek jumpe blog ni..dan kalau time kat airport tu, supir2 yg nak cari pelanggan tu harga dierog mahal gak tak...sbb sampai sekarang sya tak dapat cari transport lagi. kami nak pegi 4 org..kami ni student..jadi berbudget2 sket..huhuhu

harap dapat info ye kak..tqq

Reply 114# neofim

kak..ada no supir yang bleh runding dan senang tuk berjalan2 tak..tengs ye

Reply 121# Aja

Dah tentu lah mahal sikit dari Pasar Atas/Bawah/Aur Kuning.. sebab mmg sulam tulen Bukit Tinggi.. tapi memang puas hati tengok sulam dia kat telekung tu.. sulaman dia penuh..

Reply 123# ninjatetel

Saya bukak akak.. hehehhe saya Abang..

Saya dah PM.. sila lihat ye

Bestnya padang...

Nak tanya kalu pi sana seorg2...
Ok tak...

Teringin sgt nak pi sana..
Tp k ...
Pr|nCeSS^M|cKeY Post at 19-2-2012 21:57

Jom 4-7 april nih..

Follow Us
Reply  Pr|nCeSS^M|cKeY

awal nov tak leh sbb takde cuti
cuti sekolah leh le
welds Post at 19-2-2012 22:28

Ticer.. Jom ler p april nih..
Tp tak cek pulak rege brapa skrg nih..

Dah boked tiket 7 ringgit tu.. Return ticket RM66 bulan 9.. InsyaAllah..
Rasanya ok je pergi sorang ...
neofim Post at 19-2-2012 22:36

Kalu p sengsorang agak2 bajet besar tak?
Sbb mgkn sy akan ke sana sorg2 je... Sedih..
Or else terpaksa burn tix tuh... Tidakkkkkk...

Reply 128# bbalik

ko nyer tix april ka..
tader cuti skola...

Reply 128# bbalik

Sorang2... pusing2 area Bukit Tinggi je la kot.. naik angkut...
Kalau nak pergi Tasik Maninjau/Singkarak... nak kena naik Van sewa.. selalunya charter 4-5 orang..

Duk Bukit Tinggi jelah.. shopping2...

Jom 4-7 april nih..
bbalik Post at 22-2-2012 21:45

Alamak...
Hajat dihati mau ikut...
Tp time tu tak ada cuti...
Saya student... Hehe...
Akhir bln 4 baru ada cuti mid sem...

salam semua..saya g padang-bukit tinggi 4 hari 3mlm. secara keseluruhannya ok lah sbb pergi dgn orang tua, jd xbley la nak over2 jalan sana sinun. meh saya kongsikan apa yg trjadi dlm masa percutian tu:

31.1.2011- balik keja dh pkul 7smpai rmh..beg xkemas lagi masa ni..kelentang kelentung kemas2 beg n mndi n solat maghrib trus kuar rmh nk g tune hotel. amik skybus dr kl sentral n mntk dia stop kt dpn tune hotel. mlm tu tdo tune hotel dgn spupu yg dtg dr perak sbb flight ktorang ke padang awal2 buta pkul 8 pagi(ye kot...xbrapa igt boarding time sbb tiket smua spupu urus). then light off..tdo kroh kroh kt katil tune hotel yg empooookkk tu.

1.2.2011- bgn awal pagi checjout tune hotel pastu naik shuttle yg kena byr rm1 dr hotel ke lcct( malas jln kekdahnya.. pagi2 buta sejook). pastu jmpa 2 org mak sedara yg dtg dr perak naik bus mlm td. kitorang check in beg2 smua n then baru g solat subuh. pastu masuk tnggu boarding time. ingtkan nak makan nasi lemak pak nasim on board tp xjual plak..alasannya sbb flight pendek..xsmpat mkn...so mak cik2 saya yg lapar beli la sandwich n kopi untuk alas perut.

-sampai di lapangan terbang minangkabau jam 8.10 waktu sana..queue sket punya lama sbb hanya ada 1 kaunter je untuk foreigners and 2 kaunter lg untuk pemegang passport indo. 1 lg tutup. malas nk merungut sbb makcik2 n spupu saya dh stat membebel xpuas hati lembab la slow la..tapi untuk saya yg bole dikatakan selalu jgk terbang ke negara luar, bnda cm ni biasa la. mmg la homecountry akan utamakan rakyatnya dulu. sbb tu kt malaysia kita siap ada autogate lg yg mmg efisen. lg pon lapangan terbang minangkabau tu kecik ja, xbley la nak expect n feeling ala landed on international airport..so kalo kena tnggu 1 jam baru cop passport. korang layankanlah je. oh, masa cop passport tu, dia mntk tnjuk tiket balik, scan jari(pelik ok sbb bkn hanya ibu jari..bley dikatan smua jari kita nk scan..hahaha) n last skali dia akan amik gmbr kita thru web cam. Done. pastu jalan 5 langkah ke depan, jmpa la tmpt amik beg. kt sini org2 yg mengoffer diri nk tlg angkat beg n tolakkan troli dh byk berkumpul .. ritu kitorang kena 20k @rm 7 untuk upah tolak beg yg xberapa berat ke keta supir. mula2 igtkan free rupanya kena byr..hehehe

- keluar je pntu. pak travel guard dh tnggu dgn kertas tulis nama spupu aku. kitorang berempat dpt van. best ok. aku duduk blkg skali, mmg luas la sbb aku dok sorang. van tu toyota apa ntah... xhengat plak namanya. spupu aku amik travel agent Regina tour- contactnya pak elvis dan pemandu merangkap tour guidr kitorang namanya pak johan. kitorang byr 1.15 juta rupiah sorang untuk tour guide, keta, hotel n mkn selama 3 hari kt sana... agak murah la pakej include smua cuma perlu bwk duit shopping saja or duit kalo nk mkn extra selain yg diorang jamu

-mula2 kitorang g breakfast dulu kt sebuah warung soto. menurut pak johan, kalo dtg rmai2 dia xbwk mkn sini sbb kecik je kdai mknnya..ala2 warung kak limah balik rmh ja.. tp nmpk je warung biasa2 tp soto dia mmg power rangers.. sedap n lain dr malaysia.punya lemak berkrim n kaw. pastu ada pilihan kuah plak tu, ada kuah lemak nangka, kuah lemak paku pakiss n etc..tp yg plg best kuah cmpur semua..terbaekk.. kos sarapan ni xtrmsuk dlm pakej ye..ktorang mkn soto 3 pnggan, kueh2 n rempeyek n mnum kopi 2 cawan dlm 30k rupiah ja..murah kan? n menurut pak johan lg, pemerintah diorang hadiahkan rakyatnya hospital strok kt kwsn pdg-bukit tnggi ni sbb org2 sini mmg mkn makanan bersantam ja dr pg smpai mlm...n hospital strok ni hanya di sini ja tau..tmpt lain xde hospital yg mmg khusus untuk strok n jantung ni..hehehe..

-lps mkn truskan perjalanan g malin kundang. pantai dia ok la tp bago aku yg xtahu nk hargai seni2 sejarah ni..it's a nit bored esp bila ko kena redah jalan2 bukit yg berliku untuk smpai ke sini dan hasilnya xde la best mana pon..ada la batu tnjuk iras2 ala si malin kundang ni sujud mnta ampun kt mak dia sbb derhaka n ada jgk sisa2 kapal dia yg terbelah 2 kt situ(pls take note that aku rasa batu2 yg dia ckp part of kapal tu hanyalah batu pada mata aku..xnmpk pon mcm kapal)..pada aku la...

-dh habis situ kitorang dibawa ke jambatan siti nurbaya..sapa2 yg baca kesah nurbaya ni tahu lah yg dia bunuh diri dgn kekasihnya sbb xnak lg kena hadap dgn lakinya yg tua, datuk pebenda ntah. sebenarnya nurbaya ni terperangkap sbb datuk ni trap mak bapak dia into hutang n since they cannot afford to pay the debt, nurbaya is the trade..tp pada masa yg sama nurbaya ni ada kekasih jgk..dh habis tngkap2 gmbr smua..kitorang stat bertolak ke bukit tinggi..

-on da way, snggah lunch kt rmh mkn lamun ombak. n dia hidangkan mcm jenis lauk dlm piring2 kecil. kitorang mkn jr smua yg dihidang sbb masuk dlm pakej . kalo nk tmbh lauk or air ja la byr sndri.overall licin sbb aku mmg lapau sgt2 time ni.
masa lalu air terjun yg terbesar aka anai tu, kitorang xsinggah pon sbb hujan. smpat la jgk snggah 2 kedai jual telekung2 n kain pasang ni..mak cik aku d stat muka mata luas masa ni..aku xamik port pon..layankan je..hehehe...anyway spnjng perjalanan kt sini, byk btul msjid n musola..bley kata selang 10rmh ada musolla or masjid..mmg kuat islam di sini. bgnan kt sini mmg byk la bumbung dia unsur minangkabau..unik n i like compare to telekong2 or kain2 sulam yg makcik aku suka..hehe...
-smpai dlm pkul 5 kt hotel grand malindo,check in n hotel ni ok la..mmg dkat dgn lubang jepang n canyon tu..jalan 10 langkah dh smpai entrance tmpt tu..eh, lupa plak nk ckp, sblum smpai hotel, makcik2 aku tu siap ubah program aka itenary ok, diorang nk g pasar atas sbb nk survey harga tp aku tk borong jgk..xbalik hotel dgn tgn kosong
- mlm tu makan nasi padang n lauk2 nya lagi kt one of the restran kt bukit tnggi..again free sbb masuk dlm pakej..
-dh mkn jalan sekitar kedai2 sederet jln raya n beli la satay nk rasa..bygkan 10cucuk 30k rupiah..punyalah mahal. dh le xsedap satay kt malaysia sbb satay diorang perap dgn kicap ja, saiz pon kecik ja..alih2 xabis pon 10 cucuk tu..
-hbs tu kitorang balik hotel. mulanya nk trus tdo tp smpat jgk jln2 luar hotel n ada plak kedai buka time tu dpn hotel..makcik2 aku beli lg..bygkan pkul 9.30 mlm dok tawar menawar lg..hahaha...lps dpt brg yg ditawar, trus diorang ajak ktorang balik hotel tdo dgn nyenyaknya sbb dpt beli brg yg ditawar tu..

habis hari pertama
nk aku truskan untuk hari ke-2 ke?
or stop sini ja?

Penatnya aku taip..mau tido dulu lah..nite

sori2....tarikh nya 31.1.2012 n 1.2.2012
punyalah best karang cite smpai xsedar salah tarikh

sori2....tarikh nya 31.1.2012 n 1.2.2012
punyalah best karang cite smpai xsedar salah tarikh
Atifan Post at 23-2-2012 03:08

hari ke-2 pliss...
gambo ade?

Reply 135# bbalik

gmbr ada tp smuanya kt dlm kamera..xtransfer smua lg..malas kekdahnya
mlm ni ye i update sbb siang2 ni keje

Upload pict sekali...

Reply  bbalik

gmbr ada tp smuanya kt dlm kamera..xtransfer smua lg..malas kekdahnya
mlm n ...
Atifan Post at 23-2-2012 12:22

OK.. Tq

AA ada promo lagi ...tiket g padang rm68 return!

Post Last Edit by Atifan at 23-2-2012 20:21

*GMBR MULA2 SMPAI KT SINI...MASA TNGGU NAK COP PASSPORT SELAMA SEJAM KT SITU*