CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12219|Reply: 59

FARAH ASYIKIN DAH BERTUDUNG....ALHAMDULILLAH

Post Last Edit by shanani at 17-2-2012 22:24

Farah Asyikin melalui akaun twitternye kini sudah bertudung. Semoga imej bertudung ini akan kekal dengan bertudung selamanya....
bukan ajer menutup kepala....tetapi keseluruhan aurat yang ada...

suker tengok

credit: mediamalaya.com....tq

deja vu...baru tgk kat thread pompuan berhijrah....

ooo ye ker....kalu dah ada delete je la yang ni

alhamdulillah................

ok. bagus. cantik.

Follow Us
alhamdulillah

Cantik dan manis. Beliau buat gigikah?

Cantik dan manis. Beliau buat gigikah?
Munnalicious Post at 17-2-2012 23:04

buat gigi tak kot....tapi betulkan gigi

buat gigi tak kot....tapi betulkan gigi
shanani Post at 17-2-2012 23:08

Hahah, btol la tu, iols kesilapan tatabahasa~

Hahah, btol la tu, iols kesilapan tatabahasa~
Munnalicious Post at 17-2-2012 23:10

tak po eh....tak jd dosa pon

karier? dh xnk nyanyi julang2?

alhamdulillah
hopefully berkekalan.

alhamdulillah................
noremz Post at 17-2-2012 22:29

Alhamdulillah ke benda,td jumpa dia lepak dgn balak pki suar pendek ats lutut lg,peluk2 pulak tu...jam 1.30 tengah mlm.lokasi canai ss15 subang jaya...emmmm....fesyen semata2....nk ikut ana rafali kot

alhamdulillah...harap2 makin ramai lg lah yg memollow

dia ni kalau speaking mantap.muka pun kiut je walaupun pakai braces

Reply 14# faisyah

kata2 kaki fitnah cam ko ibarat sampah semata2

Reply 17# maxim

fitnah ape lak depan mata tu,sape2 lepak situ tahulah...klu ko nak tgk pergi check CCTV restoran tu...muka dia kasar..x mekap.....

Reply 17# maxim

ini dia dh kuarkan kenyataan dia dah bertudung
</body>

Sabtu, 18 Februari 2012

Sampai seru Farah
Oleh Nor Akmar Samudin
akmar@hmetro.com.my

BEBERAPA hari sebelum Farah Asyikin Zulkifli, 33, mengambil keputusan untuk bertudung, dia rasa seperti ada sesuatu yang akan berlaku pada dirinya tetapi tak tahu apa bendanya.

Pada 12 Februari lalu dalam perjalanan balik ke rumahnya selepas menghadiri majlis pertunangan sahabat baiknya, Farhan AF4, dia berasa gelisah. Farah terkenang semula sejak dia akil baligh, dia tidak pernah menjaga auratnya dan tiba-tiba dia berasa sangat takut dengan balasan Allah SWT.

Bagaimanapun, Farah pada mulanya agak keberatan untuk bercerita mengenai perubahannya dan diberi publisiti berlebihan kerana dia bimbang menjadi satu dosa pula kerana dituduh menunjuk-nunjuk. Namun selepas dipujuk kerana perkara baik elok dihebahkan, barulah dia mahu bercerita.   

“Saya rasa lain macam tetapi sebelum itu memang saya rasa ada sesuatu yang mana orang yang dekat dengan saya boleh nampak perubahan itu. Malam itu, apabila sampai di rumah, saya beritahu PA (Pembantu Peribadi) saya mahu mengerjakan solat sunat taubat dan selepas ini kalau berlaku sesuatu pada saya, jangan terkejut.

“Sepanjang solat saya menangis teringatkan dosa saya pada Allah SWT dan saya mohon pada-Nya leraikan kekusutan di hati ini  sebab saya rasa tak tenang. Saya tak tahu kenapa.

“Saya juga minta petunjuk daripada Allah SWT jika taubat saya diterima-Nya. Sebaik saja selesai berdoa, tiba-tiba saya dengar guruh berdentum kuat dan hujan turun dengan lebatnya. Sama ada itulah petunjuk daripada-Nya ataupun secara kebetulan saya tak tahulah. Tetapi hujan lebat itu turun sekejap saja.

“Kemudian saya teruskan dengan bersolat Isyak, selesai solat saya terus capai tudung lalu memakainya dan memandu ke rumah emak. Mereka terkejut melihat penampilan baru saya tetapi saya tahu emak dan ayah sangat gembira. Tiada siapa yang memaksa saya berubah tetapi ia datang sendiri,” katanya.  

Esoknya, tambah Farah, adik bongsunya, Farah Farysha Syamin, 18, pula bertudung.

“Kami sekeluarga meraikan hidayah yang diberikan Allah SWT itu dengan bersolat Zuhur di Masjid Negara. Sejak bertudung ini rasa seronok sangat, tak tahu nak gambarkan perasaan macam mana. Rasa lebih selamat dan tenang tetapi saya selalu terfikir kenapalah selama ini saya tidak bertudung. Besarnya dosa saya mendedahkan aurat.

“Tetapi saya bersyukur kerana rasanya belum terlambat untuk saya berubah. Saya berdoa kepada Allah SWT semoga tudung di kepala saya ini lekat sampai bila-bila. Yang lebih buat saya gembira, kawan-kawan yang belum bertudung pun dah terbuka hati untuk bertudung dan mengajak saya pergi ke kelas agama.

“Memang ramai artis yang bertudung sekarang tetapi saya bukan terikut-ikut mereka, rasa untuk berubah itu terjadi dengan sendirinya,” katanya.  

Mengenai kerjaya seni pula, jelasnya dia akan mengikut apa saja ketentuan daripada Allah SWT, andai kata suatu hari nanti sampai ‘seru’ untuk dia meninggalkan kerjaya seninya, dia rela.

“Saya baru saja menghasilkan single dan gambar  kulit album itu pun dah siap tetapi gambar tanpa bertudung. Saya kena tukar gambar itu dan semua gambar dalam Twitter dan Facebook . Kalau kita melakukannya kerana Allah SWT, pasti tak susah. Biarlah saya keluarkan bajet sedikit untuk membuat kulit album yang baru,” katanya.

~metro~

aku suka dia, mmg brharap gak lah dia akan pakai tudung tapi tak lah terlalu mengharap sbb dia kan urban tapi syukur farah dah berubah......semoga berkekalan n murah rezeki...amin