CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2310|Reply: 18

sensitif ketika pregnant ke??....

Salam forumer semua...

Hati saya tengah sedih sangat-sangat sekarang... kalau saya bercerita mesti forumer semua akan kutuk saya sebab tu pun nak menangis...

Petang tadi saya teringin nak makan pisang goreng + bayam goreng tepung kat satu tempat ni. Kalau semua tau tempat nya di taman permata wangsa maju. Tempat tu jauh dari rumah saya, dalam 20KM. Dengan pening-pening kepala, saya gagahkan jugak sebab nak makan dengan jam lagi.

Sampai kat sana saya order pisang goreng, karipap dengan bayam goreng... Punya gembira hati dapat beli apa yang dihajati.. Tapi yang paling sedihnya bila balik rumah, bayam tu tak ada!!!! DIorang lupa nak lepas dalam plastik beg. Saya pun tak terfikir nak cek..

Saya sedih sangat-sangat...sedih sangat-sangat.. dah lah saya sorang-sorang... macam2 dugaan saya hadapi, saya kuatkan lagi... tapi tak tau la kenapa bab bayam ni, saya sedih sangat-sangat... seolah-olah saya tak kan dapat makan lagi... dah setengah jam saya menangis disebabkan itu saja...  saya tak tau nak mengadu kat sapa.. saya nak makan bayam goreng tu.. nak patah balik, saya dah tak larat nak redah jam, jauh lagi...

Saya sedih... saya sedih... saya tak boleh nak stop menangis.. Kenapa Tuhan buat saya macam ni? Napa boleh terlupa, dah la saya pergi jauh-jauh... kenapa? kenapa? Macam-mcam dugaan saya dapat, kenapa msalah kecik ni pun saya dapat... Nape saya tak boleh nak gembirakan hati saya ni? Kenapa saya sensitif sangat?

Salam TT..

Saya tak brape kisah sangat TT nak meroyan sebab bayam ke, bayan lepas ke, ayam ke. Tapi kalo dah sampai keluar statement "Kenapa Tuhan buat saya macam ni?"
Sangat2 la tak berbaloi. Bawak2 bertaubat dan mengucap la TT.

Apa sangat la dugaan tu smpai awak boleh keluarkan ayat sebegitu,istighfar byk2,ini bkn psl bayam dah

setakat mengidam jer tue... jgn ikutkan hati sgt.... banyak kan istighfar kalu teringat pasal bayam goreng tu.. kalu dh mmg kempunan sgt.. g pasar, beli bayam, goreng sendiri... bukan setakat singgit... berpuluh ringgit uols bleh makan... sampai naik muak ler.... btw, carly masa mangandung x de le mengidam nk makan bende yg bebukan nie... kecik ati pun x.. sbb bg carly... bukan mati pun kalu x makan bende tue.... lgpun kena ingat, org tua2 kata, kalu kita mengidam x dpt.. nanti meleleh jer air liur anak kita.. so sbgai mengelakkan perkara tersebut dari terjadi.. baik uols istighfar banyak2... jgn ikut sgt kehendak hati.... ni mengandung dh baper bulan nie?

Reply 1# advice90

kesiannyer....ikutlah cam carly ckp tu....beli bayam, pastu goreng sendiri....

tengah sedih masa tu... nak mengadu kat sapa tak tau... im ok right now.. sorry semua.

Follow Us
Reply 6# advice90

takper....ku yg tak preggy nie pun sensitive gak psl makanan...terutama kalu makanan tu makanan kegemaran yg arwah mak pnh masakkan dan susah plak nak beli dan ku plak tak reti nak buat....

cian nyer..... tak per lah sabo jer lah....nasib baik aku  ngandung tak der teringin mkn yg pelik2...sampai laki aku naik pelik nape lah aku tak der teringin nak mkn apa......cuma dia tau aku suka mkn satey jd setiap kali dia balik kerja mesti dia bungkuskan aku benda tu....

kenapa TT ckp tinggal sorang... hubby outstation ker?

Ish, x baik cakap camtu...
bawak bertenang, istighfar banyak2 ek...
Setiap yg terjadi tu ada maksudnya yg tersendiri..sabar banyak2..

first time dengar psl bayam goreng tepung.cam best je.sedap tak?

Reply 9# sundaechoclate

hubby jauh...

Reply 10# sweetserenity

sedih sangat2 waktu tu...

Reply 11# alesandra

Sedap!! pernah makan seaweed goreng ngn kulit popia x? dia macam bayam jugak la.. tapi bayam goreng pakai tepung bancuh sendiri... sekali cuba, mau lagi..

Reply 14# advice90

pasal thread neh tak psl2 tanya kat kawan...kat tempat kitaorg ade tak bayam goreng tepung.dia ckp tak penah jumpa lagi ...tapi kat cameron highland dia penah makan.teringin la pulakkalo buat sendiri mesti tak sedap

Reply 15# alesandra

U kat area mana? try la buat sendiri... bancuh tepung gandum+telur+garam... kasi cair sket.. tapi jangan cair sangat... pastu beli bayam... amik daunnye saje celup dalam tepung tu satu2x, terus masuk dalam kuali yg minyak dah panas...

selamat mencuba... hee.... (saya pun tak pernah try lagi)

hubby dok mana ? tt dok mana ?

kesian awok. org pregnant memang over sensitif skit,lagi2 kalau yg festaim pregnant, mmg ngada2 skit.

bawak2 la bersabar, mengaji, ya .

agak nyer kot kalau org pregnant ni mmg sensitif kot....
macam sy time pregnant ni mudah sgt nk nangis...sayu jer hati nih,,.....
kalau cakap pape suami buat xtau jer nnt mula la rasa sedih...
slalu nyer xcamtu pon....hehehe...pembawakan kot...

normal la kalu sensitif tahap mcm tu time pregnant. tapi jgn sampai salahkan Tuhan kalau sesuatu dugaan tu berlaku. keadaan awak yang pregnant tu pun stu rahmat yang sangat besar yang Allah bagi kalau nak dibandingkan dengan bayam goreng tu. nak bersedih boleh, sebab saya faham macamana perasaan orang yang kecewa mcm tu, lebih2 lagi awak tengah pregnant dan jauh dari hubby, tapi haruslah ada batas2nya. bersabar ye....